Banner

Cadoul otravit de la DigiMobil

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=34775




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. azeroth said

    am November 17 2009 @ 3:40 pm

    E telefon, sau obiect de decor???
    Ca tot romanul, l-a luat ca vezi doamne e “gratis”….
    Daca ai nevoie de telefon il folosesti, daca nu, de ce il mai iei?

  2. AT said

    am November 17 2009 @ 4:48 pm

    Pai bai neneaca, ce sa folosesti daca la metrou nu merge, prin tara nu merge, nicaieri nu are acoperire decat in mijlocul Bucurestiului si in Constanta?! Te p*** pe el de Digi.

  3. azeroth said

    am November 18 2009 @ 10:06 am

    I-auzi…
    Uite acoperiri testate:
    Oradea, Cluj, Timisoara, Brasov, Bucuresti. Plus pe drumurile nationale intre aceste localitati.
    Plus intr-o gramada de sate din Bihor.
    E adevarat ca nu are acoperire in anumite zone, dar e la fel de adevarat ca e calitate acceptabila la pretul asta.

  4. alta opinie;) said

    am November 18 2009 @ 1:09 pm

    Am avut surpriza sa constat ca Digi Mobil are acoperire in locuri in care Vodafone si Orange nu au (am 3 telefoane, de la fiecare companie cate unul). Este normal, dupa opinia mea, daca nu utilizezi un bun sa il returnezi pentru a beneficia de aceasta oportunitate altcineva. Pentru familia mea, este o oportunitate, chiar nu se simt la buzunar convorbirile dintre noi. Ce mai, au castigat multi clienti ai altor companii de telefonie mobila! Poate ca s-a ajuns la situatia penibila cu statul la coada, din cauza ca persoanele respective nu au depus in timp util telefonul…tipic romanesc.

  5. Anticariat said

    am November 18 2009 @ 1:32 pm

    Are acoperire, nu e asta problema.

    Insa cum a zis azeroth, “Ca tot romanul, l-a luat ca e “gratis”…”

  6. Roxi said

    am November 18 2009 @ 2:10 pm

    Tipic romanesc. hai sa ne plangem si pentru ce primim gratuit.

  7. xXx said

    am November 18 2009 @ 2:32 pm

    am fost la pescuit pe malul Dunarii si pe Vodafone imi intrau bulgarii, Orange ioc, la Digi – 3 liniute- deci OK; mai pui si 1200 min in retea si 200 cu Romtelecom si e parfum.
    acum, ca unii ia cu 2 maini fara sa citeasca contractele, mai ales ca aparatele NU SUNT CADOU cum scrie in titlu ci sunt lasate in folosinta abonatului, ce sa le faca si astia? eu sunt multumit, ce mai
    sa auzim de bine

  8. Roxi said

    am November 18 2009 @ 2:45 pm

    sunt curioasa pe cand un articol despre ce proast functioneaza netul mobil de la rds, care il primesti de la ei.
    Sa fiti atenti ca nu este cadou, este tot in custodie. :)
    Eu una sunt multumita de serviciile rds&rcs. De cate ori nu a mers netul am sunat la ei si mi-au explicat pas cu pas ce sa fac sa-l repar, desi nu era problema intodeauna de la ei ce de la calculatorul meu.

  9. luci said

    am November 18 2009 @ 7:12 pm

    In contract scrie clar ca daca nu folosesti telefonul 3 luni RDS&RCS il ia inapoi.Daca semnezi un contract si nu citesti ce scrie in el iti meriti soarta.

  10. http://www.urbanviorel.ro/category/nesimtire-fara-limite/ said

    am November 18 2009 @ 7:14 pm

  11. Flavius said

    am November 19 2009 @ 9:52 am

    Sa inteleg ca domnii de mai sus sunt angajati rcs&rds care constientizeaza faptul ca in urma acestei miscari total eronate este posibil sa ramana fara job, deoarece acest circ va duce clar la pierderea unui numar considerabil de clienti.
    Este inadmisibil sa fiu chemat in caserie sa predau telefonul, iar cand ajung la caserie…sa nu am cum!!!Trebuia adoptata alta solutie, cum au venit sa le distribuie, sa vina sa le ridice, era mult mai ok!
    In fine…eu si cu toti cunoscutii mei am decis sa renuntam definitiv la rcs, numai ca e o problema: trebuie sa imi iau concediu ca sa fac acest lucru!Am preferat servicile unui avocat, cine stie..poate ma aleg si cu ceva banuti, el se va ocupa de tot: notificari, predari, clauze..deja avem inaintate ceva plangeri legate de clauze abuzive

  12. Radu said

    am November 19 2009 @ 9:54 am

    Sa inteleg ca si persoanele care nu l-au primit, in schimb figureaza cu el din mai stiu eu ce greseala…trebuie sa il predea??=))
    Sunteti criminali fratilor!

  13. Catalin said

    am November 19 2009 @ 11:07 am

    Am avut surpriza sa merg la Sinaia si sa mearga excelent.
    Si m-am tot plimbat pe valea prahovei si aveam semnal.
    Multa grija de el, sa nu-l pierzi ca il platesti!

  14. Radu said

    am November 19 2009 @ 11:08 pm

    Catalin…lasa-ne frate…ai citit macar contractul?Il platesti oricum…ma abtin sa te caracterizez

  15. Marian said