Banner

Banca este un proprietar modern de sclavi – EFG vrea sa imi ia casa pentru un nemernic de telefon mobil.

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36481




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 16 2009 @ 3:56 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 16 2009 @ 3:56 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Raluca said

    am December 16 2009 @ 4:54 pm

    Ma numesc Raluca Cotoc si va scriu din Craiova, am o problema cu banca Volksbank pe care nu mai stiu cum sa o rezolv, va descriu pe scurt, am luat un credit de la SC FLANCO SA in valoare de 1800 lei si acum dupa cativa ani mi-au trimis o scrisoare cum ca as avea de achitat 8100 lei, mentionez ca acesto contract a fost facut in anul 2005 si am platit doar jumatate din valoarea lui adica 900 lei si apoi nu am mai platit, este normal sa mi se aplice penalitati atat de mari la acest credit ??? Va rog ajutati-ma cu un raspuns. In contractul pe care l-am semnat nu este specificat ca penalizarile pot depasi valoarea creditului .

  4. www.magazinterapeutic.ro said

    am December 16 2009 @ 5:58 pm

    am spus de nenumarate ori pejntru acest sistem EFG si nu doa rpentruel singura rezolvare este bita in cap alora care fac asta ! Cu virba buna si cu fineturi nu se ajunge nicaeir cu ei !

  5. ion said

    am December 16 2009 @ 7:46 pm

    Nu inteleg de ce va complicati ptr sume asa de mici cu credite?? Din moment ce ati platit 1500 de lei in loc de 400, nu mai cuminte era sa asteptati un timp scurt, sa puneti banii “la ciorap” si apoi sa cumparati cu banii jos?

    Ce e si mai de neinteles este ca ati si recidivat, apeland din nou la ei ptr alte cumparaturi !?! in acest caz, nu va suparati, va cam meritati soarta dvs sunteti de vina ca prin astfel de actiuni pur si simplu permiteti acestor profitori sa prospere. Daca noi cu totii luam atitudine din prima acesti scamatori ar dispaarea de la sine.

  6. ady said

    am December 16 2009 @ 7:57 pm

    Ce nu inteleg e faptul ca statul roman nu se implica !!!
    Cand se vrea(vezi cazurile politice),apar mascatii,se fac arestari,apare televiziune,se inchid firme….
    Alta explicatie logica decat mita si spaga din partea EFG nu exista!!!

  7. Mladin Dorian said

    am December 16 2009 @ 9:36 pm

    Are cineva curajul necesar sa aprinda “butoiul cu pulbere”?Unii dintre noi au facut-o acum 20 de ani, dar cu efecte dezastroase; este vremea sa predam stafeta unei noi generatii…

  8. Florin B said

    am December 16 2009 @ 10:16 pm

    Toata tara e un butoi cu pulbere. Numai sa-l aprinda cinva odata. Si atunci praf si pulbere va fi. Toti politicieni vinovati de dezastrul adus asupra tzarii sa fie executati precum Ceausestii.

    ASTA VREM!!! FOC SI PULBERE

    TRAIASCA 1907 !! TRAIASCA 1989 !!!!

  9. Dan said

    am December 16 2009 @ 10:33 pm

    Cand o sa priceapa lumea ca minimul de plata nu reprezinta rata? Chiar nu va puteti face un calcul?

  10. coconelu said

    am December 17 2009 @ 12:01 am

    o sa perceapa cand o sa faca mai mult de 4 clase de scoala

  11. cristina said

    am December 17 2009 @ 8:24 am

    nu va suparati,dar cine nu casca ochii,casca punga.
    tu stai bine merci cu telefonul,l-ai luat,dar nu te intereseaza ce ai semnat,ce clauze are contractul.
    chiar meritati asta.
    eu nu ma intind mai mult decit imi ajunge plapuma.
    dnule senator,nu ne mai obositi cu idiotenii de astea.ca a luat credit si ca acum vine banca peste el.eu daca mi-am platit la timp creditele si conform contractului,credeti-ma ca nu am avut parte de asa ceva.

  12. xXx said

    am December 17 2009 @ 10:11 am

    Si hop si Raluca: ia credit in 2005, plateste doar jumate din suma, iar acum sraca tipa dupa ajutor…si sunt aia camatari. Daca aia sunt camatari, tu esti hoata – ai luat banii si nu i-ai mai dat inapoi.

    Eu in ultimii 6 ani am facut peste 15 credite si nu am avut nici cea mai mica problema cu vreunul dintre ele, dar am platit totul la tim caci am facut de 10 ori calculul inainte sa fac dosarul. Pe ici pe colo angajati ai bancilor prost pregatiti, dar daca stii ce sa le ceri….

  13. Dani said

    am December 17 2009 @ 12:37 pm

    @xXx

    Bravo, ai pus degetul pe rana cu fraza ta:

    Daca aia sunt camatari, tu esti hoata – ai luat banii si nu i-ai mai dat inapoi.

    Daca aia sunt camatari, tu esti hoata – ai luat banii si nu i-ai mai dat inapoi.

    Daca aia sunt camatari, tu esti hoata – ai luat banii si nu i-ai mai dat inapoi.

    Daca aia sunt camatari, tu esti hoata – ai luat banii si nu i-ai mai dat inapoi.

    Ai perfecta dreptate, a lua bani imprumut si a uita sa ii returnezi e un fel de furt…

  14. petre said

    am March 2 2010 @ 12:07 pm

    la pascut cu voi EFG-istilor … ar fii prea frumos sa scriem cuvinte obscene despre voi insa …

    http://www.nueuroline.wordpress.com sper sa va dea pe nas ,panaramelor …si nu numai

  15. tibi said