Tatal meu a murit in Piata Operei iar acum comunistii au venit din nou aici

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35640




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


31 Comentarii pana acum»

  1. Vasile said

    am December 1 2009 @ 5:41 pm

  2. Parmalat said

    am December 1 2009 @ 5:46 pm

    Si ce daca au murit jigodiile alea de la Revolutie in Timisoara ? Comunismul trebuie reinstaurat urgent in tara asta. Votati Geoana

  3. Victor@Parmalat said

    am December 1 2009 @ 5:46 pm

    Mortii matii de nemernic

  4. Echipa said

    am December 1 2009 @ 5:47 pm

    “Va rog sa trimiteti la echipa centrala de campanie a PD-L, pe adresa
    adrian.tibu@gmail.com, cat mai multe adrese de e-mail din judetul dvs.
    ale unor membri sau simpatizanti PD-L.

    Avem nevoie de cat mai multe adrese de e-mail din tara fiindca se va
    trimite un e-mail national din partea presedintelui Romaniei, de pe
    e-mailul sau, direct catre e-mailurile pe care reusim sa le strangem.

    Va multumim

  5. PETITparis said

    am December 1 2009 @ 6:19 pm

    tineti-ne la curent
    puneti imagini
    foto
    faceti foto si fime cu tel.mobil
    postati pe toate blogurile
    se pare ca si la brasov se intimpla ceva

    http://grupareaaproape.wordpress.com/2009/12/01/informatii-din-blogosfera-mobilizare-in-piata-universitatii-1-decembrie-ora-18-00/
    merci
    courage!
    DIASPORA ESTE CU VOI!

  6. dzp4 said

    am December 1 2009 @ 6:23 pm

  7. sony said

    am December 1 2009 @ 7:05 pm

    JIGODIE esti tu, parmalat, nu are rost sa o pomenesc pe mama ta deoarece, saraca, nu stia ce aduce pe lume !!! iti trebuie comunism??? mars la moscova, gozerule, dar du-i si pe bolsevicul bunicuta de mana cu prostanacul…

  8. alkm said

    am December 2 2009 @ 6:40 am

    uitati niste lucruri
    zic eu, esentiale…poate ma insel…
    1 cel pe care il veti vota a fost si el la fel de comunist ca ceilalti
    2 sloganurile voastre sunt incredibil de apropiate cu ale lui iliescu din 1990
    3 din cate stiu eu urmeaza niste alegeri democratice…in Timisoara nu are voie lumea sa voteze cu cine considera, altfel mergeti peste ei? pentru asta s-a murit acum 20 de ani? sa ne intoarcem la dictatura?
    4 nu vi se pare ciudat ca, de exemplu, Dna Doina Cornea (si nu e singura) nu e in aceeasi barca cu voi? Sigur puteti spune, exact ca sustinatorii lui iliescu din 1990, ca e o doar o baba nebuna…
    oameni buni, campania lui base chiar daca prinde la niste oameni, nu aduce decat ura…atat…
    si eu stau si va intreb: daca Doamne fereste, iese geoana, ne scot astia din ue si nato ? cand o sa auda ca avem premier neamt, nemtii o sa ne trimita la moscova dupa ajutoare de suparati ce o sa fie?
    astept injuraturile dvs…daca eram intre dvs primeam probabil si una in gura…altfel nu va vad in stare sa reactionati.
    votati basescu. scapati tara de bolsevici si de ciuma rosie…
    peace !

  9. elena said

    am December 2 2009 @ 7:56 am

    Sa nu uitam ca majoritatea cetatenilor erau inainte de 1989 comunisti sau utecisti, marea masa de cotizanti.Presupun ca atunci cand vorbim de comunisti ne gandim la activistii adevarati care detineau functii importante si care ne conduceau. Toate cadrele de conducere trebuiau sa fie membrii de partid. Asa era politica. Si cei mai micic directorasi erau comunisti.Si eu cred ca nu trebuie sa-i confundam cu cei gen Iliescu care chiar au au avut de castigat de pe urma P.C.R.-ului.Si a parintilor ( nu uitati de tatal lui Columbeanu care acum e un mare miliardar- de unde?) din conducerea P.C.R. A confunda si a generaliza e gresit, dupa parerea mea.

  10. ildiko said

    am December 2 2009 @ 8:34 am

    Este de prost gust ca dupa 20 ani sa fie folosita fortat lupta anticomunista in campania electorala din partea unui fost nomenclaturist.
    Cu tot balciul acesta basescu a compromis si sarbatoarea nationala care ar fi trebuit sa unifice romanii nu sa-i dezbine din nou. Basescu face ceea ce stie el mai bine: divide ete empera.

  11. cbabeanu said

    am December 2 2009 @ 8:48 am

    Observ doua aspecte : daca pina ieri lozinca era jos mogulii, acum mai avem una :jos comunismul. Curatarea definitiva de reziduurile toxice ale comunismului, reziduuri care inca paraziteaza societatea romaneasca , s-ar fi putut face inca din 1990 daca “boborul” ar fi votat Proclamatia de la Timisoara. Tin minte ca stateam cu lista de semnaturi la sediul PNT si doar putini cetateni au semnat pentru proclamatie. O a doua sansa a fost ratata cind declaratie din Parlament facuta de T. Basescu privind condamnarea comunismului, nu a fost urmata de cele 36 de masuri de de-comunizare promise de presedinte.Dl. Basescu nu a mai pomenit niciodata de aceste masuri propuse de comisia prezidentiala ;ba mai mult, actualul presedinte s-a afisat in actuala campania electorala cu doi fosti ofiteri de securitate : Gigi Netoiu si Silvian Ionescu ( ultimul fiind dintre apropiatii presedintelui ).
    Se mai intimpla un lucru de care eu avertizasem in discutiile pe acest site : intoleranta si agresivitatea suporterilor fanatizati ai d-lui Basescu va duce inevitabil la conflicte de strada intre cetateni, lucru absurd si tragic dupa parerea mea ; exemplul Timisoarei este ilustrativ pentru un oras care pina ieri era un simbol de toleranta si pace sociala ….
    Cetatenii ar fi trebuit sa faca doua lucruri pt a scapa realmente de comunisti :1. Sa fi votat masiv si constant PNT si PNL si sa fi semnat Proclamatia de la Timisoara…

  12. Ionut said

    am December 2 2009 @ 8:51 am

    ba frate dar basescu din ce mama dreacu’ partid facea ma parte inainte de ’89 ?
    PDL-istilor le fuge pamantul de sub picioare si nici macar nu mai judeca bine … voi nu vedeti ca ajungem sa ne dam iar in cap pentru un chior ?!
    Nu imi pasa daca iese Geoana Boana Coana sau Cana dar atata ura intr-o campanie electorala nu am mai vazut de foarte mult timp.

  13. politika said

    am December 2 2009 @ 8:59 am

    Trebuie sa fii cu adevarat PROSTANAC sa te duci de 1 Dec in Timisoara si sa vorbesti despre reconciliere nationala.
    Am ramas stupefiat de tupeul pe care poate sa-l aiba, acum , dupa 20 de ani PSD-ul. Nu-mi puteam inchipui ca cineva din PSD (si cu atit mai mult Mircea Geoana) aflat in campanie prezidentiala, s-ar putea duce acolo, in locul in care au murit zeci de oameni, la ordinele comunistilor. Aceeasi comunisti, revin acum, dupa 20 de ani (timp in care ne-au aratat cum se poate conduce tara cu minerii … ) tocmai la Timisoara, pentru ca sa minta poporul romin.
    Oare nu mai exista nici un pic de jena, de rusine, de respect pentru romanii din tara asta si pentru cei care au murit in Revolutie ???
    Domnule Geoana, trebuie sa recunosc faptul ca esti de-a dreptul patetic. Ati reusit sa-mi spulberi si acel 1% respect pentru Dvs.
    Daca adaug la aceasta si monipularea grosolana la care suntem supusi de televiziunile private ale lui Voiculescu (Antena 1,2,3 … ) si Vintu (Realitatea) consider ca ne aflam la un moment de rascruce in viata noastra. Trebuie sa facem totul pentru a putea stirpi pina la unul pe cei care ne fura, ne mint, ne jecmanesc.

    Oricum nu aveam nici un dubiu ca voi vota BASESCU, dar acum mi-am risipit si orice urma de respect pentru PSD. Dupa 20 de ani cel putin NU POT SA NE MAI MINTA. Acum mortii si starea actuala a tarii vorbesc. O economie pusa la pamint printr-un sistem legislativ “de clica” . Am inteles in sfirsit ca dintre cei care fura si cei care fac legea , cei mai tilhari sunt cei care fac legea … si aceeia sunt cei de la PSD.
    Voi vota ca inca 5 ani PSD-ul sa stea pe tusa. Voi vota ca PSD-ul sa nu mai aiba acces la niciuna dintre resursele financiare ale acestei tari.

    … voi vota BASESCU si ii invit pe toti care mai respect pentru ei insisi, sa mearga la vot … si sa voteze, sa voteze, sa voteze : BASESCU PRESEDINTE !

    Asa sa ne ajute Dumnezeu.

  14. eu said

    am December 2 2009 @ 9:31 am

    Totusi, a fost 1 Decmbrie, nu inteleg cum au avut tupeul sa transforme ziua Nationala in ziua psd !!! Maimute cu fund rosu mars in Sfanta Siberie si lingetii pe Lenin si pe Stalin cei reci.

    Iar pentru parmalat ala – daca nu ai apucat sa furi destul – GHINION – sa-au dus vremurile alea – mai trebuie sa si gandesti ca sa traiesti bine.

    DA, se poate trai bine dar trebuie dati jos hotii comunisti, oooppsss am facut un pleonasm !

  15. GOGU said

    am December 2 2009 @ 10:01 am

    Nu are niciun halis-veris comunismul aici.Este doar inca o chichita de-a cvartetului Base- Boc- Udrea-Ridzi.
    Sa ne intelegem: Iliescu pana in 1990 era director tehnic la nu stiu ce editura,pe cand iubitul “noncomunist”, adica Base facea parte dintre cei 2000 si ceva de NOMENCLATURISTI.Daca aveti habar ce inseamna asta, va veti da seama ca el a dus-o all naibii de bine, pentru ca aia erau “elita” pe atunci.Si acum are tupeul sa zica ca scapa tara de hoti etc.
    De asemenea, pentru cine a avut prilejul sa vada interviul acestui implementator al nepotismului de pe OTV,( il gasiti pe you tube acum) ar fi vazut cand presedintele a spus clar: “i-a poftit inimioara sa fie sotul ei sef de serviciu secret, A fost”! Nu a spus cui i=a poftit inimioara dar a dat de inteles modul in care s-au facut numirile si alte alea.
    Nu zic nici ca Geoana ar fi mai potrivit.Dimpotriva.Dar amandoi sunt la fel de rai pentru tara asta, care de 20 de ani, traieste numai pentru a imbuiba parlamentari, senatori, presedinti si alaiul lor.Azi nu mai conteaza ce stii ci pe CINE stii.Nu mai conteaza ca te chinui sa razbesti si sa obtii un post mai bun.Conteaza PILA din PSD sau PDL care iti poate indeplini visul sau nu.

  16. Adrians said

    am December 2 2009 @ 11:05 am

    Eu nu sint si nu voi fi niciodata un politician dar imi si va pun tuturor o intrebare ; cit de redus mintal sau cit de slab politician poti sa fi ca sa decizi sa te duci in Timisoara – mai ales de ziua nationala – si pe deasupra sa -l mai invoci si pe C.Coposu.Personal nu am gasit un raspuns rational la aceasta intrebare.Pina si greseala lui Ceausescu de pe 21.12.89 paleste in fata prostiei celor 3.In aceste conditii se mai pune probleme sa pui in fruntea tarii aceste 3 hahalere si pe cei din spatele lor ? Pai astia sint persoane pregatite sa ia decizii economice de nivel national ? Nici cu alde Pogea sau Boc nu ma pot mindri,dar cel putin pina acum nu au facut gafe atit de uriase.

  17. Wily Coyote said

    am December 2 2009 @ 1:04 pm

    Cred ca am putea sa scriem un comentariu fara sa folosim injurii…Fiecare vede in felul lui…Fiecare are dreptul sa voteze pe cine vrea…democratie..nu?Geoana stia ce se va intampla daca va merge la Timisoara de 1 Decembrie…asta a fost si motivul pentru care s-a si dus…este mana lui Iliescu aici…folosind inca o data tactica lui de dezbinare nationala-nu ati uitat de evenimentele de la Tg.Mures sau Mineriada din Piata Universitatii in Bucuresti cand era gata sa piarda puterea…Toate au fost creeate de el…si acum inca o data la Timisoara…Ei vor sa induca o stare emotionala propice lor…ca lumea sa vada si sa gandeasca Basescu-PDL impotriva Geoana -PSD…fara sa se mai gandeasca ca Geoana reprezinta Patriciu,Vantu,Voiculescu s.a.m.d.Ei vor ca alegatorii sa voteze emotional,cu turma…nu rational…altfel nu i-ar mai vota nimeni.La revolutie am avut sansa sa scapam de ei si ne-am batut joc de sansa noastra…acum …dupa 20 de ani avem inca o data sansa sa scapam de copii-nepotii-ginerii lor…Daca nici acum cand suntem mai saraci si mai amarati decat am fost vre-odata nu folosesim aceasta opotunitate sa scapam de ei si sa curatam Romania de aceasta plaga…atunci putem sa spunem cu mana pe inima ca suntem un popor de idioti care ne meritam soarta…
    Voi vota intotdeauna impotriva PSD(FSN-PCR),impotriva aliantei Voiculescu-Patriciu-Geoana-Vantu-Nastase s.a.m.d.Este atata de evidenta aceasta alianta ca mai multe nici nu trebuiesc spuse…Imi cer scuze daca am scris prea mult…

  18. Edgar said

    am December 2 2009 @ 1:12 pm

    Dece nu explica nimeni acestor asi in politica de la Antena 1,2,3,etc si Realitatea ca Domnul Basescu (desi candva a fost membru de partid ca si mine sau multi altii )a condamnat comunismul la fel ca ELTAN in Rusia care era probabil la fel de comunist ca Basescu.
    De ce Domnul ILIESCU care stia ce vrea sa faca Basescu nu i-a luat-o inainte ca a avut si timp si posibilitate.SAU ALTUL DIN PSD?
    Cei care merg la confruntari sa le dea peste mana slugilor mogulilor cand sustin ca el nu are dreptul sa condamne comunismul.

  19. Florin B said

    am December 2 2009 @ 1:24 pm

  20. Radianu Mihai said

    am December 2 2009 @ 1:38 pm

    iesiti duminica la vot si votati impotriva bolsevicului criminal!!!
    nu votati neaaparat pentru basescu ci impotriva comunistilor!
    jos hotii,jos comunisti moarte bolsevicului!

  21. http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009120237570/Actualitate/Tunul-lui-Patriciu-si-semnatura-lui-Crin-Antonescu.html said

    am December 2 2009 @ 1:40 pm

  22. Jean said

    am December 2 2009 @ 1:53 pm

    1. Cu “comunistii” astia pana acum a fost aliat chiar Basescu, si i-a placut tare mult aceasta alianta. A zis chiar, la inceput, ca si-a vazut visul implinit. Prin urmare e absurd ca cineva sa-i acuze pe penelei ca s-au aliat cu pesedeii la fel ca Basescu.

    2. Basescu a recunoscut cu gurita lui ca a fost comunist. Prin urmare cine voteaza cu Basescu voteaza 100% cu un comunist.

    3. PDL si PSD-ul sunt frati din aceeasi mamuca: FSN, ambele formate din comunisti, evident. Cine isi inchipuie ca PDl-ul e de dreapta trebuie sa fie cel putin naiv. Este evident ca PDL-ul nu are absolut nici o dostrina, decat doctrina lui Basescu.

    4. Prin urmare acum ne aflam exact in situatia de acum 5 ani, adica sa alegem intre un comunist cu apucaturi dictatoriale si fara scrupule: Basescu, si un indivit controlat de niste comunisti.

    Acum 5 ani, am votat cu Basescu doar ca sa nu iasa Nastase. Acum trebuie sa votez cu Geoana ca sa nu iasa Basescu.

    E clar ca tara asta nu se mai face bine. :(

  23. Parmalat3 said

    am December 2 2009 @ 1:57 pm

    jean ai fost sau esti penelist ? bai fratioare eu va recomand sa va feriti de oameni cand va fi ingrosata treaba , intelegi eruditule ? mama voastra de nemernici cu doctrinele voastre, daca nu sunt prostii sa plateasca taxele si impozitele si sa va faca muncile v-ati caca pe voi
    cacanarilor , spune-i lui crin si restul liberalilor sa munceasca cot la cot cu oamenii simplii, sa sufere si apoi sa ne spuna ca sunt cu noi !

  24. Jean said

    am December 2 2009 @ 2:17 pm

    @Parmalat3,
    Vorbeste frumos omule, caci sper ca nu esti de la grajduri.
    Nu, nu sunt penelist si nu am fost niciodata, si nu am fost in nici un partid politic pentru ca nu ma intereseaza sa fiu intr-unul si chiar nu vad rostul de a te inregimenta singur in vreun partid.

    Sunt un om liber – asta este marea mea realizare.

    Daca ai ceva sa le transmiti peneleilor, adreseaza-te lor, nu mie.
    In ceea ce privesc doctrinele, in politica romaneasca nu exista asa ceva. Asupra acestui aspect doream sa atrag atentia.
    No, acu’ te-ai lamurit cum e cu Jean?! :)

  25. Radu said

    am December 2 2009 @ 3:20 pm

    Jurnalista Brindusa Armanca a transmis redactiei HotNews.ro o scrisoare
    deschisa adresata cunoscutei dizidente din perioada comunista, Doina
    Cornea. Scrisoarea este o reactie la interventia Doinei Cornea de marti, 1
    Decembrie, la Realitatea TV. Redam integral continutul textului:

    “Stimata Doamna, in 1 Decembrie, marti seara, am avut una dintre cele mai
    triste seri din ultimii ani. V-am auzit la Realitatea TV comparand
    manifestatia din Piata Operei din Timisoara cu o mineriada: adica
    timisorenii ar fi minerii, dornici sa restabileasca ordinea cu batele,
    manipulati cu iscusinta de agenti infiltrati.

    Am trecut cu un zambet peste nefericita analogie, dar ceea ce mi-a fost
    dat sa aud mai departe m-a umplut de uimire si amaraciune: ati calificat
    lumea adunata in piata pentru a protesta impotriva unor gesturi politice
    provocatoare, ca fiind “oameni de slaba calitate”. Cum ati ajuns la
    aceasta concluzie, urmarind doar cele cateva secvente pe care
    televiziunile de stiri le-au difuzat cu zgarcenie? Dupa fizionomie, dupa
    cum aratau, ati argumentat cu seninatate.

    Stimata doamna, am rezonat intotdeauna la mesajele publice pe care le-ati
    transmis, rare dealtfel, fiindca presa din Romania v-a neglijat pe nedrept
    opiniile. Va rog sa va amintiti cum ani de zile ati fost ridiculizata de o
    fituica toxica asa cum este “Romania Mare”. Nu ideile v-au fost
    batjocorite acolo, nu curajul v-a fost luat la bani marunti, nu idealurile
    v-au fost contestate, fiindca decredibilizarea se face cu mijloace
    primitive si detestabile. V-au fost ridiculizate infatisarea, vocea,
    imbracamintea, varsta, statura. Ati fost executata dupa fizionomie.

    M-a durut ca ati aplicat aceeasi grila timisorenilor mei. Poate unii
    dintre noi nu avem mereu haine bune cand iesim sa strigam in Piata Operei
    “Jos comunistii!”. Poate unii dintre noi am imbatranit si nu mai suntem
    frumosi. Poate am obosit in anii cand ceream nu doar libertate si
    democratie, ci aveam in plus exigente candide ca punctul 8 al Proclamatiei
    de la Timisoara.

    Se vor fi vazand frunti brazdate, la douazeci de ani de la Revolutie, in
    orasul intrat in buzunarul unor mafii si fratii cu tentacule in politica,
    unde numai acel loc a mai ramas al nostru: Piata Operei. L-am aparat ani
    de zile fiindca a fost si a ramas pentru noi spatiul privilegiat,
    kilometrul zero al sperantelor noastre. In decembrie 1989, cand am iesit
    cu zecile de mii, aratam prost. Eram hraniti prost, imbracati prost. Eram
    mai toti “oameni de slaba calitate”. In decembrie 2009, printre “oamenii
    de slaba calitate” se aflau prieteni de-ai mei, candva si prieteni ai
    dumneavoastra, erau vecinii mei, erau timisorenii.

    Stiu ca pentru taberele si gastile politice dispuse oricand la un “pupat
    Piata Independentei” timisorenii nu exista. Dar ma intreb cum de
    timisorenii nu mai exista pentru Dumneavoastra, cum ati ajuns sa
    contestati, cu argumente luate din cateva secvente fugare, fara informatii
    (fiindca televiziunile nu se mai simt de mult datoare sa ofere publicului
    informatii), posibilitatea ca niste oameni sa se indigneze, sa judece cu
    propriul cap, sa reactioneze liber de orice apartenenta de partid? Nu mai
    credeti in “spiritul Timisoarei”, pe care l-ati glorificat candva? Va
    asigur ca el nu s-a stins.

    O timisoreanca, pentru conformitate Brindusa Armanca”

    Nota: Brindusa Armanca este jurnalista, profesor universitar, actualmente
    directoarea ICR Budapesta.

  26. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 2 2009 @ 3:26 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  27. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 2 2009 @ 3:26 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  28. Unguru´ said

    am December 2 2009 @ 5:51 pm

    Cred ca multi dintre ¨inteleptii¨ de mai sus nu au inteles ce au citit. E vorba ca cei care au UCIS OAMENI IN DECEMBRIE ´89 LA TIMISOARA, si dupa aceea la diversiunile din Tg- Mures + mineriade, NU AU DREPTUL MORAL DE A VORBI LA TIMISOARA despre ANTI-COMUNISM, despre faptul ca Basescu, sau oricine altcineva e sau nu comunist. EI AU UCIS CU SANGE RECE SEMENII NOSTRI CA SA SE INSTALEZE LA PUTERE SI SA NE SARACEASCA LA NIVELUL MIZER LA CARE SUNTEM ASTAZI, EI NU AU DREPTUL SA VORBEASCA, SA DEA CU PAREREA SAU LECTII DE MORALITATE.
    EI AU PROFITAT DE CONJUNCTURA POLITICA EUROPEANA, CEAUSESCU AR FI FOST SCOS DIN FUNCTIE ORICUM, DAR IN ROMANIA A FOST NEVOIE DE CRIME, SINGURA TARA UNDE S-A VARSAT SANGE INOCENT LA SCHIMBREA DICTATORILOR,PENTRU CA IN ROMANIA NU PUTEM VORBI DE SCHIMBARE DE REGIM.

    Cititi atent, amintiti-va de perioada 15-22 decembrie ´89, cand va pisati pe voi de frica, in casele voastre (unii nici macar nascuti atunci) si TIMISORENII mureau in Piata Operei pentru ca voi sa puteti behai azi pe bloguri!!!

    Inchideti gura!!!

  29. L Aura said

    am December 2 2009 @ 8:47 pm

    Sunt din Timisoara si mi se pare scandalos ca si-au permis sa ne manjeasca balconul Operei, simbolul revolutiei din ’89, si sa isi faca si campanie electorala pe banii nostri, de ziua nationala! Practic, ne-au confiscat 2 simboluri: revolutia si ziua nationala! RUSINOS!
    Nu sunt din PDL si nici fan al lui Basescu, dar NIMENI NU SI-A MAI PERMIS SA NE SFIDEZE ASA!
    Nu am luptat in ’89 pentru ca acum copiii mei sa creasca intr-un sistem comunist, din nou sub cizma rusa!
    Nu pentru asta am iesit in strada in ’89, nu pentru asta au murit prietenii, colegii si compatriotii mei!
    Ce e trist e faptul ca multi nu vad sau nu vor sa vada tristul adevar: aparatul moscovit, KGB-ist incearca sa ne domine, sa ne distruga sa ne termine! Mai sunt de privatizat Posta Romana, C.E.C.-ul, RomPetrol-ul s.a. Si vor sa le cumpere si pe acestea cu 1 leu!!!
    Ieri s-a intamplat ceva nepermis! Si pentru asta au fost huiduiti! Timisorenii au fost in centru pentru a sarbatori ziua nationala, nu pentru mitingul PSD si nici chemati de PDL. Stiu sigur. Am prieteni, cunostinte, vecini cu care am vorbit si toti au fost revoltati de faptul ca primarul Cihandu si-a permis sa ne sfideze si badjocoreasca in acest hal!
    Toti fuseseram in centru pentru spectacolul programat si platit de municipalitate din banii nostri si am avut neplacuta surpriza sa asistam la o campanie electorala a omului lui Iliescu in bastionul luptei anticomuniste!
    Asta ne-a facut pe noi, timisoreni, sa ne infuriem! Am fost acolo cca. 3000 de oamnei si vreo 400 erau fani ai lui Geoana, protejati de jandarmi de furia noastra, a celor ce s-au simtit sfidati de tupeul si nesimtirea fara margini a celor care vor sa ne prosteasca!
    AM FOST PRIMII IN ’89 SI VOM FI PRIMII SI ACUM IN LUPTA IMPOTRIVA COMUNISMULUI!

  30. PARMALAT4 said

    am December 8 2009 @ 11:34 pm

    Parmalat said

    am December 1 2009 @ 5:46 pm

    Si ce daca au murit jigodiile alea de la Revolutie in Timisoara ? Comunismul trebuie reinstaurat urgent in tara asta. Votati Geoana
    Citi ani ai jigodie ca pari pensionar dar inca mai ai simbrie?
    Si maninci rahat ca nimeni altul.

  31. PARMALAT4 said

    am December 8 2009 @ 11:35 pm

    Unguru´ said

    am December 2 2009 @ 5:51 pm

    Cred ca multi dintre ¨inteleptii¨ de mai sus nu au inteles ce au citit. E vorba ca cei care au UCIS OAMENI IN DECEMBRIE ´89 LA TIMISOARA, si dupa aceea la diversiunile din Tg- Mures + mineriade, NU AU DREPTUL MORAL DE A VORBI LA TIMISOARA despre ANTI-COMUNISM, despre faptul ca Basescu, sau oricine altcineva e sau nu comunist. EI AU UCIS CU SANGE RECE SEMENII NOSTRI CA SA SE INSTALEZE LA PUTERE SI SA NE SARACEASCA LA NIVELUL MIZER LA CARE SUNTEM ASTAZI, EI NU AU DREPTUL SA VORBEASCA, SA DEA CU PAREREA SAU LECTII DE MORALITATE.
    EI AU PROFITAT DE CONJUNCTURA POLITICA EUROPEANA, CEAUSESCU AR FI FOST SCOS DIN FUNCTIE ORICUM, DAR IN ROMANIA A FOST NEVOIE DE CRIME, SINGURA TARA UNDE S-A VARSAT SANGE INOCENT LA SCHIMBREA DICTATORILOR,PENTRU CA IN ROMANIA NU PUTEM VORBI DE SCHIMBARE DE REGIM.

    Cititi atent, amintiti-va de perioada 15-22 decembrie ´89, cand va pisati pe voi de frica, in casele voastre (unii nici macar nascuti atunci) si TIMISORENII mureau in Piata Operei pentru ca voi sa puteti behai azi pe bloguri!!!

    Inchideti gura!!!
    nu esti ungur poate tigan

Comment RSS · TrackBack URI