Terorizat de mercenarii de la Realitatea si Antene,Bogdan Istratoiu, copilul din scena cu Basescu, implora sa fie lasat in pace : Va rog sa incheiati cu acest subiect

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35547




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


13 Comentarii pana acum»

  1. Edgar said

    am November 27 2009 @ 6:46 pm

    Bogdan Istr??oiu, presupusa victim? a lui B?sescu: Îmi retrag tot ceea ce am spus. Nu mai vreau sa fiu implicat în nimic

    27 nov 2009, 18:07 | REALITATEA.NET

    Tân?rul pe care Traian B?sescu l-ar fi lovit în urm? cu cinci ani la mitingul de la Ploie?ti a intervenit la Realitatea TV prin telefon ?i a declarat c? î?i retrage toate declara?iile. Pe un ton vehement, acesta a spus c? a suferit ast?zi un atac de panic?. M?tu?a acestuia, Cecilia Gheorghe, sus?ine c? tân?rul a fost amenin?at.

    Bogdan Istr??oiu, presupusa victim? a lui B?sescu: Îmi retrag tot ceea ce am spus. Nu mai vreau s? fiu implicat în nimic

    Bogdan Istr??oiu, presupusa victim? a lui B?sescu: Îmi retrag tot ceea ce am spus. Nu mai vreau s? fiu implicat în nimic

    “Vreau s? da?i uit?rii acest episod. Este o prostie. Nu e nimic adev?rat din ceea ce se sus?ine la televizor. La imaginile de la televizor, chiar v? rog frumos s? încheia?i acest subiect, pentru c? nu este nimic adev?rat. Nu m? inteseaz? cine este la dumneavoastr? în studio. Domnule, e problema dânsei ce sus?ine. Pe mine nu m? intereseaz?. Nu am nicio problem? cu m?tu?a mea, dar atâta timp cât ea vorbe?te în numele meu, nu mai vreau s? aud de asta. Poate c? dânsa spune adev?rul, dar eu nu pot comenta. Mi s-a schimbat mie p?rerea, maic?-mea este bolnav?, eu am f?cut un atac de panic?. Vreau s?-mi retrag tot ceea ce am spus. Eu nu mai vreau s? fiu implicat în nimic”, a declarat presupusa victim? a agresiunii din 2004 a lui Traian B?sescu, Bogdan Istr??oiu.

    Prezent? în studio în emisiunea “Deschide lumea”, m?tu?a acestuia, Cecilia Gheorghe, a declarat c? familia tân?rului a fost amenin?at?. “Ast?zi i-a fost fric? s? ias? din cas?, avea trei examene. Se tem pentru via?a lor. Sunt într-o ?ar? str?in?, dac? erau în România era altceva”, a spus Gheorghe.

  2. obiectiva said

    am November 27 2009 @ 7:45 pm

    daca acest copil, stia la 10 ani ca e bun iliescu sau nastase sau basescu, inseamna ca e supradotat, nu handicapat, cum sustine REALITATEA TV!!!!! da, matusa, daca era de fata, UNDE ERA SA APERE COPILUL???? apoi, daca acest copil este plecat in spania sau italia, cum de a fost gasit atat de repede???? de televiziuni???DACA FACI O COMISIE ROGATORIE pentru pensie alimentara, dureaza vreo 8 ani, un proces!!!!

  3. Olguta said

    am November 28 2009 @ 10:36 pm

    Ceea ce mi s-a parut ODIOS, si la Antene si la Realitatea (imi pare rau ca nu o stiu pe prezentatoarea de la Antena 3 ca sa fiu mai exacta, dar imi pare si bine, ca numele mi-ar fi toxic pentru creier), e ca tot ei, care duc aceasta campanie agresiva cu filmuletul….tot ei il compatimeau pe mama si pe adolescentul respectiv, cand acestia se plangeau de prea marea mediatizare si spuneau ca nu vor sa mai auda de nimic….Absolut inuman! Ura lor pentru Basescu T. calca totul in picioare….teribil! Mi-e greata totala de oamenii acestia; mi-am amintit, Branceanu Firea, sau ceva in genu’ asta…. Doamne Dumnezeule, oamenii astia nu au scrupule…ce fac ei, e mai rau decat o bataie in toata regula….

  4. Tica said

    am November 28 2009 @ 10:36 pm

    ANPDCul ar trebui sa-l acuze pe Patriciu pentru tainuirea si favorizare “infractorului”. Daca avea nevoie de acel material cu Basescu care loveste un copil dupa 10 ani, oare l-ar fi folosit atunci?

    O fi disperat Basescu dar la fel de disperatie sunt si Voiculescu, Vantu si Patriciu cu a lor papusa!

  5. Vicki said

    am November 28 2009 @ 10:37 pm

    cei ce va pricepeti , trucati filmul lui patriciu
    de ex cum femeia care vorbeste cu base il pocneste in loc sa-i intinda acel memoriu / hartie
    faceti ceva ! ceva ce sa apara la televizor cu titlul uitati in ce fel se realizeaza trucaje
    toata romania si nu numai a vazut filmul lui patriciu asa ca nu vad niciun inconvenient in a-l falsifica
    astia (psd+pnl+ilici+nastase 44 de case si vile cu piscina+patricu+vantu+voiculescu) ,stiu ei ceva
    stiu ca jumatate din populatia tarii este analfabeta si cu un iq de 10 la o medie de 80 si pe asta s-au bazat cand au dat/facut filmul…
    nu mai este mult pana pe 6 decembrie, si din pacate nu se voteaza in functie de iq
    daca m-as pricepe as face chiar eu asta dar din pacate….

  6. Barasarabeanul said

    am November 28 2009 @ 10:38 pm

    40 de euro o sa dau pe tren pe 6 decembrie, numai ca sa ajung la ambasada ca sa votez cu Basescu.
    Si tare mi-e teama (pentru Geoana si ai lui) ca Basescu o sa-si ia – nu valea ci dealul (Dealul Cotrocenilor).

  7. Amalia said

    am November 28 2009 @ 10:38 pm

    Patriciule o sa te duci la fund rau de tot… Deja nici nu mai stii ce sa faci….Mai bine ai tace din gura. Ideea este de a ar?ta c? politicienii/mogulii îl ?atac? pe Traian B?sescu, dar el are de partea lui românii

  8. Aurel said

    am November 28 2009 @ 10:38 pm

    Ai cam luat plasa domnule Patriciu,se cam apropie scadenta si abia astept sa vad cum ai sa lacrimezi cand o sa fii cazat acolo unde iti este locul pentru ca imi aduc aminte ca nu prea erai incantat de o noapte petrecuta in arest dar sa te vad vreo cativa ani platind pentru ceea ce ai facut pentru ca dosarele asteapta in justitie.

  9. Sica said

    am November 28 2009 @ 11:13 pm

    CINE SUNT CEI DIN UMBRA IUBITULUI SI FAVORITULUI NOSTRU PSD=PCR (preluare de pe forumuri)continuare 2;Pana acum s-au ferit insa, de aici inainte nu mai au ce pierde, Base a reusit sa-i determine sa iasa-n fatza, sa nu mai stea ascunsi si sa manevreze din umbra, stiu cu totii ca de va castiga Base…ei nici daca pleaca din tzara nu mai au scapare decat, intr-o tzara ce nu avem conventie de extradare semnata. Sunt disperati, sunt precum o haita infometata de hiene care, isi mushca prada ce inca mai are putere sa riposteze! Este o haita formata din familii ce pana mai ieri se devorau intre ele. In perioade in care “prada” este greu de obtzinut, animalele in ciuda divergentelor si teritoriilor marcate si pazite cu lupte grele, se unesc pentru a “manca” Am sa delimitez link-uril in functie de subiect. Mai jos sunt link-uri ce privesc trucajul de tot KKT-u difuzat pe televiziuni aseara. Dupa cum ati vazut aseara si veti vedea in link-ul de mai jos, renumitul cascador Sobi Cseh a recunoscut imediat trucajul si a explicat succint cum s-a efectuat.
    http://www.realitatea.net/sobi-cseh–despre-filmul-in-care-basescu-loveste-un-copil–e-un-trucaj-ordinar_689332.html
    Mergand mai departe la un MARTOR OCULAR ale acelui eveniment, care se gasea la mai putin de doi metri de copil a declarat ca nu l-a lovit, dupa cum vedetzi in link-ul urmator.
    http://www.realitatea.net/a–iurascu-martor–nu-a-fost-contact–nu-l-a-lovit_689341.html
    Nu este nevoie decat de o singura lamurire privitaoare la Agarici, asa se numeste Paul Agarici, un profesionist al fotografiilor si filmarilor, trucate sau nu. Analizand filmul cu aparatura de specialitate, a gasit diferente enorme de cursivitatea miscarii dar mai ales de intensitate si spectru luminos. Ce a mai declarat, este faptul ca, trucajul a fost facut de profesionisti insa, echipamentele folosite de acestia “sunt mai deshtepte decat ei”.
    http://www.google.ro/search?hl=ro&q=agarici+foto&meta=&aq=3&oq=agarici
    Cu catva timp in urma am aflat ca s-ar fi dat caseta spre analiza unei companii germane care ar fi confirmat trucajul!
    Tot aseara dar nu pe i-realitatea sau antene am aflat de alta intalnire de taina in care se impartezea ce a mai ramas. Se pare ca o nota informativa scapata de la SRI in care iliescu coordona actiunea, delega competenetze, hrebe trebuia sa convinga udmr-ul ca le vor da autonomie extinsa; patriciu vroia Romgaz-ul, voiculescu Oltchim-ul iar vantu posta si cec-ul insa, geoana nefiind de acord i s-a propus patrimoniul UGSR patrimoniu despre care, mi s-au tocit degetele si uzat tastetele cat am scris. Mi-e greatza de toti politicienii !!!
    http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/basescu-strategia-economica-si-privatizarile-s-au-discutat-la-sediile-lui-patriciu-si-vintu.html
    http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/sondaj-secret-realizat-in-laboratoarele-lui-vintu-basescu-invinge-alianta-kaz-grivco-fni.html
    http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/sibienii-i-au-dat-un-semnal-important-lui-iohannis-au-votat-masiv-cu-traian-basescu.html
    http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/ciorba-hayssam-a-fost-reincalzita-de-javra-hrebenciuc.html
    http://www.info-ziare.ro/locale/stiri-din-bucuresti/bucurestenii-batjocoriti-de-agentii-psd.html
    http://www.info-ziare.ro/stiri-politica/basescu-patriciu-trebuie-sa-ii-restituie-lui-nastase-600-milioane-de-dolari-in-2010.html
    http://www.info-ziare.ro/stiri-politica/traian-basescu-voi-mai-organiza-un-referendum-daca-politicienii-se-opun-eliminarii-imunitatii.html

  10. Vasile said

    am November 28 2009 @ 11:14 pm

    CINE SUNT CEI DIN SPATELE MARELUI SI IUBITULUI SI FAVORITULUI PSD=PCR(preluare de pe forumuri):În anul 2001, Dinu Patriciu a devenit Pre?edinte al Consiliului de Administra?ie ?i Director General CEO al The Rompetrol Group, NV (TRG), devenit? o societate petrolier? multina?ional? cu sediul în Olanda.
    In 2000,fostul Fond al Propriet??ii de Stat (FPS) ?i Rompetrol Group (Olanda) au semnat contractul de privatizare a combinatului petrochimic Petromidia N?vodari, care se afla atunci în faliment. Datoriile istorice, de 571 mil. euro, au fost transformate în 2003 în obliga?iuni, printr-o Ordonan?? de Urgen?? nr. 118/2003 semnat? de premierul Adrian Nastase ?i de ministrul finan?elor Mihai T?n?sescu ce decidea transformarea în obliga?iuni în favoarea statului a „crean?elor bugetare reprezentând taxa pe valoarea ad?ugat?, accize, contribu?ia la Fondul Special al drumurilor, precum ?i major?rile de întârziere, dobânzile, penalit??ile ?i penalit??ile de întârziere, datorate ?i neachitate de «Rompetrol Rafinare» SA Constan?a la data de 30 septembrie 2003”. Obligatiunile au ca scadenta de rascumparare data de 30 septembrie 2010 si sunt purtatoare de dobanda. In situatia in care Rompetrol nu-si va rascumpara obligatiunile anul viitor, statul roman va putea redeveni actionar la fosta Petromidia, cu actiuni in valoare de 725 de milioane de dolari. Potrivit OUG 118/2003, obligatiunile nerascumparate la data scadentei, 30 septembrie 2010, vor fi convertite in actiuni.

    Oare la aceasta datorie se referea presedintele Basescu cand afirma ca: «Patriciu trebuie sa îi restituie lui Nastase 600 milioane de dolari în 2010» ? Oare acesta sa fie pretul unei ordonante? Nooooo, sunt banii de la matusa Tamara pe care, Nastase ca administrator al contului, i-a imprumutat lui Patriciu ca sa poata cumpara Petromidia!

    La alegerile locale din anul 2004, Dinu Patriciu a sponsorizat campania electoral? pentru prim?ria general? a municipiului Bucure?ti a lui Mircea Geoan?, un social democrat care candida atunci împotriva actualului pre?edinte al României, Traian B?sescu ?i era ?i adversar al PNL în campania electoral?.

    Dinu Patriciu este unul dintre cei mai controversa?i oameni de afaceri din România. El a fost acuzat de sp?lare de bani ?i în?el?ciune în cazul privatiz?rii Petromidia, iar împreun? cu unii din asocia?ii s?i, Phil Stephenson ?i Colin Hart, a fost învinuit de comiterea mai multor infrac?iuni economice, printre care ?i manipularea pie?ei bursiere.

    Un alt scandal legat de persoana sa se refer? la recuperarea ilegal? a unei crean?e externe a României în Libia de 85 de milioane de dolari de c?tre reprezentan?ii Grupului Rompetrol. Astfel, societatea româneasc? de stat Rompetrol a f?cut o serie de investi?ii în Libia în anii ‘70-’80, prin intermediul societ??ii Rompetrol of Lybia, o filiala a societ??ii de stat Rompetrol. Dup? preluarea companiei Rompetrol de c?tre Dinu Patriciu, el a sus?inut c?, în urma privatiz?rii, în patrimoniul Rompetrol SA au intrat nu numai obliga?iile, ci ?i drepturile fostei întreprinderi Rompetrol. Aceasta a cesionat crean?a c?tre firma The Rompetrol Group (TRG) pentru 35 de milioane de dolari, urmând apoi un contract de nova?ie cu firma Rompetrol International, controlat? tot de Patriciu.

  11. Theo said

    am November 28 2009 @ 11:16 pm

    sa va fie rusine !
    cursa prin care realitatea tv prin razvan dumitrescu si prelipceanu au pus la dispozitia lui patriciu soarta alegerilor prezedentiale este opera psd-ului in alianta cu pnl-ul care dispunand de o armata de mercenari fara nici un discernamat social, dau tara cu sute deani inapoi, intorcand-o in preistoric
    toata aceasta mascarada isi are originea inca din 1990 cand prin lovitura de stat iliescu si-a pus amprenta asupra romaniei blestemand-o spre dezastru. au urmat mineriadele, genocid , savurate de iliescu si oamenii lui. apoi 20 de ani in care scleroza acestui om a dus in ultima istanta la crearea unui plan prin care sa puna din nou romania pe fagasul dezastrului. si este aproape de a reusi. planul lui a fost avantajat de crearea coalitiei pdl-psd/pc. si nimeni n-a vrut sa inteleaga ca psd-ul a fos si este un partid de scandal,dezastru si diversiune,la care spre uimirea si uluirea noastra s-a alaturat pnl-ul
    rusine !
    si poate n-ar fi avut sanse de realizare daca nu i-ar fi ajutat mercenarii care in inconstienta lor cu
    lozinci si circarii, oameni care in alte societati nu ar fi fost ascultati de nimeni si trecuti pe linie moarta
    toata aceasta pleada constitue corpul de tradatori al democratiei romaniei ramanand raspunzator de ceea ce o sa fie si inaintea istoriei ii va judeca poporul roman
    sa dea dumnezeu sa ma insel insa caci intunerigul coboara asupra romaniei daca acesti oameni fara mama, fara tata, fara tara, buni numai d

  12. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 2 2009 @ 4:14 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  13. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 2 2009 @ 4:14 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

Comment RSS · TrackBack URI