SONDAJ SECRET. Crin Antonescu pe locul doi. Vintu si Patriciu schimba macazul

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=35051




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


24 Comentarii pana acum»

  1. dz said

    am November 19 2009 @ 4:29 pm

  2. Tariceanu intuieste momentul said

    am November 19 2009 @ 4:53 pm

    Tariceanu: E posibil sa guvernam cu PDL, daca se gaseste o modalitate corecta de negociere

    “Da, e posibil sa guvernam cu PDL, dar putin probabil. (…) Daca se gaseste o modalitate corecta de negociere si discutii pe seama principiilor noastre de la care nu putem face rabat, orice discutie e posibila”. Declaratia ii apartine fostului presedinte al PNL, Calin Popescu Tariceanu. Aflat la Buzau, liberalul a evocat “experienta foarte trista cu Basescu si PDL” si si-a indemnat colegii de partid sa nu uite trecutul, informeaza Mediafax.

  3. http://www.catavencu.ro/geoana_se_indreapta_intr_o_erectie_gresita-11278.html said

    am November 19 2009 @ 5:24 pm

  4. http://www.inpolitics.ro/-sondaj-operations-research-psd-nu-va-avea-candidat-in-finala-art50139.aspx said

    am November 19 2009 @ 6:23 pm

  5. Pa Gioana said

    am November 19 2009 @ 6:25 pm

    Dan Nica, incalzit pentru sefia PSD

    * Autor: inpolitics
    * 19.11.2009
    * 49 AFISARI

    Dan Nica, incalzit pentru sefia PSD Pe m?sur? ce se apropie momentul alegerilor, cre?te nervozitatea în PSD. E firesc: indiferent de rezultat, în partid sunt de a?teptat mi?c?ri masive, dup? alegeri. Dac? Geoan? pierde, se declan?eaz? b?t?lia pentru noua conducere, (asta în cazul în care B?sescu nu îl pune premier, cum se aude c? e în?elegerea) iar în pole-positions sunt destule nume interesate de noile jocuri politice. Dac? Geoan? cî?tig?, îns?, lucrurile se complic?, pentru c? se înte?esc tot mai mult informa?iile de culise c? actualul lider ?i-ar fi desemnat deja succesorul la ?efia partidului, în persoana fostului ministru de Interne, Dan Nica, cel care ?i-a dovedit, pîn? acum, docilitatea ?i e bine v?zut ?i de pedeli?tii, viitori parteneri de guvernare ai PSD în caz de victorie. Cât despre ministerul de Interne, acesta nu îi va fi dat lui Vanghelie în mod direct, ci pe c?i ocolite, prin numirea la post, conform ultimelor zvonuri, a senatorului C?t?lin Voicu, mîna dreapt? a acestuia, care a mai fost în c?r?i pentru acest post, în prim?var?.

  6. Perla Zilei said

    am November 19 2009 @ 6:27 pm

    PERLA zilei
    gigi becali
    ”Pe mine ma voteaz? practicantii crestini, care ei m? voteaz? pentru mine ?i punct” (Gigi Becali – B1TV)

  7. cetateanul said

    am November 19 2009 @ 9:30 pm

    Vestea e buna, Cu Crin in turul 2. Scapam de Psd care ne-a furat de ne-a stins, practic ne-a jefuit ( cu tact ce-i drept) si poate scapam si de Base, care chiar ca nu a facut nimic in mandatul lui (ocazie cu care o sa scapam si de piticul atomic Boc)

  8. Victor said

    am November 19 2009 @ 9:32 pm

    Duca-se in cosmos geoana, iliescu, nastase, tariceanu, antonescu, becaly, vadim, boc, pogea, udrea, berceanu. Am uitat cativa si am omis cativa care merita un loc mai racoros.

  9. Dani said

    am November 19 2009 @ 10:37 pm

    Oare de ce se minte in halul asta???? Se stie bine ca Antonescu e pe locul 3 de departe in urma lui “geana”… daca veti citi acest articol peste 3-4 zile veti ramane surprinsi cat ati fost de naivi…

    Apropo, se pare ca 40% din populatie nici macar nu stie ca pe unul din candidati il cheama “antonescu”…. la nivelul asta e (in)cultura, ce sanse are un teoretician promovat agresiv, sa fie si votat????

  10. Pocovnicu Claudiu said

    am November 19 2009 @ 10:45 pm

    Primul tur, de duminic?, se va încheia cu o remiz? între viitorul ?i actualul Pre?edinte, ambii cu 32% din voturi. În turul doi, Geoan? va fi votat de 54% din români.Mircea Geoan? este viitorul Pre?edinte al României, confirm? în premier? cel mai mare institut de sondare a opiniei publice din România – INSOMAR, ce a reu?it s? aib? în perioada 2000-2009 cea mai mic? rat? de eroare (sub 2%) la sondaje de acest gen.
    Duminic?, pe 22 noiembrie, viitorul ?i actualul Pre?edinte, respectiv Mircea Geoan? ?i Traian B?sescu urmeaz? s? ob?in? dup? num?rare 32% din voturi. La mare distan?? de ace?tia se vor clasa outsiderii acestor alegeri, respectiv candidatul PNL – Crin Antonescu (cu numai 19% din voturi) ?i independentul Sorin Oprescu cu 5% din inten?iile de vot. http://www.observatordebacau.ro/2009/11/19/insomar-confirma-in-premiera-mircea-geoana-e-viitorul-presedinte-al-romaniei.html#comment-157661

  11. Ion Popescu said

    am November 19 2009 @ 11:53 pm

    Sincer, eu as vrea totusi sa intre Geoana in turul doi, satisfactia ar fi mult mai mare sa-l vad cum pierde detasat in fata lui Basescu. Sigur Basescu va mai conduce Romania inca 5 ani, dar merita sa-i vedem pe Geoana, Vabghelie, Hrebengiuc si Iliescu cu lacrimi in ochi, asa ca eu visez la o umilire a lui Geoana in turul doi, oricum Antonescu nu are experienta sa conduca o tara, a facut o figura frumoasa ca-i sta in spate lui Geoana, poate peste doua mandate va fi solutia ideala pentru Romania, dar acum il avem pe Basescu.

  12. Pavel said

    am November 20 2009 @ 8:42 am

    Antonescu ajunge cu siguranta in turul II si nu pentru ca ar trage cineva sforile in sondaje, ci pentru ca asta e realitatea. Romanii sunt satui de Geoana si PSD, de Basescu si PDL, de criza care a rezultat din alianta facuta de portocalii si rosii anul trecut dupa parlamentare. Si exact pentru acest motiv, il vor vota acum pe liderul liberal.

  13. bmc said

    am November 20 2009 @ 11:31 am

    Oamenii astia din PDL nu mai au nici o limita. Nici cea a bunului simt… Ma rog, bunul simt si oamenii din PDL sunt ca baba si mitraliera. Iar mesaje din astea penibile si neadevarate in acest moment influenteaza electoratul asa cum paralelismul sinelor de cale ferata influenteaza ciclul menstrual al gainilor.

    O modificare de optiuni se va produce vineri seara, odata cu ultima confruntare. Pentru Antonescu este ultima sansa. Desi diferenta de recuperat este cam mare, dar misiunea de a ajunge in turul 2 nu este imposibila. Daca insa Antonescu va marja pe atacuri impotriva lui Geona, atunci sigur nu va intra in turul 2. Imi doresc ca oricare din contracandidatii lui Basescu sa castige alegerile.

  14. www.vrajitorul.eu/ said

    am November 20 2009 @ 11:39 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  15. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 20 2009 @ 11:39 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  16. Costin said

    am November 20 2009 @ 11:47 am

    Sincer nu ma intereseaza cine ajunge in turul 2 cat timp Basescu nu castiga.Deca cred ca orice e mai bun decat marinu’ asta de doi lei

  17. atotstiutorul said

    am November 20 2009 @ 12:22 pm

    Depinde ce hotaraste LICURICIUL CEL MARE !!

  18. Radianu Mihai said

    am November 20 2009 @ 2:00 pm

    nu am preferinte pentru vreun partid politic sau candidat la prese-
    dentie!
    Cu toate acestea sugerez romanilor sa-i voteze pe besescu si antonescu!
    tara asta ar trebui sa faco orice sa izoleze psd-ul lui iliescu,nas-
    tase,hrebenciuc si mai ales vanghelie-tiganul analfabet si mic pun-
    gas (ca dealtfel toti din rasa lui),ajuns simbolul acestui partid de
    bolsevici,frustrati politic si smenari aia acestei tari!
    dupa ce bolsevicul batran va mierli (caci nu o sa traiasca 1000 de
    ani) si acest partid va reusi sa faca curatenie in propria ograda
    ramane de discutat cum va reveni pe scena politica a tarii!

  19. whatever said

    am November 20 2009 @ 2:01 pm

    @atotstiutorul: subscriu!
    in orice caz, daca Nabucco va fi definitivat, cred ca “profesorul” va mai tine carma o vreme 😉

  20. ciine said

    am November 20 2009 @ 3:02 pm

    dintre toti ce-l mai legat de realitate e tot Base, eu personal as vota pe Oprescu, intrucat o schimbare ar fi buna , dar nu intra in turul doi ,asa ca nu pot sa aleg un prostanac gen Geoana sau un papagal gen Antonescu ,amandoi gica contra tari in clanta pe tv , asa ca ramane Base ca ne mai distram si noi ,mai scormone in musuroi.

  21. Denissa said

    am November 20 2009 @ 4:01 pm

    hai ca va iesi si basescu din peisaj cat de curand la cate a facut nu prea il mai vrea nimeni….geoana e unul si acelasi cu basescu

  22. cetateanul said

    am November 20 2009 @ 5:36 pm

    Asa ma gandesc si eu, Denissa

  23. Victor said

    am November 20 2009 @ 10:47 pm

  24. Denissa said

    am November 22 2009 @ 5:30 pm

    Toti asteapta de la presedinti sa faca minuni. In primul rind uitati-va ce popor am ajuns. Valoram patru mici si o bere. Ne vindem foarte ieftin. Cind Timisoara a dorit ca toti membrii de partid sa stea de-oparte si sa lase puterea din mina nimeni nu a facut nimic. S-a facut revolutie pentru gaselnita de altfel geniala a PSD_ului sau FSN ce era , pentru o diploma. Da pentru o diploma. Valorile nu mai exista pentru ca totul trece prin stomac. Toti cer dar nu dau nimic. Steagul este o cirpa de sters si imnul ceva ce a ajuns de ris cind a fost facut pe ritm de manea… Eroii neamului au fost pusi in scena de anul nou de toti idiotii care doreau sa se amuze de mistoul unor tigani ce erau imbracati instraiele lor. Marian Padureanu moare de inanitie fara a fi erou cu toate ca a fost impuscat in colaoana vertebrala si a ramas in scaun cu rotile. Cara morti si raniti la numai 17 ani.

Comment RSS · TrackBack URI