Cum l-a umilit si terminat politic, Hrebengiuc pe Geoana; punem pariu ca PSD il va schimba din functia de Presedinte al Senatului ?

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=36012




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


17 Comentarii pana acum»

  1. UItati-l pe Geoana aici cum sarea... said

    am December 7 2009 @ 6:13 pm

  2. Bancurile politice ale momentului said

    am December 7 2009 @ 8:52 pm

    Bancurile politice ale momentului cu Geoana, Crin si altii: http://www.super-umor.com/index.php?link=bancuri&id=14

  3. ova said

    am December 7 2009 @ 11:59 pm

    Ce mai poti sa spui in acest caz, de ce a facut asta in ce scopuri, a facut asa de ochii frumosi sau a fost o razbunare ?

  4. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 8 2009 @ 12:46 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  5. vrajitorul.eu said

    am December 8 2009 @ 12:46 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  6. Gopo said

    am December 8 2009 @ 1:23 pm

    Nu numai guzganul rozaliu l-a lucrat pe MG. Am convingerea ca si Vantu a lucrat masiv pentru marinar, sub acoperirea faptului ca este mogul si impotriva acestuia, amplificand linsajul mediatic, fapt ce a facut ca in poporul roman sa se trezeasca sentimentul compasiunii fata de pescarus.
    Pun pariu ca prin acest serviciu SOV si-a asigurat un trai linistit in continuare, chiar daca Popa a fost prins – faptele lui penale se vor prescrie.
    Prin urmare, tinand seama de axioma:”MG e de prostanac”( nebanuind in niciun moment faptul ca este lucrat de guzgan si cazand in capcana lui Vantu) am fost nevoit sa votez impotriva acestuia.

  7. gelu said

    am December 8 2009 @ 1:37 pm

    TIRAN BOXESCU, ….. e in spatele tuturor, …… aveti grija ce vorbiti ….. dusmanul asculta !

  8. violeta said

    am December 8 2009 @ 1:44 pm

    Nu am votat cu Mircea Geoana dar m-a impresionat drama pe care a trait-o duminica seara si cred ca e vina celor care l-au sustinut si care se pare l-au si tradat punandu-l intr-o situatie atat de jenanta, sa cante, sa topaie, sa vorbeasca si cu tatal lui din Cer,mama, soacra, sotie, Crinulet etc multumind tuturor pentru o victorie inchipuita. Posibil sa fi deranjat cumva pe batraneii ilegalisti, pe baronii locali si pe alti sforaitori din partid. Cand intri in “cocina”… e mai greu sa ramai “general” chiar daca esti fiu de general, drept e ca general comunist. Sincer, imi pare rau de Mircea Geoana ca om dar ma bucur ca nu il avem presedinte. L-am fi avut de fapt presedinte pe monstrul cu multe capete : Iliescu, Miki Spaga, Vanghelie, Nastase si ceilalti.

  9. adrian said

    am December 8 2009 @ 2:31 pm

    Cine intra in troaca porcilor….este mancat de ei. Scuze dar este doar un proverb romanesc.Dar cu un imens sens al adevarului.
    De ce a vrut sa intre Geoana in PSD? De ce a luptat si cum ca sa devina presedintele partidului? Partidul cui? Pai al lui Iliescu, Hrebecciuc, Nastase si al multor baroni. Daca se orienta spre dreapta politica va garantez ca acum Geoana avea alt destin. Si-a ales singur calea spre derizoriu. Sa-l fi obligat cineva sa faca asta?! Oare cine?
    Si ca sa inchei tot cu un proverb:
    Fiecare piere pe mana si fapta sa.

  10. politika said

    am December 8 2009 @ 2:38 pm

    dE CITE ORI VA TREBUI OARE SA REPET ASTA :
    “Aceia care nu înva?? din istorie sunt condamna?i s? o repete”

    Ceausescu a ajuns sa moara impuscat datorita faptului ca era dezinformat sistematic. Greseala lui este legata de faptul ca ACCEPTA sa fie dezinformat … pentru a se simti bine …

    ACUM , dupa 20 de ani, aceeasi dezinformare a condus la caderea (in ridicol) a unui candidat la presedentia tarii, un om politic care ar fi trebuit sa fie sustinut de intregul partid.
    Nu este si cazul PSD, care demult nu mai este un partid monolitic, fiind dezbinat de grupurile de interese din interiorul partidului, polarizate in jurul liderilor lor.

    Asa cum scriam si ieri pe acest blog, Geoana stia (sau ar fi trebuit sa se asigure ca stie corect) care este situatia cu procentajele obtinute in urma voturilor din turul II.

    Nu este nimic de plins, este doar DE INVATAT din asemenea intimplari ! Iar uneori trebuie doar sa ne aruncam privirea inapoi, in istoria noastra si sa vedem unde au gresit inaintasii nostri, oentru a incerca macar sa evitam sa facem aceleasi greseli.

    “Aceia care nu înva?? din istorie sunt condamna?i s? o repete”

  11. George Preduca said

    am December 8 2009 @ 4:00 pm

    sunt penibili astia din politica. ce mancatorie…..uau

    nar trebui sa ne conduca politicienii. dar noi acceptam orice

  12. Radianu Mihai said

    am December 8 2009 @ 4:23 pm

    psd-ul trebuie sa scape rapid de bplsevicul criminal si mai apoi sa-si faca curatenie!!!!
    nu geoana este primul lor obiectiv!

  13. Othelo said

    am December 8 2009 @ 4:29 pm

    Corneliu Coposu avea dreptate cand spunea despre FDSN (actualul PSD): In momentul in care nu vor mai avea interese comune de natura economica (adica de furat), se vor destrama pentru ca nu sunt legati ideologic cu nimic. Este valabil si pentru PDL si pentru o parte din PNL. Nu au nici unii nici o treaba cu ideologia, libefrala, crestin-democrata sau social-democrata.Absolut niciuna.

  14. gabriel said

    am December 8 2009 @ 6:29 pm

    ati cumparat maii multe voturi simplu http://www.jocuristar.ro cei de la pdl si de postura jenantaa dl geoana mda sincer a cam fsot ceva ni spatele dansului http://www.jocuristar.ro

  15. adi said

    am December 8 2009 @ 9:58 pm

    acesta este PSD-UL ! si geoana prostanacul ! si eu banuiesc ca ceva nu-i in regula in acest psd .cineva a vrut sa-l distruga pe geoana definitiv , sa-l compromita ,umilindu-l intr-un hal fara de hal.de cand a inceput campania electorala, geoana era dat ca favorit si-n primul si-n al doilea procentele pt geoana in turul 2 erau de 52-53%.pai duminica la ora 21 ,dupa ce procesul de votare a luat sfarsit ,exit-pool-urile il dadeau pe geoana castigator ! pai pe cine mai puteau influenta aceste exit-pool-uri ? clar ca nu pe alegatori ! cineva a avut interesul sa il dea castigator pe geoana si i-a marit procentul ,in asa fel incat geoana sa fie sigur ca el este castigatorul iar in urma reactiei pe care acesta ar avea-o la aflarea acestei informatii lumea sa-l perceapa un PENIBIL !

  16. daalos said

    am December 9 2009 @ 8:24 am

    http://pesurse.ro/2009/12/8/speedy-alegtorul-din-diaspora.html

    Speedy aleg?torul din Diaspora…
    publicat acum 2 ore | 08 December 2009 20:56 de Ioska

    Fra?ilor s? v? spui ceva s? v? cruci?i ?i s? r?mâne?i n?uci. În sec?iile de votare din afara ??rii s-a votat cu o vitez? care l-ar face s? crape de ciud? ?i pe Speedy Gonzales. 5 români pe minut au votat la Ambasada României din Paris – adic? 3.700 de aleg?tori în cele 14 ore de votare. În acel minut cei 5 aleg?tori trebuiau s? completeze declara?ia pe proprie r?spundere c? nu a mai votat ?i în alt? parte, s? semneze pentru primirea buletinului de vot, s? voteze ?i s? introduc? votul în urn? -faci cel pu?in 5 minute s? faci repejor acest? opera?iune).

    Asta în timp ce în România, de?i s-au bulucit toat? ziua la cozi, la sec?ia special? de la Gara de Nord în cele 14 ore de votare ?i-au b?gat votul în urm? doar 701 persoane, în timp ce la o alt? sec?ie la care coada nu se mai termina, la Facultatea de Drept din Bucure?ti, au votat în acela?i interval orar doar 900 de persoane.

    Nu-i a?a c? îs tari românii din afara ??rii?!… Pân? ?i votul ?i-l bag? la foc automat :)

    “Digerati” si asta!
    Am fost la sectie suplimentara si stiu ce inseamna mebunia asta.
    Turisti la greu…. mai multi ca la turul 1… si surprinzator – 80% Base…

    …si D.A. … rumenii “este” corecti…

  17. Geza din Mures said

    am December 9 2009 @ 2:57 pm

    Daca s-a facut aceasta farsa cu Dl Geoana asa zisii ziaristi de la a3 rtv cum se mai uita in oglinda sau in ochii cunostintelor.Ca l-au disecatsi, ingropat in gunoi pe Dl Basescu hai treaca mearga pentru ca este dusmanul lor,dar sa faci rau omului cu care marsaluest este MIRSAVIE si TRADARE.

Comment RSS · TrackBack URI