Imi vine sa-mi tai mana cu care am votat, DREAPTA!

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35204




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


35 Comentarii pana acum»

  1. Crinel... said

    am November 23 2009 @ 3:25 pm

    S-a suparat rau de tot.
    A-mi iau jucariile si plec daca nu jucam cum vreau eu !!!!!!!!
    Vai si amar de PNL-istul de dreapta?
    Are un mare depozit de voturi in buzunar si nu ai da lu Basescu niciunul!!!!

    Asa crede el ca votanti PNL-isti si nu numai care au crezut ca el e un om drept , v-or vota peste doua saptamani?

    Dat fiind faptul ca e de 20 de ami in politica acest batrin cu fata de copil nu a inteles nimic din puterea si interesul oamenilor de rand.

    El nu realizeaza ca votantii lui nu e ceva portabil in buzunar sa faca el ce doreste cu ei , ci ei l-au votat ptr un simtz civic si pentru o schimbare, dar daca aceasta schimbare e Geoana cu iliescu si camarila psd-ista, vai ce amarnic de el.
    Pacat ca multi din cei ce l-au votat sunt asa de dezamagiti.

    Vine ca un copil, fara macar sa se consulte cu cei din partid-ul lui si spune o aberatie in care s-a inchis si acum e obligat sa nu faca niciun compromis.
    Ori cu 20 de ani in politica ar fi trebuiit sa invete pina acum ca nu te bagi singur in colt.

    Cei din Deconcentrate ce v-or zice, ce v-or face, cred ca si-au pus cenusa in cap cind l-au auzit vorbind astazi.
    al vo-r abandona ca iepurii la auzul pusti!
    Chiar in sanul partidului o sa aiba mari probleme.

    Parca vad acum cearta si telephoanele zbarnaind in draci din tara- do-mne ce ne facem acum !

    Pacat ca s-a blocat singur ca PNL-ul e in pragul destramarii din cauza unui copil batran.

    Propunand cu forta un prim-ministru care nu e cunoscut si nu are nicio atragere la mase, nu numai la PNL, dar in general, cu toate ca domnul Johanis e un bun primar nu inseamna ca e si posibil.
    Ori domnul Geoana ca sa ajunga presedinte va accepta si pe soacra-sa ca premier numai sa-si vada saracul visul.

    Va inchipuiiti ce va fi in deconcentrate o data ce Geoana va fi presedinte?
    Doamne fereste , tara va fi nimicita.
    Cu toti calaii din spatele lui ne v-om plinge de mila ca si in timpul lui banditul avid de putere bolsevicul iliescu.

    Fereasaca Domnul

  2. Parintele Popescu said

    am November 23 2009 @ 3:25 pm

    Prima etapa a alegerilor prezidentiale 2009 este una epuizata, insa cei care vor decide pentru Cotroceni in turul 2, cred eu, sunt cei cu studii superioare care nu sunt sau nu vor aspira la functii sau job-uri bine platite de Stat, cu alte cuvinte bugetari. Vor fi intelectualii intreprinzatori si cei emigrati peste hotare. Tot ceea ce ne este expus prin media, nu este altceva decat un labirint in care finish-ul este unul pe care mai degraba il primim prin revelatie decat prin logica. Manipulare pe fata. Am fost si am votat. Am dat si voi da credit Presedintelui in exercitiu, sustin reforma pe care o promoveaza si sunt de acord cu faptul ca nefiind unul perfect, macar este cel mai putin nociv dintre cei “nocivi”. Greu sau usor cum mi-a fost, cel putin am simtit ca este omul care, chiar daca nu face multe pentru tara, pentru ca nu poate, cel putin am simtit ca este omul care nu ma minte. Voi merge si pe decembrie 6 si il voi sustine in continuare. Si poate ma intrebati de ce ? Motivul este unul singur. In vizita sa la Casa Alba, mai marele lumii de atunci, G.W. Bush a afirmat despre el ca “in sfarsit Romania are presedintele care il merita.” Pana acum acesta a fost un “barometru” care mi-a dat de gandit si nu m-a inselat. Votand la recomandarea mai marilor lumii, recomandarea celor care din democratie au inteles mult mai mult decat o va putea face natiunea noastra vreodata, va indemn pe toti cei care aveti ratiunea “indreptata” catre apus, sa votati TRAIAN BASESCU ! Nu ma intereseaza atat de mult “vointa” acestuia, deja populista, “nu mi-a placut dar mai vreau odata”, insa pentru noi ar trebui sa ne sune foarte tare clopotelul democratic care sa ne faca sa ne hotaram : No Moscova ! …pe asta ar trebui sa nu o mai dorim niciodata. Dar…, poate ca de data aceasta Dumnezeu va privi cu alti ochi catre aceasta natiune impovarata si God Bless Romania ! Pe 6 decembrie, iesiti afara din casa si votati, sanse nu mai avem decat peste 5 ani.

  3. am votat prima oara ! said

    am November 23 2009 @ 3:26 pm

    Crin, majoritatea celor care te-au votat au facut-o cu speranta ca vei intra in turul doi, adica sa-l bati pe Geoana , si nu sa-l sprijini acum cand ai ratat . Deci nu te imbata cu apa rece ca valorezi 22%, iar dupa alianta cu PSD ma indoiesc de viitorul tau ……….

  4. Prohod said

    am November 23 2009 @ 3:27 pm

    Domnilor de azi Partidul National Liberal a incetat din viata sau cel putin centrul de comanda e in moarte clinica.
    Va expun un calcul simplu si sa imi spuneti daca gresesc. Dupa parerea mea PNL-ul ar fi avut de castigat cel mai mult daca faceau un guvern cu PDL acum intre tururi astfel: daca iese Basescu ar fi acoperiti si cu mult mai multe posturi decat daca Basescu era deja reales, si daca iesea Geoana ar fi negociat de pe o pozitie de forta ruperea de PDL ceea ce ar fi dus iar la mai multe posturi pentru PNL. Slab slab… Bratianu se intoarce in mormant…
    Pashele Orban, Olteanu, Antonescu sau ploconit inaintea sultanului Patriciu care ia trimis sa ii pupe mana bunicutei. Asta e cu oricare dintre ei viata merge inainte ma descurc si cu astia si cu ceilalati.

  5. Curva said

    am November 23 2009 @ 3:29 pm

    Crin Antonescu s-a vandut la fel de rapid ca o prostituata de pe soseaua de centura primului venit, fara sa-l intrebe macar daca are sau nu prezervativ. Iar pesedeii, chit ca vor sa para spalati si proaspeti, sunt plini de boli venerice. Asteptam sa ridice coada ipocritul asta plin de bun simt si rele maniere de Crin, dar mai cu fereala si dupa ce vedea banii inainte, ca orice curva destupata la minte. Acum, o sa umple si peneleul de blenoragie bolsevica si se duce si asta, ca penetzeul, pe apa sambetei, vai de sageata lui. Mai nasol ca tratamentul o sa-l plateasca fraierii care se vor lasa pacaliti de aceasta struto-camila contra firii. Patriciu scapa de bulau, Voiculescu si Vantu mai scot niste televiziuni, Ciutacu mai linge o flegma, Badea se roaga sa fie seceta, Nastase mai face niste case, Vanghelie mai termina o facultate. Dar o pauza de cinci ani ii va prinde bine lui base, poate ii mai trece si lui libidoul si gandeste cu capul ala de sus.

  6. Ana said

    am November 23 2009 @ 3:33 pm

    Ajun?i la guvernare în 2004 liberalii au preferat s? pun? pe butuci reforma ar?tând c? doctrina liberal? e una, guvernarea lor, alta! Antonescu, T?riceanu, Patriciu s.a. ca ei, joac? pe stânga. Este inimaginabil sa sustii împreun? cu PSD proiectul Klaus Johanis ?i s? te declari liberal… În fond vom avea ceea ce vom alege! Antonescu nu poate da decât un vot, al s?u. Calculele astea de turul doi sunt speculative.
    Eu una nu a? vota cu Geoan? sau Vadim în turul doi chiar dac? ar face apel B?sescu la aleg?torii s?i.

  7. Cosmin said

    am November 23 2009 @ 3:36 pm

    Daca se face o analiza pertinenta a ceea ce reprezinta PNL acum, ajungem la o singura concluzie: jucaria lui Patriciu…
    Fapte:
    – cand a existat posibilitatea ca dreapta din Romania sa se uneasca, Patriciu s-a opus… Se dovedeste acum ca cei care au vrut uniunea dreptei, au avut dreptate: PSD n-ar fi avut nicio sansa cel putin 20 de ani de acum inainte…
    – in 2008 ar fi existat din nou posibilitatea sa avem un guvern de dreapta… Patriciu nu a vrut pentru ca aceasta ar fi insemnat automat garantarea inca a unui mandat pentru Traian Basescu.
    – acum, cand campania “de bun simt” a scos din letargie mediul urban si intelectualii, un electorat cu aversiune la numele “Iliescu, Mazare, Vanghelie…”, Patriciu ne trimite din nou in bezna…

    Bine ati venit liberali langa vadim, becali si ilici!

  8. Ierufin said

    am November 23 2009 @ 3:37 pm

    Intr-adevar, se pare ca ne indreptam spre o cardasie pe fata intre Patriciu si Iliescu. Mai exista doar o singura problema, si nu de neglijat, vor vota liberalii cu Iliescu, Nastase, Hrebenciuc, Vanghelie si Gusa? Nu stiu de ce, dar am o presimtire ca liberalii autentici se vor lepada de Patriciu si acolitii lui din PNL ca de satana.
    Basescu si PDL nu au nimic de pierdut. Basescu va iesi, probabil, din politica iar PDL va intra in opozitie unde se va intari si se va dezvolta, cu sansele cele mai mari de a deveni cea mai puternica forts de dreapta din Romania. Adevaratii perdanti vor fi, insa, romanii. Romania nu se va mai reforma si moderniza, nu se va mai europeniza si civiliza. Iliescu si Patriciu vor executa intocmai ordinele de la Moskova si Romania se va indeparta de NATO si UE. Asta este scenariul real in care vom trai noi, copii si nepotii nostri in viitorul apropiat. Asta se pare ca este blestemul Romaniei si al romanilor.

  9. Traian said

    am November 23 2009 @ 3:45 pm

    Pentru sustinatorii liberali de rand, decizia liderului (inconsistent si imatur) “liberal” Antonescu este o confirmare ca s-au inselat in ceea ce priveste independenta acestuia de Patriciu. Daca si-au facut vreodata iluzii in acest sens. Antonescu comite o eroare care il va costa enorm din punct de vedere politic si al credibilitatii si-asa destul de subrede pe care si-a construit-o. Fixatia “liberalilor” pe un guvern Klaus Iohannis (eu i-as zice Klaus Ciolhannis) si mirajul “fecioarei” Geoana (si el un alt “liberal” fabricat de conu’ Patriciu) care pare sa-l accepte pe primarul de Sibiu ca premier, toate aceste ingrediente, par sa conduca la ceea ce era destul de previzibil. Alianta netransparenta a PNL cu PSD, care a functionat dupa scoaterea de la guvernare a PDL dar si in acest an in parlament, este foarte posibil sa devina o realitate. Interesant e ca “liberalul” Antonescu nu doreste sa faca o alianta cu dreapta, “liberalii” manifestandu-se zgomotos si tipandu-si doctrina cat ii tin bojocii, in schimb pare sedus de Geoana (cel pe care il acuza ca merge pe furis la Moscova) si PSD, condus de niste personaje cu adevarat sinistre. In opinia mea, PNL in frunte cu Antonescu si-au semnat sentinta. Antonescu este acum o gogoasa umflata care insa se va dezumfla curand. Ridicolul in care se pune Antonescu si PNL este extrem. Pacat. Personal sper ca Basescu sa castige turul doi pentru ca mizerabilii coalizati impotriva lui sa primeasca o palma din care nu-si vor mai reveni niciodata.

  10. Cristina said

    am November 23 2009 @ 3:46 pm

    Intelegerea dintre Geoana si Antonescu este ridicola si ofensatoare pentru romani! Cei doi au 2 voturi plus un al treilea,eventual, de la soacra lui Geoana! Presedintele se alege prin vot de catre noi, alegatorii ramani! Clasa politica se va reforma incet dar sigur! Sa avem rabdare!

  11. Carmabox said

    am November 23 2009 @ 4:04 pm

    Mi se pare de-a dreptul degradant pentru Antonescu sa faca miscarea asta, dovedind (pentru cine nu se lamurise pana acum) ca nu este decat o marioneta a intereselor omenilor de afaceri PNListi alergati de justitie si fisc din toate partile. Departe de domnul Antonescu platformele, deontologia si ideologia. Este trist cum isi jigneste electoratul prin miscarea asta, si cum ii indeamna pe votantii sai (majoritatea cu studii superioare) sa mearga pe mana lui Iliescu, Vanghelie & co, pentru ca asa spune el, si pentru ca miscarea asta serveste interesului alergatilor si speriatilor din partid.

  12. DC said

    am November 23 2009 @ 4:11 pm

    Personal am sperat sa castige Crin alegerile si de aceea l-am si votat, si am sperat ca dupa debarcarea lui Basescu sa se faca un guvern de dreapta in care PDL-ul sa fie si el reprezentat.

    Crin nu a prins turul 2 asa ca ma voi reorienta. Am sa votez cu Basescu nu pentru ca imi place, ci pur si simplu pentru ca votez impotriva PSD!

    Declaratia de sustinere a lui geoana m-a dezamagit! Mult mai interesant ar fi fost pentru Crin sa devina un lider autoritar al opozitiei cu sanse majore in alegerile urmatoare, atat pentru partid cat si pentru el personal. Asta imi demonstreaza ca si el este de fapt la fel ca toti ceilalti: in goana dupa ciolan!

    Asadar, PNL-ul vrea din nou la guvernare. Se gandesc sa santajeze PSD-ul si sa faca iar un guvern care sa reziste cu sau fara majoritate parlamentara (dupa modelul Tariceanu).

    Daca sunt la guvernare Patriciu poate dormi linistit si se pot gandi la urmatoarele privatizari (Romgaz spre exemplu).

    Pacat, am crezut in Crin si am crezut ca este pe propiile lui picioare. Se pare ca am gresit…

  13. Lasl said

    am November 23 2009 @ 4:13 pm

    Ma uit la Crin si ma apuca greata. Acest scenariu macabru, jucat de 2 actori de duminica pe scenele celor 2 televiziuni de stiri, ma convinge, inca o data, ca Romania trebuie sa se trezeasca. Sa scapam de acesti oameni pentru totdeauna, si sa ii trimitem la coltul rusinii in istorie.
    Crin ai reusit sa pacalesti 22% din alegatori in primul tur. Votantii tai – cei pe care te bazezi – nu il vor vor vota pe Geoana. Niciodata! Poate reusesti sa prostesti 2% – daca nu vor fi prea multe emisiuni cu Gadea, Ciutacu, Badea, Ursu & stuff in ziua votului.

    sa nu uitatm de formatorii de opinie Chireac si SRS :)))

  14. Adio Romania said

    am November 23 2009 @ 4:13 pm

    Am plecat de 5 ani din Romania dar cu sufletul ramasesem acolo, atat de aproape, incat inca aud si simt Bucurestiul meu drag, cu tot ce avea el bun si rau, inca aud glasul prietenilor mei, si inca simt gustul mustului proaspat facut de ai mei la tara, cu ani in urma.
    Ceea ce a facut azi Crin imi inegureaza insa mintea. Nu pot sa concep asa ceva. Atat resentiment, atata ura sa ai in suflet incat sa nu vezi ca si tu ai gresit acum trei ani? Iti vinzi orice credinta, orice farama de demnitate, pe o mana de bani veniti de la un vremelnic pseudoliberal imbogatit peste noapte cu petrodolari inmuiati in coruptie groasa marca Nastase si apoi Tariceanu?
    Nu pot sa cred ca partidul liberalilor pentru care coboram din gara sa-l votez cu sufletul la gura cand eram pe drum in zilele de alegeri, ma tradeaza atat de urat, agatanandu-se breloc la cureaua ciumei rosii. Cum poate un om care clameaza bunul simt si jura ca pentru el scopul nu scuza mijloacele sa se faca frate cu dracul?
    Astazi mie Crin mi-a ucis speranta. Speranta ca imi voi mai regasi vre-odata tara mea.
    Adio Romania…

  15. Marmota said

    am November 23 2009 @ 4:39 pm

    E prima oara cind un referendum e care se desfasoara intre orele 7 si 21 este validat.

    Romanii au trecut peste boicotul mediatic, peste opozitia coalitiei Grivco si au venit in numar mare la referendum validandu-l. Geoana, Iliescu, Voiculescu au inregistrat un esec usturator. Romanii au dat un vot de blam tuturor celor care au crezut ca pot ascunde sau ingropa tema privilegiilor parlamentarilor si pe cea a modernizarii statului.

    Romanii le-au spus parlamentarilor (si tututor celor care s-au opus referendumului, in funte cu Geoana si Iliescu) ca presedintele are dreptate. Oamenii politici nu pot sa ignore vointa vointa poporului exprimata atat de raspicat si covarsitor la referendum.

    Referendumul a aratat ca romanii vor un parlament modern, vor institutii moderne, adaptate nevoilor societatii. Romanii le-au transmis parlamentarilor din coalitia Grivco ca s-au desprins de vointa lor si ca e timpul sa se intoarca la ea.

    Aseara, constatand validarea referendumului, Presedintele Traian Basescu a cerut Parlamentului sa convoace de urgenta comisia parlamentara de revizuire a Constitutiei care sa exprime vointa suverana a poporului roman.

    Geoana a declarat azi ca, dupa rezultatele referendumului, nu poate sa nu auda vocea poporului. Geoana a mai spus ca, dupa ce va ajunge presedinte, va declansa procedura de modificare a Constitutiei. Geoana e dispus sa declare orice ca sa ajunga presedinte. De fapt, nu va face nimic pentru ca este captivul intereselor lui Iliescu, Nastase si al altora din PSD care vor pastrarea privilegiilor parlamentare. Iliescu si Nastase au criticat in termeni duri referendumul si dupa validarea lui, aratand de fapt ca PSD nu da doi bani pe vointa cetatenilor.

  16. Rusine romani! said

    am November 23 2009 @ 4:49 pm

    Daca am ajuns atat de prosti si lasi si nemernici incat sa-l votam pe Geoana , continuatorul asasinului Ilici (cel in viata) dar si al celui sovietic, atunci asta e !
    Inseamna ca Dumnezeu ne pedepseste inca o data pentru faptul ca i-am omorat pe rand , pe : Barbu Catargiu, Nicolae Iorga, Ion Antonescu si Nicolae Ceausescu.
    Suntem un stat de criminali care ne vom merita soarta.
    Asta daca…
    Vom vedea pe 6 decembrie cat de adevarate sunt cuvintele lui Cicero : ” Historia magistra vitae est ” si ce am inteles noi ca popor din asta.

  17. DF said

    am November 23 2009 @ 4:50 pm

    V-am votat d-le Crin Antonescu! Am votat pentru BUNUL SIMT in care acum ati dat cu barda!! De ce ati dat mana cu PSD-ul? Nu era mai usor sa ne lasati pe noi sa decidem? Iliescu si Hrebenciuc va inspira BUN SIMT??? Imi e rusine ca v-am votat d-le Antonescu!!!

  18. http://www.urbaniulian.ro/2009/11/23/politica-de-la-noi-e-curva-ce-nu-se-culca-cu-romanii/ said

    am November 23 2009 @ 4:58 pm

  19. Ulfovean said

    am November 23 2009 @ 5:06 pm

    Mai nu inteleg de ce atat suparare. De ce ar fi mai bun Basescu decat Geoana sau Crin. Pe ultimii doi nu i-am vazut la treaba si oricum dupa cate a facut Basescu PNL-ului in timpul guvernului Tariceanu, nu prea cred ca e loc de iertaciune. Si sincer, in scrisoari anonime ale alegatorilor revoltati nu mai cred de pe vremea cand Romania Mare publica asa ceva. Oricum, parerea mea e ca Base e pe copca…

  20. MG said

    am November 23 2009 @ 5:15 pm

    Antonescu dovedeste din nou ca nu este altceva decat lacheul aruncat in lupta de Patriciu pentru a-i bloca dosarele ajunse in justitie si ajunse la a 24-a amanare!PNL incearca din nou sa salveze PSD de la o prabusire sigura, asa cum a facut si in 2005 cand Tariceanu a refuzat sa demisioneze pentru a se organiza alegeri anticipate. Antonescu are senzatia ca tinerii au iesit pentru el la vot.Total gresit! In toate orasele mari Crin Antonescu a fost infrant pe toata linia de Traian Basescu la scor. Un exemplu elocvent, care ar trebui sa-i dea de gandit lui Antonescu si ciracilor lui Patriciu, este ca in Sibiu, orasul lui Johannis, Traian Basescu practic la spulberat pe Crin Antonescu cu 44% la 22%!!! Cam asta gandeste electoratul liberal si Antonescu bate campii cu Mircea Geoana, practic devenind brusc un personaj obscur din politica romaneasca, asa cum si merita! Sa faci o asemenea declaratie imediat dupa vot e o greseala fatala pentru un politician.PNL ramane ca si pana acum un apendice la PSD, nimic mai mult. Practic, cine a votat Crin Antonescu a votat de fapt cu Mircea Geoana!

  21. Tom Macaragiul said

    am November 23 2009 @ 5:23 pm

    ma tot intreb si eu cine sunt aceia care il voteaza pe prostanac… in general populatia de la tara, pensionarii si oricare alt cetatean roman dornic de pomana.
    Toti aceia ce s-au obisnuit sa traiasca prost, dar din mila statului sunt votantii permanenti ai PSD-ului.
    Orice om cu mintea in cap, care face performanta in orice domeniu ar lucra vede destul de clar si limpede ca PSD nu este potrivit sa guverneze.
    Intr-o tara cu oameni normali partidul asta nu trebuia sa depaseasca 15% in optiunile electoratului.
    Problema este ca acest partid isi conserva electoratul tocmai tinandu-l in intuneric. Daca mergi in satele din Baragan, Campia Burnasului, Oltenia, Moldova… ai sa intelegi de ce oamenii aflati in mizerie, fara mijloace materiale, voteaza PSD-ul.
    Daca prostanacul castiga alegerile… mi-am stabilit ca optiune foarte clara emigrarea. Pentru ca clica asta de `social-democrati` vor duce Romania in mocirla si in bratele rusiei.
    Sper ca totusi concetatenii mei vor avea mintea limpede peste doua saptamani.

  22. obiectiva said

    am November 23 2009 @ 6:10 pm

    ANTONESCU LA MAREA DEZBATERE. VAI, DOMLE GEOANA, EU CANDIDEZ TOCMAI PENTRU A VA INDEPARTA DE PA GUVERNARE.

  23. obiectiva said

    am November 23 2009 @ 6:11 pm

    @tom macaragiu. esti BOU. in moldova s/a votat BASESCU.

  24. Victor said

    am November 23 2009 @ 6:38 pm

    Ceea ce ma ingrijoreaza e ca sforile sunt trase de Patriciu, Vantu si mai discret Tiriac. Asta conduc Romania.

  25. adi said

    am November 24 2009 @ 1:30 am

    Asa e!

    Daca ar fi gasca din PNL cu adevarat liberala, ar recruta specialisti cu propuneri legislative liberale, si poate ar castiga credibilitate…
    Totusi eu sper ca ei sa faca cu adevarat schimbare si sa redea cursul firesc al liberalismului in economie macar prin viitoare aliante politice.
    Chestia cu tehnocratia nu va putea din pacate sa satisfaca ambitiile partidelor sustinatoare decat printr-un exercitiu de mare abstinenta politica.
    Am plecat sa adun bani sau sa ma imprumut pentru facturi si hrana!

    HAI PA!

  26. Jean said

    am November 24 2009 @ 10:30 am

    Cineva mai sus a spus:”Crin, majoritatea celor care te-au votat au facut-o cu speranta ca vei intra in turul doi, adica sa-l bati pe Geoana , ”

    Acest lucru este total fals. Majoritatea, daca nu toti, care au votat cu Crin Antonescu, au votat pentru ca acesta sa intre in turul 2 si sa-l bata pe Basescu, nu pe Geoana. Geoana nici nu conta.

    Ideea era sa scape romanii de Basescu, pentru ca asa cum s-a vazut, 70% dintre romani nu-l mai vor pe Basescu si implicit pedelul cu Udrea, Pogea, Berceanu, Videau etc.,…. iar Antonescu era cel care il putea invinge aproape sigur. Geoana nu prea are argumente ca sa devina presedinte, dar cel putin va fi mai bun ca Basescu.

    Adica vor fura si pesedeii si peneleii ca pana acum, dar macar mai dau cateva frimituri si romanilor. Basescu si pedelul fura doar pentru ei si camarila lor, si nu le scapa nici macar o frimitura pentru romani. De asta romanii au ajuns sa-l urasca pe Basescu mai mult decat pe Iliescu si Ceausescu si de asta nu mai vor sa-l vada inca 5 ani la fata.
    Sau ati uitat ca din cauza lui Basescu, printre altele, romanii au ajuns sa fie reprezentati in Parlamentul European de fiisa semianalfabeta si de Becali pe care l-a bagat la zdup nevinovat si l-a scos Vadim de acolo direct in parlamentar UE ca sa-l scape de prigoana lui Basescu sau unui acolit de-al sau.

  27. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 24 2009 @ 10:36 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  28. vrajitorul.eu said

    am November 24 2009 @ 10:37 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  29. elena said

    am November 24 2009 @ 10:46 am

    Ati uitat ca Patriciu a sponsorizat doua partide in campanie, in anii trecuti? Si PSD-ul si PNL-ul? Va aduceti aminte? Nici macar nu a fost eliminat de liberali, deci in concluzie le place tradarea si lasitatea.Nu va mirati. La noi in tara sunt blamati oamenii care au curajul sa critice si sa spuna adevarul… care doare.

  30. politicianul said

    am November 24 2009 @ 10:58 am

    Nu va ambalatzi degeaba dragi concetatzeni !In politica Romaneasca nu potzi sti care-i dreapta sau stanga!Totu-i “facatura” dragilor!Asa ca nu va mai strofocatzi degeaba!!!

  31. Ionut said

    am November 24 2009 @ 11:02 am

    mi-e imposibil sa vad cati oameni sunt orbi la cretinitatea lui basescu, chiar nu se vede udrea, videanu, eba, flota !? ce Dumnezeu ma … chiar nu se vede cum basescu a INTEPAT tot ce misca si care a indraznit sa ii dea o mana de ajutor si o vorba buna ? vezi Petre Roman, Cosmin Gusa… cum JIGODIA da BASESCU a adus vorba de sotia lui Crin ca era pe moarte si el a luat bani de la Patriciu !? CHIAR NU SE VEDE CA S-A MENTINUT CRIZA POLITICA ARTIFICIAL SA RAMANA UN GUVERN PD-L PANA IN ALEGERI ?
    Ma scuzati, intre un dictator chior si chel aleg unul care stie sa vorbeasca frumos … chiar daca o sa ma arda si asta … macar imi vorbeste frumos.

  32. ildiko said

    am November 24 2009 @ 3:06 pm

    Aerticolul si primele postari sunt scrise la comanda. L-am vota pe Antonescu si nu-mi pare rau.

  33. radu said

    am November 25 2009 @ 12:04 pm

    Pt. Ionut & ildiko: Sunteti naivi fratilor. Cum naiba sa sustii un candidat ca Geoana? Si mai apoi, cum naiba sa sustii un partid ca PSD? Mai oamenilor, tara noastra, din rahatul in care este nu poate iesi cu masuri socialiste, nu va este clar inca? Am votat cu Base, desi eram in dubii. Ei bine acuma nu mai sunt. Ma bucur ca am ales CORECT.

  34. Ela said

    am November 25 2009 @ 9:38 pm

    Dorine, draga!
    Cine te opreste sa nu-ti tai mana daca tot iti vine? Taie-ti-o!! Fratilor!!! Chiar vreti sa-l votam toti pe Basescu?!!! Pai , hai sa revenim la comunism, caci tot asa l-am votat si pe Ceausescu!

  35. goagalache said

    am November 26 2009 @ 12:39 am

    ce baza reala avem sa spunem ca pnl este un partid de dreapta? eu nu cunosc decat o singura masura de dreapta infaptuita de pnl, impreuna cu pdl, in primul mandat al lui base … cota unica, masura pe care nu o mai sustine ca prioritate in prezent, avand in vedere relatia intima cu psd-ul.

Comment RSS · TrackBack URI