Banner

Dementa – indemn oficial la uciderea ne-evreilor

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=34940




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


28 Comentarii pana acum»

  1. need2trip said

    am November 18 2009 @ 11:18 pm

    iata de ce lumea uraste evreii!

  2. gabriel said

    am November 19 2009 @ 8:29 am

    chiar dementa e cartea unui nebun in mod sigur http://www.jocuristar.ro

  3. ildiko said

    am November 19 2009 @ 10:18 am

    Au si ei hitlerii lor.

  4. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 19 2009 @ 12:53 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  5. vrajitorul.eu said

    am November 19 2009 @ 12:55 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  6. Noua Dreapta said

    am November 19 2009 @ 2:57 pm

    Imputitii astia de jidovi chiar ne provoaca.

  7. Adrian said

    am November 19 2009 @ 3:46 pm

    si uite asa incepem sa-l intelegem pe hitler si sa-i dam dreptate; ba chiar sa ne para rau ca nu a mai rezitat cativa ani sa duca treaba la bun sfarsit!
    În centrul Ierusalimului, la 12 noaptea, unul strig? cât îl ?inea gura:
    – Heil Hitler, Heil Hitler !!!!!!!! S-au scandalizat câ?iva trec?tori ?i-l întreab? surprin?i:
    – Ce-ai p??it omule? Cum po?i s? strigi a?a eva…?
    – Am câ?tigat la loterie…
    – Bine ?i? Totu?i nu e?ti evreu?
    – Ba da sunt evreu, dar (î?i ridic? mâneca de pe mâna stâng?) … el mi-a dat numerele

  8. Florin B said

    am November 19 2009 @ 4:50 pm

    Mda. Au tupeu mult in ei evreii astia. http://www.gallardo.ro/

  9. gore said

    am November 19 2009 @ 5:35 pm

    Au toate motivele sa nu uite ce li s-a intamplat in istorie,dar de aici la aberatii e drum lung.
    Au si ei Vadimii lor chiar daca par mai cucernici si-si impletesc perciunii…
    O democratie presupune sa permitem oricui sa spuna ce vrea.
    In general ,pe medie, sunt o natie inteleapta si excesele trebuie privite ca abateri statistice.
    Restul comentariilor sunt vorbe de prisos.
    Cred ca asemenea lucruri nu trebuie comentate si se vor stinge de la sine…
    Concentrati-va baieti pe problemele noastre ,romanesti…ca-i vai mama noastra…

  10. UNGUR said

    am November 19 2009 @ 7:12 pm

    sunteti niste antisemiti notorii , cred ca numai UNGURII , va vor da de cap , asta este pedeapsa voastra , cu asta mergeti la culcare , cu asta va treziti , aduceti-va aminte ce atrocitati at-i facut in timpul razboiului , uciderea in masa a evreilor , in trenurile morti si alte fapte criminale , prea aveti mintea scurta …………
    ceace ne reprosati , nou evreilor , at-i facut cu prisosinta in prigoana impotriva noastra , at-i lins fundul lui hitler , fiei numele dracului si a nemtilor , acum vat-i sters la fund , nici nu at-i mancat usturoi si nici nu at-i miroasa gura , pardon , fundul .

  11. cris said

    am November 19 2009 @ 7:23 pm

    Ceea ce demonstreaza ca extremismul religios este spurcat orice culoare ar avea…

    Ceea ce mi se pare stupefiant sunt comentariile de dupa…”daca politia lipseste, crestinii sunt scuipati si chiar asaltati in public in Israelul de astazi.” De la citeva intimplari izolate ajungem sa generalizam?! Am calatorit in Israel, am cunoscut numerosi crestini acolo si arabi musulmani… N-am auzit niciodata de asemenea intimplari. Ba din contra, evreii de rind in Israel sunt oameni foarte deschisi si toleranti.

    Oricum, ceva este clar : majoritatea israelienilor evrei ii detesta pe perciunari si pe cei cu idei religioase extremiste.

    Cum bine spunea si Gore, DEMOCRATIA presupune libertatea tuturora de-a-si exprima propriile sale idei, chiar daca aceste idei sunt aberatii… A da atita importanta unor asemenea idei aberante… nu credeti ca ar trebui sa deschidem un pic ochii mai larg si sa scrutam si alte orizonturi?!

  12. R G said

    am November 19 2009 @ 7:55 pm

    No, pai in primul rand, in afara de a scrie carti idioate, ce mai fac jidanii?
    1. put
    2. mint
    3. sunt parsivi
    4. abereaza
    5. de a lungul timpului au cerut despagubiri nefondate
    6. sunt antisemiti.

    Nu inteleg, de ce nu scapam de ei? De ce ii lasam in pace sa faca ceea ce vor? De ce nu ii omoram dracului odata?

  13. vali_bob@usa.com said

    am November 19 2009 @ 8:30 pm

    Scuze,R G,dar de unde ai luat initialele?
    daca,urmas al lui nea Iancu Caragiale fiind,adopti aceeasi idee tipic romaneasca, “…atunci o semnam anonima !”…,da-ne voie sa decriptam,intuitiv,ce nume se ascunde in spatele acestor misterioase initiale!
    sa incercam:R G = Rau de Gura, Rasa Grasa, RaGe, RaGaie, Rupe Gaturi, RuGuri, RiGid, Rad Gashtele,…..!!!!
    din aceeasi categorie fac parte TOTI CARE AU SCRIS,CU MULT CURAJ TIPIC PROLETAR,camioane pline de anonime si declaratii,de pe urma carora au infundat puscariile mii de nevinovati, si au dus la ruina mii de familii indoliate!!!
    halal curaj, de doi bani!!!…

  14. Othelo said

    am November 19 2009 @ 10:04 pm

    Este o diferenta de la cer la pamant intre iudaism (in speta iudaism ortodox) si zionism, adus cu japca in Israel de catre Rothschild & Co, si care se doreste a deveni (deocamdata in ascuns) aceea religie unica pe care o va impune Guvernul Noii Ordini Mondiale.
    Uitati-va pe link-ul de mai jos ce spune despre asta (in engleza) un rabbi care este cat se poate de adevarat dupa mine:

    http://www.youtube.com/results?search_query=rabbi+feldman&search_type=&aq=0&oq=rabbi+fel

    Sa nu uitam ca iluminatii,asa zisi evrei (a se citi khazari) care se roaga la Mo-lek in Bohemians Grove (cautati pe youtube)alaturi de alti membrii ai elitei mondiale, sunt zionisti, adica satanisti (e o intreaga istorie aici, o traditie nefericita, veche de milenii). Din pacate cu asta se confrunta palestinienii, evreii de buna cuviinta dar s-ar putea chiar si noi toti daca SUA va fi pusa in genunchi de catre acestia (in prima faza economic, evident).

  15. Othelo said

    am November 19 2009 @ 10:26 pm

    Zionismul este mult mai vechi: Vedeti detalii aici de la o emisiune (tot in engleza) a lui Alex Jones cu Jordan Maxwell, expert in simbolistica:

    http://www.youtube.com/watch?v=ZfMwK0kCccI

    NU ARE NICI O LEGATURA CU IUDAISMUL, IAR PRACTICANTII LUI SUNT IN PRINCIPAL DE ORIGINE KHAZARA, FALSII EVREI DIN BIBLIE (MENTIONATI CRED LA APOCALIPSA 2.9 SI 3.9)

    Acesti oameni au creat sistemul modern de invatamant si ne-au inoculat istoria alternativa fie ca eram sub sistemul comunist sau capitalist, au incurajat teoria evolutionista si fragmentarea diverselor curente religioase (evident in scop de manipulare) si au creat toate razboaiele importante din ultimii 200 si ceva de ani. Toate insittutiile internationale gen ONU, FAO, Banca Mondiala, FMI, UNICEF, OMS le apartin, si multe servicii secrete gen CIA, evident MOssad, si multe altele, (toate acestea din urma fiind organizatii internationale nu nationale).

  16. kkk said

    am November 19 2009 @ 10:39 pm

    raul pe care il aci pana la urma se intoarce impotriva ta…. mai devreme sau mai tarziu asa e natura universului iar rabdarea este o virtute, voi astepta in liniste…

  17. Csaba said

    am November 20 2009 @ 5:33 pm

    In sfarsit un jidan care are curajul sa admita pe fata ca evreii sunt intruchiparea diavolului pe pamant! Sa nu uitam ca pana la Hitler, i-au prigonit si in SUA -secolele 18 si 19, si in Europa inca din evul mediu si dupa. Ucraina 1648-1649, Polonia si Moldova 1653, si aproape toata Europa in secolul 19. E greu de crezut ca fara motiv. Si unul dintre motive il gasiti mai sus. Adica orice ne-evreu e doar un ¨caine¨ in ochii lor, ei bine, in ochii nostri, orice jidan e doar o javra.

  18. Zen said

    am November 21 2009 @ 4:07 pm

    @Adrian… Purificarea rasiala sustinuta de Hitler si atat de bine instrumentata de Himmler nu avea ca scop doar exterminarea evreilor. Ca o presupunere de ordin personal, daca ea ar fi fost dusa la bun sfarsit, probabil ca jumatate din noi nu ar fi existat in ziua de azi, si asta fara sa iau in calcul evreii, tiganii si alte rase vizate in asa zisul proces de purificare, care ar fi fost exterminate oricum. Asa numita “the science of eugenics” inventata de varul lui Charles Darwin pe baza teoriilor evolutioniste ale acestuia, sau mai precis, varianta stiintifica a teoriei purificarii rasiale, isi are originile in Tibet… dar am sa te las sa descoperi singur mai multe amanunte daca esti curios.

    Tot ca urmare a teoriilor lui Darwin despre evolutia umana, foarte populare in perioada interbelica, si a noii “stiinte” inventata de varul sau, purificare rasiala avea implicit scopul distrugerii religiei, considerata un element destabilizator (suna cunoscut?) in procesul de educare a noilor progenituri pure. Asadar miscarea promova ateismul, poligamia precum si multe alte actiuni care incalcau grav drepturi elementare ale omului.

    Acum, trecand peste partea istorica a lucrurilor si revenind la melancolia ta fata de planul neterminat a lui Hitler, cred ca putem afirma ca oricine invoca sentimente de ura fata de o alta rasa sau natiune (care e o generalizare imbecila si grosolana), poate fi un membru ilustru al insasi miscarilor radicale al caror dusman este.

    Cu alte cuvinte, Adrian si ceilalti care aveti cuvinte de “drag” la adresa evreilor,… nu sunteti cu nimic mai presus decat o haita de criminali ca cei despre care se povesteste in topicul acesta. Diferenta intre ei si voi consta doar in faptul ca ei au inconstienta (in ochii lor = curajul), hotararea si uneori si mijloacele de a-si pune ideile in practica, pe cand voi o sa ramaneti niste frustrati, niste caini de maidan care stiu doar sa latre si a caror satisfactie suprema rezida doar in a deveni cat mai josnici posibil d.p.d.v uman (vezi concurenta intre comentariile imbecile de mai sus).

    Si pentru oricine se simte lezat… mai mergeti pe la biserica, dar nu ca sa furati din buzunarele altora sau de ochii nevestei… Optional, mai puneti mana si pe cate o carte, preferabil altceva decat Aventurile lui Habarnam… si NU, ziarele si revistele pentru adulti nu se pun la socoteala.

  19. R G said

    am November 23 2009 @ 5:58 pm

    Draga Adrian,

    Iti raspund la nelamuririle pe care le ai:
    1. Ai dreptate, suntem din cand in cand frustrati si ne eliberam frustrarea punand la punct din cand in cand cate un jidan, cu metode…demne de a ne aduce satisfactie.
    2.Nu merg prea des la biserica, credinta sta in inima omului.
    3. Daca m- ai cunoaste ai ramane uimit cat de mult am grija de lumea din jur, cat de bine imi intretin si ocrotesc familia. Sunt genul de om, care pentru nimic in lume nu as rani pe cineva…cu conditia sa nu fie evreu!!!!
    4. Nici macar Aventurile lui Habarnam nu le- am citit, am fost foarte ocupata de- a lungul timpului cu studiile, cu familia si cu serviciul. De…dar iti promit ca le voi “citi” macar pe astea.

    5. Iar de furat, nu fur sub nici o forma, asta e activitatea voastra preferata. Eu sunt catolica, nu fur si nu voi fura niciodata. SI NICI NU VOI CERSI, ASA CUM ATI CERSIT VOI!!!!!!

    Repulsia pe care o am pt evrei este data de faptul ii cunosc destul de bine…din pacate…

  20. R G said

    am November 23 2009 @ 5:58 pm

    Draga Adrian,

    Iti raspund la nelamuririle pe care le ai:
    1. Ai dreptate, suntem din cand in cand frustrati si ne eliberam frustrarea punand la punct din cand in cand cate un jidan, cu metode…demne de a ne aduce satisfactie.
    2.Nu merg prea des la biserica, credinta sta in inima omului.
    3. Daca m- ai cunoaste ai ramane uimit cat de mult am grija de lumea din jur, cat de bine imi intretin si ocrotesc familia. Sunt genul de om, care pentru nimic in lume nu as rani pe cineva…cu conditia sa nu fie evreu!!!!
    4. Nici macar Aventurile lui Habarnam nu le- am citit, am fost foarte ocupata de- a lungul timpului cu studiile, cu familia si cu serviciul. De…dar iti promit ca le voi “citi” macar pe astea.

    5. Iar de furat, nu fur sub nici o forma, asta e activitatea voastra preferata. Eu sunt catolica, nu fur si nu voi fura niciodata. SI NICI NU VOI CERSI, ASA CUM ATI CERSIT VOI!!!!!!

    Repulsia pe care o am pt evrei este data de faptul ii cunosc destul de bine…din pacate…

  21. Amenintat cu moartea « Lumea dupa Eufrosin said

    am November 25 2009 @ 12:54 am

    […] samavolniciilor lor. Articolul a fost preluat rapid in blogosfera romaneasca, inclusiv de catre blogul senatorului de Ilfov, Urban Iulian. A spune raului pe nume e una dintre cele mai importante indatoriri a oricarui barbat crestin. Azi […]

  22. Blogger român amenin?at cu moartea, dup? ce a f?cut recenzia unei a rabinului Yitzhak Shapira | NapocaNews said

    am November 25 2009 @ 11:05 am

    […] acestor samavolnicii. Articolul a fost preluat rapid in blogosfera romaneasca, inclusiv de catre blogul senatorului de Ilfov, Urban Iulian. A spune raului pe nume e una dintre cele mai importante indatoriri a oricarui barbat crestin. Azi […]

  23. SS said

    am November 25 2009 @ 1:09 pm

    Urban Iulian Presedinte !

  24. R G said

    am November 26 2009 @ 9:04 pm

    Da, Doamne!!!

  25. Amenintat cu moartea | AlterMedia România (fondat? 2002) said

    am December 1 2009 @ 10:40 pm

    […] acestor samavolnicii. Articolul a fost preluat rapid in blogosfera romaneasca, inclusiv de catre Senatorul de Ilfov, Urban Iulian, precum si de catre candidatul la Presedentia Romaniei, Marian Bataiosu. A spune raului pe nume e […]

  26. baruch hashem said

    am February 17 2010 @ 7:32 pm

    In primul rand , tot ce se intampla cu acesti “evrei” tip Schapira, se intampla din necunostiinta de cauza! Acestia NU SUNT EVREI !!!Ei singuri s-au exclus din randul YEHUDIM-ilor Ei au fost chemati, prin Avraam, dar au reusit sa insele tot pamantul, cu unele versete ca cel din Geneza 12:3, cand IHWH,ii face o promisiune lui Avraam, primul Yehudi: “Voi binecuvanta pe cei ce te binecuvinteaza si voi blestema pe cei ce te blastama…” si asta ca si o amenintare , mai ales la adresa crestinilorsi ar suna cam asa: ” aveti grija cum ne tratati si cum vorbiti la adresa noastra, ca sa nu ajungeti sub incidenta blestemelor lui D-zeu!” FALS, FALS, FALS !!! Problema, din punctul de vedere al Bibliei, sta exact invers. Si ei , Yehudim, stiu acest lucru, dar au reusit sa ne insele. Mii de ani de inselaciune, hotie si tendinta fatisa de nimicire! In Epistola catre Romani, Pavel explica foarte clar , cum stau lucrurile si cine sunt adevaratii Yehudim (Israeliti)(Iudei)!In cap 11:11-23 ni se explica faptul ca Israelitii faceau parte dintr-un maslin bun, avand-l pe Avraam ca radacina, iar ramurile acestui maslin sunt israelitii. Insa evreii care nu cred in IHWH prin Cristos,sunt taiati si in locul lor sunt adusi ramuri din maslinul salbatic (Goyimii), care au crezut in Cristos. Acestia, la randul lor, avand credinta lui Avraam, au acces la seva pe care o confera radacina, adica la toate binecuvantarile si promisiunile date de D-zeu lui Israel, dar acestia trebuie sa ramana in ascultare ca sa pastreze aceste binecuvantari. Problema Yehudimilor este ca, ei n-au ramas in ascultare si nu numai ca au fost lepadati (cea mai mare parte dintre ei)ci si exilati, indepartati din tara fagaduintei.Acum prin Cristos, toti care cred in El, au dreptul sa devina Iudei (Yehudim) Ro.4:16-17 si 2:29. Chiar daca acest lucru va soca pe multi, doresc sa se inteleaga ca acesti indivizi tip Rothschild, Rockefeller, Soros,Lantos, Obama, Schapira etc. NU SUNT YEHUDIM! Adica nu sunt Israeliti! Ei sunt Goyimii adevarati! Noi , crestinii, care am crezut Cuvantul lui D-zeu, prin jertfa lui Cristos, au devenit “Israeliti” (scosi din intuneric si transferati in lumina dragostei Divine). Avraam (tatal cr3edinciosilor)a fost scos din UR (Irakul de azi) si transferat in Canaan. Desigur vine si vremea cand poporul rascumparat de D-zeu prin jertfa lui Cristos, va fi mutat in Canaanul Ceresc ! Acum , acesti falsi evrei de tip Yitzak Schapira, impreuna cu toata satra sionist-masonica, sunt doar niste hoti, care fura binecuvantarile date de D-zeu crestinilor, dar care din pricina falselor invataturi, nu sunt constienti ca le au si ca atare nu pot intra in posesia lor, iar evreilor atata le si trebuie, caci sunt o sinagoga a satanei, conform Apoc.2:9 si 3:9 si stiu cum sa actioneze, inselandu-ne, furandu-ne si cu planuri mari de exterminare conform agendei secrete ale lor!

  27. bichop said

    am January 26 2012 @ 5:32 pm

    free palestina

  28. Cartea „Tora regelui”: Rabin israelian public? ghidul uciderii ne-evreilor | Lupul Dacic said