Un carnet ro?u pentru Crin, v? rog!

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33750




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


26 Comentarii pana acum»

  1. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 28 2009 @ 5:08 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 28 2009 @ 5:09 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Adrian said

    am October 28 2009 @ 5:45 pm

    Crin Antonescu este rau dus cu pluta! Daca un “LIBERAL” vorbeste apreciativ la adresa unuia ca Iliescu e jale. Totusi, eu “stiu” mai multe motive pentru care “ar trebui” sa-l votam pe Crinul natiunii la prezidentiale. Funny:http://www.super-umor.com/index.php?link=articol&idar=18

  4. Adrian said

    am October 28 2009 @ 5:47 pm

  5. ildiko said

    am October 28 2009 @ 6:20 pm

    Patetic articol. M-ati convins, daca merg la vot, il votez, ceilalti sunt mai comunisti decat Crin.

  6. Sara said

    am October 28 2009 @ 6:47 pm

    ildiko esti o fanatica liberala
    voteaza cu cine vrei , fa ce vrei insa nu fi penibila
    oricine spune ceva de rau de pnl sau crin e patetic, ridicol nu ?

    get a life si trageti apa dupa !
    [ma astept sa fiu apostrofat, injurat chiar de catre sustinatorii peneleului, acesti sadici impostori care nu au oglinda in care sa se uita sa vada dobitocii cu chip uman [tariceanu, nicolaescu, david,adomnitei]

  7. ticut said

    am October 28 2009 @ 10:41 pm

    si pentru Baselu nu aveti un carnet rosu???nu ziceti si ca 25% din populatie il considera vinovat de situatia economica dezastruasa in care e tara? nu ziceti cate deplasari face pe bani publici pentru a si face campanie? cate vizite in strainatate soldate cu 0 finalitati dpv economic, 0 investitii, 00000. Basescu e un ZERO! in afara de a santaja si a controla o sleahta de incompetenti nu stie nimic!!! hai la vot…cu multe cartonase rosii!!!!!!!!!!

  8. ticut said

    am October 28 2009 @ 10:43 pm

    apropo…senatoru minune mai raspunde si el la ceva sau doar acolitii se fac ca ajuta lumea si o tin ocupata cu fel de fel de articole fara substanta si fara finalitate! blogu asta deja a devenit post de stiri idioate!!!

  9. Pavel said

    am October 29 2009 @ 8:17 am

    Declaratia lui Antonescu a fost gresit interpretata, fiindca substanta ei era o comparatie intre comportamentul lui Basescu de acum si comportamentul lui Iliescu din ’90. Diferentele dintre cei doi nu sunt foarte mari, iar in contextul potrivit, Basescu nu s-ar da inapoi de la a-si apara – prin orice mijloace, pozitia pe care o are.

  10. Victor said

    am October 29 2009 @ 1:30 pm

    Politicienii au 2-3 sau 4 fetze, dupa cum le canta interesul personal de moment. Nimic nou. Nu de Crin mi-e teama, ci de gasca din spatele lui. Ne amintim ce a facut guvernul Tariceanu cu tara. a supt-o de bani afirmand ca: “”in Romania nu vine nici o criza””.

    Iulian, ziceai despre Crin ca in ultimele 9 luni n-a trecut decat de 2 ori prin Parlament, dar banu curge.
    Mizerabilul.

  11. marian said

    am October 29 2009 @ 2:24 pm

    Pai daca au pensii de parlamentari dupa 4 ani cred si eu cai doare undeva, singura lupta pentru politicieni este pensia primita de pomana de la stat

    RUSINE ASTA NU ESTE MUNCA CE FACETI VOI

    RESPECTATINE

    Domne comunism am vazut , democratie (hotie )am vazut , acum as vrea si un pic de monarhie , macar sa vad cum este si cu ea.

    De acum vom trai si mai bine!!!!

  12. Gabi A said

    am October 29 2009 @ 4:04 pm

    articol banal si fara substanta, complet subiectiv, iar afirmatiile lui Antonescu sunt subintelese si rastalmacite. Crin este responsabil pentru afirmatiile sincere pe care le face si are dreptate, insa unii nu il inteleg sau cei care nu pot sa renunte la unele afinitati politice ce imbraca personalitati diabolice. Cetatenii vor vota cu Antonescu mai intai de toate pentru a aduce schimbarea de care avem nevoie si mai apoi, pentru toate motivele si calitatile pe care le are si il califica pentru functia suprema in stat. Gabi A.

  13. liviu said

    am October 29 2009 @ 4:27 pm

    Este placut sa vezi ca sunt oameni in Romania care vor schimbare. Dar schimbare nu inseamna schimbarea Presedintelui. Va rog sa va amintiti ca Parlamentul Romaniei a demis Presedintele . Ati uitat ? .
    Eu cred ca Base se lupta singur cu coruptia din Romania. PNL si PSD sa va tataie c-r-l .

    Succes Base.

  14. M. Pertz said

    am October 29 2009 @ 5:02 pm

    Bai Urbane…”profesoras din provincie”…da tu ce esti bai cacanare, ii fi de la Bucale, de pe la Ilfov, maca-ti-as….esti un dobitoc si tu, la fel ca cretinul de Basescu..si ma repet: daca as putea sa impusc toti politicienii din tara asta as face-o, indiferent de culoarea politica!

  15. Paula said

    am October 29 2009 @ 5:38 pm

    Votul meu se va duce catre Crin Antonescu ! Atat in primul tur cat si in turul II ! Este singurul om capabil sa conduca romania !

  16. Dies Irae said

    am October 29 2009 @ 6:12 pm

    Scaderea taxelor si impozitelor este singura masura capabila sa ne scoata din criza. Restul, ne ingropa. Nu ma intereseaza culoarea politica a celui ce o propune, pe ala il votez.

  17. Ionel said

    am October 29 2009 @ 6:19 pm

    Se tot iau de Antonescu fiindca este singurul care a venit cu idei bune. La ce a aberat Geoana, acum il lasa in pace.

  18. LastChance said

    am October 29 2009 @ 6:33 pm

    Victor Alistar – Ani Matei este prorectorul universitatii SNSPA, fiind fostul lider al Uniunii Tineretului Comunist si facand parte din echipa fostului rector Secares, liantul dintre SNSPA si fosta Academie comunista Stefan Gheorghiu. Victor Alistar se afla si pe statul de plata al Institutului National de Administratie (INA), acolo unde tov. Ani Matei a fost director general adjunct in guvernarea PSD. Recent, directorul executiv al Asociatiei Romane pentru Transparenta l-a angajat ca asistent personal pe Andrei Iaver, un functionar de la INA implicat intr-o serie de activitati dubioase, care impuneau cel putin sanctionarea sa disciplinara. Sotia fostului lider utecist este prof.univ. Lucica Matei, decanul Facultatii de Administratie Publica si coordonatoarea lucrarii de doctorat a doctorandului Victor Alistar. Asemeni mentorilor sai, tanarul asistent isi ofera serviciile la mai multe discipline, polivalenta sa fiind exceptionala.

  19. eugen said

    am October 29 2009 @ 6:45 pm

    decat oameni ca Basescu.. Geoana.. Vadim… oameni care nu sunt in stare de nimic ptr tara noastra.. si care spun numai minciuni mai bine Crin Antonescu,un om care are idei bune si care vrea sa ajute tara. Basescu a avut 5 ani tara in mainile lui si ce-a facut?? NIMIC

  20. Jianu said

    am October 29 2009 @ 6:55 pm

    Ceea ce se incearca in anumite ziare nu este altceva decat o manipulare grosolana, ordinara care-i descalifica pe cei care scriu astfel de articole.
    1. Crin Antonescu a afirmat inainte de a face referire la mineriade ca \”Ion Iliescu este punctul final, este abera?ia la care a ajuns un sistem creat cu Ion Iliescu în frunte în România. ?i c? sunt foarte departe ?i n-am nimic comun nici cu Ion Iliescu nici cu Traian B?sescu. Cu domnul Voinescu speram s? am, având în vedere vârsta domniei sale ?i repet, un nivel cultural considerabil. M? tem c? dac? dore?te s? r?mân? în lumea lui Traian B?sescu ?i Iliescu, ne vom desp?r?i.\”
    2. Fraza din care a fost \”extrasa\” si prelucrata ideea ca dl. Crin Antonescu \”il spala de sange\” pe Ion Iliescu este urmatoarea : \”v?zându-l pe Traian B?sescu încep s? apreciez faptul c?, în 1990, Ion Iliescu nu a pus armata s? ne împu?te în Pia?a Universit??ii. Oare ce f?cea Traian B?sescu contestat în strad? de zeci de mii de oameni în fiecare duminic?, a?a cum s-a întâmplat în 1990, 1991, 1992?\”
    Personal n-am nicio indoiala ca Traian Basescu ar fi dat ordin de tragere. In plus din text se deduce ca in piata, printre demonstranti, se afla si Crin Antonescu …

  21. Kira said

    am October 29 2009 @ 7:36 pm

    Pai toti ailalti nu stiu decat sa creasca taxele sperand ca va trece criza de la sine. Asa doar se adanceste, si banii la buget vor fi din ce in ce mai putini. oricate taxe ar creste si ar mai pune. Sectorul privat trebuie lasat sa-si revina, altfel NU VA MAi FI NICI O VACA DE MULS ! Chiar daca pe plan international trece criza, daca ramanem cu un sector privat ruinat de taxe, la noi va persista !

  22. alinp said

    am October 29 2009 @ 10:23 pm

    Din punctul meu de vedere, nici unul din candidati nu e ok.
    Circula un e-mail mai demult, in care cineva a propus ca pe buletinul de vot sa mai apara un chenar in care sa fie scris: “Nu sunt de acord cu nici un candidat”!
    Cred ca asa ar fi corect; macar sa stie cat la suta din populatia tarii nu este de acord cu ei, desi nu vad ce ar rezolva asta…

    Nu uitati! Viitorul nu-i Aici! Incercati sa faceti bine in tot ceea ce faceti si ganditi si veti trece cu usurinta peste toate!
    Doamne ajuta!

  23. cbabeanu said

    am October 30 2009 @ 8:19 am

    Trage tare, desfiinteaza-l pe Crin , nu cumva sa-i ia locul lui Basescu ! Am totusi doua remarci serioase : unora, prin comparatie cu actualul presedinte, Iliescu incepe sa le pare mai putin nociv decit a fost ; sub regimul Basescu, procuratura a pus NUP definitiv pe dosarul lui Iliescu ….
    Si ar mai fi ceva : Dl Basescu a reusit ciudata performanta de a coaliza impotriva sa si a PD absolut toate fortele politice din Romania ; asta este o performanta unica dupa 1990.

  24. Dirlosan Gheorghe said

    am October 30 2009 @ 8:36 am

    Am citit articolul si va mai dau un motiv,pentru care nu-l votez pe Antonescu:omul,ca si partidul,este un oportunist!A stat in umbra lui Tariceanu(care nu a facut altceva decat sa-si vada de interesele proprii)si cand acesta a fost la ananghie,hop i-a luat locul!Bun!A devenit presedintele PNL!Ce a schimbat el in structura si mentalitatea acestui partid?Nimic!Acelasi model,acelasi sponsor:Dinu Patriciu!Sa ne lase cu personajul asta de carton!PNL atata poate:sa traga sfori!Candidatura lui Johanes,om cu probleme,a pus capac!Amintiti-va de propunerea lui Campeanu:Mihai- I-ul prim ministru!Niste oportunisti,care cand au luat puterea(ca si PNTCD)nu au stiut cum sa lucreze cu ea in beneficiul celor care i-au ales,ci doar in beneficiul lor!Exemple?Remes doi cartabosii!!!

  25. Dirlosan Gheorghe said

    am October 30 2009 @ 8:48 am

    Lui c Babeanu:Basescu a coalizat toate partidele deoarece loveste exact acolo unde-i doare,la salarii,la pensii si in reducerea locurilor din parlament!Cum sa nu se coalizeze parlamentari,cand fiecare dintre ei stie cu cati bani si-a platit locul pe lista partidului?Sa vedeti acum daca trece referendrumul ce bataie va fi in teritoriu!Partidele nu vor mai putea trimite “somnorosii”in parlament si nici “umplutura”!In urmatorul PARLAMENT chiar se va lucra,si cu mai putini bani!Lucru bun pentru Romania!

  26. liviu said

    am November 3 2009 @ 3:47 pm

    Crin Antonescu este un oportunist.
    Iar pentru curve e destul de frumusel.
    Asa ca da bine.
    Eu votez cu Base.

Comment RSS · TrackBack URI