Acord fatal. Crin, garantat Vanghelie

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35320




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. marian said

    am November 25 2009 @ 2:27 pm

    Stiti m-am saturat de atita mozoleala si de o parte si de alta , eu cetatean simplu cu ce am gresit ca voi va certati pe functii si-n partid si la conducerea tari. Intrebare:
    EU CU CINE VOTEZ
    Daca n-ar merge nimeni la vot ce sar intimpla?
    Cetatatenu roman nu prea castiga din aceasta lupta nici macar speranta ca va fi mai bine mai tirziu.

    Imi placea inainte siteul dumneavoastra cand erea rupt de politica , dar de cand cu aceste afirmati la adresa unora altora si fara sa te uiti in propria ograda nui frumos.
    Mai bine ramineati independent , cand gindeati independent imi placea mai mult.

  2. Mocanu said

    am November 25 2009 @ 2:38 pm

    Crin Antonescu arunca la gunoi voturile romanilor care vor fi
    exprimate pe 6 decembrie.

    Realizator(Razvan Dumitrescu, “Realitatea Zilei”): Da, acum daca nu iese
    domnul Geoana presedinte, ce se intampla cu toate acordurile astea pe care
    le veti semna zilele astea?

    Crin Antonescu: Eu cred ca in momentul in care acest acord se incheie,
    cred, este opinia mea, e valoarea mea, soarta cursei prezidentiale e
    decisa si Mircea Geoana va fi presedinte. Daca luam totusi ipoteza ca
    Traian Basescu va obtine un al doilea mandat, sigur ca aceste acorduri nu
    vor putea fi puse in practica, spiritul lor insa poate ramane si cine
    doreste, eu in orice caz o voi face si cu partidul pe care il conduc, vom
    apara aceste valori, in al doilea mandat sau impotriva lui Traian Basescu,
    spun impotriva lui Traian Basescu pentru ca nu imi imaginez in al doilea
    mandat un Traian Basescu democrat, respectuos, doritor intr-adevar sa faca
    reforma a clasei politice si a vietii politice in Romania, nu pot sa ma
    gandesc.

  3. Ciolania said

    am November 25 2009 @ 3:05 pm

    Geoan? e un politician de carton, o marionet? . Cu Geoan? Pre?edinte, România va fi condus? de conduc?torii lui Geoan?: Iliescu, Vanghelie, Hrebenciuc, Voiculescu, Vintu.

    – Geoan? are preten?ia neru?inat? c? vorbe?te în numele s?racilor. A?a ceva nu poate face un om care se opune suprim?rii pensiilor de lux si pensiilor parlamentarilor. Acest om a fost in stare sa dea jos un guvern doar pentru a apara pensiile parlamentarilor si pe acelea de lux ale clintelei politice. O pensie de lux ap?rat? de Geoan? face 25-30 de pensii de oameni obi?nui?i, dup? 30-40 de ani de munc?. Cum ap?r? s?racii un om care ?i-a pus cumnatul director de banc?, cu 21.000 de euro pe luna ?i aproximativ 20 de sporuri, prime si alte beneficii? Un om care a locuit ,f?r? s? mai aib? dreptul, în 250 metri p?tra?i, cu o chirie subven?ionat? de 700 lei! Cum mai are acest om tupeul s? vorbeasc? de locuin?e subven?ionate pentru tineri? Cum poate vorbi s?racilor un om care spune c? are la el bani de buzunar 100 de milioane ?

    – Geoan? e un pericol pentru economia ?i mediul de afaceri. A atacat în mod repetat Cota Unic? de Impozitare ?i a anun?at c? o înlocuie?te cu un impozit progresiv. In programul sau de candidat propovaduieste impozitarea progresiva si clameaza „esecul cotei unice”. Acum , dupa turul al doilea , e gata sa minta orice si sa promita mincinos orice doar–doar sa fie ales , inclusiv ca o sa pastreze cota unica in 2010. Electoratul de dreapta nu poate fi mintit de Geoana. Geoana s-a pronun?at, în toamna lui 2008, pentru o „amnistie fiscal?”care viza de fapt clientela pesedista care a f?cut averi fabuloase ?i n-a pl?tit impozite.

    – Geoan? nu poate vorbi de criz? moral? – e un mincinos faimos, de cînd cu 25000 euro pentru cei ce revin în ?ar?, negocierile inexistente cu NASA pentru preg?tirea unui cosmonaut român.

    – Geoana si majoritatea care isi bate joc de adevarata majoritate ii condamna pe romani la prelungirea crizei . Geoana blocheaza formarea unui guvern nou. Si-a luat concediu ca presedinte al Senatului in loc sa puna umarul la rezolvarea crizei politice pe care tot el a generat-o.

    – Geoana dispretuieste vointa exprimata de romani la referendumul pentru reducerea numarului de parlamentari si parlament unicameral. Geoana a declarat ca, daca va ajunge presedinte, va initia procedurile de modificare a Constitutiei. Putea sa ceara acum , dupa validarea referendumului, convocarea comisiei parlamentare de revizuire a Constitutiei. Nu a facut-o si a fost preocupat de orice altceva decit de aplicarea verdictului dat de cetateni la referendum.Intre timp, Iliescu si Nastase au continuat sa atace referendumul. Daca Geoana ajunge presedinte, PSD nu il va lasa sa puna in practica rezultatele referendumului.

    – Geoana ascunde vizita la Moscova . Daca avea ceva de facut in interesul tarii , de ce a plecat in secret ? Geoan? r?mâne s? explice ce a tranzac?ionat la Moscova pentru cazul când va ajunge pre?edinte. Este adev?rat c? a negociat interese strategice ale României ? L-a lamurit Geoana pe Antonescu despre rostul vizitei la Moscova inainte de semnarea protocolului cu PNL ? E multumit Crin Antonescu cu explicatiile vagi ale lui Geoana daca s-a grabit sa bata palma cu el ?

  4. marian said

    am November 25 2009 @ 3:21 pm

    SI Base ascunde acordul cu bancile de la bruxeles..
    Pentru mine toti ascund cate ceva, dar macar datine si noua putin din acel ceva.
    Este VREMEA FAPTELOR CINE NU RESPECTA OUT DE PE SCENA POLITICA. ELECTORATUL SA SE TREZEASCA , PNL PDL , PDL PSD A FOST A RAMAS PNL PSD , NU IESE NIMIC BUN OUT CU EI ,NU MAI CONTEAZA AU DOAR MAXIM 3 ANI SA NE CONVINGA, DACA NICI ASA NU IESE NIMIC SUNT DE PARERE CA PDL, PSD, PNL SA PARASEASCA ROMANIA ATUNCI SA VINA VADIM SA MATURE CU EI, NU MAI SUNTEM LA NIVELUL SCUZELOR!!!!!!! AM SPUS SI MAI SPUN EU SUNT MEREU NEHOTARIT CU CINE VOTEZ.

    AM VOTAT PENTRU BASE REPUNEREA LA LOC CU ACEL 322 , IAR PE URMA NU MA CONVINS CA MAI MERITA SA STEA ACOLO

    FAPTE FAPTE

  5. Radianu Mihai said

    am November 25 2009 @ 3:38 pm

    Crin Antonescu=Curva de lux a PSD-ului(mai precis a lui ilici)!
    Stimati,adevarati liberali!!!
    Stiu ca ceea ce va cer este greu pentru voi!
    Votati-l pe Basescu si dati-l jos pe imberbul ce va conduce partidul spre desfintare!
    Nu ramaneti pasivi si renuntati sa votati!
    Basescu este un rau pentru voi,dar antonescu este moartea voastra,a
    spiritului si sufletului vostru liberal!

  6. rbt said

    am November 25 2009 @ 5:42 pm

    Stau si ma intreb romani chiar nu vad cu adevarat ce au facut acesti PSD-isti? Au uitat de mineriade? halooo cine a adus mineri in bucuresti ca sa ii bata pe studenti? BASEscu cum’va? Nu fiti naivi ,nu Geoana va conduce tara ,ci iliescu HREBENCIUC,VANGHELIE +GASCA…….Nu ati vazut ca Geoana si la aflarea rezultatelor citea de pe foi (scrise de iliescu) credeti ca stia cu ce vrajala sa vina sa ii mai prosteasca pe romani(NICI DE AIA NU II INSTARE)? ii o papusa manevrata de GASCA VESELA. Chiar asa de rau va fost in astia 5 ani??? dati 2,3 exemple. sa va readuc aminte ca in perioada lui Basescu romani au adus masini de afara(cu tiru-rile)(saracie,comunism mare a fost in perioada lui basescu asai?).asta dovedeste ca am duso rau asai .acum orice om are o masina mai buna ,straina(am dat un exemplu).Pacat ca asa judecati nu o sa ajungem nici in 100 de ani la nivelul ungariei nu la nivelu Nemtilor sau Francezilor. Eu zic sa va ganditi bine si sa nu ii mai lasati pe comunisti sa ajunga iar sa ne conduca. Votati BASESCU!!!!Pentru o ROMANIE EUROPEANA NU STALINISTA/COMUNISTA

  7. politika said

    am November 25 2009 @ 6:34 pm

    Crin Antonescu este doar o “cifra de plan” pentru mogulii din spatele SRL-ului numit PNL. O simpla marioneta politica ce poate sa faca doar ceea ce i se dicteaza. Acum, in viitor si intotdeauna.
    A demonstrat sa nu are nici macar un sfert din verticalitatea lui Tariceanu care a putut sa vorbeasca cu gura lui.
    Crin Antonescu , pe numele s?u întreg George Crin Lauren?iu Antonescu … nu a apucat nici macar sa inspire pentru a spune ceea ce vroia, deoarece din gura i-au iesit instantaneu vorbele lui Patriciu … respectiv acordul cu PSD.
    Vorbind pe negindite, si cu gura altuia, ceea ce a ramas din omul Crin seamana doar cu Omul Invizibil : fara coloana vertebrala, fara gura, fara simt ( bun sau rau … ceva acolo care sa semene macar !) …
    Nici macar guvern nu are : cu un presupus Prim-Ministru fantoma (independent) pus peste o lista de ocnasi PSD – PNL . Arata ca un cal cu crupa la ceafa (Johann) si picioare de sobolan rozaliu (Hrebe) , tuciuriu la culoare (Van-der-Ghelie)… la care caruta este pusa inaintea lui … ce este prezentat la Salonul de Inventica 2009 ca SOLUTIE SPECTACULARA DE PERSPECTIVA in fata electoratului !

    Intelege CINEVA CEVA din aceasta “solutie miraculoasa” pentru scoaterea crizei economice din Romania ? …
    Sau poate ACEASTA ESTE SINGURA SOLUTIE in care sobolanii mai pot fura in voie ce-a mai ramas din tara asta INAINTE SA O STEARGA pe cocurile pregatite cu grija de Nicolaiciuc !

  8. elena said

    am November 26 2009 @ 8:09 am

    De ce spun toti ca numai cu Johannis iesim din criza? Daca e asa de ce nu l-au pus mai demult? Sau sa-l imprumutam un pic americanilor sa treaca ei intai de criza si pe urma si noi. Pana acum nimeni nu ne spune ce va face pentru ca sa iesim din criza, in schimb se injura toti si scormonesc rahatul. Mai baieti , hai sa mai si muncim , sa mai si gandim , asa toti putem arunca cu laturi si sa nu miscam un pai…deh.. e mai bine sa barfim. restul…..

  9. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 3 2009 @ 11:28 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  10. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 3 2009 @ 11:29 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

Comment RSS · TrackBack URI