Desi pare justificat nu putem lua justitia in propriile maini

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33731




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


16 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 28 2009 @ 2:49 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 28 2009 @ 2:50 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. metalshrine said

    am October 28 2009 @ 3:30 pm

    Asa e. Nu o putem lua in propriile maini. O putem aplica insa. Oricum justitia romana e in greva iar cand functioneaza da dreptate agresorilor, hotilor, jmekerilor.
    Felicitari celui care s-a razbunat. O fi razbunarea arma prostului dar e deliciul Zeilor!

  4. ildiko said

    am October 28 2009 @ 3:45 pm

    Unde nu-i justitie apar justitiarii pe cont propriu.

  5. obiectiva said

    am October 28 2009 @ 8:08 pm

    bine i/a facut. A SCAPAT IEFTIN. Eu ii taiam si mana si organul erector.

  6. obiectiva said

    am October 28 2009 @ 8:29 pm

    apropo, daca i s/atr intampla baietelului dvs. tot asa intelegator ati fi? si plin de avant al respectarii legalitatii?

  7. ticut said

    am October 28 2009 @ 10:34 pm

    Ba da…o putem lua in propriile maini! si putem ajunge si la un rezultat(vezi cazul lituanuanului, al celui din articolul mentionat mai sus).

  8. blondutzu said

    am October 29 2009 @ 12:03 pm

    Felicitari!!! in locul lui il legam de un porc si-l taram prin mijlocul orasului!!!

  9. gelu said

    am October 29 2009 @ 12:07 pm

    Ba din contra! Devine evident ca trebuie sa ne facem singuri dreptatea!

  10. Elena said

    am October 29 2009 @ 12:14 pm

    E grav cand justitia nu-si face treaba, e grav daca trebuie sa o facem noi, e grav daca nepasarea justitiei duce la asa ceva. Mai devreme sau mai tarziu se vor intampla mult mai multe cazuri de acest fel. Dar eu ca parinte inclin sa-i dau dreptate tatalui, asta pentru ca am vazut cu totii cum se face dreptate in Romania.Avocatii diavolului lupta intotdeauna foarte bine numai pentru infractori. VAI DE NOI!

  11. Catalin HN said

    am October 29 2009 @ 12:17 pm

    Foarte bine a procedat. Pt. pedofili eu as propune inchisoarea pe viata.

  12. Adrian said

    am October 29 2009 @ 12:28 pm

    Felicitari taticului si RUSINE militiei, justitiei si tuturor organelor statului care nu-si fac treaba!
    cum se face ca la noi in tara militia este eficienta doar impotriva celor care-si fac singuri dreptate??? cum de atunci cand vine vorba de un infractor dorm? nu e cumva o directiva parlamentara?
    consider ca in aceasta situatie toate organele statului care nu-si fac treaba sau si-o fac exact pe invers sunt la fel de vinovate ca si violatorul!!!

  13. Didi said

    am October 29 2009 @ 12:43 pm

    Sunt de acord ca pedolfilii ar trebui spanzurati arsi de vii etc. Problema e numai ca nu e cazul.
    1. Respectivul reclamant despre care s-a scris la ziar, din cate stiu, are dosar penal pentru conducere sub influenta alcoolului si fara permis.
    2. Reclamantul e un betiv care nu are altceva de facut decat sa bea toata ziua in fata blocului.
    3. Politia nu a facut nimic incriminatului pentru ca efectiv tipu asta nu a facut nimic. Ganditi-va ca de nicaieri vine cineva la tine si te acuza sa i-ai agresat fica fara sa ai nici o legatura cu asta si te mai ia si la bataie. Ce ar trebui sa faca politia? Ce ar trebui sa faca jurnalistii romani?
    Ma rog… Singura senzatie e cea de scarba.

  14. Didi said

    am October 29 2009 @ 12:47 pm

    Sunt de acord ca pedolfilii ar trebui spanzurati arsi de vii etc. Problema e numai ca nu e cazul.
    1. Respectivul reclamant despre care s-a scris la ziar, din cate stiu, are dosar penal pentru conducere sub influenta alcoolului si fara permis.
    2. Reclamantul e un betiv care nu are altceva de facut decat sa bea toata ziua in fata blocului.
    3. Politia nu a facut nimic incriminatului pentru ca efectiv tipu asta nu a facut nimic. Ganditi-va ca de nicaieri vine cineva la tine si te acuza sa i-ai agresat fica fara sa ai nici o legatura cu asta si te mai ia si la bataie. Ce ar trebui sa faca politia? Ce ar trebui sa faca jurnalistii romani?
    Ma rog… Singura senzatie e cea de scarba.

  15. Elena said

    am October 29 2009 @ 2:47 pm

    Atata timp cat sta si bea toata ziua in fata blocului e clar ca e un neispravit si sigur se ia de oameni. Nu le mai luati apararea atat , sunt niste nenorociti care fac umbra degeaba pamantului. Cine munceste nu are timp sa stea degeaba in fata blocului si cand il are se plimba sau se odihneste. Daca ti-e scarba ia-l acasa la tine sa nu mai bea in spatii publice. de aceea nu ne mai civilizam, se tot gaseste cate cineva sa le ia apararea.

  16. andy said

    am October 29 2009 @ 8:20 pm

    intreb si eu, nu dau cu batul : Oare copii agresati nu au drepturi?? Umbla provocator sau intr-un mod lasciv in fata pedofilului si-l provoaca ? Sau au dreptul sa fie agresati de pedofili care apoi scapa prin cine stie ce chichite ? Moartea pentru pedofili e o pedeapsa prea usoara !

Comment RSS · TrackBack URI