Banner

Topul judetelor cu voturi nule! Fiefurile rosii sunt in frunte.

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36311




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


31 Comentarii pana acum»

  1. Razvan said

    am December 11 2009 @ 6:32 pm

    Criza economica a dus la disparitia unor cantitati mari de bani din Romania. Criza imobiliara face ca jumatate dintre cetatenii care au credite imobiliare sa fie aproape de insolventa. Bancile romanesti sunt si ele pe marginea prapastiei, in timp ce bancile straine raman sa gestioneze destinele catorva sute de mii de romani ale caror datorii catre banci ii transforma in sclavi.

    Intr-o asemenea situatie, cei peste 1.5 miliarde euro ai lui Patriciu, sutele de milioane de euro ale lui Voiculescu si multe alte miliarde euro ale cleptocratiei locale, bani aflati in siguranta in banci straine, reprezinta o suma enorma de lichiditati. Pentru ca stabilizarea situatiei economice si a situatiei bugetare a Romaniei ne-ar tine departe de criza economica, a fost nevoie ca Romania sa functioneze cateva luni fara Guvern, sa nu avem buget, institutiile statului sa fie paralizate. Legi importante, precum legea de reforma a sistemului de pensii, legea salarizarii unitare si altele sunt blocate in parlament, in justitie si la Curtea Constitutionala tocmai pentru ca fiecare zi care trece inseamna afundarea noastra in datorii si un pas in plus catre prapastie. In Statele Unite, de exemplu, se discuta de ani buni despre reformarea sistemului de asistenta sociala, dar, din cauza costului politic ridicat, ceea ce se intampla este numit metaforic “kicking the can down the road”.
    Este extrem de simplu sa ne dam seama ca haosul din tara nu poate decat sa-i avantajeze pe cei cateva sute de indivizi bine conectati si foarte interesati de cum merg lucrurile aici.

  2. Hmm said

    am December 11 2009 @ 6:33 pm

    la oricare sectie speciala, reprezentantul PSD, transcriind datele votantului, de pe documentul de identitate, a gresit in mod voit CNP (inversarea a doua cifre, scriind 1 ca 7, 6 ca 9 etc). Daca PSD castiga, nimeni nu vorbea si nu se stia de aceste “erori”. Daca PSD pierde, ei stiu exact unde sa strige frauda! Si uite cum dl. Prosta-Nica a inceput sa apara pe la TV.

  3. Facatura comunistilor said

    am December 11 2009 @ 6:33 pm

    Kolozsvari Iano?, „mortul” din contesta?ia PSD, are 92 de ani ?i chiar a votat duminic?, chiar cu Mircea Geoan?. În contesta?ia formulat? mar?i de c?tre PSD Bihor c?tre Biroul Electoral Jude?ean (BEJ), prin care cere invalidarea alegerilor în Bihor, se ar?ta, printre altele, c? la scrutinul de duminic? au fost inserate „date personale ale unor persoane probabil decedate anterior zilei votului”

    http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/articol/mortul-psd-de-vorba-cu-jb/cn/news-20091211-08352161

  4. Rafa said

    am December 11 2009 @ 6:34 pm

    Imperiul de la rasarit, numit de unii Moscova, ca sa para mai mic, a aruncat peste bord ideologia ca mijloc de manipulare – in 1989 – inlocuind-o cu manipularea prin bani murdari. Pentru a-si sustine interesele ei au favorizat, au sustinut si vor continua sa sustina la putere indivizi penali, pe cit posibil putred de bogati, cu un picior in puscarie, manipulabili, santajabili, slabi in fata legii, puternici in afara legii. Debandada tine loc de lege in Romania iar bogatasii penali cer ajutor la Moscova si dau in schimb ce li se cere.

  5. Istoria se repeta said

    am December 11 2009 @ 6:34 pm

    Iata cum au furat alegerile comunistii in 19 Noiembrie 1946:

    “Groza ?i Dej ar fi fost mul?umi?i cu un procent de 60% ?i o mai sc?zut? fraud? electoral?, în vreme ce Bodn?ra? visa la un rezultat de 90%”
    “… ambasadorul sovietic Serghei Kavtaradze afirmase c? “prin anumite tehnici, BPD poate câ?tiga 90% din voturi”. Ana Pauker a amintit ?i ea de aceste “technici” într-o conversa?ie cu oficialii sovietici.”

    “La ceva timp dup? alegeri, comuni?tii au produs un raport secret numit Înv???mintele alegerilor ?i sarcinile P[artidului] C[omunist] dup? victoria din 19 Noiembrie 1946, Arhiva MApN, fond Materiale documentare diverse, dosar 1.742, f.12-13). Acest rapot a fost comparat de istoricul Petre ?urlea cu rezultatele oficiale ?i aceast? cercetare a demonstrat existan?a unor diferen?e importante. Astfel, ?urlea a aflat c?, în total, BPD a primit între 44,98% ?i 47% din voturi, ceea ce contrazicea atât preten?iile guvenului Groza cât ?i ale opozi?iei (peste 80% din voturi!).”

    Nota: BPD (Blocul Partidelor Democrate)

    * Partidul Comunist Român
    * Partidul Social Democrat Român (81 mandate)
    * Frontul Plugarilor
    * Partidul Na?ional Liberal-T?t?rescu
    * Uniunea Patrio?ilor
    * Partidul Na?ional ??r?nesc – Anton Alexandrescu
    * Comitetul Democrat Evreiesc

    Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Alegeri_generale_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia,_1946

    PS – Observati vre-o coincidenta cu zilele noastre?

  6. Eugen said

    am December 11 2009 @ 6:36 pm

    ponta spune ca se intra in razboi total cu 2 ani inainte de alegeri.
    masonii si-au retras sprijinul acordat romaniei..cu citeva luni inainte
    presa in prop de 90% si partidele (toate) s-au pus contra.
    nica declara ceva ce nu poate sustine, ca si dupa alegeri.
    provoaca criza trecind motiunea..de ce?
    nu participa la formarea noului guvern,de ce?
    votul secret din parlament e pazit, de ce?
    daca nu sint siguri cine propune pm, de ce nu au apelat la ccr?
    nu se intrunesc sa respinga noua propunere, de ce?
    aleg acel proiect Johannis doar cu numele sa prosteasca poporul, de ce?
    ei dupa alegeri sint ocupati sa cistige alegerile, de ce?
    ne arunca linga afganistani, ptr ca sistemul lor a fost mai bun, zice ponta..de ce?
    curtea, dupa ce geoana si vintu se intilnesc cu judecatori la cc, alege sa se renumere voturile anulate…pai sintem tara bananiera, aia e curte?
    si sint multe altele, printre care romanii care nu ar trebui sa mai voteze ca au fost prea multi, i-am luat prin surprindere..

  7. Victor said

    am December 11 2009 @ 7:38 pm

    SA NE INTELEGEM: PESTE TOT IN SECTIILE DE VOTARE AU FOST REPREZENTANTI AI TUTUROR PERTIDELOR. FIEFURI ROSII INSEAMNA DOAR CA PESTE 50% DIN VOTANTI L-AU PREFERAT PE GEOANA! Daca reprezentantul PDL a semnat ca a constatat 100 de voturi nule si de fapt nu areau nule….are o problema. Faptul e valabil pt toti reprezentantii tuturor partidelor in toate sectiile de votare din toata tara.

    Personal am un sentiment de sila fata de ideea ca in Romania nu se poate face nimic corect, cinstit.

    Asta e o tara minunata din care sa te duci si sa uiti de ea.

  8. Victor said

    am December 12 2009 @ 3:32 pm

    Super tare, dupa numararea a 72000 de voturi nule s-au mai gasit 1180 de voturi valabile care au vost revalidate. 53% sunt pt basescu, 47% Geoana.

    Geoana are o problema. daca mai face o contestatie ajunge la 30% sau poate chiar sub….20 cat avea Antonescu. Iar colegii lui pe care cu maiestria lui ii tine inca 5 ani in opozitie or sa-l linseze.

    Iar Romania se duce de rapa fara buget, fara Guvern, fara bani…

  9. Geta said

    am December 12 2009 @ 4:58 pm

    D-le senator,
    Sunt un om onest al acestei tari su nu m-am gandit niciodata ca vor fi romani care pot fi impotriva semenilor lor.
    Daca INTERESUL POARTA FESUL este foarte grav inseamna ca acei romani si-au vandut sufletul.
    Poate ca sunt naiva asa cum cred ca sunt multi romani dar care si-ar da viata pentru acest pamant.
    Eu tot mai sper ca romanii sa se trezeasca din somn si sa-si dea seama ca suntem exact ca in 1989 sau mai rau si nu se lase prostiti de CIUMA ROSIE care tinde sa cuprinda toata tara.
    DA DOAMNE MINTEA ROMANULUI CEA DE PE URMA.
    DOAMNE AJUTA.
    NU VA LASA-TI INVINSI.
    TREBUIE SA TRIUMFE ADEVARUL.

  10. de pe site-ul lui Victor Roncea said

    am December 12 2009 @ 5:06 pm

    TARE! Basescu 583 – Geoana 510 la voturi valide gasite printre cele nule. Strategia B a lui Hrebenciuc se intoarce impotriva PSD. Viorica, Viorica…
    Numaratoarea voturilor nule de la sediul BEC se afla in plina desfasurare, incepand sa apara si cifre legate de voturi valide, atat pentru Traian Basescu, cat si pentru Mircea Geoana.Urmareste mai jos, evolutia numaratorii, prezentata minut cu minut de Ziare.com:

    11:50 Din voturile nule s-au validat 583 de sufragii pentru Basescu si 510 pentru Geoana.

    Din voturile nule au fost gasite 1.026 voturi valabile, adica 0,74% din total voturi nule. Pe candidati: 0,39% pentru Basescu si 0,35% pentru Geoana.

    In momentul de fata Au fost recuperate 1.026 de voturi valide dintre cele nule, din 22 de circumscriptii din totalul de 48.

    9:00 In aceasta dimineata s-a terminat numararea voturilor in mai multe judete, printre care:

    Alba – 27 de voturi valide, din care 15 Basescu, 12 Geoana

    Covasna – 32 din care 28 Basescu 4 Geoana

    Galati – 79 din care 34 Basescu, 45 Geoana

    Giurgiu – 72 din care 32 Basescu 40 Geoana

    Ialomita – 61 din care 24 Basescu, 37 Geoana

    Mehedinti – 53 din care 32 Basescu, 21 Geoana

    Neamt – 81 din care 46 Basescu, 35 Geoana

    Olt – 61 din care 25 Basescu 36 Geoana

    Prahova – 48 din care 28 Basescu, 20 Geoana

    Sibiu – 21 din care 15 Basescu, 6 Geoana

    Teleorman – 66 din care 33 Basescu, 33 Geoana

    Vrancea – 29 din care 16 Basescu, 13 Geoana

    Sectorul 2, Bucuresti – 26 din care 15 Basescu, 11 Geoana

    Arad – 27 din care 16 Basescu, 11 Geoana

    Arges – 73 din care 31 Basescu, 42 Geoana

    Harghita – 17 din care 11 Basescu, 6 Geoana

    Maramures – 27 din care 15 Basescu si 12 Geoana

    Satu Mare – 23 din care 16 Basescu si 7 Geoana

    Inca de vineri noapte, voturile nule din Ilfov au fost numarate, fiind gasite 71 de voturi valide, din care 34 pentru Basescu si 37 pentru Geoana.

    BEC va dispune modificarea proceselor verbale care-i privesc pe cei doi candidati. In Ilfov au fost 2936 voturi nule.

    Cateva minute mai tarziu s-a terminat numararea voturilor si in sectorul 1, fiind gasite 43 voturi valabile, din care 27 pentru Traian Basescu si 16 pentru Mircea Geoana. In sectorul 1 au fost 1906 voturi nule.

    Tot vineri noapte s-a terminat numararea voturilor si in judetul Calarasi, unde s-au validat 72 de voturi, din care 37 pentru Basescu si 35 pentru Geoana, din totalul de 2618 voturi nule.

    La ora 22.00, s-a terminat numararea voturilor in sectorul 3, unde au fost gasite 38 de voturi valabile, din care 22 pentru Basescu si 16 pentru Geoana, din totalul de 2782 voturi nule.

    Peste jumatate de ora a venit si bilantul voturilor de la sectorul 4, unde au fost revalidate doar 8 voturi, din care 6 Basescu si 2 Geoana. Nule erau 2027.

    La sectorul 6, unde putin dupa ora 23.00 s-a terminat numararea voturilor, s-au gasit 14 voturi valide, din care 8 pentru Basescu si 6 pentru Geoana. Numarul voturilor nule era de 3018.

    La sectorul 5, unde numararea voturilor s-a terminat cu putin inainte de miezul noptii, 24 de voturi au fost validate, din care 17 la Basescu si 7 la Geoana. Numarul voturilor nule era de 1739.
    Voi reveni!

  11. Nebunia PSD said

    am December 12 2009 @ 5:09 pm

    Duvaz: Renumararea voturilor nule este o perdea de fum. Noi am reclamat falsuri, ele trebuie constatate prin expertize
    de V.M. HotNews.ro
    Sâmb?t?, 12 decembrie 2009, 13:08 Actualitate | Politic

    Social-democratii sustin ca renumararea voturilor nule ar putea fi “o perdea de fum”, intrucat ei au reclamat “falsuri”, cerand in acest sens “expertize tehnice”. “Dupa inchiderea urnelor, prin restampilare, s-au anulat voturi care erau in favoarea lui Mircea Geoana”, a spus purtatorul de cuvant al PSD, Bogdan Niculescu Duvaz, sambata, intr-o conferinta de presa. Acesta a adaugat ca “nu conteaza cat dureaza, o saptamana -doua, niciun efort nu este prea mare pentru a afla daca alegerile au fost corecte”.

    Declaratii Bogdan Niculescu Duvaz:

    * Exista o preocupare in legatura cu situatia verificarii alegerilor si in acest sens avem de facut cateva precizari.

    * Noi nu numararea am reclamat-o, ci la voturile nule am spus ca – si asta este reclamatia pe care am facut-o catre Curte si BEC-, dupa inchiderea urnelor, s-au anulat voturi dublandu-se semnatura in defavoarea domnului Mircea Geoana.

    * Astfel, buletine cu votat Mircea Geoana au fost scoase din urne, stampilate inca o data si declarate nule. Deci aceasta este frauda pe care o reclamam.

    * Nu vreau sa ne pacalim. S-ar putea sa ne trezim ca aceasta renumarare a voturilor nule este o perdea de fum. Noi am reclamat falsuri, iar aceste lucruri se pot constata prin expertize.

    * In primul rand ca am reclamat altceva: dublarea stampilei si anularea de voturi. Acest lucru nu se poate face decat prin expertiza, o expertiza tehnica complicata, care sa constate ca stampila nu s-a dat la aceeasi ora sau nu a fost cu aceeasi stampila, aceeasi cerneala si asa mai departe. Nu este o expertiza simpla.

    * Voturile au fost numarate in noaptea de duminica spre luni, apoi la BEJ-uri, apoi acum, a treia oara, si iar sunt neclaritati.

    * Cerem compararea tuturor CNP-urilor din sectiile speciale cu cele din sectiile normale. Iar in strainatate, sa fie verficate ca numarul de voturi coincide cu numarul de declaratii pe propria raspundere.

    * Avem informatii ca ieri, in strainatate, se cauta sa se completeze inca aceste declaratii pe propria raspundere.

    * Aceste declarati trebuie sa fie expertizate inclusiv grafologic.

    * Mai mult, in completarea listelor se arata ca adresele celor care au votat sunt neconforme.

    * Comunitatea internationala este cu ochii pe ce se intampla in Romania.

    * Repet, nu vreau sa riscam sa ne trezim sub o perdea de fum. Nu conteaza cat dureaza, o saptamana -doua, niciun efort nu este prea mare pentru a afla daca alegerile au fost corecte.

  12. Sandu said

    am December 12 2009 @ 5:09 pm

    baietii astia din pesedeu nu sunt zdraveni la creer in varianta in care il au ar trebui sa ii cheme in romania pe agentii mulder si sculy ca deja vorbesc de scenarii demne de X FILES

  13. Ileana said

    am December 12 2009 @ 5:10 pm

    Nu era unul Parmalat pe aici care indemna lumea sa isi faca poze la vot ca, nu se stie cum va conta acest lucru dupa alegeri ?

    Duceti-va voi la politie, reclamatii pe aia care au votat de 2 ori…si vedem pe urma pe aia cine i-a pus sa voteze de 2 ori …ce-au primit, de la cine…si deducem cu cine au votat. Poate mai au si poze in telefonu’mobil…cu buletinu’de vot.

  14. Aris said

    am December 12 2009 @ 5:11 pm

    dl.Duvaz doreste expertizarea tehnica a 140 000 voturi. Cat dureaza? cat costa? suporta PSD din fonduri proprii operatia, admitand ca o expertiza dureaza cam 30 minute si pretul este de 10 euro? Cati experti avem in tzara (cost mai mic) ca sa se termine operatiunea inainte de Pasti 2010? E posibil sa fie si contra-expertize! Verificarea CNP a 11 milioane in 21 mii sectii inseamna 132 MILIARDE verificari si ar dura vreo 2 ani! Mai curand e vorba de a trage de timp in speranta ca mazilirea va incepe mai tarziu. Am uitat ca PSD vrea si verificarea identitatii a 700 000 persoane din sectiile speciale si 170 000 din diaspora. Isi cauta probabil pretext ca sa viziteze Noua Zeelanda, Australia, California etc.

  15. Dan said

    am December 12 2009 @ 5:11 pm

    Pai mai nene, vrei sa na faci sa credem ca voturile nule pro Basescu erau de drept nule iar cele pro Geoana au fost anulate prin restampilare?
    Si cum crezi tu ca s-a intamplat asta?
    Reprezentantul PDL din sectie tinea stampila in maneca si din cand in cand mai “baga” cate una pe Geoana, sub ochii celorlalti 6-7, de la PSD, PNL, UDMR, etc?
    Si culmea, nici asa nu-i iese lui Geoana numaratoarea. Pentru ca jumatate din voturile nule pe tara nu ajung sa-l scoata pe Geoana primul.
    Acasa, si mai incercati data viitoare!

  16. Chelaru said

    am December 12 2009 @ 5:11 pm

    pesedeii prostanaci poate mai vor luna de pe cer cand vad ca totul e impotriva lor ca sa traga de timp sa stea tara fara guvern pe timp de criza .niste demagogi si niste excroci.toti stiu ca au pierdut alegerile si totusi gasesc nod in papura.sa le fie rusine

  17. Ionut said

    am December 12 2009 @ 5:12 pm

    iar nu-i bun, dac ieri salutau decizia curtii acu au vazut ca basescu a pierdut mai multe voturi din alea nule, automat a iesit o fosila sa prelungeasca starea asta de nesiguranta. Ce daca dureaza 3 ani, noi vrem adevarul………..

  18. Laurentiu Briceag said

    am December 12 2009 @ 5:12 pm

    Domnule Duvaz:
    1. cine poate crede ca acele buletine bune ale lui Geoana au fost scoase din urne si anulate de catre 1 reprezentant al PDL inconjurat in sectia de votare de 5-6 reprezentanti ai coalitiei PSD-PC-PNL-UDMR-PRM…??
    2. de ce nu am presupune si ca buletine bune ale lui Base au fost anuleta de catre grupul de reprezentanti ai coalitiei??
    3. si daca se dovedeste ca au fost voturi multiple cine poate dovedi ca au fost in favoarea lui Base? daca un votant multiplu a ajuns la sectia de votare putea sa fie “luat in primire” si “girat” de catre un reprezentant al coalitiei (sansa e de 6 la 1) si deci nu de PDL si implicit putea vota pentru Geoana!!!
    4. si daca se dovedeste ca a fost data mita electorala cine va dovedi ca a fost data mai multa de catre PDL sau de catre PSD?? am vazut cu totii in jur aceste “pomeni” de ambele culori (rosii si portocalii)!!!
    5. si cine garanteaza ca cei care au primit pomana nu au votat cum au dorit (poate impotriva celor care le-au dat pomana) stiind ca romanii sunt destul de smecheri incat sa ia si darul si sa faca cum vor!!!
    6. si daca se dovedeste ca au fost greseli (intentionate sau nu) de CNP-uri, cine ne dovedeste ca ele au fost completate de catre reprezentantul PDL si nu de catre altul (sansa de 6 la 1) al coalitiei???
    7. legat de votul de la Paris as dori sa ii rog pe d-nii politicieni sa puna mana pe manualul de aritmetica si sa calculeze corect: 3700 votanti au votat in 14 ore (840 minute) cate 5 (fiind 5 cabine de vot) deodata si deci 3700/5= 740 “ture”. daca impartim 840 min la 740 ture rezulta 1min si ceva de om si nu 13 secunde cum spun cei fara de “carte” de la PSD!!!!

  19. Jean said

    am December 12 2009 @ 5:12 pm

    sa se faca si expertiza mega grafologica pt a se determina daca toti membrii PSD au votat cu geoana si in plus daca si cei care au primit mita electorala au votat cum au promis. PSD va furniza listele cu cei carora le-au dat mita electorala si BEC ii va cauta dupa CNP pe liste si apoi cu ajutorul amprentelor le vor gasi voturile pe care se va constata daca au pus stampila pe geoana. PSD va initia un proces comun contra tuturor celora care nu si-au respectat angajamentul de a vota cu geoana, intrucat acest lucru reprezinta o incalcare flagranta a termenilor unui contract de prestari servicii.
    Nu conteaza daca acest lucru va dura ore, zile, luni sau ani. Important este sa ii prindem pe cei neseriosi din cauza carora mister geoana a topait in gol…

  20. AS said

    am December 12 2009 @ 5:13 pm

    Astia nu-s sanatosi la cap, ar dura vre-o 2 ani toate astea! Ar trebui luate toate voturile nule (o suta si ceva de mii) la mana bucata cu bucata , si ar trebui sa se expertizeze cerneala pe cele 2 sau mai multe stampile in plus ar trbui expertizate grafologic cateva sute de mii de declaratii pe propria raspundere (luat mosta de scris de la cei cateva sute de mii de votani din “speciale” si expertizat grafologic FIECARE declaratie in parte)! Practic criminalistii ar avea de lucru luni/chiar ani iar noi nu am avea presedinte validat! ABERANT!!!! Astia ne cred la fel de prosti ca ei;)

  21. Gabriel said

    am December 12 2009 @ 5:14 pm

    Monser nu ti se pare ca Romania cheltuie cam multi bani pentru niste paranoici? In conditiile in care OSCE a declarat ca alegerile au fost in general corecte de unde toata conspiratia asta impotriva voastra? Ati avut reprezentanti in toate sectiile de votare – aia nu au vazut ca va fura? De ce nu au filmat furaciunile alea? Sau poate ca nu v-a furat nimeni, doar ca vreti neaparat sa ajungeti la ciolan ca de vreo 5 ani nu ati mai jefuit Romania si va e frica ca nu o sa va ajunga “economiile” pentru urmatorii 5 ani?

  22. Mara said

    am December 12 2009 @ 5:14 pm

    Si daca merg pe linia asta PSD-ul este PAAA!!!
    Am senzatia ca Dl. Duvaz are o problema grava, fuga de realitate.
    Pai cum poate sa sustina faza cu expertiza grafologica, adica intr-o sectie de votare sunt 5 de la alianta si 1 PDL-ist. Cine imita semnaturi, cand, unde si pentru ce??
    Individul asat incrimineaza o natie cu repercursiuni pe termen lung. Nu a fost suficient ca am mancat lebedele de la Viena acum si plagiem semnaturi.
    Alegeri Anticipate!!
    Trebuie reanoita clasa politica, chiar daca in acest moment nu este cea mai fericita aternativa dar este necesara.

  23. Victor said

    am December 12 2009 @ 6:30 pm

    Dupa ce vor sa le retraga dreptul de vot romanilor din diaspora, acum vor expertiza grafologica pe zeci sau sute de mii de buletine.

    Probabil ca o sa ia amprentele de pe toate cele 10mil de buletine si o sa le compare. PSD-ul ne considera pe toti excroci ca am mers sa votam.

    Ori nu sunt zdraveni la cap, ori trebuie sa justifice manipularea asta mediatica cu fraudarea, ori disperarea nu mai are limite.
    Ori toate la un loc.

    Ma uit si ma intreb de ce toti PSD-istii sunt incruntati si suparati de cateva zile incoace. Ce spectacol trist.
    PSD-eii ii iau glanda lu’ Geana ala ca umbla noaptea la Vantu si apoi vorbea numai tampenii la meciul cu Base. Tot ce-au muncit 3 televiziuni si 6 partide a scuipat geoana intr-un minut. E si asta o performanta.

  24. gabriel said

    am December 12 2009 @ 9:27 pm

    ambele partide au furat voturi sa fim sinceri daor ca pdl a furat maii mult parerea mea personala si este necesar pentru romania schimbare nu acelas regim basescian http://www.joaca-jocuri.com

  25. raluca said

    am December 13 2009 @ 1:46 am

    parerea mea e ca isi bat joc de alegatori si de tara asta. Nu se mai poate asa.

  26. Razvan said

    am December 13 2009 @ 3:53 am

    Faptul ca au fost invalide destul de multe voturi valide inseamna doar o neatentie/infractiune din partea primilor numaratori sau o stofocare a comisiei 2?

  27. petculescu said

    am December 13 2009 @ 11:33 am

    Tovarasul Duvaz, care este perceput ca principalul responsabil cu debitarea de baliverne din partea PSD-ului, s-a manifestat in ultima vreme ca o adevarata victima a unei grave boli mintale: schizofrenia! Manifestarile sale s-au agravat in zilele de dupa anuntul infrangerii lui Geoana Mircea in turul 2 al alegerilor prezidentiale si au constat in principal din:
    – St?ri delirante frecvente, cu un caracter bizar, de neîn?eles.
    – Halucina?ii, adica percep?ii false.
    – Alter?ri ale personalit??ii: tovarasul tr?ie?te o via?? dubl?, în lumea real? ?i în lumea reprezent?rilor delirante.
    – Tulbur?ri formale de gândire evidentiate prin gandire confuza si prin argumenta?ie lipsit? de logic?.

  28. goj;l said

    am December 13 2009 @ 10:16 pm

    ciumeti!

  29. goj;l said

    am December 13 2009 @ 10:21 pm

    Ciuma rosie in tzara asta este doar Base.
    Daca tinea cont de prima majoritate de dupa debarcarea lui Boc toata lumea avea de castigat, inclusiv el.
    Asa toate babele isi pling de mila acum, iar PDL-ul nu stie pe unde sa mai scoata ‘camasha’ acum.
    Poporul l-a vrut pe Base… o sa se sature pina peste cap de el in urmatorii 5 ani…vorba ceea: ‘Prostul tot prost ramane!’..
    .. pacat ca prostimea s-a lasat prostita de un securist versat…
    iar acum o sa sufere.. asta e… hai in alta tzara!

  30. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 14 2009 @ 11:44 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  31. vrajitorul.eu said

    am December 14 2009 @ 11:44 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

Comment RSS · TrackBack URI