Banner

Apocalipsa din Kiseleff – inceputul sfarsitului PSD

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35995




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. http://www.pesurse.ro/2009/12/7/bsescu-bate-i-la-numrtoarea-pnl.html said

    am December 7 2009 @ 4:43 pm

  2. http://www.urbaniulian.ro/2009/12/07/cum-l-a-umilit-si-terminat-politic-hrebengiuc-pe-geoana-punem-pariu-ca-psd-il-va-schimba-din-functia-de-presedinte-al-senatului/ said

    am December 7 2009 @ 5:57 pm

  3. Radianu Mihai said

    am December 7 2009 @ 6:16 pm

    mare atentie!!!
    desi nu pot sa-i sufar,un partid ca psd-ul nu trebuie sa dispara!
    trebuie doar sa se lepede de bolsevicul criminal si sa-si faca cura-
    tenie in propria curte!
    apoi va deveni un partid cu care se va putea discuta si colabora!

  4. ricu said

    am December 7 2009 @ 7:06 pm

    Nici eu nu cred ca Geoana isi va da demisia. Dar cei di PSD ar trebui sa i-o ceara. Dar si mai mult cred ca PNL-ul ar trebui sa-i ceara demisa sau sa-i dea un sut undeva fecioarei neintinate Crin Antonescu. A dezamagit cumplit, cu atat mai mult cu cat este tanar si promitea. Dar aici s-a vazut toicalosia lui. Nu a stiu sa piarda si, in loc sa spuna oamenilor lui sa voteze cum ii duce capul si mintea, s-a repezit sa propuna el o alianta care nici macar Geoana nu i-a cerut-o. Sa descalificat dar a descalificat si PNL-ul. degeaba mai zice domnul Tariceanu ca PNL-ul nu est ecatelul PSD-ului. Cam tarzie constatarea ! PNL-ul a devenit catelusul de doi bani ai PSD-ului, prin grija presedinteluyi sau, cel mai ticalos i mai jmurdar politician al momentului, cu atat mai regretabil cu cat nu si-a jucat nici un fel de interese ci numai i-a iesit ticalosia prin piele si in cuvant.

  5. xxxxx said

    am December 7 2009 @ 7:11 pm

    Desigur.Daca il sustinea pe Basescu desi nici acesta n-are treaba cu liberalismul era minunat; nu, atunci e cih.

  6. politika said

    am December 7 2009 @ 8:17 pm

    …. asteptam ACEST comentariu !

    … intre toti cei care au fost alaturi de Geoana ai uitat si “Partida Rromilor” … :-) “care este” si ei importanti !

    Ref. la Geoana , as completa putin : in primul rind el este rezultatul faptului ca PSD se afla intr-o criza majora de LIDERI CU IMAGINE PUBLICA. … in rest 100% ok.
    Din explicatia esecurilor PSD , cred ca ACUM este momentul ca si PDL sa invete : unitatea partidului poate reprezenta o forta de nezdruncinat ! … si totusi, cind apar fisuri (asa cum a fost in 2004) datorate depasirii lmitelor bunului simt ( vezi : Mischie, s.a.) fisurile pot fi abil exploatate de un adversar cu ochiul atent, asa cum este Basescu …
    DA, Basescu va intra in istoria romanilor cu aceasta victorie adevarata. Personal ma bucur pentru victoria lui, pentru victoria PDL-ului si pentru faptul ca am sustinut aceasta clauza, desi nu am fost si nu sunt membru in nici un partid politic.

    Unde a gresit Geoana ???
    – fiind totusi un spatiu limitat, ar fi mai simplu sa scriu UNDE NU A GRESIT ! …

    Cert este un singur lucru : Basescu este un lider adevarat, care a reusit sa traga partidul democrat in sus, de la 8% la peste 40% , moment in care credibilitatea lui este de peste 50% … Basescu reprezinta o locomotiva puternica.

  7. Othelo said

    am December 7 2009 @ 11:06 pm

    Articolul este foarte bun si serios. Ricu, in ceea ce il priveste pe Antonescu, poate ca nu este cel mai popular pe acest site, dar nu as miza pe faptul ca a pierdut din punct de vedere electoral, posibil sa fi iesit cel mai intarit din aceasta confruntare. S-au pedepsit vreodata cei de la PDL intre ei ca au convietuit 9 luni la guvernare cu PSD? Atunci nu erau comunisti? E limpede ca daca ar fi ajuns in turul II, Basescu nu i-ar fi facut fata.Ar fi fost greu sa il atace, basca ca Antonescu se descurca mult mai bine cu oratoria decat Geoana, si este mai spontan chiar si decat Basescu. Nu stiu cat de bun presedinte ar fi, ca nu sunt Mafalda. Iar daca ne gandim la situatia de acum, singura sansa a PDL este sa convinga PNL sa guverneze impreuna, si nu stiu cat de usor va fi.
    Stiu de la un parlamentar PDL al carui nume nu il voi da din motive evidente, dar va asigur ca e adevarul adevarat ce va spun (asta in situatia in care el mi0a spus adevarul), ca la turul I al prezidentialelor, PDL care isi realiza propriile exit poll-uri, avea de gand sa isi trimita trupele de soc in partea a doua a zilei sa voteze cu Geoana daca Antonescu trecea pe locul 2 in aceste sondaje, din motivul expus mai sus. Adica o actiune gen EBA de la europarlamentare.
    Problema este insa alta, si am mai repetat-o. Nici Antonescu, nici Basescu sau Geoana nu vor mai putea sa rezolve problemele anului 2010 cand vom intra in colaps, si atunci o sa vedem ce mult le pasa politicienilor de noi. Vor vinde totul pe mai nimic.
    Romania a fost o data proape de colaps dupa jaful FDSN (actualul PSD) din perioada 1990-1996, si atunci a fost meritul Guvernului Ceorbea ca a salvat situatia. Dar la anul nu se va mai putea realiza acest lucru, cu tot “ajutorul” FMI. Si atunci, nu-i va mai pasa nimanui de noi. Vom fi pe cont propriu.

  8. Othelo said

    am December 7 2009 @ 11:21 pm

    DL. URBAN. VA ROG DACA SE POATE SA PROPUNETI UN SUBIECT PE TEMA TAXEI GLOBALE PE CARBON: SAPTAMANA VIITOARE ARE LOC UN EVENIMENT IMPORTANT PENTRU OMENIRE: CONFERINTA DE LA COPENHAGA UNDE ELITA VREA SA IMPUNA TAXA GLOBALA PE CARBON, PRIMUL PAS SPRE NOUA ORDINE MONDIALA. VOR DECLARA CO2 POLUANT DEOSEBIT DE NOCIV (O MINCIUNA SFRUNTATA, DEOARECE CO2 ESTE INSIPRAT DE PLANTE SI ARBORI CARE EXPIRA OXIGEN PENTRU NOI) CA SA IMPUNA ACEASTA LEGISLATIE EXTREM DE RESTRICTIVA (DACA VRETI UN FEL DE PATRIOT ACT), CARE LE VA PERMITE SA INTRE IN CASELE NOASTRE FARA MANDAT SA NE VERIFICE DACA POLUAM MEDIUL INCONJURATOR. DE FAPT UN MARE STAT POLITIENESC IN DEVENIRE.
    CE POT SA AFIRM ESTE CA ACEASTA ACTIUNE ESTE MAI PERICULOASA SI DECAT CODEX ALIMENTARIUS SAU CELEBRELE PROGRAME DE ACUM DE VACCINARE CU STABILIZATORI MORTALI PENTRU ORGANISMUL UMAN ( COMPUSI DE MERCUR SI SCHELINA).
    POATE FACETI LOBBY PRIN GUVERN CA REPREZENTANTUL ROMANIEI SA NU SEMNEZE (SPER SI EU CA FRAIERU’, VA FI APROAPE IMPOSIBIL IMI DAU SEAMA)SAU POATE AVAND IN VEDERE CA POATE NU VOM AVEA GUVERN PANA ATUNCI, SA FIE UN MOTIV SA NU PARTICIPAM LA CONFERINTA RESPECTIVA.

    CU STIMA,

  9. Catalin HN said

    am December 7 2009 @ 11:33 pm

    Un articol foarte bun. Intr-adevar, Geoana “nu avea voie” sa piarda. Este un exemplu de incompetenta, de ceea ce se intampla cand taticul tau, general de securitate, te propulseaza in functii inalte dar tu esti un incapabil.

    @ Othelo:
    daca dl. Urban “propune” un subiect, asta nu va schimba cu nimic ceea ce urmeaza sa se intample. Din pacate suntem dezinformati si dezbinati (si aici nu ma refer doar la romani). Odata cu intrarea in UE si intrerea in vigoare a Tratatului de la Lisabona, nu ne putem astepta decat la ce e mai rau pt. noi. Iar basescu va face tot ce i se cere, fara sa tina seama ca este impotriva poporului roman. De asemenea ar fi facut si Geoana, nu am nici un dubiu.

  10. @catalin HN said

    am December 8 2009 @ 2:42 am

    tatal lui Geoana a fost general de armata habarnistule nu de securitate

  11. Othelo said

    am December 8 2009 @ 8:26 am

    Asa este Catalin HN. Dar subiectul cu Conferinta de la Copenhaga este unul extrem de important. Cred ca lumea are dreptul sa stie ce se intampla acolo iar mass media principala nu ajuta cu nimic in acest sens.

  12. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 8 2009 @ 11:15 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  13. vrajitorul.eu said

    am December 8 2009 @ 11:16 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  14. Catalin HN said

    am December 8 2009 @ 11:54 am

    @ cel cu postarea de la 2:42 am:
    de unde stii tu asa de bine ? Ati fost colegi ? Nu uita ca si in armata exista servicii de informatii. “habarnistule”

  15. Kojak said