Banner

Cum procedam pentru refuzarea cardurilor RATB cu cip RFID de la 1 ianuarie 2010

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35432




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. irina said

    am November 26 2009 @ 3:05 pm

    Doamne, ajuta!
    Haideti sa facem ceva, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa impiedicam sau macar sa mai amanam punerea in practica a acestui plan diabolic, pentru a putea sa mai folosim mijloacele RATB fara sa fim obligati sa avem mereu la noi cardul despre care nu ni se spune ca are cip, probabil RFID, PRIN CARE PUTREM FI URMARITI, ETC. Acceptarea acestui card va fi si ea o lepadare de Hristos si va netezi planul diabolic de control total.

    Ajutati-ne, stimate domnule senator Iulian Urban, sa atacam juridic aceasta problema, s-o facem, pentru noi, copii nostri !
    Am citit pliantul care prezinta cardul RATB si am constatat ca toate categoriile de calatori (de la veteranii de razboi, handicapati, pana la copii, elevi sau studenti) vor trebui sa folosesca acest infam card daca nu facem ceva!
    Hristos in mijlocul nostru!
    P.S. Poate multe persoane au deja acest card, pe langa altele de la farmacii (care in general au codul de bare cu cei trei guarzi 666), de la CORA, banci, etc. , primindu-le in necunostinta de cauza iar, afland ce se ascunde in spatele lor vor neaparat sa scape de ele.
    Cu deosebita stima,

  2. cosmin candea said

    am November 26 2009 @ 3:11 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: cosmin candea
    Date: 2009/11/25
    Subject: CRIMINAL JEGOS
    To: iulian.urban@gmail.com

    ACEST URBAN ARE O FATA DE HITLERIST SI E BINE CA NU VA MAI FI LA PUTERE, ACEST CRIMINAL DE OM( CHIP DE OM , CACI ESTE O JAVRA TURBATA SI JEGOASA), CARE NU ARE ALTCEVA DE FACUT DECAT SA OMOARE CAINII. MAI ANIMALULE, DE ALTCEVA NU ESTI IN STARE???? FA CEVA BUN PENTRU TARA, CEVA CONSTRUCTIV, CU CARE SA PUTEM SIMTI CA TRAIM MAI BINE, SA AVEM BANI MAI MULTI, O VIATA MAI USOARA, NU NE INVATA CUM SA FIM MAI RAI, MAI TURBATI, MAI NEMERNICI, CA DEJA NE OMORAM SI NE VIOLAM MAMELE SI COPIII, CE PIZDA MATII MAI VREI, MAI MULT DE ATAT, CRIMINALULE. DA-TI DEMISIA CRETINULE, CA DACA TE VOM PRINDE VREODATA, TE VOM DA MANCARE LA CAINI, JEGOSULE. DAR NU STIU DACA VOR MANCA CARNEA TA STRICATA SI IMPUTITA, LESULE.

  3. marian said

    am November 26 2009 @ 3:18 pm

    Pentru cosmin candea , Nu sunt un mare fan al nimanui dar daca ai ceva de spus spuneo frumos nu in acest hal, nu-ti place nu mai intra , ai ceva de comentat fao cum trebui , nu injura pe aici , pot intra si copi pe aici , si vrei sa-ti citeasca tie vomitatura. Fi om integru daca ai ceva de comenta, fi mai constructiv daca ai o parere.

  4. Dulea said

    am November 26 2009 @ 3:43 pm

    Pentru toti idiotii dogmatici si cretinii spalati pe creier de biserica pedofila romana :
    Mai terminati dracu cu prostiile astea cu cipurile ca nu este nimic adevarat; sunteti voi niste terminati, niste sectanti imputiti, prostiti de popii poponari. biserica si credinta este doar o forma de manipulare. luati-va dracu cardurile astea mai repede ca nu va face rau nici un cip, dementilor

  5. kkk said

    am November 26 2009 @ 3:58 pm

    @cosmin din p meu de vedere incerc sa fiu cat mai obiectiv… da poate domnul senator nu a facut din romania ROMANIA dar cand ii compar cu ceilalti politicieni…?!?!?!? poate doar Mihai Razvan Ungureanu se poate apropia de Urban Iulian in ceea ce priveste contributia, prestanta si mai ales IMPLICAREA pe care domnul senator o are. Ca de exemplu personal iam trimis 3 sau 4 emailuri cu anumite probleme si 1 data a postat raspunsul pe blog iar de 3 ori ma telefonat cineva de la dumnealui de la cabinet si m-a ajutat, asta pe banii domniei sale. Si de celelalte initiative LEGISLATIVE ati uitat? Sa poti rezilia contractul de internet sau telefonie, sa nu te mai controleze “bodiguarzii” in magazin ci politia, si cate si mai cate pe care si lea sustinut si pe blog si in media si cel mai important in SENAT!!!
    De aceea desi nu am cel mai mare respect ptru partidul din care faceti parte(de fapt nu am respect sau simpatii pentru NICI un partid) pe dvs va respect si va ure multa sanatate dvs si familiei dvs!!!
    asa ca nenea cosmin candea care oi fi tu securist/blogger degeaba arunci dumneata cu rahat daca nu ai argumente sa demonstrezi latri la stele ca javrele la care faci referire si daca tot veni vorba de ce nu le adopti tu pe toate? daca iti pasa asa de tare sau mai bine de ce nu mergi pe strada intre caini sa vedem daca nu cumva(in cel mai bun caz) vei fi muscat si vei face injectii in burta sa vedem daca iti vei schimba parerea atunci

  6. Tom Macaragiul said

    am November 26 2009 @ 4:17 pm

    Afacerea UTI via Patriciu, asta este in spatele acestor carduri care trebuiau bagate din 2007

  7. Dictatura biometrica said

    am November 26 2009 @ 4:52 pm

  8. Oana said

    am November 26 2009 @ 5:16 pm

    O posibila solutie pentru Alina G.: nu va mai faceti niciun abonament (mai bine donati banii respectivi bisericii de care apartineti) dar aveti mereu la dvs.o sticla de aghiasma si o cruce (neaparat sfintita la Moastele Mucenicului Anticoddebare). Cand vine controlorul il stropiti cu aghiasma si ii dati cu crucea in cap de 3 ori, pentru ca sigur e vreun demon venit sa va introduca cipul cu forta, daca nu ati vrut sa va faceti card Ratb.
    Acum serios, nu va mai lasati manipulati de toate povestile pe care le spun anumiti slujitori ai Domnului care nu stiu ce sa mai inventeze ca sa-si pastreze publicul. Nu mai fiti asa naivi ca maine poimaine va pun astia sa va donati averea bisericii si sa va sinucideti in grup, ca vezi doamne vine Apocalipsa si numai cei cu spirit de martir ajung in rai. Au mai fost cazuri prin alte tari.
    eu am card Ratb de vreo 2 ani, nu m-a papat Bau-bau pana acum si nici nu m-a urmarit nimeni.

  9. Jidvei said

    am November 26 2009 @ 5:26 pm

    Alin G. esti o proasta indoctrinata de popii poponari

  10. Catalin said

    am November 26 2009 @ 5:30 pm

    Cel mai bine e sa luati cardul si sa il duceti la exorcizat.Nu il atingeti pentru ca daca il atingeti o sa va fure identitatea.Il puneti intr-o cutie de plumb si il duceti la biserica unde va fi descantat si exorcizat de un sobor de preoti.Dupa asta e bun de folosit pe RATB.Va uram pofta buna.

  11. rori said

    am November 26 2009 @ 7:49 pm

    LAsand la o parte aspectele morale, bisericesti etc pe care la invoca unii si altii, eu vad si un alt aspect. Daca nu esti bucurestean si stai doar cateva ore in oras folosind si mijloacele de transport va trebui sa mergi pe jos pentru ca nu se vor mai vinde bilete??!! Sau cardurile astea vor fi ” de 1 calatorie “, de “2 calatorii ” etc??!!

  12. Alexandru said

    am November 26 2009 @ 7:59 pm

    Deci situatia este simpla. Nu va mai ganditi ce sa faceti cu cardu ala cu cip in el. Daca va uitati la filme o sa vedeti cat de mic e. Antena ce il mai da de gol, dar s-a gandit cineva si la chestia asta. Ideea e urmatoare. In buletin, in carnetul de conducere, in cardu pe care primesti salariu. Viata continua…

  13. cam said

    am November 26 2009 @ 8:29 pm

    multi dusi cu pluta pe aici,pe bune voua chiar va e frica de un card RATB sau de un buletin,pasaport,nu credeam ca sunt atat de multi retardati …chiar nu va dati seama cat de prosti sunteti???

  14. coconelu said

    am November 26 2009 @ 9:50 pm

    eu am crezut ca sunt doar pe net de-astia care se dau dobitoci regresivi care urla ca ii arde cardul ala rfid …

    partea ciudata e cam am intalnit 2 specimene in viata reala, chiar 2 profesoare de sociologie / psihologie sa mor nu alta

    raman la ideea care am retinut-o acum vreo 10 ani prin clasa a 12a : nu exita profesor de logica, pasihologie, sociologie, pedagogie, economie intreg la cap

    inclin sa cred ca le baga cipul undeva inca din scoala de se tampesc rapid

  15. Omul Nimeni said

    am November 27 2009 @ 2:19 am

    Hai sa nu exageram….exista alternativa refuzului…..daca RATB va tine autobuzele goale cateva zile…o sa se mai gandeasca daca sa bage sau nu tehnologie RFID….e chestiune de vointa si de solidaritate..greu de realizat fara o voce de lider…dar totusi se poate…NU RENUNTATI LA CREDINTA VOASTRA, oricare ar fi ea, pentru nimic.

  16. julia said

    am November 27 2009 @ 9:47 am

    Asta da problema. Pe unde umbla doamna de nu rea sa se stie? :)) O fi vreun spion si nu vrea sa se afle de cate ori intra in aprozar. Desigur, si asta o fi o gaselnita a mogulilor, al lui Patriciu, Vantu, Voiculescu. Dar n-aveti frica, sare Base si le da cate un pumn in gura, sa iasa satana din ei.

  17. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 2 2009 @ 1:18 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  18. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 2 2009 @ 1:18 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  19. apriori said

    am June 6 2010 @ 8:59 pm

    Rfid vine de la ROckefeller 😀 conducatorul lumii. Doresc sa aiba controlul absolut al lumii !

Comment RSS · TrackBack URI