Banner

Scrisoare si ganduri din Ciolania !

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35375




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


27 Comentarii pana acum»

  1. Eugen said

    am November 25 2009 @ 6:11 pm

    convingeti-va famiiliile, rudele, cunoscutii sa voteze cum cred ei nu mogulii si tvr-urile lor scarboase..
    astia manipuleaza de 20 de ani si huzuresc pe cand pulimea trage ponoasele..
    unde s-a ajuns in tara asta daca te vinzi ca individ pe 20 de lei…
    destupati-va rudele de la tara si explicati-le ce ii asteapta mai ales pe cei batrini care au trait urgia rosie….

  2. Marin said

    am November 25 2009 @ 6:11 pm

    s-ar putea ca din pacate sa mai irosim 5 ani de zile pana cand PSD-ul va muri pentru totdeauna. puteam asita la ultima suflare a pesdeului pe 6 decembrie sau putem sa-l mai mentinem in coma 5 ani. Chir si in coma profunda in care se va afla, acesta ne va suge de absolut tota partile componente.

    eu ma bucur ca antonescu s-a apropiat de psd si o data cu asta sper sa-l trimita pe puradeul marean la auschwitz.

  3. Florin said

    am November 25 2009 @ 6:11 pm

    cei care au jefuit romania au strins rindurile ,ei sunt constienti ca daca iese Basescu presedinte locul lor de veci este PIRNAIA, acum se vede la fata adevaratii distrugatori de neam ,Ei si clica lor din psd si pnl au furat totul acuma dupa cum se vede dupa cum sunt de agitati l-ea VENIT SFIRSITUL ,,,JOS TILHARII”’

  4. http://www.romaniantipsd.ro/ said

    am November 25 2009 @ 6:23 pm

  5. cbabeanu said

    am November 26 2009 @ 6:44 am

    Initial intentionam sa nu ma mai duc la vot in turul 2. Dar PDL si Dl Basescu m-au convins sa ma duc la vot . Cum au reusit ? Simplu :prin campania violenta contra PNL inceputa a 2-a zi dupa primul tur, in urma refuzului categoric al lui Crin de a-l sprijini pe Basescu; m-am decis sa votez in turul 2 si datorita campaniei la fel de violente duse de Basescu impotriva PSD, partid cu care PDL s-a aliat din decembrie, desi rosii ii aveau si atunci pe Hrebe, Vanghelie, Iliescu etc. Si m-a mai convins ceva sa votez ( contra lui Base , evident ):faptul ca suporterii PDL sint extrem de agresivi, insulta si ameninta, incapabili de argumentatie logica ;or, aparitia unor mase de suporteri fanatizati constituie un pericol real pt democratie .

  6. aspida said

    am November 26 2009 @ 7:50 am

    cbabeanu
    e problema ta pe cine votezi…
    dar sa afirmi tâmpeniile alea vs. violenta pdl-ului si a lui basescu contra «sarmanului» psd si a proaspatului aliat pnl arata limpede ca TU esti cel platit sa faci valuri noroioase…
    ce-ar fi sa te abtii sa mai faci comentarii politice pâna pe 7 decembrie?

  7. Catalin said

    am November 26 2009 @ 8:11 am

    cbabeanu, rationamentul tau sincer mi se pare ciudat. PDL si-a manifestat disponibilitatea naturala, in ciuda evenimentetelor trecute, de a face o alianta de dreapta, refuzata din start, fara nicio intentie de negociere. Basescu conduce PDL, bla bla spunea Antonescu….si Patriciu e dirijor la PSD si PNL. Nu spun ca Basescu este perfect, departe de mine gandul, dar macar omul asta cred eu cum se scrie asa se citeste. Nu pot sincer sa spun acelasi lucru despre Geoana si Antonescu.
    Si in plus ma convinge 100% sa votez Basesc in turul 2 toata campania asta incredibila a posturilor TV anti-Basescu. Nu mai exista jurnalism la posturile principale de stiri.
    Disperarea asta de a injura Basescu in orice secunda, de catre oricine, fie ca e moderator, redactor de stiri, invitat, etc. e o tactica ce nu are nimic de-a face cu democratia.
    Eu doresc sa ma simt informat, nu sa ma considere PNL-PSD un votant cretin care poate fi manipulat prin selectarea atenta si filtrarea informatiilor care sunt prezentate. Realitatea TV o tot da cu “Noi vrem respect!”. Vreau si eu respect de la ei, se pare ca ei vor doar banii pe care ii primesc doar daca fac campanie pentru PSD.

  8. gelu said

    am November 26 2009 @ 8:34 am

    cat primiti pt. propaganda pro pdl si pro base ?

  9. danezu said

    am November 26 2009 @ 9:00 am

    Primim libertate fratioare,nu sarmale,telefoane mobile si mititei cum primiti voi astia rosii….si albastrii mai nou!

    @cbabeanu: daca taceai filozof ramaneai…..Din partea mea poti sa-l votezi si pe ceausescu,dar trebuie sa faci un drum pana la el-:))

  10. xxx said

    am November 26 2009 @ 9:00 am

    @ aspida, catalin si altii

    @ gelu – si eu vreau sa stiu

    Ce pupaturi in c.. mai primea PNL -ul daca era alaturi de Base. Si ce tot ii trageti cu PNL -ul ca e asa si pe dincolo? Cand s-a facut alianta PDL – PNL nu se stiau lucrurile astea. Pe site se da o discutie intre Dinu Patriciu si Voiculescu pentru preluarea Petrom din 2003. Te pomenesti ca abia acum s-a aflat de ea….Care sunt mogulii corupti pe care i-a impuscat Base? Din opozitie sau de la putere? Stiti pe careva? Asa ca brusc si deodata PNL nu mai e bun pentru PDL. Propaganda …. si puteti sa va obisnuiti cu opozitia. Dca facea ceva bun si pentru tara presedintele asta, mai averati de ce va lega. Apropo, decat sa-i aratati cu degetul pe PNL-isti, ia laudati-va voi cu ce ati facut!

  11. sorin said

    am November 26 2009 @ 9:28 am

    Sunteti ingroziti! Ciolania,in care prosperati jefind contribuabilul,va deveni pentru pedelei o utopie pentru cel putin 5 ani.Totodata DNA,scapat de lanturile lui Zeus, va lua la scarmanat fauna hrapareata, asa-zis liberal-democrata,si vom vedea seriale cu ciorditori si ciorditoare portocalii. Daca nu ati fi saracit tara in halul asta probabil ca ne-am distra.

  12. stefan49 said

    am November 26 2009 @ 9:32 am

    JOS ILIESCU
    JOS BASESCU
    Oare faptele lor nu pot face o deosebire intre ceidoi?
    Oare nu ii departajeaza nimic,sunt oare chiar la fel de folosim aceiasi lozinca?Sa-i analizam mai cu atentie

  13. luceafar1975 said

    am November 26 2009 @ 9:53 am

    ….cat de multi imbecili si fanatici razbunatori vad ca exista in aceasta tara, in prima faza am crezut ca aceasta lupta este aidoma celei dintre galeriile sportive, insa constat ca este mult mai rau decat atat….sunt unii dintre cei care au comentat pe aici si care sunt departe de a avea ceva in comun cu notiunile de politica, democratie, libertatea de exprimare(dar nu amenintand si hulind)dar care ar fi in stare sa ii omoare pe cei care nu au aceeasi parere idoata ca si ei, asemanarea cu sportul este ca si acolo se bat si se omoara intre ei dar acolo oponentii chiar nu castiga nimik,in schimb in acest caz este foarte probabil ca spera la ciolaniada celor pe care ii sustin, eventual si pana acum au avut ceva de castigat de la acestia, DAR NOI CEI CARE NICI PANA ACUM NU AM AVUT NIMIK DE CASTIGAT SI NICI DE ACUM INCOLO NU VOM AVEA SI AICI NU MA REFER LA “CIOLAN” CI LA SIGURANTA ZILEI DE MAINE, LINISTE, INCREDERE, SPERANTA UNUI TRAI MAI BUN SI MAI FRUMOS PTR COPII NOSTRII DE CE DRACU TREBUIE SA SUPORTAM MIZERIILE UNOR TARATURI CARE SUSTIN NISTE IDEALURI PE CARE NU LE INTELEG SI NICI NU LE VOR INTELEGE VREODATA PTR CA NICI MACAR NU STIU CUM ARATA SI SUNT ORICUM PREA LIMITATI INTELECTUAL VORBIND….SCUZATI VA ROG CUVINTELE INTELECTUAL, SIGURANTA,LINISTE…cuvinte care ptr multi sunt jargoane sau…

  14. wind said

    am November 26 2009 @ 9:54 am

    Am vazut aseara pe Realitatea TV emisiune in care era invitat Crin Antonescu…Acesta facand referire la pactul politic l-a confundat de vreo 2 ori pe Geoana cu Iliescu…Of, of, of, gura pacatosului adevar graieste.

  15. Radianu Mihai said

    am November 26 2009 @ 10:21 am

    STIMATI ROMANI!!!!
    asa dupa cum am spus mereu,nu sunt partizanul niciunui partid politic,sau al vreunui actual candidat la presedentia tarii!
    cu toate bubele pe care le are basescu,va sfatuiesc,daca vreti ca
    cei 20 de ani scursi din decembrie 1989 (de la lovitura de stat) sa nu fie in zadar,mergeti pe 06.12.2009 la vot si numai acolo va veti putea,SINGURI,ALEGE VIITORUL!!!!
    nu lasati inertia si revolta sa va cuprinda,mergeti la vot!!!!
    cu cat vom fi mai multi,prezenti la vot,posibilitatea ca criptocomunistii condusi de eternul ilici,sa nu poata frauda alegerile!!!!
    stiu,mai ales pentru liberali,ca va fi greu sa voteze tot un comunist,dar,ca de fiecare data in acesti ultimi 20 de ani,va tre-
    bui sa alegem din doua rele,raul cel mai mic!!!!
    nu am avut parte inca de alegeri pozitive,de fiecare data cand am
    votat,am dat un vot negativ,celui care inlocuia un regim dictato-
    rial,nicidecum unui candidat,sau partid in care as fi crezut sin-
    cer ca va aduce o schimbare in bine pentru noi cei multi si mult
    prea napastuiti!!!!
    MERGETI LA VOT SI DEJUCATI-LE PLNUL!!!!

  16. qwerty said

    am November 26 2009 @ 10:25 am

    pana acum domnule senator te plangeai ca psd sustine pnl din umbra. si era nasol.
    Acum ca se sutin pe fata tot nasol e, ca sunt dirijati de moguli.

    acelasi lucru il pot crede despre dvs, avand in vedere ca sunteti senator pdl. pot crede ca doriti sa ne manipulati sa votom cu base.
    desi noi vrem sa votam cu base dar nu ne insultati inteligenta cu filme de la revolutie. Au mai stat si altii prin frig si cu frica pe langa trasoarele. Marele nostru castig atunci a fost ca am reusit sa ne unim pentru o cauza in care credeam ceea ce astazi este irepetabil. Asta este problema romanilor, nu Geoana, Basescu , Antonescu, Iliescu…

    stima !

  17. vali_bob@usa.com said

    am November 26 2009 @ 11:17 am

    Uite-asa, acusi, acusi,
    O s-ajungem, iar,… la rusi !!!…

  18. Georgian said

    am November 26 2009 @ 12:56 pm

    Aseara Geoana a spus ca va face un consiliu al fostilor presedinti pentru a-l ajuta in conducerea tarii. Adica Geoana este atat de prostanac incat nu poate lua decizii decat consiliat de “bunicuta” ?

    Traian Basescu a propus referendumul care, daca in urma revizuirii constitutiei domnia sa va fi presedinte, va elimina FOR EVER dorinta de federalizare pe care o doresc ungurii.

  19. ildiko said

    am November 26 2009 @ 2:37 pm

    @cbabeanu
    subscriu

  20. cosmin candea said

    am November 26 2009 @ 3:15 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: cosmin candea
    Date: 2009/11/25
    Subject: CRIMINAL JEGOS
    To: iulian.urban@gmail.com

    ACEST URBAN ARE O FATA DE HITLERIST SI E BINE CA NU VA MAI FI LA PUTERE, ACEST CRIMINAL DE OM( CHIP DE OM , CACI ESTE O JAVRA TURBATA SI JEGOASA), CARE NU ARE ALTCEVA DE FACUT DECAT SA OMOARE CAINII. MAI ANIMALULE, DE ALTCEVA NU ESTI IN STARE???? FA CEVA BUN PENTRU TARA, CEVA CONSTRUCTIV, CU CARE SA PUTEM SIMTI CA TRAIM MAI BINE, SA AVEM BANI MAI MULTI, O VIATA MAI USOARA, NU NE INVATA CUM SA FIM MAI RAI, MAI TURBATI, MAI NEMERNICI, CA DEJA NE OMORAM SI NE VIOLAM MAMELE SI COPIII, CE PIZDA MATII MAI VREI, MAI MULT DE ATAT, CRIMINALULE. DA-TI DEMISIA CRETINULE, CA DACA TE VOM PRINDE VREODATA, TE VOM DA MANCARE LA CAINI, JEGOSULE. DAR NU STIU DACA VOR MANCA CARNEA TA STRICATA SI IMPUTITA, LESULE.

  21. Csaba said

    am November 26 2009 @ 5:47 pm

    @ cbabeanu
    Ce scrii tu e plin de logica si corect, insa nu cred ca poti fi atat de orb sa nu vezi ca si PSD, PNL , etc. au fost cel putin la fel de violenti nu numai in campanie ci de fiecare data cand simteau suflul gardienilor de puscarie in ceafa.
    Nu poti fi atat de orb sa nu vezi cate miliarde de euro datorii ne-au adus guvernarile lui Iliescu care au preluat tara fara datorii externe si un excedent de vreo 4 miliarde de dolari, daca sumele date atunci erau corecte. Si nu Basescu a ne-a ingropat in datorii intre 1990 si 1996. De atunci, cu totii imprumutau bani sa aibe de unde plati datoriile, fiindca economia au dus-o la prapad, nu au vandut tara, au facut-o cadou hotilor autohtoni ce pozeaza in mari capitalisti azi. Nu Basescu a tinut cu orice pret zeci de mii de functionari publici inutili si ineficienti in posturi platiti cu bani obtinuti din imprumuturi, pe care ii poate rambursa numai din imprumuturi, neffind in stare sa colecteze sume uriase de bani ce intreprinderile prietenilor sai nu aveau chef sa le plateasca, stiind ca vine Nastase sau Iliescu si le sterge datoriile catre bugetul de stat. Si atunci, daca nimeni nu produce, din ce vom trai? Ma intreb daca in casa la tine nimeni nu ar munci, din ce ati trai? Sau daca munca voastra ar fi atat de ineficienta incat sa nu acopere necesarul pentru a trai, ce ati face? Ati imprumuta bani sa platiti datorii anterioare? Sau ati cauta o solutie sa rupeti cercul asta vicios, oricat de dureros ar fi?
    Nu cred, sincer, ce cineva poate fi de acord cu o uniune intre un partid de dreapta -PNL si unul de stanga – PSD si sa considere ca e un om echilibrat, cu valori. Respect pe cei care cred in comunism, desi nu le impartasesc credinta, dar consider absolut inacceptabil ca pentru inca o perioada de timp in care pot fura linistit, fara sa-si faca griji de bratul justitiei, un partid liberal sa-si vanda sufletul. Ar trebui sa vorbesti cu liberali adevarati, care cred in liberalism, nu in functii aduse prin a fi in PNL, si vei vedea, surprinzator ca 100%, nu 80-90%, ci 100% dintre adevaratii liberali se vor dezice de Antonescu si fuziunea prin absorbtie de catre PSD. Cum vor vota? Dupa constiinta, insa eu as merge pe mana lor.
    Asa ca, poti fi obiectiv, poti critica ce nu-ti place insa nu o poti face prin comparatie, fiindca cei pe care ii compari, nu sunt cu nimic mai buni (eu as zice mult mai rai- punctul meu de vedere- fiindca ii consider tradatori si nu exista ceva mai josnic decat un tradator) decat ceilalti.
    Uita-te in jur, gandeste, si voteaza cu cine crezi cu ca-ti convine, dar nu uita trecutul. Si sper sa ai memoria mai larga decat ultimii 5 ani.

  22. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/26/am-trait-in-vremurile-acelea-crunte-sinistre-tampite/ said

    am November 26 2009 @ 7:09 pm

  23. 2fast4u said

    am November 26 2009 @ 8:53 pm

    http://www.jurnalul.ro/stire-special/copil-lovit-cu-pumnul-in-gura-de-basescu-528619.html sincer vroiam sa il votez pe base…dar ceea ce a facut aici nu e de iertat…ce mai ai de zis acum urbane ? si eu sunt tata si dak cineva ii facea asta copilului meu eram in stare sa ii rup mutra,chiar dak era base…cred k si tu ai fi facut la fel…nu ?

  24. aspida said

    am November 26 2009 @ 9:41 pm

    nu-s violenta si nu-mi place violenta, de oricare ar fi ea… fizica, verbala dar, mai ales, politica…
    ÎNSA, daca un plod mi-ar striga ca el îl voteaza pe Ilici (eu nefiind opozabil kgb-istului), i-as trage o scatoalca dupa ceafa!

  25. 2fast4u said

    am November 27 2009 @ 3:48 pm

    totusi cred k este un fals…nu este fireasca miscarea mainii lu base….cred k este trucata imaginea…m-am uitat de 30 de ori pana acum…

  26. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 2 2009 @ 1:43 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  27. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 2 2009 @ 1:43 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

Comment RSS · TrackBack URI