Banner

Dezvoltatorii imobiliar sint disperati nu mai accepta nici despagubiri doar ca sa nu reziliezi contractul

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=34111




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


9 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 4 2009 @ 5:07 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. www.vrajitorul.eu/ said

    am November 4 2009 @ 5:08 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Gogu said

    am November 5 2009 @ 12:29 pm

    ART. 1298 din Codul Civil:

    “Daca vânzarea nu s-a executat prin culpa unei din partile contractante, aceasta va pierde arvuna data sau o va
    întoarce îndoita, având-o primita, daca partea care nu este în culpa nu ar alege mai bine sa ceara executarea
    vânzarii.” Deci cine a dat avans si se razgandeste il pierde, cine a primit avans si se razgandeste il da dublu inapoi, asta daca nu actioneaza in privinta executarii vanzarii. Si un cumparator, dar si un vanzator, pot sa ceara in instanta executarea vanzarii, adica cine a dat avans sa fie obligat sa vina cu restul, nu conteaza cum ii face rost, trebuie sa-i faca rost. Astea sunt legile in Romanica.

  4. Dani said

    am November 6 2009 @ 9:33 am

    CUM SA MAI SEMNEZI CONTRACTUL, DACA TOT NU ITI PERMITI SA IL CUMPERI?

    Pierzi pur si simplu avansul, pentru ca te-ai razgandit, si gata. Nu mai semnezi nici un contract…

  5. Ion said

    am November 13 2009 @ 10:43 am

    Nu te poate obliga nimeni sa semnezi un contract. Daca nu vrei sau nu poti nu semnezi. In cel mai rau caz te vor da ei in judecata, dar nu vor castiga. Pana se va incheia procuseul vor fi in faliment.

    Ce zice Gogu e aberant. Cum sa fii obligat sa aduci banii daca nu ii ai? te baga la puscarie sau ce? Firma asta va avea probleme ca si altele care nu pot sa vanda ce si-au propus.

    Banuiesc ca in situatia ta sunt zeci de clienti ai firmei. Ii va da pe toti in judecata?

  6. Nero said

    am November 13 2009 @ 1:12 pm

    Caz: promitentul Vanzator nu accepta rezilierea si promitentul cumparator refuza sa semneze. Consideram ca promitentul Vanzator actioneaza in judecata promitentul Cumparator si castiga ceva ce stiu ca tine loc de act de vanzare – cumparare

    Intrebare: ce metode au sa primeasca bani considerand ca persoana in cauza are un venit modest? Pot sa puna sechestru pe salariu/proprietati?

  7. Nero said

    am November 13 2009 @ 2:49 pm

    Multumesc pentru raspunsul la intrebarea precedenta.

    Mai am inca o intrebare:
    OPC poate anula un act, daca considera ca este abuziv? sau acest lucru poate fi facut doar prin actiune in instanta?

    O zi buna.

  8. Clau said

    am November 13 2009 @ 3:21 pm

    raspunsul primit de catre office@asistentapentruconsumatori.ro este aiurea avand in vedere ca face referire la contractul de rezervare. Se vorbeste aici de antecontract de vanzare-cumparare!!!! Da, te pot da ei in judecata daca refuzi sa senezi contractul de v-c, dar de ce sa astept atat in conditiile in care securea e deasupra capului meu…… Din pacate statul poate sa ma oblige sa semnez actul de vanzare-cumparare. Am facut sesizare la OPC. In functie de raspunsul lor, am sa vad mai departe ce am de facut…..

  9. MONICA S said