As vrea sa plateasca Carpatica pentru nesimtirea cu care stiu sa incaseze banii si cand e de dat isi bat joc de oameni

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36104




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


9 Comentarii pana acum»

  1. adrian said

    am December 9 2009 @ 11:16 pm

    Si eu sunt o victima a Carpatica Asig, sunt parte vatamata si, din 19 octombrie, inca astept autorizatia de reparatie de la ei (norocul meu este ca masina mea a fost lovita in partea din spate si pot sa circul cu ea). Agentul constatator Alexandru … a fost foarte ferm: bara din spate care este sparta SE LIPESTE, nu se schimba! Nu conteaza ca masina este noua si bara n-a avut nici macar o zgarietura inainte de accident… Problema este ca trebuie sa fac mereu drumuri la sediul lor sa ma interesez de situatia dosarului meu (programul este doar de la 8 la 12) pentru ca nu vor sa raspunda la telefoane… Pentru cate drumuri am facut la ei si cat timp/nervi am consumat, le doresc din tot sufletul sa le fie retrasa licenta de functionare. Nu inteleg cum au primit-o, in conditiile in care au un singur punct de lucru pentru constatare accidente, la iesirea din Bucuresti, la autogara Rahova (“autogara Atlassib”), si acolo de obicei este un singur agent care intocmeste actele. Program: 8-16 :)) Si am primit acelasi raspuns de la agentul constatator: asteptati 2-3 saptamani pana se intoarce dosarul de la Sibiu, ca sa va dam atunci lista cu service-urile agreate de noi… FERITI-VA DE CARPATICA ASIG!!!

  2. Gopo said

    am December 10 2009 @ 3:24 am

    Ce sa va fac daca Iliuta o plimba pe Angelica cu autobuzul???

  3. 2fast4u said

    am December 10 2009 @ 7:50 am

    va dau un sfat! luati masina si parcati-o in fata sucursalei din orasul vostru…dak se poate ,blocatile usile cu masina,sa nu poata intra sau iesi….va luati o amenda de la politie,dar o sa ajungeti si in ziare,,…pe geamuri scrieti ce v-au facut nemernicii aia….o sa le faca ziarele o publicitate….si cred k o sa va repare masina f rpd…

  4. www.magazinterapeutic.ro said

    am December 10 2009 @ 10:00 am

    va maid au uns fat: luati va in topo bine pus la punct si dati inap la ei ! asa va aparea totul in ziare si toti papagalii din banci s evor gindi de doua ori inainte s amai incerce s ainsele pe cinea !

  5. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 10 2009 @ 11:21 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  6. vrajitorul.eu said

    am December 10 2009 @ 11:21 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  7. http://www.urbanviorel.ro/category/bancile-camatari-legali/ said

    am December 10 2009 @ 12:06 pm

  8. vbdgb said

    am April 26 2011 @ 10:37 am

    Util
    ” Intrand pe siterile Judecatoriilor, vezi ca majoritatea actiunilor privind societati de asigurari sunt indreptate impotriva acestor scursuri umane numite Carpatica ! Consiliul Concurentei nu ii desfiinteaza pt ca sunt incapabili sa rezolve problemele din curtea lor. Asta desi vanzarea de polite mai ieftine dacat alti emitenti de polite RCA, urmata de neplata daunelor, este evident, o fapta contrara principiilor concurentei loiale, fapta numita DUMPING. Inlatura concurentii prin pret, pt ca toti vor cumpara polite la pretul cel mai mic.

    Referitor la abureala cu prezenta vinovatului la constatare, puteti, daca refuza, sa il speriati depunand la politie o sesizare pt distrugere din culpa.
    Scursurile de la carpatica Bucuresti il trimit pe prejudiciat cu adresele Carpatica, pt a le depune la Politie – str. Udriste. Asa scapi de obligativitatea de a l sechestra pe vinovat si a l pune sa stea doua zile non stop la rand, cat dureaza constatarea la societatea de scursuri.

    Dupa constatare si primirea numarului de dosar, mergeti la un service si cereti o nota tehnica, iar cu aceasta mergeti la cel care v a facut constatarea sa va dea acordul de principiu al firmei de scursuri, pentru efectuarea inlocuirilor-reparatiilor inscrise in nota tehnica. Altfel, repari pe banii tai fara nici o nota a firmei de scursuri.

    Apoi reclamati la CSA procedura greoaie de la constatare, piedicile intampinate, refuzul eliberarii unui acord in ziua constatarii, in care sa se mentioneze si sa se accepte operatiile care sunt necesare pt aducerea masinii in starea anterioara accidentului.
    CSA va inregistra toate mail-urile trimise, atat poate face in impotenta lui administrativa…!

    Cu facturile emise de service, dupa reparare + deviz, mergeti la carpatica, cerand numar de inregistrare.
    Aduceti la cunostinta CSA refuzul de a va achita suma, si dupa prezentarea facturilor, devizului si chitantelor de plata.
    CSA va va raspunde intr un final cu suma platita de firma de scursuri, urmand sa va judecati pt diferenta cu scursura.
    Altfel veti primi o suma sau nimic …, fara o motivatie.
    Dupa raspunsul CSA mergeti cu o cerere de conciliere prealabila procesului – inregistrata, singuri sau cu un martor, procedura obligatorie pt a actiona scursura in instanta. Dupa 2 saptamani prezentati va pt ca scursura sa va dea dovada efectuarii concilierii.
    Mergeti cu actiune in instanta, in care aratati ca detineti pv de la politie, bazat inclusiv pe declaratia data de vinovat, alte motivatii. Actiunea se depune in 2 exemplare, nu ve ti primi numar de inregistrare, pt ca suntem in Romania. Asta desi anexat, in original, trebuie sa faceti dovada ca ati platit taxa judiciara de timbru, conf L 146, in contul primariei in al carei sector de afla sucursala scursurii, Primaria sector 3, daca domiciliati in Bucuresti.
    ART. 2
    (1) Ac?iunile ?i cererile evaluabile în bani, introduse la instan?ele judec?tore?ti, se taxeaz? astfel:
    a) pân? la valoarea de 50 lei – 6 lei;
    între 51 lei ?i 500 lei – 6 lei + 10% pentru ce dep??e?te 50 lei;
    c) între 501 lei ?i 5.000 lei – 51 lei + 8% pentru ce dep??e?te 500 lei;
    d) între 5.001 lei ?i 25.000 lei – 411 lei + 6% pentru ce dep??e?te 5.000 lei;
    e) între 25.001 lei ?i 50.000 lei – 1.611 lei + 4% pentru ce dep??e?te 25.000 lei;
    f) între 50.001 lei ?i 250.000 lei – 2.611 lei + 2% pentru ce dep??e?te 50.000 lei;
    g) peste 250.000 lei – 6.611 lei + 1% pentru ce dep??e?te 250.000 lei.
    si taxa de timbru, cam 3 lei, conf . OUG nr.77/2008.
    Cereti dobanzi de intarziere conf Ordin CSA nr. 5 /2010
    Precizati ca solicitati judecarea in lipsa, daca nu aveti timp sa zaceti ore in sir , pt ca esti citat la 8 si chemat la 14 sau deloc…
    Se va fixa primul termen dupa ………. 6- 8 luni, tot pt ca suntem ocupati cu… Romania.
    Nu renuntati !

    PS . Detinatorii Carpatica Asig si Carpatica Bank, patroneaza si o agentie de turism, Atlasib. Puteti sa le sporiti cifra de afaceri si cumparand bilete din sediul insalubru de la autogara Rahova, Bucuresti, sediu vecin cu rulota unde stai la coada 2 zile pt constatarea daunei. “

  9. Apocalyptic End said

    am November 12 2012 @ 11:06 pm

    Eu am avut un eveniment neplacut cu ei… am fost otancit in trafic de un asigurat al lor… Cu procesul verbal de la politie in fata, care este un ORGAN ABILITAT CONSTATATOR, acestia mi-au spus ca accidentul nu s-a intamplat in realitate. Urmatorul pas a fost sa imi fac RCA la ei si “din greseala” le-am cojit o dacia nova argintie… inscriptionata “Carpatica Asig”… le-am dat asigurarea sa vad daca intr-adevar accidentul a avut loc… si a avut … insa am avut si eu satisfactia de a le provoca o paguba…

    Feriti-va de ei… sunt niste incompetenti.

Comment RSS · TrackBack URI