Banner

Ce valoare va avea taxa de poluare incepand cu 1 ianuarie 2010

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36307




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


13 Comentarii pana acum»

  1. Catalin HN said

    am December 11 2009 @ 7:48 pm

    Si ce se intampla mai departe cu banii pe care ii incaseaza statul pe aceasta taxa ?

  2. ady said

    am December 11 2009 @ 8:33 pm

    Tara de cacat!!!
    Pai de ce sa platesc taxa asta,si inca in avans?
    O sa-mi tin masinile inmatriculate in alte state si uite asa statul roman o ia in mana!!!
    daca sunt nesimtiti nu o sa vada un ban de la mine si de la multi altii. miile de camioane si autobuse vechi de 30-40 de ani nu polueaza? dar fabricile comuniste,sau cet-urile?
    Jenant,chestie facuta special sa iti bage mana in buzunar,sa nu poti sa-ti iei o masina din occident,neaparat sa iei o roaba de aici!!!

  3. vlad tudor said

    am December 12 2009 @ 8:58 pm

    Cu cat ne adancim in criza cu ata mai multe taxe. http://www.0-24.ro

  4. 2fast4u said

    am December 13 2009 @ 7:07 am

    bulgariaaaaaaaaaaaaaa pazea…k venim sa inscriem masini la tine…incaseaza tu banii …

  5. Radianu Mihai said

    am December 13 2009 @ 7:25 am

    facem pariu ca se va renunta la ea?
    facem pariu ca se va renunta la certificatul termic?

  6. Othelo said

    am December 13 2009 @ 4:34 pm

    Radianu Mihai, se va renunta dar dupa al 3-lea Razboi Mondial. Cineva intreaba unde se duc banii. Pai sa ne gandim: toate tarile (mai putin Elvetia si Norvegia, nu stiu exact daca nu si Japonia) au datorii la insitutiile financiare internationale. ca sa le plateasca, vor folosi preintre alte biruri si aceasta taxa. Deci indirect, acesti bani ajung la bancherii internationali care incearca fortarea introducerii acestei legi la Copenhaga.

  7. Bondocel said

    am December 13 2009 @ 6:12 pm

    @Othelo
    Sunt de acord cu ce spui tu dar nu inteleg de ce Romania trebuie sa fie intotdeuna prima care incepe sa-si taxeze populatia ? Conducerea tari vrea sa se linguseasca pe langa UE ? Asta este mai important decat bunastarea oamenilor care i-au ales ? Noi nu am vrut nici macar sa ia imprumutul de la FMI si tot l-au luat si mai rau noi nu am castigat nimic din asta decat tot guvernul a fost cel care a benefiaciat dupa acesti bani. De ce nu platesc aceste taxe si alte tari ? Asta este avantajul intrarii in UE ? Pentru faptul ca avem dreptul sa circulam liber in Europa ? Pai dragilor daca mai avem taxe de acest gen in curand chiar daca avem dreptul sa mergem nu vom mai avea cu ce sa mergem si atunci unde sunt avantajele aderarii ? Nu stiu de ce am impresia ca iar am ales prost si de aceasta data sau mai exact nu prea avem niciodata motivul sa ne bucuram pentru ce am ales.
    Pentru @2fast4u
    Nu cred ca rezolvarea este inmatricularea in Bulgaria, cea mai buna rezolvare si mai ales daca esti tanar este “Pleaca din tara asta pana mai poti si nu te mai uita inapoi. Uita si unde este localizata pe harta. Aici nu a fost, nu este si nu va fi bine niciodata.” Singura schimbare care va da rezultat in tara asta ar fi “schimbarea populatiei romane cu o alta populatie,” de ex: germana sau engleza sau poate stiti voi altele mai bune.
    Pe oricine am alege in conducerea aceste tari tot vai de mama noastra va fi. Acolo sus nu are cum sa ajunga un om deosebit si care sa-si iubeasca poporul. Pe drum este mancat de lupi. Cred ca ultimul conducator de acest gen pe care l-a avut aceasta tara a fost BUREBISTA.

  8. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 14 2009 @ 11:47 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  9. vrajitorul.eu said

    am December 14 2009 @ 11:47 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  10. Othelo said

    am December 14 2009 @ 1:39 pm

    Bondocel,
    Romania a fost si singura tara din blocul rasaritean de unde sovieticii au plecat de bunavoie (ceea ce ei nu au mai facut nicioadat nicaieri decat cu forta) pentru ca ne faceam prea bine treaba. Deci cred ca este corecta observatia ta cu linguseala.

  11. ooopsss said

    am December 30 2009 @ 3:36 pm

    De cateva zile circula o informatie : “Persoanele care au cump?rat sau vor cump?ra în perioada 15 decembrie 2008 – 31 decembrie 2009, inclusiv, autovehicule cu motoare Euro 4 ?i capacitate cilindric? de pân? la 2000 cmc înmatriculate pentru prima dat? într-un stat membru al UE beneficiaz? de exceptarea de la plata taxei pe poluare pentru autovehicule în condi?iile în care înmatricularea, pentru prima dat? în România se face în termen de 45 de zile, dup? 1 ianuarie, a anun?at primul-ministru Emil Boc, la finalul ?edin?ei de Guvern.
    Executivul a adoptat, în acest sens, o Ordonan?? de Urgen??.”

    cazul meu: am cumapart un auto SH din germania sub 2000 cc cu EURO 4. l-am inmatriculat acum cateva zile… insa am platit taxa de poloare…. hmmm!!!??!!

  12. florin geambasu said

    am February 11 2010 @ 2:08 am

    cat mai puteti indura.imi pare rau ca sunt roman.am trait 5 ani in spania si imi era rusine sa spun ca sunt roman.natie de lasi.toata istoria noastra este legata de lasitate.treziti-va oameni buni.anul 2012 bate la usa voastra.iesiti in strada si bagati-le taxele si impòzitele cacatilor de politicieni pe gat.am cumparat o masina din spania cu 500 de euro.sa o inscriu aici in romania trebuie sa platesc 1679 de euro.cum e posibil asa ceva.nu am nici un venit.de unde sa scot banii astia.

  13. darie said

    am February 23 2010 @ 12:40 pm

    da rusine tarii pt taxa care se trage din incapacitatea profesionala a guvernului de a face bani..a pune economia..apricultura..macar ceva din tara asta pe picioare sa produca si atunci..ma gaseste un loc de unde sa faca bani…incompetenta si nesimtirea, ca..daca cineva ia masina mana a doua e ca nu isi permite, altfel toti si-ar lua noi, nu? Ia sa se puna in locul oamenilor ce nu fura si au salariu mic sa vedem arunci ce masina ar PUTEA sa ia?

Comment RSS · TrackBack URI