Banner

Iesirea anticipata la pensie

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=34089




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. www.vrajitorul.eu/ said

    am November 4 2009 @ 2:21 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 4 2009 @ 2:22 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Andy said

    am November 4 2009 @ 6:39 pm

    Din pacate, tatal Dvs. nu are nici o sansa sa mai fie angajat la varsta aceasta. Conform acestei legislatii aberante (legislatia europeana prevede totusi asigurarea unui venit in caz de neangajare)va trebui sa stea fara nici un venit (dupa iesirea din somaj) pana la varsta de pensionare.
    Ar trebui sa cerem (toti vom ajunge la aceasta varsta) ca aceasta lege sa fie modificata si statul obligat sa ASIGURE celor intre 45 si 65 de ani locuri de munca pana la pensionare sau sa le RETURNEZE banii opriti pentru contributia la pensie si pe care, daca si-ar fi depus-o singuri la banca ar fi avut din ce trai. Iarasi, din pacate, statul cheltuie aceste contributii la pensii in loc sa investeasca banii si sa-i returneze, sub forma pensiei, celor de la care i-a luat. Dar, e mai usor sa spui ca salariatii trebuie sa-i tina in spate pe pensionari decat sa faci investitii.
    Domnul senator ar putea initia o astfel de modificare a legii si salva astfel din ce in ce mai multi oameni ce vor ramane fara mijloace de trai.

  4. catalina said

    am November 5 2009 @ 10:25 pm

    buna seara.as avea si eu o intrebare,mama mea este nascuta pe data de 10.07.1956 si are 36 ani pe cartea de munca as dori sa stiu daca poate iesi l pensie anticipt?multumesc

  5. catalina said

    am November 5 2009 @ 10:27 pm

    buna seara.mama mea este nascuta pe data de 10.07.1956,are 36 de ani pe cartea de munca,as dori sa stiu daca poate iesi la pensie anticipat?multumesc

  6. tanase said

    am July 9 2010 @ 9:08 am

    traiesc in grecia . sint nascut 13 iunie 1954 in craiova
    am lucrat in romania in comert 115 si 10 liuni .in grecia sint pensionat pe ca zde boala cu 67& incpacccitate de lucruavind 3200 de zile lucrate va rog sa ma indrumati in romania am dreptul de pensionare pe caz de inc de muncasi daca nu am dreptul CIND POT IESI LA PENSIE.VA MULTUMESC

  7. tanase said

    am July 9 2010 @ 9:10 am

    RECTIFIC GRESEALA — AM LUCRAT IN COMERT IN ROMANIA DIN SEPTEMBRIE 1973 PINA IN IUNIE 1989 ADICA 15 ANI IMPLINITI SI CITEVA LUNI

  8. tanase said

    am July 9 2010 @ 9:11 am

    traiesc in grecia . sint nascut 13 iunie 1954 in craiova
    am lucrat in romania in comert 15 si 10 luni .in grecia sint pensionat pe ca zde boala cu 67& incpacccitate de lucruavind 3200 de zile lucrate va rog sa ma indrumati in romania am dreptul de pensionare pe caz de inc de muncasi daca nu am dreptul CIND POT IESI LA PENSIE.VA MULTUMESC

  9. IOZEFINA said

    am July 9 2010 @ 9:16 am

    SINT NASCUTA IN NOEMBRIE 1954 . AM LUCRAT IN ROMANIA 14 ANI 8 LUNI SI 10 ZILE . MA PUTETI AJUTA SA-MI DATI UN RASPUNS
    CIND AM DREPTUL LA PENSIE IN ROMANIA.AM DEPUS IN GRECIA PTR 1200 ZILE LUCRATOARE DOASARUL PENTRU PENSIE ANTICIPATA DAR MI SE CERE UN ACT-FORMULAR DIN ROMANIA –E 205–. CE DEPOT FACE -VA OG AJUTATI-MA
    .POT RASCUMPARA DIFERENTA DE LUNI CARE IMI LIPSESC IN ROMANIA PINA LA INDEPLINIREA VIRSTEI DE 15 ANI DE MUNCA IN ROMANIA
    ??

  10. IOZEFINA said

    am July 9 2010 @ 1:06 pm

    domnul avocat iulian
    noi sintem stabiliti in grecia din 1990
    domiciliu stabil
    cea ce inseamna ca aici vom beneficia la dreptul de pensie.inrebam cum se recunosc ani de munca din romania daca stiti si cum statul roman dezbagubeste statul grec. astfel ca eu sa nu pierd acesti ani
    din romania-deci sa se cumuleze la ani lucrati aici.ca si sotul meu care are si el lucrati 15 ani in romania dar beneficiaza numai de pensia de invalididate calculata la ani lucrati in grecia nu si la cei lucrati in romania.sotul meu a avut statutul in romania de EMIGRANT POLITIC GREc . va rog din suflet scrieti-mi ce alte date doriti bsa stit despre noi astfel ca sa putem afla ce trebuie sa facem in continuare.

Comment RSS · TrackBack URI