Banner

Senatul Romaniei a respins legea Urban prin care se rezolva problema cainilor maidanezi

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35326




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


23 Comentarii pana acum»

  1. Mocanu said

    am November 25 2009 @ 2:41 pm

    Natia lor de comunisti imputiti; sa-i ia acasa pe toate javrele care imi latra noaptea in parcare, jigodia de geoana si iliescu; vin la vot pentru Base

  2. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/25/organismele-modificate-genetic-ascunse-de-psd-si-pnl-de-ochii-consumatorilor-romani/ said

    am November 25 2009 @ 3:14 pm

  3. Eugen said

    am November 25 2009 @ 4:08 pm

    Chiar asa, sa vedem si noi care sunt jegurile alea ordinare care au votat contra; sa moara ce am pe casa daca eu mai votez cu jigodiile astea comuniste

  4. CITITI ROMANI ! said

    am November 25 2009 @ 5:34 pm

  5. o.b. said

    am November 25 2009 @ 6:38 pm

    Jigodii sunt cei cu 2 picioare care violeaza copii,oamenii ce pot fi vazuti zilnic la stiri cum violeaza,ucid,fura,inseala…oamenii sunt mai periculosi decat cainii…la scoala,copiluli meu i-a spart capul un copil mai mare…au urmat spializari,tomografie,etc. Cand l-a muscat cainele vecinului meu,a doua zi i-a trecut si acum chiar s-au imprietenit(cand l-a muscat,copilul meu l-a tras tare de coada).Deci o eventuala muscatura de caine nu se compara cu capul spart in scoala,de alt copil,nu se compara cu violuri si cu crime cu autori OAMENII…(Lucrez cu mama Larisei,fetita din iasi,de 8 ani,violata si omorata de un vecin de 16 ani-ce parea un baiat normal…E vorba de fetita cautata in tot iasul timp de 3 luni si gasita moarta in subsolul blocului ei.Cazul a fost la tv,ca multe altele. Mi-a zis mama ei,care iubeste animalele,ca prefera sa fie muscata de 10 ori fetita ei de caini,dar sa fie neviolata si mai ales in viata..Criminalul va fi eliberat in curand,(e minor),asa ca atentie parinti de fetite..ca el,merg pe strazi multi…la tzara copiii sunt abuzati sexual adesea,dar nu se afla…OAMENII sunt mult mai periculosi decat patrupedele!

  6. scepticul said

    am November 25 2009 @ 7:06 pm

    o.b.- ai o logica de dement si sper ca nu te va viola nimeni in schimb vreau sa te muste toti cainii de pe strada. Este o intamplare nefericita ca aparent faci parte- ilegal – din rasa umana.

  7. politika said

    am November 25 2009 @ 7:07 pm

    Noul SENAT a ajuns sa respinga orice este PDL indiferent ca face bine sau rau.
    Actualul senat este doar O MASINA MECANICA DE VOT CE OPEREAZA BINAR , cu doua optiuni ZERO ( 0 ) si UNU ( 1 ) :

    – ZERO (este evident ceva nul) … dar SE VOTEAZA ;
    – UNU (este ceva util si folositor) … dar SE RESPINGE !

    … restul e MUT si SURD … actiunea este complet MECANICA … 00010001 01110001 00000000 11110000 s.a.m.d.

    Efectele sunt … DAR CE CONTEAZAAAAAAAAA ??????????

  8. iulian stef said

    am November 25 2009 @ 7:18 pm

    Se mai poate face ceva..sau pur si simplu inghitim in sec si ne lasam muscati de caini?

  9. Anticariat said

    am November 25 2009 @ 7:44 pm

    Poate fi re-propusa aceasta lege?

  10. Victor said

    am November 25 2009 @ 11:37 pm

    Corb la corb nu-si scoate ochii. Javrele se protejeaza una pe alta, e instinctul de aparteneneta. PSD zici ca le zice ? Pai Sa Dispara atunci…

  11. cosmin candea said

    am November 26 2009 @ 3:11 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: cosmin candea
    Date: 2009/11/25
    Subject: CRIMINAL JEGOS
    To: iulian.urban@gmail.com

    ACEST URBAN ARE O FATA DE HITLERIST SI E BINE CA NU VA MAI FI LA PUTERE, ACEST CRIMINAL DE OM( CHIP DE OM , CACI ESTE O JAVRA TURBATA SI JEGOASA), CARE NU ARE ALTCEVA DE FACUT DECAT SA OMOARE CAINII. MAI ANIMALULE, DE ALTCEVA NU ESTI IN STARE???? FA CEVA BUN PENTRU TARA, CEVA CONSTRUCTIV, CU CARE SA PUTEM SIMTI CA TRAIM MAI BINE, SA AVEM BANI MAI MULTI, O VIATA MAI USOARA, NU NE INVATA CUM SA FIM MAI RAI, MAI TURBATI, MAI NEMERNICI, CA DEJA NE OMORAM SI NE VIOLAM MAMELE SI COPIII, CE PIZDA MATII MAI VREI, MAI MULT DE ATAT, CRIMINALULE. DA-TI DEMISIA CRETINULE, CA DACA TE VOM PRINDE VREODATA, TE VOM DA MANCARE LA CAINI, JEGOSULE. DAR NU STIU DACA VOR MANCA CARNEA TA STRICATA SI IMPUTITA, LESULE.

  12. ipse said

    am November 27 2009 @ 2:06 pm

    Mai retardatule, ce credeai ca o lege de asta v-a trece? Numai cei ca tine pot crede asa prostie. In loc sa-ti apropii electoratul, ma refer si la iubitorii de animale, tu i-ai respins. Esti un imbecil increzut.

  13. Raul@ispe said

    am November 27 2009 @ 3:05 pm

    Sa ma pis pe mata si pe mortii matii; ce asi mai spala cutitul in tine daca te-as vedea pe strada; eu nu dorm noaptea din cauza javrelor de caini , copii sunt muscati si tu ce mortii matii vrei ? fute-m-as pe mormantu’ matii

  14. Eugen said

    am November 28 2009 @ 1:47 pm

    voi astia de la pdl ceva constructiv nu stiti sa faceti ? numai omarati, distrugeti, furati. ba dementule, ce ai ma cu cainii ? de fapt, nici nu ma mira, seful vostru loveste copii, maine o sa dati o lege si pt asta. Raul pisa-te pe mata ca a nascut un handicapat si un avorton ca tine, ce ai cu alte mame? Psihopatule si nebunule care esti

  15. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 3 2009 @ 11:25 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  16. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 3 2009 @ 11:25 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  17. Ion said

    am December 15 2009 @ 1:22 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: Ion Dulgheru
    Date: 2009/12/15
    Subject: initiativa legislativa privind cainii fara stapan
    To: oana.niculescu@cdep.ro

    Buna ziua.
    Locuiesc in zona aferenta colegiului uninominal nr. 20, respectiv zona
    Rahova din Bucuresti.
    Avem o mare problema cu cainii vagabonzi in aceasta zona, seara ne
    este frica sa mergem pe strada din acest motiv.
    Am reclamat acest lucru la Primaria Sector 5 si la Administratia
    pentru Supravegherea Cainilor fara Stapan dar situatia este aceeasi,
    si mai tot timpul vad pui, cainii reusesc sa se inmulteasca.
    V-am contactat deoarece la Senat a existat de curand o initiativa
    legislativa pentru eutanasierea cainilor pentru care nu este gasit un
    stapan in 30 de zile.
    Am inteles ca in Senat aceasta propunere a fost respinsa, si va rog sa
    sustineti o asemenea initiativa in Camera Deputatilor, poate are sanse
    mai mari sa treaca si intre timp poate se razgandesc si membrii
    Senatului.
    Imi plac animalele, dar nu cred ca locul lor este in oras, pe strazi,
    fara stapan, mai ales intr-un oras care are pretentii de capitala
    europeana si important punct de atractie turistica al Romaniei.
    Am vizitat cateva orase din Europa, si nici un Ungaria sau Polonia nu
    am vazut caini vagabonzi ca in Bucuresti.
    Cunosc persoane straine care au venit in Romania si au fost suprinse,
    in sens negativ, de prezenta acestor caini in numar mare pe strazi.
    Puteti va rog sa imi furnizati si o adresa de e-mail a d-lui Catalin
    Voicu, senator in colegiul uninominal nr. 9 Senat?

    Multumesc pentru timpul acordat.

    Cu respect,

  18. delia mihalache said

    am January 12 2010 @ 1:05 pm

    Si eu cred ca legea propusa de dvs. trebuie promovata in continuare si aprobata de Camera Deputatilor. Va rog, puteti sa-mi spuneti daca respingerea legii de catre Senat a fost motivata in vreun fel de acesta? Ar fi interesant de stiut pt opinia publica…

  19. delia mihalache said

    am January 25 2010 @ 1:17 pm

    De ce nu strangeti de la cetateni semnaturi pe o petitie adresata Camerei Deputatilor in sprijinul legii propuse de dvs.? Daca ati avea 100,000 de semnaturi pentru modificarea legii, cred ca deputatii s-ar gandi de 2 ori inainte sa voteze. Eu strang deja semnaturi in acest sens in cartierul meu.

  20. bogumil143 said

    am January 26 2010 @ 9:49 pm

    vOI SUNTETI MAI ANIMALE DECAT BIETII CAINI(CEI CARE SUSTINETI EUTANASIEREA). CAINII TREBUIE CASRATI(PE BUNE NU DOAR CU MARCATI CU CARTONASUL IN URECHE) DAR NU OMORATI. CONFORM PRINCIPIULUI VOSTRU AR TREBUI OMORATI SI OAMENII STRAZII, CA TOT SUNT AI NIMANUI. IAR DESPRE CEI CARE PRIN COMENTARII “ALESE” AU SUSTINUT EUTANASIEREA CAINILOR NU POT SPUNE DECAT CA SUNT O ADUNATURA DE COCALARI ORDINARI,SEMIANALFABETI SI SCHILODITI SUFLETESTE CARE MAI AU SI TUPEUL DE A SPUNE CA IUBESC ANIMALELE .
    SI MAI GANDITIVA LA CEVA: DEGEABA SE SPUNE CA CEL MAI BUN PRIETEN AL OMULUI ESTE CAINELE?????????????

  21. bogumil143 said

    am January 26 2010 @ 9:50 pm

    vOI SUNTETI MAI ANIMALE DECAT BIETII CAINI(CEI CARE SUSTINETI EUTANASIEREA). CAINII TREBUIE CASRATI(PE BUNE NU DOAR CU MARCATI CU CARTONASUL IN URECHE) DAR NU OMORATI. CONFORM PRINCIPIULUI VOSTRU AR TREBUI OMORATI SI OAMENII STRAZII, CA TOT SUNT AI NIMANUI. IAR DESPRE CEI CARE PRIN COMENTARII “ALESE” AU SUSTINUT EUTANASIEREA CAINILOR NU POT SPUNE DECAT CA SUNT O ADUNATURA DE COCALARI ORDINARI,SEMIANALFABETI SI SCHILODITI SUFLETESTE CARE MAI AU SI TUPEUL DE A SPUNE CA IUBESC ANIMALELE .
    SI MAI GANDITIVA LA CEVA: DEGEABA SE SPUNE CA CEL MAI BUN PRIETEN AL OMULUI ESTE CAINELE?????????????

  22. darie said

    am March 15 2010 @ 3:23 pm

    “bietii cani” zice sus cineva! Lumea asta chiar e dusa si fara bun simt, corectitudine! Adica eu las un caine sa traiasca pe strada, sa faca si mizerie, eu(eu “OM”) care sunt mai in drept decat el ca am constuit, ca am puterea de a-l omorai, ca suntem superiori, iar el..”saracutul” “bietul” ma terorizeaza, noaptea sare pe tine pt “teritoriu” sau latra alti caini de nu poti dormi, se ia dupa mine sa muste daa alerg dupa troleibuz sau in parc, iau pe pantofi rahatii de caine si..tot el e saracut, dupa ce ca eu care pot face rau i-l las..el sare la mine!
    Sunt satul de rahati pe pantofi, sa nu pot alerga in parc, sa fiu atent npatea dupa masini sau sa trebuiasca sa merg pe strada sa nu fie caini ascunsi in umbra si sa muste, sunt satul de atatia ani, legiuitori cu multa nesimtire sau minte pt oamenii de rand ce lasati sa fie muscati sau omorati cum am vazut la Tv!
    Un partid legionar cum era inainte ar trebui in tara asta sa termine pe toti cei ce submineaza tara si nu apara oamenii.
    Aveti ceva in cap cei care vreti sa lasi cainii pe strada sau v-a intoxicat vestul si libertatile asa tare ca nu mai ganditi clar, obiectiv?
    Tara cu oameni de rahat…

  23. darie said

    am March 15 2010 @ 3:26 pm

    bogumil, cel ami bun prieten al omului este bunul simt si mintea…daca o are, plus eventual putina corectitudine, nu e normal ca daca-l las pe unul la mine in curte apoi eu sa ma feresc de el, pt ca am fost bun si e si el un om, nu?? Uiti de unde ai plecat..noi am lasat cainii si ei ataca, tot ei sunt “bietii”! Ce gandire!
    Nu as fi de acord cu omorarea, corect sunt “suflete”, dar, categoric trebuiesc dusi de pe strazi cat mai repede si..toti!

Comment RSS · TrackBack URI