Linsati de animalele ce credeau ca fac dreptate

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35234




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


23 Comentarii pana acum»

  1. Radu said

    am November 24 2009 @ 12:42 pm

    suntem niste idioti care uita prea repede; ne meritam soarta

  2. cuget liber said

    am November 24 2009 @ 1:03 pm

  3. Bogdan said

    am November 24 2009 @ 1:13 pm

    Nu vrem sa mai fim sacrificati din nou. Am fost o generatie de cobaii, ne jucat Ceausecu cum a vrut, am avut manuale experimentale, suflete schilodite si uratite de manipularea comunista facuta la scoala, pe strada la televizor, creiere spalate de muzica patriotica care se auzea la fiecare pas. Am mers la munca patriotica si la cules recolta dar am sperat ca se va termina cosmarul. In 1989 am cantat pe strazi si am sperat ca au venit americanii in sfarsit, si am ajuns in anul de gratie 2009 cand suntem la un pas de a fi ingenuchiati de unii care ne-au vandut la Moscova.

  4. Mar said

    am November 24 2009 @ 1:13 pm

    Rog pentru 5 secunde sa incercati sa va aminititi anul 2004, cand era oliniste inspaimantatoare, cand presa nu spunea nimic, cand televiziunile erau asa de libere, ca semanai izbitor cu 1989. Pe plan economic apareau in MO HG sau norme de aplicare pentru 24 de ore cu destinatie precisa, cand se plateau subventiile in agricultura dupa culoarea politica si pot continua cu exemple de acest gen. Era o perioada in care totul era rosu, iar cine nu era dupa chipul si asemnarea PSD-ului era tacut sau vorbea pe la colturi in soapta. Asa vreti sa ajungem, sa dicteze Vanghelie&Hrebenciuc, sa ajungem din nou sa vorbim pe la colturi, sa ne spele creierul zilnic iRealitatea&Antentene.
    Vinerea trecuta am vazut la Socului un benner electoral rosu ca un steag al PCR-ului pe care trona Iliescu, Geoana, Vantu si Voiculesc, era oribila imaginea si nu cred ca era o clona sau o iluzie optica.
    Noi care sunte multi si nemanipulabili haideti sa le demonstram ca nu suntem o gloata care sta in pozitie de ghiocel. Cred ca in noi sta puterea de a nu accepta intoarcerea cu la anul 1990, cand s-au inchis toate usile pentru Romania .

  5. Goe said

    am November 24 2009 @ 1:16 pm

    PNL nu face alianta cu Basescu dintr-un motiv foarte simplu: Basescu nu are nevoie de PNL ca sa-i ia voturile. Dreapta romaneasca nu poate vota cu Geoana, este o blasfemie. Tradatorul Crin Antonescu va primi ceea ce merita: uitarea.
    La primul tur nu am votat, ca era clar ca Basescu intra in turul doi. Insa voi vota cu siguranta pe 6 dec, cand e important. Ca mine au procedat multi, sunt sigur. Clepto-comunistii isi vor lua un mare pumn in nas pe 6 dec! Mie mi-au fluierat gloantele pe la urechi in 89, mai baiatule, ca sa ai tu azi ocazia sa fii fraier. Si nu demult l-am vazut in libertate si pe Miron Cozma, mai draga. Si acum imi rasuna in urechi discursul Tovarasului Ion Iliescu adresat minerilor, in care le multumea ca au raspuns chemarii lui. Unele lucruri nu se uita si nici nu se iarta niciodata. Decat daca esti fraier.

  6. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/24/iliescu-kgb-a-pus-laba-pe-pnl-crin-antonescu-groparul-national-liberalilor/ said

    am November 24 2009 @ 1:31 pm

  7. vrajitorul.eu said

    am November 24 2009 @ 1:38 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  8. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 24 2009 @ 1:38 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  9. tizul said

    am November 24 2009 @ 2:03 pm

    In 1990, 85% dintre noi au votat candidatul FSN.
    In 2009, 89% dintre noi au votat un candidat din grupul de partidute- FSN.
    Ne rupem de comunism, evoluam spre capitalism in zbor.
    Paranoia?
    Nu prea cred!
    Despre Geoana, fiul lui generalul Geoana (cel cu apararea civila, ce i-a pus la dispozitie Iliescului tunelurile Bucurestiului, alea despre care citeati in ziarele vremii ca sunt folosite de teroristi) n-are rost sa discutam, e evident. Are 30%.
    Basescul, cel de dreapta?
    Ei ash!
    In 1992 eram inca in Valea jiului, cand garniturile puse la dispozitie de ministerul Basescului au carat ortacii la Bucuresti, ca sa-l detroneze pe Roman, prim-ministrul care nu-l mai asculta pe taica-Ilici si voia Romania capitalista (mai tineti minte scandalul cu liberalizarea valutei si confiscarea valutei de catre Stolo, pretenul lui Base, Stolojan care l-a inlocuit pe Roman la guvernare?!?). Minerii l-au dat jos pe Roman de la Guvernare, Roman rupe PD-ul din FSN, Baselul primeste sarcina sa preia PD-ul de la cel mai cu gatu’ scurt fost om al Bunicutei, ceea ce si face in 2000. Precizare la Marinel- cat de prosti ne crede chiorul, sa credem ca erai sef la Anvers, pe vremea abuziv-impuscatului, fara sa fii secu de vaza?!? Are 33%.
    Crinul? Pai e creatia cui, daca nu a lui Patriciu, cel ce ieri, 23 noiembrie, negocia cu Teodor Mele?canu, Sorin Ro?ca St?nescu ?i Adrian N?stase, oare ce credeti voi?!? Paturiciul care la fiecare an de alegeri a sponsorizat FSN/ PDSR/ PSD (n-am inventat-o eu, el a declarat-o!). Cu cine se aliaza PNL-istul lui Dinu?!? Aud!?! Are 20%
    Nebunul de serviciu al FSN-ului, Cordeliu-Vagin Tuborg. Ca sa nu-i mai discutam trecutul de securist de la Saptamana al Vadimului, trecem direct la Romania Mare, infintat la ordinul lui Ilici, cu bani de la guvern, ca si decedata Vatra Romaneasca, dupa esuarea conflictului interetnic de la Targu Mures, din martie 1990. Are 6%.
    Ce ne iese?
    33 + 30 + 21 + 6 = 90% (asta ca sa nu discutam de Oprescu si cat de rupt de PSD este el…)
    Deci 89% din Romanika voteaza in continuare FSN!
    O.K.
    Si atunci, peste 2 saptamani cu cine/ ce votam?!?
    Pai votam care din gastile cu interese economico-mafiote din spatele factiunilor FSN, numite PSD si PD-L, va beli in continuare tara! Ca oricum, kktul vine, orice-am vota!

  10. vali_bob@usa.com said

    am November 24 2009 @ 2:08 pm

    UITE-ASA,ACUSI,ACUSI,
    O S-AJUNGEM IAR… LA RUSI!

  11. vali_bob@usa.com said

    am November 24 2009 @ 2:11 pm

    Tizule,le zici bine statistic si istoric!
    ai o solutie la toate calculele si analiza prezentata?
    spune-ne si noua,sa nu murim prosti!

  12. cbabeanu said

    am November 24 2009 @ 2:19 pm

    Dl Basescu, in disperarea domniei sale de a nu pierde alegerile,instiga categorii sociale impotriva altora :popor contra oameni de afaceri, popor contra parlament, un partid contra altui partid, etc. In istorie, discursul tinut astazi 24.01.2009 seamana leit cu discursurile tinute de Hitler, Mussolini sau Ceausescu,sau mai nou, in vremea noastra, de catre Hugo Chavez. La inscenarea abjecta si lipsita de scrupule cu referendumul, Dl. Basescu a mizat in mod corect pe ignoranta electoratului, care a votat “DA” precum oile, fara a avea habar ce inseamna parlament uni-cameral sau care tari au acest tip de parlament ( Libia, Yemen, Coreea de Nord de exemplu ).
    Aici jocul i-a iesit presedintelui, dar sper ca la turul II va fi trimis unde ii este locul, adica la groapa de dejectii a istoriei…

  13. Marian said

    am November 24 2009 @ 2:46 pm

    Sunteti prosti gramada – nu conteaza partidul care conduce, toti sunt la fel. Oricare vine la putere, vine sa fure !

    Postati degeaba, cei care nu sunteti platiti sa postati !

  14. politika said

    am November 24 2009 @ 2:48 pm

    Cea mai mare schimbare se va petrece atunci cind vei inceta sa mai crezi ca tu trebuie sa te schimbi !!!

    NU trebuie sa uitam ca AICI traim in TARA NOASTRA .

    NU trebuie sa uitam nimic din ceea ce ni s-a intimplat asa cum nu trebuie sa uitam DIN CE CAUZA NI S-A INTIMPLAT !

    … si mai ales trebuie sa stim ca :

    “Aceia care nu înva?? din istorie sunt condamna?i s? o repete” – George Santayana

  15. dan said

    am November 24 2009 @ 3:18 pm

    http://www.capital.ro/articol/le-monde-geoana-mostenitorul-comunismului-128360.html

    Dup? c?derea comunismului, nomenclatura ro?ie s-a men?inut la putere mul?umit? lui Ion Iliescu, cel care a contribuit la c?derea cuplului Ceau?escu.
    Lider al unei revolu?ii contestate, Iliescu a beneficiat de sprijinul generalului Ion Geoan?, care avea controlul subteranului din Bucure?ti, locul nevralgic al Revolu?iei”.
    „Mircea Geoan?, fiul generalului, a cunoscut o ascensiune fulgurant?”, scrie cotidianul, care prezint? câteva date cheie din CV-ul pre?edintelui PSD.

    http://www.lemonde.fr/europe/article/2009/11/21/le-president-basescu-brigue-un-second-mandat-pour-reformer-la-roumanie_1270167_3214.html

  16. dan said

    am November 24 2009 @ 3:19 pm

    NU MAI VOTAM O DATA (CU PSD-UL) MORTII NU NE LASA!!!!!!

    n-avem voie sa uitam REVOLUTIA,PTA UNIVERSITATII, MINERIADELE si JAFUL care a urmat in EPOCA ILIESCU. sa votez cu PSD-ul al carui “presedinte de onoare” e iON iLIESCU?????????? sa votez cu PSD-ul lui HREBENCIUC, NASTASE SI VANGHELIE???????????????? NICIODATA IN VIATA ASTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHIAR DACA toata mass-media m-ar convinge ca BASESCU e SCANDALAGIU! NU M-AU CONVINS si am inteles ca e doar INCOMOD pentru ca nu e ca CEILALTI!!!

  17. Florin B said

    am November 24 2009 @ 3:46 pm

    Trist dar adevarat http://www.gallardo.ro

  18. ildiko said

    am November 24 2009 @ 4:22 pm

    Nu stiu de ce, dar suna fals.

  19. tizul said

    am November 24 2009 @ 4:37 pm

    Daca avea cineva solutia pentru salvarea neamului era ori mort (ca multi altii!), ori lider al neamului!
    Problema este, cred eu, ca daca deschizi pe Caragiale oriunde si-l citesti, crezi ca descrie Romania actuala. Avem stapanii pe care-i meritam, parerea mea!

  20. CSaba @ Ildiko said

    am November 24 2009 @ 8:34 pm

    ce suna fals?
    Sunt curios, fiindca nu stiu ce varsta ai, insa as vrea sa simti macar 1 minut si sa vezi pentru 1 minut ceea ce eu amtrai in iunie ´90, la 16 ani in P-ta Universitatii, luptan dpentru un ideal in care credeam, cred si sunt convins ca si tie ti-ar place sa traiesti intr-o Romanie asa cum o roiam noi atunci, acolo.
    Si daca pe bune te cheama Ildiko, poate cunosti pe cineva din Tg. Mures care sa-ti povesteasca cum au fost aduse bestii cu autobuzele din satele din jurul municipiului, cum li se imparteau bate si cozi de lopata la coborarea din autobuz si de cat sange a fost varsat aiurea de acei vampiri care conduceau atunci tara si vor s-o faca si acum.

  21. CSaba @ Ildiko said

    am November 24 2009 @ 8:36 pm

    Comentariul de mai sus corectat, eram prea incins s-o mai aranjez:

    ce suna fals?
    Sunt curios, fiindca nu stiu ce varsta ai, insa as vrea sa simti macar 1 minut si sa vezi pentru 1 minut ceea ce eu am trait eu si altii in iunie ´90, la 16 ani in P-ta Universitatii, luptand pentru un ideal in care credeam, cred, si sunt convins ca si tie ti-ar place sa traiesti intr-o Romanie asa cum o vroiam noi atunci, acolo.
    Si daca pe bune te cheama Ildiko, poate cunosti pe cineva din Tg. Mures care sa-ti povesteasca cum au fost aduse bestii cu autobuzele din satele din jurul municipiului, cum li se imparteau bate si cozi de lopata la coborarea din autobuz si de cat sange a fost varsat aiurea de acei vampiri care conduceau atunci tara si vor s-o faca si acum.

  22. ion said

    am November 24 2009 @ 10:44 pm

    Cine uita istoria este condamnat sa o repete…

    Daca vedeti nitel in Libertatea judetele care au votat portocaliu o sa remarcati ca sunt cele mai avansate economic (Brasov, Cluj, Timisoara, Bucuresti-OK nu este judet, Constanta, etc) deci… trageti singuri concluzia cu cine trebuie sa votati!

  23. ildiko said

    am November 26 2009 @ 2:15 pm

    Csaba
    Suna fals pentru ca este folosit in campania electorala. Asa suna si Pink Floyd cantat de adi minune sau salam.

Comment RSS · TrackBack URI