Familiile cu venituri de pana la 615 lei vor primi ajutoare de incalzire; alocatiile pentru copii vor creste

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33670




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. Elena said

    am October 28 2009 @ 8:57 am

    Ma minunez si ma minunez… mare ti-e gradina.. de unde domnule bani? Daca economia e la pamant ( si este) de unde?Astia promit toti si pe ma-sa si pe ta-su si toata lumea se bucura, sa vezi boierie pe noi, nu muncim dar luam bani. JALNIC! FACE-TI CEVA SI PENTRU MUNCA!

  2. Zolly said

    am October 28 2009 @ 9:07 am

    @ Elena :

    Citeste sa vezi ce inseamna CRIZA 2009 cu adevarat, nu ce propagandistic arata mass-media >> http://www.urbanviorel.ro/2009/10/22/criza-2009/

    criza pe naiba

  3. Parmalat said

    am October 28 2009 @ 10:00 am

    Legea alocatiilor e discriminatorie si nu poate fi aplicata niciodata. Toti copiii sunt egali si trebuie tratati la fel.

  4. IRMA said

    am October 28 2009 @ 10:13 am

    @ Parmalat : ar fi bine ca toti copiii sa fie tratati la fel… din pacate, copiii cu parinti cu venituri f mici, nu au ce manca. nu este corect sa ii comparam cu copiii cu parinti care au totusi, venituri suficiente (spun asa ca se sti bine ca nu exista conceptul de suficient cand vine vorba de bani).

    sunt copiii care au un singur parinte, un salariu minim in casa.

    sunt copiii de la care ne asteptam la multe. dar daca ii tinem ‘la regim’… ?

    mie imi surade ideea, dar vorba Elenei, de unde banii astia? ma rog, noi ne descurcam deocamdata, nu avem cheltuiala unei gradinite, asta pana la anu’ :)

  5. xxxxx said

    am October 28 2009 @ 10:16 am

    1. Dar de ce nu spuneti ca senatorii nu fac decit sa repare timpenia pe care “marele si priceputul ” prim ministru Boc a infaptuit-o prin a sa ordonanta de urgenta nr.106 din 07/10/2009 , cind a redus cuantumul veniturilor pina la care se putea acorda ajutor pt. incalzire inca din 2003 cu 200 lei.
    Nu-mi amintesc sa fi trimbitat atunci mare intelepciune a PDL.
    2. Si chestia cu alocatiile pentru cei cu venituri foarte mici este un cutit cu 2 taisuri:
    – lipsa de fonduri e o problema dar mai mare problema o reprezinta persoanele care toarna copii in nestire numai pt. ca ” statul sa le dea” , ei nedorind sa munceasca deloc , si sa traiasca din ajutor social si din alocatiile copiilor.
    O analiza mai atenta nu ar strica . Dar la noi asa este: aruncam piatra in balta(vezi OUG 106/2009)

  6. ildiko said

    am October 28 2009 @ 1:33 pm

    Ma tem ca, ca peste ani, Romania va deveni mai tuciurie.

  7. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 28 2009 @ 2:14 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  8. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 28 2009 @ 2:15 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  9. IRMA said

    am October 28 2009 @ 2:22 pm

    tot eu… pt omul de 5 stele :) xxxxx :)

    ”- lipsa de fonduri e o problema dar mai mare problema o reprezinta persoanele care toarna copii in nestire numai pt. ca ” statul sa le dea” , ei nedorind sa munceasca deloc , si sa traiasca din ajutor social si din alocatiile copiilor.”

    am inteles eu gresit? nu cumva spune ca ”la nivelul a x% din salariul minim brut pe economie, pentru copiii provenind din familii cu venituri salariale…”

    deci, este vorba de familiile cu venit, nu cele fara… si ajutorul social nu se da pe viata… doar o perioada scurta dupa terminarea perioadei de somaj… nu?

    ma rog, nu stiu ce se va intampla cu copiii ai caror parinti nu au deloc venituri.

    oricum, cred ca se vor mai aduna ceva hartii pentru depunerea dosarului :) ca de, acum trebuie sa dovedesti si ce salariu ai :)

  10. xxxxx said

    am October 28 2009 @ 7:23 pm

    Cred ca se face confuzie intre ajutorul dupa somaj si venitul minim garantat care se acorda de la buget celor care nu au (in acte) nici un venit sau venituri foarte mici. Asta se acorda tot timpul.Si stiu cazuri cind veneau “oamenii saraci” in mertane ca sa ia ajutorul social si alocatiile pentru N copii.
    Pe de alta parte cei cu adevarat saraci nu vor sa miste un deget daca vrei sa-i angajeji pentru o treaba; ca de ce sa munceasca cind primesc bani degeaba si mai toarna si niste copii?

  11. IRMA said

    am October 29 2009 @ 3:29 pm

    hmmm

    nu stiam ca exista un venit minim garantat acordat de la buget.

    si cand ma gandesc ca tatal meu a stat 10 ani fara loc de munca sau alt venit!

Comment RSS · TrackBack URI