Banner

SIBIUL A SPUS NU “guvernului” Geoana – Crin si candidatului-fantoma Iohannis. HOTIILE LUI PATRICIU, “arhitectul” Coalitiei ticalosite anti-Basescu

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35318




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. ildiko said

    am November 25 2009 @ 2:44 pm

    Alt lingau.

  2. Costinel said

    am November 25 2009 @ 2:48 pm

    Vintu si Patriciu s-au intalnit sa discute afaceri.
    Si prin afaceri , ganditi-va la copilul meu , la al tau , la ai nostri. Au negociat probabil modul de viata al poporului roman. Trebuie bagati in puscarie sarlatanii astia.

  3. Roata said

    am November 25 2009 @ 2:49 pm

    Dormi linistit, FNI vegheaza REALITATEA pentru tine.
    Si un citat din tribunul Vadim Tudor” Basescu il bate mar pe Geoana”. Inca odata. Sau, si de aceasta data. Eu dorm linistita doar din acest punct de vedere. Cata agitatie a politrucilor ptr nimic.Sa-i vad dupa 6, abia astept!

  4. Radianu Mihai said

    am November 25 2009 @ 3:33 pm

    si atunci de ce il tot aleg de atatia ani pe traficantul de copii in
    functia de primar?!?!
    sunt cu toti (de sibieni vorbesc,de cei care l-au tot votat)niste
    labagii imputiti!

  5. alkm said

    am November 25 2009 @ 3:40 pm

    cred ca sibienii i-au dat un semnal lui johannis atunci cand au votat pentru primarie
    aici vorbiti despre JUDETUL SIBIU nu despre ORAS
    iar procentul lui basescu in judet este muult mai mic decat procentul lui johannis in oras, acolo unde a candidat, SINGURUL LOC unde a candidat

    nu mai intoxicati lumea, va rog eu mult
    domnule Urban, nu mai fiti slugoi
    puteti face, cred eu, si o campanie decenta pentru basescu…macar dvs…nu mai mintiti si interpretati toate lucrurile care se intampla in tara asta doar ca sa va bucurati seful

  6. Othelo said

    am November 25 2009 @ 3:58 pm

    DL URBAN, IATA CA DE PUTIN TIMP (CATEVA MINUTE) DL. SEVER VOINESCU, PORTAVOCEA LUI TRAIAN BASESCU, A DECLARAT PE REALIATEAT TV CA DACA ACESTA IESE PRESEDINTE, SI GUVERNUL NEGOITA NU TRECE IN PARLAMENT, NU VEDE NICI UN INCONVENIENT IN A MANDATA UN GUVERN JOHANNES. LEGAT DE CHESTIA CU VOTURILE, LA CAT S-A FURAT IN SPECIAL DE CATRE PARTIDELE FOSTULUI FSN LA ACESTE ALEGERI, ORICUM CIFRELE NU REFLECTA ADEVARUL, SI UNA ESTE ORASUL SIBIU, ALTA ESTE JUDETUL ASA CUM REMARCA CINEVA. ATACURILE ACESTEA LA PERSOANA LUI JOHANNES DOAR PENTRU CA ESTE PROPUS DE ADVERSARI POLITICI DESI NU ARE NICI O LEGATURA IDEOLOGICA CU EI (SI CHIAR DACA AVEA, CARE ERA PROBLEMA)AMINTESC DE METODELE PSD SI ALE LUI ION ILIESCU PE VREMEA CAND IL MAI FOLOSEAU SI PE VADIM PENTRU DEZINFORMARE. NU VA RALIATI LA ASA CEVA, ESTE PACAT. IN REST, CEEA CE ATI AFIRMAT FATA DE PERSOANA LUI GEOANA ESTE CORECT, SE STIE, DAR SA NU UITAM (SI NOI ROMANII UITAM REPEDE) CA PE JOHANNES L-A PROPUS SI TRAIAN BASESCU ACUM APROAPE DOI ANI CA SOLUTIE IN LOCUL LUI TARICEANU. ACUM NU IL VREA DOAR PENTRU CA L-AU PROPUS ALTII. PARCA ESTE O JOACA INTRE COPII MICI, SI AM IMPRESIA CA POLITICIENII NOSTRI DE MULTE ORI NU DEPASESC ACEST NIVEL INTELECTUAL, MAI ALES CAND INTERVINE SI ORGOLIUL.

  7. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/25/mihaela-geoana-a-fraudat-alegerile-prezidentiale-si-trebuie-sa-demisioneze-din-fruntea-crucii-rosii/ said

    am November 25 2009 @ 4:03 pm

  8. hae said

    am November 25 2009 @ 4:18 pm

    Quote:
    Pre?edintele Romåniei a primit 87.618 voturi (44,45%) în timp ce, la o distan?? impresionabil?, locul doi a fost ocupat de Crin Antonescu, cu 43.982 vouri (22,31%), iar pe trei s-a clasat liderul PSD, Mircea Geoan?, care a primit 42.375 voturi (21,5%). La fel de reprezentativ, în fieful primarului de gheril? PSD Radu Maz?re, Traian B?sescu a cå?tigat cu 36,85% în fa?a lui Mircea Geoan?, care a ob?inut doar 33,36%.
    Unquote

    Presedintele = 44,45% inseamna 55,55% impotriva, indiferent de distantele impresionabile invocate.
    Presedintele = 36,85% inseamna 63,15% impotriva.

    Doar un pic de matematica, nu?

  9. alkm said

    am November 25 2009 @ 4:24 pm

    dle urban, othelo tocmai v-a demonstrat ca se poate face campanie si decent pt base
    e simplu
    daca basescu il propunea pe johannis atunci cand a cazut guvernul boc, acum avea sanse 99 la suta sa iasa presedinte din nou
    dar nu…base are orgolii
    el ca presedinte putea sa isi duca lupta anticoruptie si sa reformeze statul si cu johannis ca premier, atunci chiar il avea alaturi pe roman (de dreapta, de stanga, de centru, de fata, de spate), si asa putea avea inclusiv un guvern din care sa nu faca parte pdl
    dar nu..base vrea TOT
    asta nu inseamna democratie
    de aceea sansele lui sunt sub 50 la suta acum…parerea mea…

  10. Claus said

    am November 25 2009 @ 5:46 pm

    24 noiembrie va fi zi de doliu national cu urmaoarele efecte! a) Moartea PNL.,b)Monstruasa coalitie formata din toate pepartidele inclusiv UDMR,reprezentantii minoritatilor si declarativ Becali si CVT.c) restauratia FSN cu Ilici din umbra,(In paranteza fie spous si un ziar rus admite ca presedentia lui Geoana inseamna retragerea FMI pensii neplatite medicamente etc,de aici convulsii sociale) c)Marirea cotei peste cea de azi d),impozitul progresiv e),Refacerea unor Agentii nationale F),dispartia unor fonduri speciale plus bani EU.Riscam o retrogradare cu inca 20-30 de ani inclusiv iesirea din UE.Un Nica si un malagambist ratat, omul de paie a lui Patriciu.Ce putea creste Tariceanu fiu(adoptat)de informator decat un ratat .Isteria schzoida cu furtul voturilor.Schimbarea de pe o zi pe alta a propriei exprimari catre Gioana: Vreti alti 20 de ani la putere? se reconfirma ca alianta PSD PNL facuta pe sub mana cu guvern minoritar se face pe fata.Romanii manipulati prin campania Anti Basescu umorali se vor trezi pe 6 decembrie daca nu se mobilizeaza ca la suspendare cu un dus de ghiata fata de cel rece de pe 25 .Un ghid de muzeu si un fiu de securist condusi de edecuri securisto-comuniste cu moguli in coada vor aduce linistea dinaintea cutremurului sau furtunii

  11. politika said

    am November 25 2009 @ 6:19 pm

    Johannis este doar un “fum in ochi” pentru alegatorii naivi. Daca cineva crede ca tara se poate guverna de un guvern de-aiurea (PNL-PSD-UDMR) la care sa-i atirne de c*r si o tinichea se inseala amarnic.
    Cum crede cineva ca Johannis poate tine in mina ministri de la PSD sau de la PNL ? … ca sa nu mai zic si UDMR (care este un partid monolit, cu interese clar definite … dar anti-romanesti) .
    Singurul lucru care-i tine pe PSD-isti impreuna este bucata de ciolan care-o rod ca paduchii. Fiecare zi in care PDS-ul este tinut departe de banii tarii este o zi binecuvintata pentru Romania. Singurul mod in care putem taia cordonul ombilical intre Bugetul tarii si PSD este sa-i trecem INTEGRAL in opozitie si sa-i tinem “cu capul la fund” inca cel putin 4 ani … ca dupa aia oricum nhu mai ramine nimic din ei! Se vede de la o posta ca PSD-istii nu sunt tinuti impreuna de o platforma politica, de un lider cu viziuni largi … ci de posturile caldute din care rod din banii tarii (impreuna cu familia si rudele lor). Trebuie facuta o dezinfestie generala, o despaduchere care sa elimine capusele de pe bugetul de stat.

    Asta poate deveni realitate numai daca romanii inteleg un lucru simplu : cind spun JOS COMUNISMUL sa se gandeasca la toti cei care au ajuns sa ocupe scaunele si fotoliile care le da acces sa ordonanteze plati din Bugetul Romaniei. Pentru ca intr-adevar comunismul sa ajunga JOS (acolo une-i este locul) trebuie sa voteze DREAPTA , trebuie sa voteze ACUM PDL-ul, trebuie sa-l voteze pe Basescu. Este singurul “element” de dreapta care a ramas in competitie si TREBUIE VOTAT, TREBUIE VOTAT, TREBUIE VOTAT !

    Cine nu intelege asta inseamna ca vrea sa se complaca in hotie, talharie, coruptie, decapitalizarea tarii … si RENUNTA CONSTIENT LA O ROMANIE bogata, corecta, in care sa poata sa infloreasca bunastarea , in care copii nostri si copii copiilor lor sa-si gaseasca locul (si sa nu mai fin mevoiti sa plecam sa muncim in strainatate si sa stam cu mina intinsa la patroni straini) nici noi nici copiii nostri.

  12. AlbuSibiu said

    am November 25 2009 @ 6:24 pm

    Sila, pur si simplu sila de asemenea sferturi de adevar… Daca Johannis nu era tradat de catre PDL in 2008 azi il ridicati si voi in slavi. Ambitia de putere la nivelul judetului Sibiu a fost insa prea mare iar iata ca acum tatucul trage ponoasele! Johannis a facut o campanie mult prea decenta in Sibiu, si-a declarat moderat sprijinul pentru Crin Antonescu si atat…N-a iesit pe strazi, nu a aparut pe afise. Daca facea asa, va asigur ca acum plangeati in pumni dupa un scor electoral pe Sibiu. Cand s-a intamplat ultima data un exemplu edificator? La alegerile pentru Consiliul Judetean. Johannis a iesit pe afise alaturi de Martin Botesch (e drept, era formatiunea pe care o reprezenta) si chiar daca PDL-ul s-a dat de ceasul mortii scorul final la nivelul judetului a dat castig FDGR-ului. Si inca ceva: Basescu n-a obtinut niciodata un scor de DOAR 38% (fata de 32% cat are Antonescu). Practic a obtinut 38% in fata coalitiei, asta in vreme ce acum 3 ani, la momentul “322” scotea 80%! Eu inteleg ca vreti sa vedeti jumatatea plina a …clepsidrei, insa dati-va seama totusi ca timpul vostru deja se scurge!

  13. M4 said

    am November 25 2009 @ 7:27 pm

    Sunt de acord cu Othelo.
    In afara de asta, mi-e groaza si scarba ca trebuie sa votez cu Geoana. Mi s-a mai intamplat atunci cand am votat cu Iliescu pentru ca sa nu iasa Vadim Tudor.
    De frica lui Basescu voi vota cu Geoana. Si in speranta (mica speranta) ca va fi Johannis premier si nu va accepta ca mafiotii sa se bage in guvernare. Mafioti de-o parte si de cealalta, ca sunt peste tot si in toate partidele.
    Intr-adevar, mica speranta.
    Cititi adevarul despre Johannis, este pe internet, cautati doar. Cititi si “Justitiarul” ca sa vedeti penibilitatea intruchipata. Aflati de ce nu ii mai inghite Johannis pe PDL-isti. Scrie totul pe internet, in editoriale mai vechi, timp sa aveti.

  14. M4 said

    am November 25 2009 @ 7:58 pm

    Basescu a zis azi ca l-ar vrea pe Johannis, numa’ sa vina. Voi de ce scrieti asa urat de el? Oricum sunt neadevaruri.

  15. elena said

    am November 26 2009 @ 7:59 am

    Mai, mai, mai…. ce multe stiti voi… chiar sunteti bine informati. Fiecare isi spune parerea si atat, aici, ce se intampla cu adevarat nu stim noi cei mici, stiu doar ei , cei ce ne conduc. Sunt doar fabulatii ale . Toti politicienii de toate culorile isi fac jocurile si atat, restul e tacere!

  16. Larry said

    am November 26 2009 @ 2:13 pm

    Din ’90 pana in prezent, nici o campanie de alegeri nu a fost asa de incarcata de dezinformare ca aceasta…
    De ce?
    Simplu…pierderea privilegiilor echivaleaza cu un dezastru pentru PD-L(intre noi fie vorba “L” este cam tras de par, nici vorba de doctrina de dreapta in acest partid), si riscul de a ajunge in spatele gratiilor creste pe zi ce trece pentru o buna parte din liderii acestei formatiuni.
    Nu au argumente concrete, ci doar fanteziile presedintelui: monstruasa coalitie, mogulii, Grivco, etc. Poate ca prinde la unii, dar sper din toata inima la cati mai putini.
    PSD a fost “visul indeplinit” al lui Basescu acum un an, in prezent interesul face sa fie catalogat “monstruos”
    Mogulii sunt prezenti in ambele tabere, sa nu uitam de Videanu, Casuneanu, Udrea(Cocos), etc.
    Disperarea reiese din toate declaratiile PD-L, care parca sunt gandite de un psiholog, pentru a intra subliminal in constiinta celor slabi de inger.
    Daca iese Geoana, mai exista o sansa, dar daca iasa Basescu&Co
    Noapte buna, Romania !

  17. Robert Moonchild said

    am November 26 2009 @ 10:13 pm

    Vad ca marele tatuc, Baselu are destui pupatori de dos si pe aici. Din pacate nu a ajuns Antonescu in al doilea tur. Dar il vom vota pe Geoana si comunistii lui fiindca altfel nu vom mai scapa de basescu in veci. Nu e vorba de doctrine sau sperante, fiindca sunt sigur ca pe nici unul nu-l doare capul de cum traim noi… ci doar de speranta ca peste alti 5 ani vom avea pe cine alege… de Iliescu am mai scapat de 2 ori… o sa scapam si a treia oara. Acum avem o speranta nu in Geaona, ci in Viitorul prim ministru, un om care si-a dovedit valoarea. Daca tatucul mult iubitori de romani l-ar fi acceptat ca prim ministru pe Johannis, cu siguranta ar fi dat dovada ca ii pasa de pacea interna si de siguranta romanilor,,, dar asa nu mai prinde un al doilea mandat.
    In Romania primul ministru va alege presedintele.

  18. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 3 2009 @ 11:30 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  19. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 3 2009 @ 11:30 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

Comment RSS · TrackBack URI