Banner

Respingerea in masa a vaccinului de grip? porcina continu? peste tot în Europa

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33925




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


9 Comentarii pana acum»

  1. Scam Detector said

    am October 31 2009 @ 9:14 pm

    Cica ar face mai mult rau decat bine vaccinul asta. Asa se aude!

  2. PETITparis said

    am October 31 2009 @ 10:43 pm

  3. obiectiva said

    am October 31 2009 @ 11:38 pm

    VIRUS NECUNOSCUT.
    TOTUL TREBUIA SA POARTE UN NUME. INCA DIN 1998 SAU 2003.

    Un virus gripal necunoscut reu?e?te, de câteva s?pt?mâni, s? umple, pân? la refuz, spitalele din muncipiul Ia?i. Victimele sunt atât din rândul copiilor, cât ?i al adul?ilor.

    Sute de bolnavi se prezint?, zilnic, la control, o mare parte dintre ei fiind interna?i în stare grav? în spitale. Astfel, la fiecare 24 de ore, în Spitalul de Pneumoftiziologie din 200 de persoane consultate, în medie 50 sunt internate. La fel se întâmpl? ?i la Spitalul de Boli Infec?ioase unde au fost interna?i de urgen?? ie?eni care, în pofida faptului c? s-au vaccinat împotriva gripei în acest? toamn?, au acuzat dureri abdominale ?i senza?ii de grea??, cu v?rs?turi, temperatura corpului dep??ind, în multe cazuri, 40 de grade. O situa?ie dramatic? se înregistreaz? la spitalul de Copii „Sfânta Maria”, unde sunt, în continuare, interna?i peste 1.200 de pacien?i cu aceste simptome. Num?rul paturilor de aici îns?, este de doar 630, conducerea unit??ii sanitare ie?ene solicitând Ministerului S?n?t??ii si suplimentarea locurilor cu înc? 100 de paturi. Totodat?, la Spitalul de Copii a fost înregistrat, luni, ?i un trist record, medicii de aici acordând 135 de consulta?ii minorilor cu simptomele virusului neidentificat.
    Autor : Eduard ALEXANDRU
    Miercuri, 03 Decembrie 2003 – 08:45 AM

  4. Respingerea in masa a vaccinului de gripa porcina continua peste tot in Europa « † Apologeticum said

    am November 1 2009 @ 12:17 am

    […] sursa: Iulian Urban […]

  5. maria gheorghe said

    am November 1 2009 @ 4:01 pm

    sunt studii care arata ca niciun vaccin nu este bun sunt facute din dispozitia masonilor care doresc o noua ordine mondiala ptr a distruge lumea acest virus de gripa porcina ca si altele sunt create de ei in laboratoare si raspandite in lume

  6. Cris said

    am November 1 2009 @ 10:14 pm

    Astazi la jurnalul de la ora 13, Armand de Dekker presedintele Senatului din Belgia, este intrebat de prezentator daca se va vaccina impotriva virusului gripei AH1N1.
    Raspunsul acestuia a fost ca probabil se va vaccina impotriva virusului gripei obisnuite, dar nu pentru gripa porcina.
    Deasemeni a afirmat ca mass media este vinovata de faptul ca s-a dat o importanta disproportionata acestei gripe; .
    Raspunsul l-a “dezechilibrat” pe prezentator care nu a mai zambit si a fost foarte grabit sa schimbe subiectul…
    Pentru cei care vor sa auda si sa vada in direct raspunsul plin de bun simt al unui om politic:

    Pe banda rosie sunt inscrise:
    Programme tv; Revoir; Emissions; Actualites ; Concurs

    Clic pe Revoir , apoi pe “Revoir en vidéo” si pe 1/11/2009 la ora 13,15 este intervievat Presedintele Senatului;
    Intrebarea referitoare la gripa porcina intervine aprox in minutul 13.

    Aveti link-ul:
    http://www.rtbf.be/laune/

  7. Victor said

    am November 1 2009 @ 11:37 pm

    Toata Europa se opune, dar guvernul PDL va incepe vaccinarea in scoli pe 1 Dec.
    Genocid portocaliu, nu-i asa?
    Ce a facut Videanu pt a stopa aceasta actiune tembela? NIMIC. Dimpotriva.

    Las ca vedeti voi.

  8. ghe said

    am November 2 2009 @ 10:28 am

  9. crbs said