Nemernicie romaneasca : printesa Marina Sturdza batuta de copiii pentru care strange bani

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35718




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 2 2009 @ 5:08 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.ro said

    am December 2 2009 @ 5:08 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. greceanu said

    am December 2 2009 @ 6:46 pm

    Este incredibil… Asa suflet…cata bunatate….ii privesti chipul acestei PRINTESE si n-ai cum sa nu observi bunatatea ce-o emana fiinta sa… Astfel de oameni…rari mai sunt…pe pamint…dar mai ales in Romania!!! Uitati romanilor dovada ca Dumnezeu nu ne lasa sa ne scufundam in neantul indiferentei si al egoismului! Mai avem astfel de oameni care sa ne bata obrazul prin comportamentul lor… Si da, aici este si cazul stimatei printese care dupa ce si-a pus viata la picioarele noastre…primeste cu zambetul pe buze incercarea trimisa poate chiar de Dumnezeu. Ea ne slujeste neamul iar noi am incercat sa o calcam in picioare! si va rog sa ma iertati daca va simtiti ofensati cand pun in aceeasi oala acei copii care pentru varsta lor, la lumina zilei sunt vazuti drept niste ingerasi fara aripi, si noi…restul romanilor! Pentru ca ne dam seama sau nu, noi nu facem altceva decat sa ne calcam trecutul in picioare, prin indiferenta ce-o afisam cand vine vorba de tara asta care a avut dintodeauna de suferit… Eu n-am decat 20 de ani..si poate sunt prea mic sa judec…dar oare, incotro?

  4. Florin B said

    am December 2 2009 @ 8:56 pm

    Poate ca ne meritam soarta cateodata. Injunghiem ingerii pe la spate. http://www.gallardo.ro

  5. Indy said

    am December 3 2009 @ 9:46 am

    Asemenea copii merita trimisi in Scoli de Corectie!
    care din pacate nu mai exista

    DOMNULE URBAN PE ACEASTA CALE VA CER SA INAINTATI UN PROIECT PRIN CARE SA SE REINFIINTEZE SCOLILE DE CORECTIE.

    Daca asa sta treaba , ca copii de 9 ani sa faca asemenea lucruri, atunci UNDE VOM AJUNGE?

    Si asa avem problema altor etnii (stii la cine ma refer) pe spate, care ne fac mari probleme si din cauza lor suntem si noi catalogati ca atare peste hotare!

  6. Georgiana said

    am December 3 2009 @ 5:18 pm

    asteptam sa vedem cum se va solutiona ancheta in acest caz. Sau deja nu se mai ocupa nimeni de ea? Doamna Marina Sturdza este demna de toata admiratia noastra, dar noi nu meritam bunatatea noastra tocmai pentru faptul ca trecem nepasatori peste astfel de evenimente. Oare vom ajunge sa ne baricam toti in casa sau vom emigra in alte tari doar pentru ca aici nu se va mai putea??

  7. Adrian said

    am December 3 2009 @ 8:09 pm

    eu ma mir cum de nu a ajuns garda pe la respectivele societati caritabile si sa le dea sute de milioane amenzi ca nu era o virgula nu stiu unde!!!!!
    Sau cei de la mediu sau pompierii sau de la ministerul sanatatii, etc.
    Cred ca acum ca s-a facut public ce sume se vehiculeaza acolo toti banii se vor duce pe diverse amenzi.
    Sa nu uitam ca statul e cel mai mare hot, interlop si infractor!!!

  8. Georgiana said

    am December 6 2009 @ 10:45 pm

    As dori sa lucrez ca voluntar la una dintre casele sau spitalele patronate de aceasta doamna. Stie cineva daca exista si in Bucuresti o astfel de organizatie ca cea din Brasov? Multumesc

  9. conu marioara said

    am December 8 2009 @ 3:26 pm

    Buna ziua,ma numesc conu marioara .Sunt o fata lovita de soarta si as dori sa ma ajutati si pe mine.Am o boala care se numeste fedinchi.As dori,daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu o suma de bani sau daca nu cu un tratamen.Ma contactati pe adresa de e-mail conumarioara@yahoo.com.Va multumesc.

  10. rr said

    am December 9 2009 @ 9:51 pm

    femeile trebuie sa faca karate,pentruca au structura delicata ele nefacind fata agresiunii fizice !

  11. rr said

    am December 9 2009 @ 9:52 pm

    pentru trintorii care bat strada nu exista ajutor.nu merita sa traiasca trintorii astia ordinari si analfabeti!

  12. rr said

    am December 9 2009 @ 9:55 pm

    Asemenea copii merita trimisi in Scoli de Corectie!
    care din pacate nu mai exista!

  13. Gregory1992 said

    am August 30 2010 @ 2:42 am

    Vorba lui Muya, cine-i bun e prost e definitie.

  14. mined said

    am May 17 2011 @ 3:17 am

    Ce om deosebit! Din toate punctele de vedere. Se poate citi foarte usor in comportamentul ei o bunatate nedisimulata si o anumita noblete a sufletului. Se vad foarte clar in felul in care se exprima, in modul in care se raporteaza la cei din jur, in gesturi si in zambet. Este, fara indoaiala, un om care se gandeste mult si la cei mai putin norocosi.
    Nu imi plac insa povestile cu morala amara. Nu trebuia sa i se intample asa ceva, sa fie tratata ca un strain ajuns intr-un trib de salbatici, sa treaca prin ceva asa de oribil.. Ma gandesc ca ar fi putut alege sa nu se implice social, sau sa renunte la a mai incerca sa faca ceva dupa ce i s-a intamplat , dar pare sa isi pastreze totusi optimismul cu privire la aceasta tara, o doavada in plus a caracterului deosebit..

Comment RSS · TrackBack URI