Prefer marul cu vierme romanesc, celui estetic de import

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35807




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


8 Comentarii pana acum»

  1. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 3 2009 @ 3:05 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 3 2009 @ 3:06 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. marian said

    am December 3 2009 @ 3:34 pm

    Iti spun si eu sunt mai bune alea cu viermi pentru ca nu sunt tratate chimic, e hee cate dastea am mincat eu cind eream copil ba cu tot cu vierme din greseala erea bun ca erea cu carne. si placinta de mere are alt gust cand o faci cu acele mere, uneori este un dulce acrisor iti da senzatia de lacrimi de la acrisor dar nu te-ai mai opri din mincat.

  4. Raluca said

    am December 4 2009 @ 10:36 am

    Nu stiu cine a scris acest articol dar vreau sa va relatez o intamplare.
    Anul acesta am fost invitati de niste prieteni buni la Voinesti. Stiti, e acea renumita statiune pomicola care a creeat celebrele mere de Voinesti.
    Am for fascinata de frumusetea locurilor dar, mai presus de toate de intinsele livezi de meri. Pe langa merele rosii, parfumate, sanatoase care umpleau pomii prietenii mei aveau un mar care face mere verzi cam de jumatate de kilogram unul. Am crezut ca nu-i adevarat.
    Ceea ce doresc sa va aduc la cunostiinta este faptul ca majoritatea locuitorilor NU AU UNDE SA-SI VANDA PRODUCTIA. Am scris special cu majuscule deoarece este crunta realitate. Oamenii isi depoziteaza tonele de mere in hambare iar acestea se strica deoarece nu au unde sa le vanda. Si asta de ce?
    Simplu din multiple motive:
    1 – Ignoranta autoritatilor pentru productia romaneasca. Se dau licente de import mere in loc sa se achizitioneze productia interna de mere pantru supermarketuri sau pentru fabrici de produse din fructe
    2 – Ignoranta si lipsa de vointa in a creea local o fabrica de sucuri si piureuri de mere.
    3 – Ignoranta privind mafia celor care cumpara de la producatori pentru a vinde cu suprapret.
    4 – Ingnoranta in promovarea produselor Romanesti. N-am vazut nicio televiziune care sa se duca acolo si sa arate ce bogatie exista in zona.
    5 – Lipsa de interes a autoritatii locale in a atrage fonduri UE pentru dezvoltarea zonei.
    Vai de noi. Stam si importam de la unguri in loc sa ne consumam productia proprie.
    Daca aveti drum prin Voinesti, opriti-va toamna la orice gospodarie. Nu cred ca veti pleca fara porbagajul plin de mere. Sunt ieftine si extrem de bune si sanatoase (n-au viermi :)).
    Daca vreti relatii puteti sa-mi scrieti la raluca_popa68@yahoo.com.

  5. rastoaca olivia said

    am May 2 2010 @ 12:33 pm

    prefer la fel marul pipernicit si sanatos decit cel nociv si fara gust.

  6. FLORIN VLADU said

    am July 5 2010 @ 7:53 pm

    Dragii mei, daca nu stropiti merele,perele… pierderile sunt catastrofale, ajungand la peste 90%.
    Ganditi-va ca orice fruct cu vierme va cadea si odata lovite se vor strica,am patit-o,fiind nevoit sa culeg merele ne coapte ,deoarece cadeau,se loveau si se stricau,bineinteles ca d.p.d.v.d. calitativ au fost sub orice critica.
    Isi dau cu parerea toti priceputii,dar soiurile de mar selectionate daca nu sunt stropite rezultatul este dezastruuu.
    Stropiti obligatoriu cand diametrul fructului este de 4 cm. cu: Carate sau Fastac,sau Decis, Etc.

  7. Ionut Mihai said

    am August 16 2010 @ 2:09 pm

    Nu de mult am plecat la mare si in drumul meu lung pe care il aveam de petrecut in tren mi`am cumparat dintr-un supermarket inainte de plecare 2 mere care aratau foarte frumos. In momentul cand am mancat 1 dintre cele 2 mere minunate am simtit ca maanc un burete nu pe cat de frumos si aratos era n avea nici un gust ma mai rau avea o textura foarte ciudata, in momentul ala le-am aruncat la cosul de gunoi si mi-am promis ca nu o sa mai mananc niciodata mere din supermarket mai bine mergi in piata si cumperi de la taran merele alea care le furam in copilarie din pomi si mancam pana nu mai puteam burta:)

  8. Stoicescu Gh. said

    am May 10 2011 @ 10:57 am

    Doresc sa ilcontectez pe dl. Florin Vladu. Am citit multe din comentariile dansului si sunt interesat de mai multe detalii. Il rog sa imi trimita doar aresa de email si nu il voi agresa cu insistente, promit. Multumesc. dorin.stoicescu@ulbsibiu.ro

Comment RSS · TrackBack URI