Tarcurile pentru mistreti – locul unde animalele sunt macelarite de niste vanatori impotenti

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33873




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 30 2009 @ 3:29 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 30 2009 @ 3:30 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Daniela said

    am October 30 2009 @ 4:54 pm

    Mda, asta despre “vanatoare”… dar ce facem cu milioanele de pasari taiate anual in gospodariile romanilor? Astea nu sunt acte de barbarism? Dar taierea porcului de Craciun ce mai e? Cand 5-6 insi pun jos .un porc si ii taie gatul? Dar cei care omoara maidanezi? Dar cei care chinuie pisici? Dar miile de miei sacrificati de Paste? Astea ce mai sunt? Hai sa nu ne dam drept sfinti, nu e cazul….

  4. http://www.urbanviorel.ro/category/macelul-de-la-balc-si-salvarea-romaniei/ said

    am October 30 2009 @ 4:55 pm

  5. lt. col. Thobescu Theodor said

    am October 30 2009 @ 7:57 pm

    Ar trebui vîna?i ?i caricaturile de m?celari de la Balc.

    Chiar f?r? s?-i închidem într-un ?arc.

  6. Cristina said

    am October 30 2009 @ 8:19 pm

    pentru Daniela
    E o mare diferenta intre a creste animale si plante pentru a le manca, si a ucide de placere, sau a distruge mediul inconjurator” pentru ca se poate” Imi pare rau ca mintea nu te duce destul cat sa poti face o diferenta intre fapte. Aici e vorba de gunoaie umane care ucid de placere si nu pentru a manca. Mai mult, nici macar nu muncesc sau platesc din buzunarul lor pentru cresterea animalelor salbatice.
    PS: Sper ca esti vegetariana, daca tipi asa in legatura cu fermierii.

  7. Cristina said

    am October 30 2009 @ 8:25 pm

    tot pentru Daniela
    Esti o persoana cu suflet bun si milos. Te admir ca iei partea animalelor de strada (care nu sunt animale crescute pentru a fi mancate). Atunci cand vrei sa aperi o cauza ai grija sa nu generalizezi, pentru ca lumea va comenta doar erorile pe care le faci si vor uita care era ideea de baza.
    Oricum, ai dreptate: sunt milioane de gunoaie care au pretentia de a avea “drepturi divine”, de viata si de moarte, asupra “lighioanelor”.
    Sa speram ca fiecare va plati pentru propriile fapte.

  8. Indy said

    am October 30 2009 @ 8:59 pm

    Ar fi interesant daca am schimba rolurile: Tiriac si invitatii lui sa fie pusi in pusca vizorului sa vada si ei ce inseamna sa fi haituit si vanat. Este cel mai stupid sport de secolul 21. Nu sunt muritori de foame sa vineze bietele animale.

  9. Daniela said

    am October 30 2009 @ 11:05 pm

    Cristina, nu m-am referit la faptul ca oamenii cresc animale pentru a le manca ci la modul in care le omoara – ce satisfactie poti sa ai cand ti se zbate mieluselul in brate si tu ii tai beregata? Cum sa mai mananci carnea aia? brrr…

    Cat despre oamenii care participa la astfel de “vanatori”… da… cred ca merita sa fie si ei in tarc la randul lor…

  10. Csaba said

    am November 1 2009 @ 1:11 am

    Daniela, acei oameni care omoara un porc nu au niciun fel de placere sadica, doar ucid pentru a manca, si asta e felul in care o fac. Aici se vorbeste despre faptul ca 1 persoana nu ucide peste 20 de mistreti intro ora pentru a manca sau pentru a prepara familiei sale meniuri de sarbatoare.
    E in regula sa nu-ti placa felul in care animalele sunt ucise, insa intre a-ti asigura alimentatia si a ucide pentru ca poti e o mare diferenta.
    Si inca ceva, sper ca nu traiesti cu gandul ca in abatoare animalele se ucid prin metode care sa nu le provoace durere sau care le provoaca placereanimalelor sau celor care le sacrifica.

  11. ildiko said

    am November 1 2009 @ 9:15 am

    Daniela
    S-a demonstrat ca si plantele simt, se exprima imperceptibil pentru noi, dar simt.
    Tu ce simti cand rontai cu pofta o salata?
    Eu accept pozitia omului in lantul trofic.

  12. Daniela said

    am November 1 2009 @ 12:32 pm

    Bai, macar salata nu se uita la mine, cu cohi umezi, cand o tai… Si eu imi accept pozitia, tocmai din acest motiv am zis ca nu e ok sa dam cu pietre in astia si sa ne consideram sfinti. Nu sariti asa repede la gatul meu…sunt de acord ca e o cretinitate ce fac, dar sunt multi care fac mai multe rele, mai grave…nu sunt singurii care omoara animale din placere…

  13. Daniela said