Acesta este planul de distrugere a PDL si a democratiei romanesti

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Acesta este planul de distrugere a PDL si a democratiei romanesti

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


101 Comentarii pana acum»

  1. xxxxx said

    am November 25 2009 @ 10:41 am

    Dati-mi o batista sa plang.Vai ce bine si ce democratic a fost in ultimii 5 ani!!!
    Si e clar toti, dar toti vor raul tarisoarei si numai Basescu si cu acolitii sunt salvarea,
    A lor, desigur nu a noastra.
    Nu ca imi fac mari iluzii in privinta celorlati, asa cum am mai spus toti o apa si un pamant.
    Ce ma irita deosebit este acest gen de lamentari plangacioase-amenintatoare.

  2. VIOREL URBAN said

    am November 25 2009 @ 10:45 am

    Ati fost avertizati !
    Voi alegeti insa sa fiti constienti ca ati fost informati despre ce va urma, atunci cand veti realiza ca si-au batut joc de voi si ati cazut din lac intr-un put extrem de adanc !
    Indiferent de felul in care veti comenta sau veti nega asemenea previziuni, viitorul nostru va depinde de alegerile si actiunile din urmatoarea perioada !

  3. robert said

    am November 25 2009 @ 10:45 am

    sincer sa dispara. de ce? pentru ca:

    1. cum poate fi partid si democrat si liberal? este un non-sens
    2. pe planul de realizari – putin mai mult decat nimic. in afara de certuri, dispute politice, delapidare de fonduri – eu ca si om de rand, si acest factor este cel mai important, pentru ca teoretic pe mine ma reprezinta(?) – nu am vazut nimic. ca tara merge si oamenii reusesc in asemenea conditii sa traiasca nicidecum nu este meritul unui partid. este meritul acelui om ca rezista. nici un partid nu merge la un sarman de om (batran, muncitor, etc.) uite am facut un loc de munca pentru tine… nici un partid nu il intreaba pe cel care a votat daca banii publici sunt cheltuiti bine – exemplu udrea, ritzi, si restul…
    3. pdl este departe de a se putea numi partid democratic, mai ales ca s-a format din F.S.N care era alcatuit din foti activisti de partid al PCR.
    4. sub mandatul pd-l am ajuns sa avem cea mai mare datorie externa – mai mare decat cea acumulata de ceausescu. si acesta datorie creste.

    tin sa mentionez ca nu aprtin nici unui partid politic, nu am fost si nici nu ma voi prezenta la vot, pentru simplul motiv ca partidele politice nu prezinta interesele oamenilor, programele politice sunt pline de promisiuni desarte. suna frumos dar majoritatea nu se vor realiza.

  4. LastChance said

    am November 25 2009 @ 10:47 am

    de acord PSD a inghitit deja PNL-ul resuscitat tot de ei in ’90, UDMR era al lor deja PDL era ceva nou si au tot pus bete pana au trecut la ciomege, sigur nu mai vreau Iliescu si Nastase, daca ies astia ori fug din tara ori ma sinucid

  5. LastChance said

    am November 25 2009 @ 10:49 am

    @robert said – esti un adevarat roman, nu vrei nimic dar esti contra, nu poti creste dar poti dobara pe acela care creste, esti un roman adevarat

  6. goagalache said

    am November 25 2009 @ 10:50 am

    daca iese presedinte fiul generalului catacombelor, votul dat de romani la referendum va fi ingropat, ceea ce ar insemna ca ne batem singuri joc de noi!

  7. robert said

    am November 25 2009 @ 10:57 am

    @LastChance. as dori sa stiu de unde ati tras aceasta concluzie? ne cunoastem cumva? cine creste aici?

  8. luigi said

    am November 25 2009 @ 11:05 am

    Sunt unul dintre votantii PD, PD-L, Basescu. Pot sa spun ca am fost stabil din acest punct de vedere. Totusi, sa fim sinceri, pe toata durata existentei acestui partid si a domnului presedinte Basescu, nu a fost lasat nici un loc de “buna ziua”.Privind in urma, situatia actuala in care se afla acum presedintele si partidul era previzibila. Concluzia este una singura: cum iti asterni asa dormi.
    Acesta situatie poate fi si o lectie de viata,mai ales pentru cei care se cred invincibili.

  9. Buduru said

    am November 25 2009 @ 11:08 am

    De-o buna bucata de vreme, eu am declarat ca nu mai am pe cine vota, pentru ca nimeni nu mai e de dreapta (veritabil). Asa incat, sunt cat se poate de obiectiv.

    Am citit, anul acesta, pe acest forum, numeroase articole in care sustineati ca PSD-ul e pe duca. Se pare ca acum sustineti contrariul (PDL e pe duca). Pe ce v-ati bazat atunci, pe ce va bazati acum? Unde-i consecventa?

    Cand s-a votat legea uninominalului, atat eu, cat si presedintele Traian Basescu, am sustinut votul majoritar in doua tururi de scrutin. Am acceptat, cu chiu cu vai, actuala formula, ca fiind mai buna decat votul pe lista. Eu imi mentin si astazi parerea ca uninominalul in doua tururi e mai bun, dumneavoastra v-ati schimbat parerea! Pe ce va bazati? Unde-i consecventa?

    Cel mai scurt drum de la democratie la dictatura e distrugerea economiei (a se vedea Germania, dupa primul razboi mondial). Toate actiunile (economice, politice, sociale) pe care le-ati intreprins in ultimele cateva luni, cu exceptia referendumului, au favorizat adversarul. Parc-ati dorit sa pierdeti!
    Ati ajuns intr-o situatie in care cel mai bun rezultat pe care-l puteti obtine e remiza (Traian Basescu presedinte)! Coalitia PSD-PNL-UDMR are mutare de mat: prezentarea unui guvern pana la turul 2! Se pare ca n-o va face, asa ca meciul se mai joaca!

    Printre altele, democratie inseamna ca eu va votez pentru programul dvs., iar dvs. il puneti in aplicare! Daca ati fi inclus in programul dvs. impozitul forfetar si nedeductibilitatea cheltuielilor auto (impozit pe cheltuiala), nu v-as fi votat niciodata (la PDL ma refer)! Unde-i democratia?

    O replica, de final, dintr-un film vechi, in traducerea de la vremea respectiva “Sub 4 steaguri”, vi se potriveste perfect: “…un om bun, sub un steag gresit…”.

  10. Eugen P said

    am November 25 2009 @ 11:12 am

    va este frica?

  11. danezu said

    am November 25 2009 @ 11:19 am

    Eu citesc cu drag aceste pareri,nu pot sa cred ca exista cretini care mai cred in fostul FSN,pacat de tinerii care au murit in asa zisa revolutie… O intrebare am pentru retarzii care au scis mai sus,voi ce pula mea ati facut ma in 89???? Ati mancat sarmale la caldurica sau mai rau aveati 10-12 ani pe atunci……
    Va tot luati de Base,de pdl,astia macar vor sa scape tara de jigodii ca voi,care ati furat banii lui Ceausescu si va-ti imbogatit peste noapte din banii poporului,faceti greve la metroul poporului,etc.
    Bine va canta cei de la La Familia si Parazitii! La fel va doresc si eu…multa m**e pe 6 decembrie ca sa va ajunga la toti cu geoana(ilici) si antonescu in frunte!

  12. 2fast4u said

    am November 25 2009 @ 11:20 am

    sincer nu imi pare rau dak dispare PDL,PSD,PNL….bine ar fi sa dispareti cu totii..eu personal nu sunt multumit de toata clasa politica…si cred k nu sunt sigurul….v-am propus sa faceti pe buletinele de vot si CASUTA ALBA ,dak oamenii votau akolo era logic sa dispareti nu ?

  13. anonim said

    am November 25 2009 @ 11:23 am

    IN PRIMUL RAND MI SE PARE NORMAL DACA E VOT UNINOMINAL SA FIE DOUA TURURI DE SCRUTIN, DEOARECE NU MI SE PARE CORECT CA EU SA VOTEZ O PERSOANA, ACEASTA SA CASTIGE, ADICA SA AIBA CEL MAI MARE PROCENTAJ, DAR DEPUTAT SA DEVINA UNUL CARE LA PROCENTE E PE LOCUL 2 SAU 3, ASTA CUM MAI VINE? DL URBAN? PLUS DE ALTA SITUATIA DE LA NIVEL DE TERITORIU ALIANTELE NU SUNT NEAPART LA FEL CU CEA DE LA NIVEL NATIONAL,IAR DACA RESPECTIVUL CANDIDAT E BUN PE CAT SE CREDE, SI DACA CANDIDEAZA CA O PERSOANA CARE AFOST DEJA DEPUTAT SENATOR, SI DORESTE SA ISI CONTINUE MANDATUL-SI A FACUT CE PROMIS NU SI LOCUITORI DIN COLEGIUL LUI SUNT MULTUMITI, ATUNCI POATE SA SE FACA SUTE DE ALIANTE, FIINDCA EL TOT O SA OBTINA PESTE 50 LA SUTA.

  14. Ionut said

    am November 25 2009 @ 11:23 am

    daca e sa ne gandim bine Basescu a ciomagit absolut tot ce se putea.Normal ca nici macar ungurii nu il mai baga in seama.
    Intotdeauna trebuie lasat loc de”buna ziua” chiar si in politica.

  15. politicianul said

    am November 25 2009 @ 11:24 am

    PDL si …demokratia! Ha!Chestia cu comunismul,”ciuma rosie” ,etc,etc este rasuflata! Mai schimbatzi plaka.Cautatzi altceva ca asta nu tzine!Basescu si demokratia? poate tirania ,scandalul si haosul!…Fitzi linistitzi dragi pupincuristi democratia nu este in pericol, decat poate pentru nadragii vostrii portocalii!!!Si precis majoritatea o sa-i schimbatzi in curand cu cei rosii pe care unii i-atzi si purtat inainte de Basescu.C-asa-i la noi!!!

  16. Radianu Mihai said

    am November 25 2009 @ 11:27 am

    desi nu sunt partizanul niciunei formatiuni politice,asa cum am mentionat in nenumarate randuri,pana tara asta nu va scapa de bolsevicul nenorocit de iliescu nu va putea sa se lepede cu adevarat de comunism!
    PACALICIUL de PROSTANC care este o MARIONETA in mana porcului comunist nu va face nici un pas fara voia bolsevicului!
    ne asteapta vremuri extraordinar de grele daca aceasta alianta va
    reusi sa ajunga la putere!
    nu-l simpatizez pe basescu,care are bube cu duiumul,dar daca vor invinge comunisti,tara asta se va intoarce in timp cu 20 de ani!
    deci,noi care ne-am sacrificat si care am avut parte de o viata de cacat si inainte de 1989 si dupa,am suferit degeaba!
    cine este acest iohanis de-l sustin cu atata ardoare nemernicii care vor sa puna mana pe putere?
    ce calificare are si ce mare rahat de om este ala care face comert
    cu copii?

  17. Kojak said

    am November 25 2009 @ 11:28 am

    VOTAM MURIM CU EI DE GAT!

  18. Kojak said

    am November 25 2009 @ 11:28 am

    JOS CIUMA ROSIE

  19. Liviu said

    am November 25 2009 @ 11:29 am

    Daca doar 20 din cei 180 actuali parlamentari pot sa-si recastige locurile in parlament INDIFERENT DE LEGISLATIE si au nevoie de aranjamente si sprijin (de gasca, n.a.) pentru s-si certifica statutul de politicieni, PDL-ul i-si merita soarta. Daca PDL-ul nu invata din istoria altora (a fost citat PNT-ul, car tot pe mana si orgoliile lui s-a dus), va invata din istoria sa!
    P.S. S-a intaplat ceva notabil in viata cetateanului roman, pentru ca PNT-ul nu mai e?

  20. stelu said

    am November 25 2009 @ 11:32 am

    ce se spune este ceea ce gandesc in acest monment PD -listi ei de 5 ani tot sapa la temelia celorlalti sa ajunga ei singuri care stapanesc si de aceea hotul striga hotii stiu ce plan au ei sa demoleze pe ceilalti si arunca pisica in ograda celorlalti e clar am vazut ce inseamna PDL NUMAI cearta scandal si minciuna si interese proprii de 5 ani tot ponegresc pe ceilalti ca sa dezinformeze lumea insa daca nu mai ies ei la putere o sa avem multe surprize cred ca nastase era mic copil sa se intample asa si o sa vedeti adevarata fata a PDL nu zic ca sunt CEILALTI MAI BUNI DAR IN ACEST MOMENT CU SIGURANTA SUNT MAI BUNI DECAT EI

  21. Tiara said

    am November 25 2009 @ 11:34 am

    Felicitari pentru articol!

    Oricum, cei anti-Basescu sunt orbiti de ura si nu mai gindesc limpede, ca atare sunt de compatimit. Votul din 6 decembrie va arata daca ei sunt majoritari, ca si hotii din politica. Iar daca va fi asa, Dumnezeu cu mila!

  22. un oarecare said

    am November 25 2009 @ 11:41 am

    Smiorcaieli!
    PDL e pe duca? Duca-se!
    Dar parca PSD-ul era pe duca acu’ nu multe luni in urma…
    Dle Senator, fiti barbat cu oo! De asta v-au votat oamenii, nu pentru a plange de mila PDL-ului.
    Domnule Urban (& Co – cu referire la cei care scriu aici in numele Dvs.), aveati un start asa de promitator anul trecut… Pacat ca v-ati aliat cu acest partid. Am spus-o si atunci. De acord, orice alegere ati fi facut, era la aproximativ fel. “Toti o apa si-un pamant”. Poate ar fi timpul sa va reconsiderati pozitia, redevenind independent. Si nu datorita perspectivei pierderii Presedentiei, eventual chiar a locului de Senator, ci datorita directiei pe care a apucat-o turma de care v-ati lipit, calauzita magistral de conducatorul mult iubit.

    Nebanuite “succesuri”.

    PS – Romanilor le plac “eroii”, “haiducii”, oamenii care-si dau si viata pentru un ideal, nu smiorcaitii bocitori la primul vant mai tare. De asta oamenii v-au votat, de asta nu va vor mai vota… 😉

    PS2 (sau PSD) – PDL e consecvent? Haha :) Gluma zilei!

  23. Andrei said

    am November 25 2009 @ 11:43 am

    Subscriu celor spuse de robert

    robert said

    am November 25 2009 @ 10:45 am

    sincer sa dispara. de ce? pentru ca:

    1. cum poate fi partid si democrat si liberal? este un non-sens
    2. pe planul de realizari – putin mai mult decat nimic. in afara de certuri, dispute politice, delapidare de fonduri – eu ca si om de rand, si acest factor este cel mai important, pentru ca teoretic pe mine ma reprezinta(?) – nu am vazut nimic. ca tara merge si oamenii reusesc in asemenea conditii sa traiasca nicidecum nu este meritul unui partid. este meritul acelui om ca rezista. nici un partid nu merge la un sarman de om (batran, muncitor, etc.) uite am facut un loc de munca pentru tine… nici un partid nu il intreaba pe cel care a votat daca banii publici sunt cheltuiti bine – exemplu udrea, ritzi, si restul…
    3. pdl este departe de a se putea numi partid democratic, mai ales ca s-a format din F.S.N care era alcatuit din foti activisti de partid al PCR.
    4. sub mandatul pd-l am ajuns sa avem cea mai mare datorie externa – mai mare decat cea acumulata de ceausescu. si acesta datorie creste.

    tin sa mentionez ca nu apartin nici unui partid politic!

    AM MERS SI VOI MERGE LA VOT pentru ca este, din pacate, singura noastra ”arma” impotiva clasei politice
    Toate cele bune !

  24. danezu said

    am November 25 2009 @ 11:45 am

    • Mircea Geoana este doar o marioneta, el nu are putere de decizie in PSD. Adevarata putere de decizie in PSD o au Ion Iliescu, Nastse, Hrebenciuc si Vanghelie. Prin urmare, readucerea PSD la guvernare inseamna blocarea reformelor, saracirea tarii, imbogatirea clientele politice “flamande” in dauna pensionarilor, sistemului de educatie, asistentei sociale si medicale, spolierea sectorului privat si aservirea tarii mafiei kgb-iste.

    • PSD a fost 16 ani la guvernare, 12 ani direct si 4 indirect. Au saracit Romania si au tinut pe romani intr-o stare de inapoiere pentru a-I manipula mai bine si a le cumpara voturile cu un mic si o bere.

    • PSD este incapabil sa reformeze, sa modernizeze, sa europenizeze si sa civilizeze Romania. Au dovedit asta in cei 16 ani de guvernare, direct si indirect, cand au lasat in urma lor o Romanie inapoiata si saracita. PSD nu poate aduce bunastare romanilor. Ei vor mari impozitele si vor concentra toata puterea in mana mafiotilor si oligarhilor care ii sprijina, in dauna romanilor cinstiti si corecti care isi castiga existent prim munca lor si nu prin furt.

    • PSD este un partid al tradatorilor si jefuitorilor nationali, sprijiniti de asa-zisii oameni de afaceri, imbogatiti prin furt si minciuna, care vor sa controleze viata politica, sociala si economica in dauna romanilor. PSD a dat tara pe nimic (vedeti privatizarile facute de PSD) si vrea sa dea si ce a mai ramas, tot pe nimic, oligarhilor care ii sprijina si care s-au imbogatit din banii furati de la romani. In asemenea situatie, statul nu mai are bani pentru pensii, educatie, asistenta sociala si medicala si trebuie sa mareasca impozitele la cote insuportabile

  25. Adrian said

    am November 25 2009 @ 11:50 am

    dupa ce PDL s-a aliat cu dracul (PSD) acum plange ca dracul isi scoate coarnele!
    Nu sunt aliatii vostrii? Am avut noi poporul un cuvant de spus referitor la respectiva alianta? NU
    A fost macar un alegator al PDL de acord cu respectiva alianta? NU
    Ati facut respectiva alianta? DA
    Acum dece veniti sa ne plangeti in poala?

  26. http://www.urbanviorel.ro/category/ciuma-rosie/ said

    am November 25 2009 @ 11:51 am

  27. SIANA said

    am November 25 2009 @ 11:53 am

    O vorba din batrani spune asa : IARBA REA nu PIERE ( vezi aici pdl).
    Important este sa ii lasam sa PIARA pe LIMBA lor.

  28. Miha said

    am November 25 2009 @ 12:04 pm

    Fac parte din generatia care in 89′ credea sincer intr-o schimbare in bine. Dar acum, cand am 40 de ani si ma uit in urma la ultimii 20 din viata mea, imi pare rau ca m-am nascut in aceasta tara. Toti facem politica, dar partea proasta este ca cei care ne conduc nu ne baga in seama. Nu pot spune ca sustin pe cineva in mod anume, dar exclus, repet, EXCLUS sa il sustin pe Geoana, cu toate ca am temerea ca va iesi presedinte. Nu pot sa spun ca am dat pe dinafara in bine in ultimii 5 ani ai presedentiei lui Basescu, dar Geoana e un sarpe care se incalzeste la sanul cui poate. Nu sunt impotriva omului Geoana, sunt impotriva partidului pe care il reprezinta. Imi aduc aminte de restul anilor in care am fosti condusi de acest partid, si nu pot sa cred ca mai exista oameni de bun simt care sa ii mai sustina. Uita foarte multi dintre noi promisiunile facute anterior, uita multi cum tarisoara asta s-a dat gratis in numele democratiei si uita multi cum cei cu scoala de partid comunist ne-au invatat asa-zisa democratie. Fac parte din generatia care se inghesuia sa vada un film la video, inghesuiti 20-30 intr-un apartament, fac parte din generatia care bea cico la colt de strada, care astepta cu nerabdare desenele animate de la sarbi, ca noi nu le prea aveam :(, dar sincer, nu vreau sa aduc pe lume un copil in aceasta lume, in acesti ani si nu aici. E prea mult, e prea tarziu si orice am incerca noi sa schimbam e degeaba. E perimat ce spun eu, dar numai un Vlad Tepes cred ca ne-ar mai scoate din mizeria morala in care ne balacim.

  29. gore said

    am November 25 2009 @ 12:12 pm

    Fiecare partid da o proba de foc pe parcursul existentei.I-a venit randul PDL-lui.
    Evident,dincolo de injurii reciproce,toti oamenii care se considera implicati si in viata politica,macar cu o parere,trebuie sa recunoasca un principiu de bun simt :daca se strica echilibrul de putere in plan politic si apare iar o alianta de tip “partid stat” lucrurile vor derapa cu siguranta.
    Alta tema ar fi asa numita independenta a unora din politica,fata de grupurile de interese :Geoana si Antonescu sunt asemanatori ,in mod voit,ca asta da bine la vulg,sunt saraci ca si Iliescu.
    In spatele lor au generat insa o clica care a privatizat in defavoarea tarii tot ce se putea si nu mai dau exemple, caci sunt al dracului de “grasi” in miliarde de euro.
    Romanii uita insa repede si ce ai facut bine politicienii,daramite ce au facut rau…
    Basescu a fost prea increzator in carisma si nu a investit in canale media, cum au facut ceilalti.
    Sa ne amintim ca Vantu si-a facut avere impreuna cu alti liberali din SOVINVEST ?Cine isi aminteste de Voiculescu din generatiile ultimilor ani?
    In nici un caz pustilor carora li s-a adresat Antonescu cu freza lui vesnic “tanara”.Imaginea liderilor bagati in fata este “nepatata”:tineri ,saraci dar cu o camarila in spate care de-abia asteapta revansa economica,caci prea au stat pe bara.
    Basescu a crezut prea mult in persoana lui,fara ajutoare mediatice De 4 ani e injurat la antene.Asta a ramas pe multe cortexuri mai ales cind liderii de opinie sunt refulati naimiti ca Ciutacu,Badea,Ursu….
    Se spune ca partidele tari devin in opozitie.Care opozitie ?

  30. robert said

    am November 25 2009 @ 12:13 pm

    intr-o astfel de situatie este foarte greu sa fii obiectiv. ma refer aici la ciuma-rosie – care la fel de bine se putea numi si ciuma portocalie. din pacate doar si in acest caz este adevarat: http://www.evenimentul.ro/articol/aceeasi-comedie-umana.html

    noi, oamenii suntem cei care platim acel bilet de intrare (vot?) – suferinta – iar partidele sunt cele care fac jocul.

  31. Grig said

    am November 25 2009 @ 12:18 pm

    roberte cati ani ai amice? e greu sa fi obiectiv zici?? vorbesti din carti si imi dau seama ca nu ai prins regimul comunist [socialistii de azi – PSD, PNL mai nou..] care a distrus o natie intreaga timp de 50 + alti multi ani dupa 1990 si de care acum se uita

    trebuie sa fi inconstient sa nu-ti dai seama ca regimul comunist a tras tara asta inapoi cu zeci de ani ! acum tu esti liber sa spui ce crezi tocmai datorita unora care s-au jertfit in 1989 IMPOTRIVA REGIMULUI COMUNIST SI APOI ALTII AU FOST BATUTI, OMORATI, VIOLATI DE MINERII LUI ILIESCU SI AI LUI ROMAN !
    Rusinea oare v-a parasit ?

    P.S. – inainte sa emiti pareri, studiaza amice istoria ca se pare ca te uiti doar la ziare si tv..nu in cartile de istorie adevarate si in ochii oamenilor care au fost in decembrie 1989 in piata Universitatii

    semnat eu,un golan

  32. Othelo said

    am November 25 2009 @ 12:22 pm

    In primul rand fostul FSN poate sa dispara linistit. Au jefuit tara asta mai rau ca tatarii pe vremuri. Sa se reformeze si PNL si sa se creeze o noua clasa politica cu inca unul sau doua partide noi cu oameni adevarati cum cred ca este si dl. Urban. Desigur ca fabulez aici. Asa ceva nu se va intampla. Mai ales ca nu prea mai este timp de asa ceva. Evenimentele internationale bat la usa. Si nu ne vor ocoli. Intrebarea este cat de mult? Pentru ca socul primit va fi proportional cu acest impact.

  33. dan said

    am November 25 2009 @ 12:23 pm

    REVOLUTIA NE-A FOST FURATA O DATA de cei in pulovere!

    Aceeasi isi dau mana si azi!

    Cei care NU PUTETI UITA, HAIDETI SA STRANGEM RANDURILE!

    Cei care ati inteles exact CE NI SE PREGATESTE, VORBITI CU TOATE RUDELE SI PRIETENII sa MERGEM LA VOT si sa DAM LOVITURA de gratie COMUNISMULUI si lui ILIESCU!

    NU VA FIE FRICA ILIESCU PICA!!!!!!!

  34. suca said

    am November 25 2009 @ 12:34 pm

    rinocerizarea Romaniei este desavarsita. lipsa de informare este cronica si vorbim din auzite. o sa tin aproape peste 3 ani si o sa va scot ochii cand o sa va plangeti.
    sa-l luam pe robert care are impresia ca le stie pe toate:

    “1. cum poate fi partid si democrat si liberal? este un non-sens”
    poti sa si documentezi de ce este un nonsens?
    nu de alta dar sunt atatea partide liberal-democratice in europa incat am impresia ca vorbesti sa te afli in treaba. cauta un pic pe google si ai sa descoperi ca a te informate de la antene nu inseamna ca esti informat. sa-nteleg ca un partid liberal nu poate fi democrat? adica PNL-ul nu este un partid democrat??? interesant :)

    “2. pe planul de realizari – putin mai mult decat nimic. in afara de certuri, dispute politice, delapidare de fonduri – eu ca si om de rand, si acest factor este cel mai important, pentru ca teoretic pe mine ma reprezinta(?) – nu am vazut nimic.”

    ai urmarit in ultimul an cine a tipat mai tare in politica? da-mi exemplu de o singura cearta provocata de PDL in ultimul an cand a fost la guvernare. poti? sau doar gura este de tine?

    “exemplu udrea, ritzi, si restul…”
    ati ramas fixati cu udrea si ritzi. dar de nevasta lui tariceanu care a facut un mil de euro peste noapte cu guvernul nu-l vedeti.
    pana una alta ritzi este in ancheta iar pdl-ul este singurul partid din Romania care A VOTAT pt ridicarea imunitatii unui ministru de-al lor. PNL+PSD il acopera pe nastase de 5 ani.
    dar voi sa ramaneti fizati pe ritzi si udrea ca la antene atata va spun… patetic

    “3. pdl este departe de a se putea numi partid democratic, mai ales ca s-a format din F.S.N care era alcatuit din foti activisti de partid al PCR.”

    iar dezinformarea de rigoare sau lipsa crasa de informare. singurul membru pdl cu functie de conducere si vine din fostul fsn este berceanu care pe vremea aia era un consilier prin dolj. restul de membrii au venit in pardit DUPA infiintarea acestui partid. Inclusiv Basescu.
    vreau un singur exemplu cand PDL-ul a incalcat democratia. a acuza fara argumente se chema manipularea a la felix securistul. invatati sa va sustineti ideile, nu doar sa dati cu bata-n balta.

    “4. sub mandatul pd-l am ajuns sa avem cea mai mare datorie externa – mai mare decat cea acumulata de ceausescu. si acesta datorie creste.”

    era si psd-ul la guvernare cand s-a facut imprumutul. aia de-i votati voi acum. sau brusc psd-ul e curat. toata vina o are pdl-ul? sa nu mai vorbesc ca acest imprumut a faost votat in parlament unde aveti majoritate de 65%. De ce nu au votat impotriva? sunteti total, dar TOAT neinformati… mi-e mila de voi.
    si ai uitat cand toate tarile urlau ca e criza anul trecut iar slabiceanu arunca cu miliardele de euro la primariile psd si pnl? ai uitat ca in 2008 s-a dublat aparatul guvernamental? ai uitat ce salarii a dat tariceanu verilor lui geoana?
    de ce crezi ca nu mai sunt bani?
    te-ai informat sa vezi unde s-au dus banii de a trebuit sa facem un imprumut? sau vorbesti a la antene?

    m-am saturat sa vad toti manipulatorii sau neinformatii postand pe forumuri tot felul de aberatii.

    PDL-ul este singurul partid care in campania electorala si-a permis sa ia masuri economice grele. orice partid putea sa astepte sa treaca campania si le lua mai tarziu. sunt primi de dupa revolutie care in campanie electorala taie salari, disponibilizeaza bugetari sau ii trimite in concedii. cu toate riscurile ei au aratat ca sunt adevarati liberali.

    ma uit la desteptul de crin care cica micsoreaza taxele uitatnd ca ai lui colegi (ca el nu prea trecea prin parlament) au votat ca pe perioada contractului cu fmi-ul nu se schimba fiscalitatea in Romania. habar nu are ce legi exista in Romania… dar vorbeste ca da bine. Asta-i demagogie fratilor.

    Suntem o tara rinocerizata. Nu mai vrem sa ne informam, exact cum nu mai vrem sa citim o carte. consideram adevar orice ne spune un securist santajist ca srs sau alt destept ce se vrea jurnalist. nu verificam niciodata informatia livrata de ei.
    am ajuns dupa 20 de ani sa alegem iar fostii nomenclaturisti. am ajuns sa-l votam iar pe criminalul de iliescu uitand de batele primite la universitate. dar cred ca sunteti prea tineri sa stiti. cautati pe youtube filmulete de la mineriade sa vedeti pe cine aduceti la putere.

    sunt dezamagit de acest popor… imi este mai frica acum decat in 2004 cand era sa-l avem pe nastase. si chiar nu mint cand spun asta…
    atunci mai aveam niste onguri de partea noastra, mai aveam ceva presa. acum nu mai avem nimic. sunt toate ale lor… si ati ajuns sa credeti presa cumparata de ei.

  35. Buduru said

    am November 25 2009 @ 12:43 pm

    Am si eu o umila intrebare, avand in vedere ca discutia a ajuns la “revolutie”, “Piata Universitatii”, etc.:

    – Ce ofera Traian Basescu, daca va mai castiga un mandat?

    La inceputul campaniei elecorale, toti PDL-istii apareau pe la TV si spuneau ca vor o campanie pozitiva, bazata pe programe/proiecte.
    “Ceilalti” (a se citi “ciuma rosie”), au venit cu un guvern. PDL-ul cu ce vine? Cu campanie negativa! Daca va castiga Traian Basescu, vom ramane fara guvern, pana cand PDL-ul va reusi sa “cumpere” suficienti parlamentari de la “ceilalti” (a se citi “ciuma rosie”).
    Fara majoritate parlamentara, nu se poate guverna!
    E cineva care nu-ntelege acest lucru fundamental?
    Daca Traian Basescu va castiga si se va ajunge la dizolvarea parlamentului, electoratul va vota aceeasi structura! Rezultatul va fi zero! Vom sta pe loc multe luni de zile, in timp ce criza ne va hacui!
    Asta este oferta PDL? Doamne fereste!

    Si ca sa fie cat se poate de clar: eu nu voi vota, asa ca sunt impartial!

    P.S.: Mie mi s-au furat si “revolutia”, si “Piata Universitatii”, si votul din noiembrie 2008! N-as vrea sa mi se fure si votul de anul asta!

  36. robert said

    am November 25 2009 @ 12:51 pm

    @Grig: am prins regimul comunist din plin. nu putin… nu am crezut nici atunci nici acum nu cred in “revolutie”. ca si acum si atunci am fost de parere ca totul este o incenare. desigur nici nu contest faptul ca au existat cativa care au crezut ca ceea ce se intampla este spre binele lor – a tuturor- , ca vor reusi sa schimbe ceva. nu au reusit. daca ar fi reusit si ar fi existat intr-adevar “revolutie” atunci noi nu am fi stat azi, aici. incerc sa nu vizionez la televizor programele platite de partidele politice pentru ca nu sunt obiective, la fel nici cartile de istorile de care pomeniti dvs. nimeni nu a cerut acelor oameni “se se jertfeasca” au mers de buna voie, nesiliti de nimeni. daca nu mergeu tot se facea aceea schimbare, poate dura mai mult.

    rusinea? pentru ce anume? eu cred ca am. dar dvs.?

    nu sunt amicul nimanui. nu sunt nici prieten nici dusman. dar fata de dvs. care dupa 4 ani in care a fost mintit, batjocorit, etc. nu am acel tupeu sa ma consider ceea ce nu sunt. daca ati fi luat putin timp si ati fi recitit toate comentariile, ati fi vazut ca nu tin neaparat partea psd, pnl etc. dar ma deranjeaza nespuns de mult ipocrizia celor de la pdl. am mentionat si o mentionez inca odata sunt departe de politica, nu mai am crezare (fata de dvs. care dupa atatea ani mai credeti in povestile politicienilor, deci acum eu va pun la indoiala varsta) in vorbele goale, fara pic de realism. dvs. in loc sa aduce argumente care sa va sustina afirmatiile procedati la fel ca si politicienii – improasca cu noroi, ca doar cineva tot se va simti.

  37. ProfuIoan said

    am November 25 2009 @ 12:52 pm

    Privitor la posibila modificare a Legii care guverneaza alegerile parlamantare trebuie sa-i atrag atentia senatorului Urban ca, daca scenariul descris de domnia-sa se va pune in practica, nu va fi aplicabil doar candidatilor PD-L ci, in mod democratic, TUTUROR candidatilor.
    Cat priveste alianta dintre parlamanetari in turul II, PD-L e si el priceput la asa ceva. Nu e o domnisoara de pension, ca doar a fost aliat si cu PNL (de grija caruia nu poate dormi noaptea) dar si cu PSD ! CE va deranjeaza domnule senator ? Aliantele sunt un joc democratic obisnuit aici, pe malurile Dambovitei, dar si prin alte parti.
    Dar, de ce simt o oarecare disperare in tonul domnului senator Urban ?

  38. Grig said

    am November 25 2009 @ 12:55 pm

    Esti un mare nesimtit, nu stii nimic de revolutie nesimtitule
    Mai bine taceai si filozof ramaneai, dar acum ti-ai dat arama pe fata
    Normal ca nu crezi in revolutie pentru ca esti un nesimtit ignorant care daca auzi un foc de arma faci pe tine de frica; esti un lingau platit probabil sa scrii aici , precum scria si Romania libera , un alt exemplar al tineretului de azi care vorbeste mult si prost, fara substanta

    Nu ti-e rusine, se vede clar .

  39. robert said

    am November 25 2009 @ 1:03 pm

    @suca: m-am saturat de toti cei care au ochelari de cal. nu am nimic inpotriva. votati pd-l. daca asta va satisface nevoia sufleteasca. dar mai luati odata o gura de aer, plimbativa prin tara – pe la sate, si vedeti mizeria in care am ajuns. nici pd-l nici psd nu ne scaote de aici. sunteti ca si ceilalti. pentru ca atac pdl – care in ochii dvs. este un partid atotputernic, salvatorul natiunii, – nu vedeti realitatea. am pomenit de ridzi si udrea in context. nu am ramas blocat la ei. sper ca nici dvs. sa nu va blocati :)

  40. robert said

    am November 25 2009 @ 1:13 pm

    @Grig: nesimtit esti dvs. – am tendita sa cred dupa raspunsul dat ca arborele meu genetic incepe acolo unde al tau se sfarseste (la maimuta) – eu nu te-am facut, nici nu ma simt. ceea ce sunt este doar treaba mea si nu al tau pe nime nu ma intereasa, sincer nici nu sunt curios, porcariile tale, viata ta lipsita de sens, plina cu amaraciune. am spus o parere, daca esti inapt – greu de cap, neintelegator – “amice” cu parerile altora atunci nu stiu ce se va alege din tine. nici nu te pot compatimi.

    dat fiind faptul ca oricum nu esti in situatia sa intelegi alti oameni, ganduri, etc., ai ramas blocat la revolutie – timpul zboara nu tine cont de ceea ce a fost, voi incheia aici. sa ai o zi buna in continuare.

  41. Parmalat said

    am November 25 2009 @ 1:14 pm

    roberte, esti un jeg moral
    mars mai repede de aici

  42. suca said

    am November 25 2009 @ 1:15 pm

    @Buduru a fost o campanie bazata pe programe/proiecte din partea lui Basescu, dar n-a fost preluata de televiziuni. televiziunile aveau preocuparea doar sa dea cu noroi. si asta se va intampla si dupa ce va pleca basescu de la cotroceni.
    Si Basescu a venit cu un guvern. Nu inteleg de ce doar ceilalti au venit cu un guvern?
    Si eu n-as fi sigur ca Johannis va ajunge premier daca Geoana castiga. PSD-ul avand presedentia va forta pnl-ul sa accepte un premier psd amenintandu-i cu alegeri anticipate si votul uninominal unde pnl-ul pierde.
    PNL-ul va fi constrans sa voteze orice premier propus de psd cu cativa ministri pnl si udmr. asta va face psd-ul daca castiga geoana. ai tu impresia ca vanghelie sau hrebe vor accepta un prim ministru venit de la liberali. atunci esti credul rau :)

    majoritate parlamentara este relativa. In cazul in care Basescu castiga, pnl sau psd vor veni la guvernare. nu-si vor permite alegeri anticipate. Inclusiv un securist de seama din PNL ghise a recunoscut ca a facut o INVESTITIE ca sa ajunga in pralament si nu-si mai permite acest lucru.
    actuala majoritate parlamentara este construtia doar cu un singur scop: scoaterea lui Basescu de la cotroceni. daca Basescu castiga nu-si mai are sensul si va rezulta o alta alianta politica. nu este o alianta eterna.

    PNL-ul a facut o greseala crunta. indiferent cine castiga ei vor pierde. iar alegatorii nu-i vor ierta.

  43. suca said

    am November 25 2009 @ 1:26 pm

    @robert:
    “m-am saturat de toti cei care au ochelari de cal.”
    eu am ochelari de cal? eu am adus argumente si fapte. tu ma acuzi fara nimic. am mintit eu cu ceva? spune unde am mintit inainte sa-mi pui ochelari de cal, te rog.

    “nu am nimic inpotriva. votati pd-l. daca asta va satisface nevoia sufleteasca. dar mai luati odata o gura de aer, plimbativa prin tara – pe la sate, si vedeti mizeria in care am ajuns. nici pd-l nici psd nu ne scaote de aici. sunteti ca si ceilalti. pentru ca atac pdl – care in ochii dvs. este un partid atotputernic, salvatorul natiunii, – nu vedeti realitatea. am pomenit de ridzi si udrea in context. nu am ramas blocat la ei. sper ca nici dvs. sa nu va blocati :)”

    care realitate? tu crezi ca mizeria in care se afla satul roman se datoareaza celor 10 luni de guvernare pdl??? asta incerci sa-mi spui? adica pnl-ul a ridicat satul romanesc pe inaltele culmi ale civilizatiei in 4 ani si pdl-ul le-a adus la sapa de lemn in 10 luni??? pe bune acum… despre ce vorbim aici?
    ai auzit maghiarii de ce au inceput sa voteze cu Basescu. pt ca de cand a venit pdl-ul la guvernare, este singurul partid care a inceput sa faca ceva si la ei. De ce crezi ca reprezentantul lor a avut cel mai mic scor obtinut de la revolutie?

    nu este pdl-ul partidul prvidential sau/si cel mai curat, in toata lumea asta n-o sa gasesti asa ceva. peste tot exista partide cu uscaturi. dar daca este sa pun in balanta, cum ti-am adus exemple si-n primul post, este ceva mai rasarit decat restul.
    eu nu sunt blocat, tu faci afirmatii fara argumente. eu ti-am adus si nu le poti contrazice. dar imi pui ochelari de cal.

    asta-i fixatia de la antene, sa dea cu noroi fara argumente. iar eu nu pe aia ii condamn, au un interes. eu condamn votantii liberali adevarati, printre care m-am numarat si eu din 90 pana-n 2004 si care nu vor sa se informeze. accepta orice galeata de rahat aruncata de antenele lui felix sau realiatea lui vantu. doi parveniti crescuti de iliescu. voi aveti ochelari de cal pt ca va lasati manipulati de acesti indivizi. nu eu.

  44. Paul Georgescu said

    am November 25 2009 @ 1:29 pm

    Iulian cu tot respectul, Basescu si-a facut-o cu mana lui. Voi cei din PD-L ar trebui sa luati act si sa treceti la fapte. Un astfel de om este o rusine pentru democratia din Romania. El pomeneste doar de Moguli, Oligarhi, Grivco. De aproape 2 ani este in campanie electorala. El nu se lupta cu criza, nu are nimic concret. Este un om rupt de realitate, care trage doar pentru gasca lui, care sa o recunoastem este dovedit corupta. Basescu nu mai are contact cu lumea normala, sfideaza pe zi ce trece democratia. Din punctul meu de vedere nu conteaza cine ma mai reprezinta. L-am votat pe Basescu de nenumarate ori, dar eu am ajuns sa fiu umilit de Statul Roman, de Banci. Poate veni orice om de bine care sa ne scoata din mizeria asta. Acum nu mai exista doctrine si partide. Exista Romani interesati sa revenim la valorile Europene, sa traim cu adevarat decent. Imi pare rau Iulian ca ai ales gresit linia, PD-L chiar este pus pe autodistrugere de cel care a sapat groapa multora, inclusiv Poporului Roman.

  45. suca said

    am November 25 2009 @ 1:43 pm

    @Paul Georgescu poti sa vi si cu exemple/argumente?
    cand a sfidat democratia?
    care gasca e corupta?
    argumente fratilor, nu doar acuze ca nu va crede nimeni!

    Datorita programului de guvernare pdl chiar acum a aparut ca Romania va iesi din recesiune CEL MAI TARZIU in primul trimestru al anului 2010 nu in al treilea cum era prognozat inainte. Am fost prima tara din estul europei cu cresterea productiei industriala in septembrie 2009. S-a redus deficitul comercial in aceasta perioada. Euro scade desi nu avem guvern si exemplele pot continua.
    Despre ce vorbim de fapt?

    Astea-s fapte, nu acuzatii fara suport.

    daca tu ai impresia ca revenim la valorile europene cu vanghelie, iliescu, felix si restul de euro-sceptici atunci cred ca discutam discutii… sau paote o bata pe spinare reprezinta adevarata valoare europeana. :)

  46. Othelo said

    am November 25 2009 @ 1:48 pm

    UITATI PUTIN AICI PROBLEME SERIOASE, CARE NE VOR MARCA VIATA IN MOD DECISIV SI NOI NE PIRDEM TIMPUL SI ENERGIA CU RAHATURI ELECTORALE.

    http://fymaaa.blogspot.com/2009/11/programul-haarp-vandalism-pe-cer.html

  47. dz said

    am November 25 2009 @ 1:49 pm

  48. Edgar said

    am November 25 2009 @ 1:57 pm

    Pactul satanei. Ce face goanna acum cu REFERENDUMUL votat de POPOR? Ar trebui validat prin revizuirea constitutiei imediat. Sau spera sa pacaleasca POPORUL si apoi sa ANULEZE REFERENDUMUL in batjocura asa cum au batjocorit POPORUL timp de 20 de ani. Ce program are mintea obscura a lui geoana. Sa apere crimele lui iliescu si securistii lui sis a claseze dosarele furtului avutului poporului. SANT VRE-O 10 MILIARDE Euro pe care TREBUE sa le DEA INAPOI LA POPOR patriciu vantu voiculescu si toti cei ce au fost complicii lor in mas media sau agitatori sau primari hoti sau consilii judetene hoate sau judecatori care au decis furturi legale. Pe legea Protectiei Cosumatorului pentruca acesti c iminali I nd iavoliti vand otrava sufleteasca unui POPOR pentru al HOTI si aceasta este crima la constiinta POPORULUI care aduce SUFERINTA SI MOARTE. Nu voi c umpara nimic din ce se vede la antenele 1 2 3 realitatea tv. gandul gardianul ziarul national ziua sau cotidianul caci sant lucruri diavolesti. In afara mesajelor nici nu pierd timp cu asa mas media. Sant ca un loc din care porneste d iavolul si prin ochi si urechi patrunde in sufletele slabe si mai departe in casele acelora CA UN B LESTEM ce se adauga la B LESTEMUL CRIMELOR LUI ILIESCU IN SFANTA ZI DE NASTERE A DOMNULUI in Dec 89. In afara de s caraba mai este senzatia trista caci aceasta insulta la inteligenta unui popor e acceptata de CAN, ca astfel de oameni sociale si un astfel de CNA comit astfel de c rime alaturi de patroni c riminali a acestor mas media FAMILIILE PATRICII VANTU VOICULESCU. Dar vor plati pentru aceste crime.

  49. Timisoara said

    am November 25 2009 @ 1:57 pm

    VOTEZ BASESCU !
    DE CE ? PAI UITE-ASA DECAT O TARA DE PROSTANACI CONDUSI DE UN PROSTANAC,MULT MAI BINE CU BASESCU SI SPUN ASTA HOTARAT CA A AVUT CURAJUL SA-I URCE PE GARDURI PE TOTI NENOROCITII CARE S-AU CONSIDERAT “PARLAMENTARI”,TOTI NISTE SARLATANI ORDINARI ACUM JIGODIILE ALEA 170 CARE SI-AU PIERDUT GALUSCA DE SUB BOT AU PROSTIT FRAIERII,DEZECHILIBRATII MINTAL SA FACA CAMPANIE ANTI BASESCU….DAR UN LUCRU AU SCAPAT DIN VEDERE: POPORUL (e multi) SI VA ALEGE BASESCU PRESEDINTE,VA RUPEM CAPU’ LESINATILOR IN DECEMBRIE VETI VEDEA CE N-A VAZUT PARISU…..POPORUL vs * DIN CLASE POLITICA !!

  50. Georgia said

    am November 25 2009 @ 1:58 pm

    Basescu a castigat pe toate planuriel asa cum si trebuia…. Avansul il are in fata celor 2 aliati akum care inainte s-au jignit reciproc….. Fiti in turul II de partea adevarului si de partea omului care a scos la iveala toate miscarile din spate si care a miscat romania ! BASESCU PRESEDINTE

  51. Geonel said

    am November 25 2009 @ 1:58 pm

    rusine celor care voteaza cu c***l si nu cu mintea limpede. Se pare ca au uitat perioada cand pesedistii au fost la putere in frunte cu tov. iliescu si acolitii lui, iar acum se vrea acelasi lucru.O fi Basescu asa ,cu bune si rele, dar sa se voteze cu geoana prostanacul, marioneta baronilor din psd, este cea mai mare prostie si se adevereste pe deplin vorba lui BRUCAN [poporul roman=stupid people]

  52. Complot impotriva tarii said

    am November 25 2009 @ 2:00 pm

    de Dan Tapalaga HotNews.ro
    Miercuri, 25 noiembrie 2009, 11:14 Actualitate | Esen?ial

    Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vantu s-a intalnit la resedinta sa din strada
    Paris cu Dinu Patriciu, potrivit unor surse HotNews.ro. Contactat
    telefonic, Sorin Ovidiu Vantu a declarat ca s-a intalnit in aceasta
    dimineata cu Dinu Patriciu pentru a discuta “oportunitati de afaceri”.
    Vantu a refuzat sa dea detalii, precizand insa ca n-a discutat despre o
    eventuala vanzare a trustului Realitatea catre Dinu Patriciu. Intalnirea
    Vantu-Patriciu are loc dupa ce mai politicieni ca Adrian Nastase si
    Theodor Melescanu s-au intalnit luni cu omul de afaceri liberal.

    Potrivit informatiilor HotNews.ro, Sorin Ovidiu Vantu s-a intalnit marti
    seara cu Dinu Patriciu, insa omul de afaceri sustine ca intalnirea a avut
    loc in miercuri dimineata. “Ne-am intalnit in dimineata asta. A fost o
    intalnire normala, intre doi oameni de afaceri. Ne mai ocupam si de
    afaceri, dragul meu, ha, ha, ha, ha” (se amuza copios). Vantu a refuzat sa
    detalieze continutul discutiilor.

    Intrebat daca a discutat despre o eventuala vanzare a trustului Realitatea
    Media, Vantu a negat si a catalogat drept barfe informatiile potrivit
    carora Dinu Patriciu ar fi interesat de achizitionarea trustului sau ca
    l-ar fi imprumutat cu bani. “Este trustul familiei, este mostenirea pe
    care v-o las voua, poporului roman”. Intrebat daca s-au mai intalnit pe
    durata campaniei electorale, Vantu a raspuns: “Stati putin, ca nu suntem
    iubiti, cand apare o oportunitate de afaceri ne intalnim”.

    HotNews.ro a scris despre problemele financiare ale trustului Realitatea,
    anchetat pentru o presupusa returnare ilegala de TVA in valoare de 60 de
    milioane de euro. In urma controalelor efectuate de Fisc, mai multe
    conturi au fost blocate, sustin surse din Ministerul de Finante.

    Intalnirea Vantu-Patriciu are loc dupa ce mai multi politicieni s-au
    intalnit luni cu omul de afaceri liberal. Potrivit Academiei Catavencu,
    Theodor Melescanu, Adrian Nastase si Sorin Rosca Stanescu s-au intalnit
    luni, 23 noiembrie, cu Dinu Patriciu la fundatia acestuia. Contactat de
    HotNews.ro, vicepresedintele PNL, Theodor Melescanu a confirmat intalnirea
    pentru HotNews.ro si a declarat ca a discutat masuri si strategii
    economice care ar urma sa fie aplicate in viitorul Guvern al Romaniei.

  53. hammerady1 said

    am November 25 2009 @ 2:04 pm

    Divide et impera.Ne-au dezbinat si ne-au infectat mintile cu ura. Nu mai exista respect fata de cel de alaturi si vreti sa fiti respectati si sa aveti un viitor mai bun?

    Parmalat said
    am November 25 2009 @ 1:14 pm

    roberte, esti un jeg moral
    mars mai repede de aici

    Grig said
    am November 25 2009 @ 12:55 pm

    Esti un mare nesimtit, nu stii nimic de revolutie nesimtitule
    Mai bine taceai si filozof ramaneai, dar acum ti-ai dat arama pe fata
    Normal ca nu crezi in revolutie pentru ca esti un nesimtit ignorant care daca

    “robert said
    am November 25 2009 @ 1:13 pm

    @Grig: nesimtit esti dvs. – am tendita sa cred dupa raspunsul dat ca arborele meu genetic incepe acolo unde al tau se sfarseste (la maimuta) – eu nu te-am facut, nici nu ma simt. ceea ce sunt este doar treaba mea si nu al tau pe

    Ei se bat si se cearta pt putere si bani, iar voi pt orgolii stupide. Asa dezbinati n-o sa ajungem nicaieri, poate in groapa de gunoi a istoriei. E timpu sa renuntam la orgolii. Desteapta-te romane, odata!!!!

  54. Megadeth said

    am November 25 2009 @ 2:08 pm

    @ hammerady1

    sa zici ce a zis ala despre revolutie [robert ]este o marlanie si o prostie crunta
    nu e vorba de orgolii, e vorba sa aparam si sa cinstim pe aia morti pentru ca noi acum sa ne putem exprima pe net, sa mergem liberi pe strada fara frica securitatii si multe altele
    uneori trebuie trasa linia ! ce e de ajuns e de ajuns !

  55. obiectiva said

    am November 25 2009 @ 2:13 pm

    CHESTIUNEA E CLARA SI GRAVA!!! de acord cu Edgar… BASE trebuie acum sa NU faca nici o concesie…. REFEREDUMUL TREBUIE SA MODIFICE CONSTITUTIA…. deja am convins 2 persoane ca, daca iese Geoana, referendumul pe care l/au votat din toata inima va fi NUL!!!! mai avem timp, pana pe 6 decembrie….NU mai vreau LIMBA DE LEMN. comunista.

  56. obiectiva said

    am November 25 2009 @ 2:15 pm

    eu am fost la Revolutia din 1989. paraiau mitralierele la fundul meu. ….CINE A TRAS IN NOI, IN 22???? cine a simtit mirosul prafului de pusca e …vaccinat. nu mai poate fi prostit….

  57. obiectiva said

    am November 25 2009 @ 2:16 pm

    pentru NOI a fost revolutie, pentru EI, lovitura de stat! AIA CARE INTREABA CE A FACUT BASE 5 ANI, SA IMI RASPUNDA CE A FACUT ILIESCU 8 ANI??????

  58. razvan said

    am November 25 2009 @ 2:23 pm

    Cred ca partidul-presedinte PDL este intr-o situatie disperata.
    In argumentele aduse de ei deja se citeste panica.Sunt penibili!

  59. Coco Bango said

    am November 25 2009 @ 2:32 pm

    Este trist cat v-a putut distruge creierul Basescu. Am fost alaturi de el pana am dat de greu si am vazut cum arata de fapt viata mea si tara mea. Basescu este cel care ne-a adus in starea asta. Pentru cei care sunt simpatizanti PD, luati extraveral, xanax pe 6 Decembrie. Scorul va fi incredibil de mic pentru Basescu. Daca mai pune 12% la ce are acum este mare minune. Si ca sa inchei va intreb pe astia cu razboiul in sange. Ce este Grivco si cine a fost acolo? Ca toti vorbiti de Moguli, Grivco. Tipul asta de marlanie si dezinformare politica se va termina odata cu plecarea maestrului in arta dezbinarii Basescu.

  60. hammerady1 said

    am November 25 2009 @ 2:34 pm

    “@ hammerady1

    sa zici ce a zis ala despre revolutie [robert ]este o marlanie si o prostie crunta
    nu e vorba de orgolii, e vorba sa aparam si sa cinstim pe aia morti pentru ca noi acum sa ne putem exprima pe net, sa mergem liberi pe strada fara frica securitatii si multe altele
    uneori trebuie trasa linia ! ce e de ajuns e de ajuns !

    Asa nu aparati nica, doar vorbiti. In ultimii 20 de ani lumea a latrat, caravana politica a trecut. A trecut de la “nu ne vindem tara” la o dam gratis. Daca mai e ceva de facut este ca noi, muritorii de rand, sa gasim puncte comune si sa ne aliem decat sa ne dezbinam. Utopic (?). Merita sa incercam (?)

  61. Mocanu@CocoBango said

    am November 25 2009 @ 2:35 pm

  62. Coco Bango said

    am November 25 2009 @ 2:35 pm

    si o mica completare. Iliescu este istorie ca si Basescu. Iliescu sa-i pupe mainile lui Geoana ca nu l-a rupt pentru ghiuleaua pusa de picior (Prostanac). Unul ca Basescu il facea bucati pana acum. un lucru este evident, nu te poti lupta cu toata lumea.

  63. Mocanu said

    am November 25 2009 @ 2:38 pm

    Crin Antonescu arunca la gunoi voturile romanilor care vor fi
    exprimate pe 6 decembrie.

    Realizator(Razvan Dumitrescu, “Realitatea Zilei”): Da, acum daca nu iese
    domnul Geoana presedinte, ce se intampla cu toate acordurile astea pe care
    le veti semna zilele astea?

    Crin Antonescu: Eu cred ca in momentul in care acest acord se incheie,
    cred, este opinia mea, e valoarea mea, soarta cursei prezidentiale e
    decisa si Mircea Geoana va fi presedinte. Daca luam totusi ipoteza ca
    Traian Basescu va obtine un al doilea mandat, sigur ca aceste acorduri nu
    vor putea fi puse in practica, spiritul lor insa poate ramane si cine
    doreste, eu in orice caz o voi face si cu partidul pe care il conduc, vom
    apara aceste valori, in al doilea mandat sau impotriva lui Traian Basescu,
    spun impotriva lui Traian Basescu pentru ca nu imi imaginez in al doilea
    mandat un Traian Basescu democrat, respectuos, doritor intr-adevar sa faca
    reforma a clasei politice si a vietii politice in Romania, nu pot sa ma
    gandesc.

  64. Adriana said

    am November 25 2009 @ 2:44 pm

    Draga Dle. Urban,

    Un mare mister a pus stapanire pe mintea mea de ceva timp incoace si orice as face nu reusesc sa il indepartez…ce “calitati” vedeti dumneavoastra personal ca insotesc partidul PDL care va determina sa va asociati cu astfel de parveniti speculanti si sa il sustineti cu atata ardoare pe cel mai mare dintre ei?

    Cu un raspuns sincer si la obiect poate ati reusi sa ma luminati.

    PS. Cand a fost propus referendumul pentru trecerea la parlament unicameral pentru ca basescu sa devina “tatal” tuturor romanilor fara sa mai fie incomodat de cine stie ce opinii sau intentii diferite de ale dansului in demersurile sale atat de “democratice”, mizandu-se pe faptul ca poate nici 1% din populatia acestei tari nu cunoaste rolul si importanta pe care cele 2 camere le au (poate nu stiu nici care sunt cele 2 camere), cum ati putut sa stati deoparte si sa lasati acest demers antidemocratic sa aiba loc. Sunt sigura ca sunteti informat de altfel si despre faptul ca UE va introduce in curand obligativitatea parlamentului bi-cameral.

    De asemenea oameni buni poate nu stiti ca referendumul la care ati participat cu atat zel a fost unul pur CONSULTATIV…cautati si vedeti ce inseamna asta.

    Reiese asadar foarte clar de ce a propus Basescu organizarea referendumului..si cum a reusit sa stoarca de la populatie putinele voturi pe care le-a obtinut.Si acum se acopera cu lauri pe baza nestiintei multora dintre noi.

  65. Sami said

    am November 25 2009 @ 2:50 pm

    aste javre au fost obligati de fapt “sa se abtina de la furat”…Particiu a fost mai greu de convins…deh, el mare securist sa vina sub papucul cuiva???!!! Asa ca a trebuit “linistit” cateva zile la arest. Ar fi avut altcineva (in veci pururi) curaj sa faca asta ?! Nu… A facut-o doar cel mai bun sef de stat pe care l-a avut Romania (pana la acest moment, vorbesc)- Traian Basescu.

    Disperare scrie pe chipurile schimonosite ale acestor ticalosi mafioti, carora ar trebui sa li se retraga cetatenia romana – care in fapt le aduce beneficii-, disperare pentru ca le este din ce in ce mai greu sa ne vanda si le va fi in mod evident imposibil de “supravietuit” in urmatorul mandat al lui Basescu!
    Dar Dumnezeu isi va intoarce fata catre noi inca o data, dupa 20 de ani… poate de acesta data vom sti cum sa ne folosim sansa, sa apreciem sacrificiul a 20 de ani de imoralitate comunista hranita din sangele eroilor Revolutiei si din batjocorirea noastra!
    Iar daca exista romani care doresc sa se vanda… unora precum Patriciu, Vantu, Voiculescu, Hrebenciuc…sa renunte la cetatenia romana…pentru ca submineaza tot ce inseamna simbolurile romanesti si cuvantul roman. Si sa mai cunoasca faptul ca nu valoreaza pentru netrebnicii carora le4 fac osanale, mai mult decat 2 foi de hartie igienica… si alea biodegradabile dupa cateva utilizari.

  66. Omul din Banat said

    am November 25 2009 @ 2:50 pm

    … s.o.v. = fni si patriciu=rompetrol. s.o.v. parca trebuie sa dea peste 200000000 de milioane de euro despagubiri celor peste 300000 de romani furati prin fni+cec bank, iar patriciu parca mai are de dat niste datori la statul roman in urma privatizarii rompetrol. cred ca unica si singura oportunitate de afaceri a celor doi este sa-si achite integral datoriile fata de statul si poporul roman, urgent si neconditionat. daca nu o fac inseamna ca autoritatile statului au “un pic” de lucru ca sa recupereze banii.

  67. Gabifm said

    am November 25 2009 @ 2:50 pm

    Acestea sunt “afacerile” lui Vantu.
    Sau poate s-a uitat. Banii primiti de FNI-isti au fost “bagati” pe carduri de la buget. Acelasi buget care e alimentat din taxele si impozitele noastre si care trebuie sa achite pensii, salarii bugetari, sanatate, etc. Si pentru care acum ne imprumutam. Si la care Vant nu contribuie pentru ca nu isi achita TVA-ul si altele.

  68. Paul din Corbeanca said

    am November 25 2009 @ 2:51 pm

    la ce se intampla zilele astea in amarul asta de tzara, e de iesit in strada !

    prosteala pe fatza a lui antonescu (la care, de altfel, am pus botu’, avand in vedere ca l-am votat…) devine periculoasa !

    ma uit la tv, citesc in presa si tot ce vad e un linsaj ! nu mai au nicio rusine, nicio retinere, nu se mai feresc de nimeni ! tot ce au uneltit pana acum subteran ne hlizesc acum cu mare tupeu in fatza !

    pe noi nu ne intreaba nimeni, suntem deja vandutzi !

  69. CD said

    am November 25 2009 @ 2:52 pm

    …….se duc pe rand sa pupe inelul din mana stanga si bocancul stang dupa datina ruseasca !
    I-a reusit ofuiterului acoperit KGB ,Dinu Patriciu ,formula de guvernare PSD+PC+PNL+UDMR sia cum se negociaza Autonomia Teritoariala aTransilvaniei al carui garant este Johannis !
    Da ,merita ca s-a chinuit mult pana a infiltrat PNL-ul,a facut aripi si acum conduce din umbra iar Crin se crede presedinte la PNL! HA !HA! HA!
    Traiasca Maica Nostra,Rusia !

    lA VOT PE 6 vom face dreptate pentru Romania! Hai Basescu

  70. Flavia said

    am November 25 2009 @ 2:52 pm

    Desigur ca si anihilarea lui Base face parte tot dintr-un plan de afaceri, lasand la o parte Romania insasi care trebuie adusa in evul mediu. Cum campania anti-Base a costat o caruta de bani, iar audienta nesemnificativa acum cineva trebuie sa plateasca. Daca in mod cert Patriciu este presedintele de facto al PNL, se pare ca Vantu este acum seful PSD. Ce zice Iliescu de cel care a furat banii a 1 milion de romani?

  71. Claudiu said

    am November 25 2009 @ 3:03 pm

    IMPORTANT ESTE SA MERGEM LA VOT.CINE NU VOTEAZA NU CONTEAZA!!!DACA NU TI-AI EXPRIMAT ALEGEREA, ATUNCI NU MAI AI NICI UN DREPT SA COMENTEZI!!!
    DE CE IL VOTEZ PE BASESCU?
    PENTRU CA NU AM ALTA ALTERNATIVA MAI BUNA.
    PENTRU CA NU VREAU CA VIITORUL SA FIE DE FAPT O INTOARCERE IN TRECUT.
    PENTRU CA NUMAI EL ESTE CEL CARE NU ESTE 100% MANIPULABIL.
    PENTRU CA DIN CEEA CE VAD IN MASS MEDIA IMI DAU SEAMA CA TOTUL ESTE O INCERCARE DE MANIPULARE A OPINIEI PUBLICE.
    DACA PATRICIU AR FI AVUT CURAJUL SA CANDIDEZE, AR FI AJUNS IN TURUL 2 CU SIGURANTA.
    PE CAND MARIONETA A PIERDUT!?
    NU VREAU TAXELE EXGERATE, CARE NE VOR FI DIN NOU IMPUSE DE PSD, DACA VOR CASTIGA.
    PENTRU CA GEOANA NU ARE NICI O TREABA CU NIMIC DIN CEEA CE FACE.
    PENTRU CA SOTIA LUI GEOANA ESTE CA O A DOUA ELENA :))
    ASA CA NU UITATI CE VRETI SA BAGATI IN GHETE DE MOS NICOLAE PE 6 DECEMBRIE.
    ESTE VORBA DE VIITORUL NOSTRU.
    PENTRU CA EU NU VREAU SA PLEC DIN TARA ASTA.
    TOATE BUNE!!!

  72. Ordis-Paza si sisteme de securitate said

    am November 25 2009 @ 3:11 pm

    Dumnezeule, atata ura si inversunare vezi numai la fotbal.
    Probabil e mult peste politica, fotbalul.
    In rest, doar ganditi, nu puneti patima, doar ganditi cu capul vostru.Va e mai bine, votati x, va e mai rau votati y.Altfel aliante au fost si o sa mai fie.Astazi cu dracu, maine cu mama lui draku, poimaine cu varu lui draku si tot asa…
    Ce nu inteleg este ca pentru a prostii, astazi ne scuipam, maine ne pupam pe gura…cum mama drakului?

  73. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/25/organismele-modificate-genetic-ascunse-de-psd-si-pnl-de-ochii-consumatorilor-romani/ said

    am November 25 2009 @ 3:14 pm

  74. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/25/intalnirea-de-taina-unde-s-a-impartit-romania-patriciu-teodor-melescanu-adrian-nastase-si-sorin-rosca-stanescu/ said

    am November 25 2009 @ 3:21 pm

  75. Mahmuru said

    am November 25 2009 @ 3:29 pm

    Multa dezinformare aveti domnilor de la PDL in sange. Daca v-ati citi mesajele peste 10 ani ati ramane surprinsi ca ati putut pune botul la asa ceva. N-am mai intalnit astfel de lozinci din 1990 si 1992 cand a candidat Ion Iliescu la Prezidentiale. Se pare ca autoproclamatii “democrati si liberali” de la PDL nu sunt de fapt decat furunculi purulenti ale erai Iliescu. Aceleasi metode si sloganuri comuniste, nu va vindeti tara, hotii, agenturi straine. PDL sunt lupul in blana de oaie. Hotul care striga hotii, basinosul care zice care ai tras-o, nesimtitii care se pipi la colt si zic care ai comis-o.

  76. ildiko said

    am November 25 2009 @ 3:45 pm

    Nu este nevoie de niciun plan, pdl se distruge singur, vorba aceea: cine sapa groapa altuia … si cine seamana vant culege furtuna.

  77. lt. col. Thobescu Theodor said

    am November 25 2009 @ 3:47 pm

    Propunem pentru data de 6. 12. 2009 un referendum cu dou? întreb?ri:

    Sînte?i de acord s? nu se pl?teasc? impozit pe locuin?a de domiciliu, cu o suprafa?? mai mic? de 500mp

    DA sau NU

    Sînte?i de acord ca locuin?a de domiciliu s? nu poat? s? fac? obiectul execut?rii silite

    DA sau NU

    Dac? organiza?i acest referendum pe 06. 12. 2009, am premoni?ia c? B?se iese Pre?edinte.

    Dac? nu, sîntem siguri.

    Zarurile sînt aruncate.

  78. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/25/crin-antonescu-catre-mircea-geoana-ati-distrus-romania-audiovideo/ said

    am November 25 2009 @ 4:00 pm

  79. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/25/mihaela-geoana-a-fraudat-alegerile-prezidentiale-si-trebuie-sa-demisioneze-din-fruntea-crucii-rosii/ said

    am November 25 2009 @ 4:01 pm

  80. http://www.exploziv-news.ro/mafia-din-romania/210-un-imperiu-de-crima-organizata.html said

    am November 25 2009 @ 4:58 pm

  81. se said

    am November 25 2009 @ 5:17 pm

  82. Zo said

    am November 25 2009 @ 5:20 pm

  83. Florin said

    am November 25 2009 @ 5:30 pm

    Oh vai! Pai nu Basescu a facut referendum “Sunteti de acord cu votul uninominal in doua tururi de scrutin”?????????????

    Pai nu Basescu a spus, textual, “Imi doresc un sistem electoral care sa favorizeze intrarea a numa doua mari partide in parlament, plus UDMR”???????????

    Voi astia de la PD ati preluat tehnica spinning-ului (pe langa atatea altele din manualele de manipulare in masa) si ati dus-o la extrem, dar realitatea e exact inversa: http://GeoanaSauBasescu.blogspot.com

  84. CITITI ROMANI ! said

    am November 25 2009 @ 5:35 pm

  85. rbt said

    am November 25 2009 @ 5:43 pm

    Stau si ma intreb romani chiar nu vad cu adevarat ce au facut acesti PSD-isti? Au uitat de mineriade? halooo cine a adus mineri in bucuresti ca sa ii bata pe studenti? BASEscu cum’va? Nu fiti naivi ,nu Geoana va conduce tara ,ci iliescu HREBENCIUC,VANGHELIE +GASCA…….Nu ati vazut ca Geoana si la aflarea rezultatelor citea de pe foi (scrise de iliescu) credeti ca stia cu ce vrajala sa vina sa ii mai prosteasca pe romani(NICI DE AIA NU II INSTARE)? ii o papusa manevrata de GASCA VESELA. Chiar asa de rau va fost in astia 5 ani??? dati 2,3 exemple. sa va readuc aminte ca in perioada lui Basescu romani au adus masini de afara(cu tiru-rile)(saracie,comunism mare a fost in perioada lui basescu asai?).asta dovedeste ca am duso rau asai .acum orice om are o masina mai buna ,straina(am dat un exemplu).Pacat ca asa judecati nu o sa ajungem nici in 100 de ani la nivelul ungariei nu la nivelu Nemtilor sau Francezilor. Eu zic sa va ganditi bine si sa nu ii mai lasati pe comunisti sa ajunga iar sa ne conduca. Votati BASESCU!!!!Pentru o ROMANIE EUROPEANA NU STALINISTA/COMUNISTA

  86. Claus said

    am November 25 2009 @ 5:44 pm

    24 noiembrie va fi zi de doliu national cu urmaoarele efecte! a) Moartea PNL.,b)Monstruasa coalitie formata din toate pepartidele inclusiv UDMR,reprezentantii minoritatilor si declarativ Becali si CVT.c) restauratia FSN cu Ilici din umbra,(In paranteza fie spous si un ziar rus admite ca presedentia lui Geoana inseamna retragerea FMI pensii neplatite medicamente etc,de aici convulsii sociale) c)Marirea cotei peste cea de azi d),impozitul progresiv e),Refacerea unor Agentii nationale F),dispartia unor fonduri speciale plus bani EU.Riscam o retrogradare cu inca 20-30 de ani inclusiv iesirea din UE.Un Nica si un malagambist ratat, omul de paie a lui Patriciu.Ce putea creste Tariceanu fiu(adoptat)de informator decat un ratat .Isteria schzoida cu furtul voturilor.Schimbarea de pe o zi pe alta a propriei exprimari catre Gioana: Vreti alti 20 de ani la putere? se reconfirma ca alianta PSD PNL facuta pe sub mana cu guvern minoritar se face pe fata.Romanii manipulati prin campania Anti Basescu umorali se vor trezi pe 6 decembrie daca nu se mobilizeaza ca la suspendare cu un dus de ghiata fata de cel rece de pe 25 .Un ghid de muzeu si un fiu de securist condusi de edecuri securisto-comuniste cu moguli in coada vor aduce linistea dinaintea cutremurului sau furtunii

  87. nicu said

    am November 25 2009 @ 6:03 pm

    Cunoasteti cumva din istoria romaniei,cand poporul si-a ajutat presedintele care a fost patriot?!…daca suntem o tara de ….sa platim..!!!…Doamne ajta in ultima clipa…!!!

  88. Elena said

    am November 25 2009 @ 6:14 pm

    Sper ca noi alegatorii ,cei care dorim o adevarata democratie ,sa ne unim si sa votam pt.viitorul copiilor .nepotilor nostri ,sa avem in fruntea statului un om care are puterea de a lupta cu acest sistem care incearca sa se cuibareasca din nou.
    Oare nu ne da de gandit aceste intalniri intre Patriciu ,Vantu si altii despre care se scrie in presa ?
    Sa fim noi asa de nepasatori la ce va urma ?
    Ma doare sufletul sa vad acest partid istoric unit cu stanga si pe acest crin mandru de ce a reusit sa faca.
    RUSINE pt. acest gest incalificabil pe care adevaratii liberali nu-l vor ierta niciodata
    Desi li s-a intins mana de catre PDL ,ura impotriva d-lui Basescu este atat de mare incat principiile pe care le tot clameaza fostul candidat raman departe de adevar
    Sper din tot sufletul ca noi cei care vrem ca aceasta tara sa depaseasca momentul crtic al crizei ,trebuie sa ne alegem presedinte un om care stie sa lupte ,sa ne apere de ceea ce e mai rau si anume (comunismu) iar acesta nu poate fi decat d-l BASESCU !
    Asadar la vot pentru ceea ce e mai bine si un nu hotarat pt.cei care calca in picioare aceste principii liberALE
    Sper ca e un vis urat ceea ce se intampla acum pe scena politica asa cum a fost si cu acel parteneriat pt. Romania si care a esuat asa cum mi-am dorit.
    Sa de DUMNEZEU ganduri bune romanilor si votul sa se indrepte spre TRAIAN BASESCU !

  89. http://www.romaniantipsd.ro/ said

    am November 25 2009 @ 6:25 pm

  90. Serban said

    am November 25 2009 @ 8:02 pm

    Este bine ca ne ingrijoram de posibila disparitie a PDL , aceasta struto-camila a politicii romanesti , acest partid socialist-liberal , creat de Traian Basescu din tot ce au rejectat PSD si PNL in cursul timpului (nu mai dau nume , se stiu foarte bine) , aceasta formatiune cracanata , adica cu un picior in stanga si unul in dreapta , cu pretentii de viitor partid unic , vrand sa se adreseze tuturor categoriilor sociale ……..

    ….. dar nu ne ingrijoram de conducatorul autoritar , cu pretentii de carmaci absolut , tatucul unic si de neinlocuit , care vrea sa devina iar presedinte dar si prim ministru peste un guvern marioneta , supus lui , si care cu gratia unui elefant intr-un magazin de portelanuri , tropaie cu bocancii prin Constitutia Romaniei .
    ….. dar prosti ne mai crezi domnule Basescu , vrand sa ne convingi ca 30% este o majoritate , care poate sa guverneze , sa legifereze , sa conduca o tara …. e grea matematica asta , mai ales atunci cand rezultatul spune …. ca trebuie SA NE LASATI !!! voi , Traian Basescu si partidul remorca PDL.

    ADIO !!! – La cosul de gunoi al istoriei , acolo unde va e locul !

  91. ANA said

    am November 25 2009 @ 10:29 pm

    Oare, Basescu la cine s-a referit,cu sloganul ,, De ce le e teama, nu scapa,,?

  92. lt. col. Thobescu Theodor said

    am November 26 2009 @ 10:54 am

    La el

  93. ratzusca said

    am November 26 2009 @ 11:11 am

    @Luigi – sunt exact in situatia dvs. si va dau dreptate. No other comment.

  94. robert said

    am November 26 2009 @ 2:52 pm

    blablablablablablabla…. batem apa in piua… oricine ar castiga base sau geoana noi nu o vom duce mai bine… vom trai la fel de prost ca si pana acum…. nu va fura patriciu, vantu et co ci si va fura udrea et co. numai numele sunt diferite…. actori diferiti dar aceeasi scena…

  95. hoinarpenet said

    am November 26 2009 @ 5:32 pm

    Postacul rosu este o nevertebrata, pe cale de disparitie, declarata de unii specialisti monument al naturii prostiei umane.
    Aceasta vietate traieste in fata unui calculator, se hraneste cu mici si se inmulteste in perioada alegerilor. In perioada de inmultire poate fi observat atat ziua cat si noaptea, atat in zilele lucratoare cat si in weekend.
    Deoarece traieste izolat, el nu poate fi studiat foarte indeaproape dar lasa totusi cateva indicii la indemana celor care vor sa afle cate ceva despre aceasta creatura fascinanta:
    – postacul rosu pune comentariile in cascada, 3-4-5, unul dupa altul, la norma.
    – postacul rosu nu se poate exprima decat in propozitii scurte, rareori reusind sa scoata o fraza chinuita, pentru care spera ca va primi cat pentru doua postari.
    – este chinuit de frustrari, de intrebari fara raspuns si de raspunsuri la intrebari nepuse de nimeni.
    Viata lui de postac rosu, scurta si trista, inspira mila.

  96. Mi4rica said

    am November 26 2009 @ 6:02 pm

    In cazul in care va fi ales presedinte, Mircea Geoana a promis tuturor somerilor ca le va asigura cate o slujba. Aceasta slujba va fi oficiata gratuit de preotul din parohia fiecarui somer.

  97. Cuviincioasa Parascheva said

    am November 26 2009 @ 11:16 pm

    Nu de bani se cramponeaza haita de sobolani rosii, ci de perspectiva unor ani indelungati de puscarie, pe care, de altfel, nu o sa-i rateze.

  98. corcodel said

    am November 27 2009 @ 11:02 am

    Mai dar sunteti patologici. Nimeni nu are nimic cu PDL-ul ci cu Base si clica aferenta … Desprindeti-va de ei si veti fi tratati ca prteneri politici. Nu mai fiti “Lache” ai lui Base. Chiar nu vedeti ca asta va tine in lant si cu botnita la bot?
    V-a placut cum l-a lovit peste gura pe copilul ala? Frumos nu? Si dupa una si alta nici nu recunoaste ceea ce s-a vazut clar ca lumina zilei. Desigur Mogulii s-au apucat de un soi de wodoo si i-au luat mana si i-au impins-o in obrazul copilului.
    CAM ASTA E OMUL PE CARE VOI IL IDOLATRIZATI! Aveti grija caci cum si-a atins scopul cum va scuipa ca pe un gunoi ….

  99. Andreotti said

    am November 29 2009 @ 12:27 am

    xxxxx said

    Ai dreptate…..si eu am nevoie de o batista.

    VIOREL URBAN said

    am November 25 2009 @ 10:45 am

    Ati fost avertizati !
    Voi alegeti insa sa fiti constienti ca ati fost informati despre ce va urma, atunci cand veti realiza ca si-au batut joc de voi si ati cazut din lac intr-un put extrem de adanc !
    Indiferent de felul in care veti comenta sau veti nega asemenea previziuni, viitorul nostru va depinde de alegerile si actiunile din urmatoarea perioada !

    Ohohoooooo Domnul Viorel Urban….nu ne amenintati….sau avertizati…..sincer aveti perfecta dreptate. De mine timp de 5 ani nu si-a batut nimeni joc….”SA TRAITI BINE”….slogan care din pacate era valabil doar pentru cei ca Udrea (Cocos) si altii… noi cei marunti nu am vazut decat cearta si ambitii prostesti. Si eu am votat cu Basescu in 2004 dar REGRET AMARNIC….Am cateva intrebari si eu…..Cum pot sustine:
    1-Pe cineva care acum declara ceva si peste cateva ore…..se schimba total in declaratii => inconsecvent
    2-Sustine la Europarlamentare o persoana semianalfabeta (sa ne reprezinte …… si sa ni se puna etichete….in functie de ei……astfel de “succesuri” sa ne eticheteze)(cred ca de scris era mai rau….bine ca doar a vorbit)
    3-Ciuma Rosie……da multa dreptate….dar prefer ciuma rosie ciumei portocalii……care din cate am vazut duce la dictatura. Ambitii prostesti care ne distrug ca tara.
    4-Referendum…..da, este normal ca toata lumea sa vrea costuri mai mici la nivel inalt (presedinte, senatori, parlamentari) dar nu stia nimeni ce voteaza……doar atat….costuri mai mici….nu spune nimeni nimic de faptul ca este posibil ca in viitor Uniunea Europeana sa impuna tarilor membre BICAMERALUL…..si atunci ce sens a avut acest referendum????? SCOP PUR ELECTORAL.
    5-D-nul Urban……respect….pentru anumite initiative….si mai ales pentru realizari….dar rupeti-va de ciuma…..cea portocalie. Din pacate pentru portocalii Base va trage in jos cu ambitiile proprii. Vede batul din ochiul adversarului dar nu vede BARNA din propriul ochi. Moguli in sus….moguli in jos…..doar la adversari…..din pacate interesele proprii se face ca nu le vede….. doar acestea primeaza si la dansul. Ambitie prosteasca. La o emisiune televizata a declarat ca “…un bun politician stie cand sa faca pasul inapoi…” sincer a dat cu…..in balta pentru ca daca vroia intr-adevar sa faca un bine tarii putea sa fie de acord cu majoritatea parlamentara si castiga……iar dupa alegeri…..vedea ce mai face. Acum…..exista doar BlaBlaBla din partea dansului pentru ca doar asa a castigat si pana acum….nu a aratat nimic altceva. De Geoana spune ca este comandat de altii…..din ce-am vazut eu d-nul Basescu vrea sa comande el tot….sa aiba toata puterea si de aceea sper sa nu ajungem cu 20 de ani in urma…..cu datoriile am ajuns acolo….sa speram ca nu ajungem si cu dictatura. Nu a ajuns in turul doi pe cine am votat….dar SPER SINCER SA NU AVEM DICTATURA adica pe cineva ca Basescu.
    Mi de scuze daca ranesc convingerile unora….dar aceasta este parerea mea….si as vrea sa fie luata ca atare

  100. www.vrajitorul.eu/ said

    am December 3 2009 @ 11:54 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  101. asistentapentruconsumatori.ro said

    am December 3 2009 @ 11:55 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

Comment RSS · TrackBack URI