Banner

Adevaratele clipuri “NOI VREM RESPECT!” pe Basescu Presedinte. Ro – VIDEO

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33668




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


23 Comentarii pana acum»

  1. Eugen said

    am October 27 2009 @ 6:21 pm

    Campaniile negative au acelasi efect si sunt LA FEL DE NOCIVE ca si Cultul Personalitatii

    ? In cazul lui Basescu, pentru ca cei care fac campanii negative non-stop, partidele PSD/PNL, n-au propus si n-au facut 5 ani nimic mai bun ca el. Impotrivirea continua la ceva bun – fara sa propui TU ceva si mai bun – este un atentat la BINELE PUBLIC.

    ? In cazul lui Nastase, pentru ca televiziunile n-au fost decat un mijloc pentru a-si crea o Dictatura personala, Dictatura care nu a fost determinata de vreo amenintare externa, nici de vreo criza economica interna sau externa, ba chiar a fost instaurata intr-o perioada in care Romania avea crestere economica si incepuse s-o duca BINE … !

    Facand socoteala reiese ca am avut 4 ani de Cultul personalitatii lui Nastase si al Partidului Stat PSD, si 5 ani de campanie murdara si demonizare a unui singur om, Traian Basescu, si a unui singur partid – PDL – indiferemt ca acesta a fost la putere sau in opozitie.

    Concluzia?
    Cine cumpara TOATA Presa doar ca sa faca “campanii” impotriva unei SINGURE Persoane, sau PENTRU ridicarea in slavi a alteia, face de fapt campanii impotriva a 22 de MILIOANE –

  2. ticut said

    am October 27 2009 @ 6:35 pm

    multa m…e lu Baselu si gastii lui!!!

  3. Victor said

    am October 27 2009 @ 8:57 pm

    Dragut.
    De ce nu se difuzeaza pe posturile tv?
    De aia, nu-i asa?

  4. ovidiu said

    am October 28 2009 @ 8:06 am

    Succes lui Base si multa liniste lui Ticut ca nu vede coruptia din Romania

  5. xxxxx said

    am October 28 2009 @ 9:56 am

    lehamite,….mare.

  6. Un contabil said

    am October 28 2009 @ 10:22 am

    Asa trecem de criza ?
    El e vinovat, ba nu ei, ba nu noi, dar atunci cine? E ca in bancul ala cu ardelenii:

    Stateau la masa si unul se scapa pe el, celalat intreaba:
    – Ce miroase, te-ai scapat pe tine ?
    – Nu !
    – Atunci cine ?
    – Un caine.
    – Da nu vad nici un caine !
    – Nu-i bai ca poate vine !

    Sa va fie rusine ! La ce anarhie e acum e posibil oricand o rasturnare de situatie, fereasca Dumneazeu de unul care poate pune mana pe fortele armate. O lovitura de stat e posibila in orice moment si atunci adio Europa.

    Intre timp noi cei 22 de milioane ne ducem lafund incet si sigur … fara respect

  7. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 28 2009 @ 2:23 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  8. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 28 2009 @ 2:23 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  9. Dana said

    am October 28 2009 @ 3:05 pm

    De ce le e frica nu vor scapa ? Stie cineva care minte bolnava a gandit sloganul asta ? Mie, ca simplu cetatean, imi este frica de Basescu si talibani sai, dar sper sa scapam de ei.

  10. Dana said

    am October 28 2009 @ 3:09 pm

    Eugen, nu e cazul sa ne bagi in aceeasi oala cu tine. Daca si tu esti un pupiin….st, asta nu inseamna ca suntem toti ce 22 milioane de cetateni.

  11. doctorul said

    am October 28 2009 @ 3:58 pm

    foarte bine le face basescu
    ei sunt atat de disperati ca nu isi mai pot pune gheara peste tara asta ca au facut din basescu si pdl singurii vinovati
    o cretinitate mai mare nu credeam ca vad in RO

    ce bine insa nu toti sunt spalati pe creier si indobitociti ca dana & others…

    si danutza nu uita : de ce ti-e frica NU vei scapa

  12. Jean said

    am October 28 2009 @ 4:50 pm

    Domnisoara Udrea a zis, citez:”Noi suntem urmasii lui Traian, Traian Basescu.”
    Pedeleii sunt urmasii lui Traian Basescu?! Si tatii pedeleilor ce-au zis cand au aflat asta?! :)

  13. Ceau?escu said

    am October 28 2009 @ 10:38 pm

    De ce v? este fric? nu ve?i sc?pa

    Christo?i s? fi?i, nici în mormînt

  14. roxy said

    am November 4 2009 @ 12:20 am

    doctore,ia sleahta de de nebuni si duceti-va la balamuc si luati ghiara de pe aceasta tara,a ajuns base si ai lui hoti sa ingenuncheze un popor,base! sa iasa la pensie doar este la conducerea romaniei de 20 de ani

  15. Victor said

    am November 4 2009 @ 7:18 pm

    Jeane….daca nimeni nu vorbeste de tampita aia, las-o si tu mai usor. Nu mai agita apele. Si asa e blonda si nestiutoare, chiar daca e in fruntea PDL.
    Eu nu ma simt urmas al lui Basescu. Poate PDL-istii.

  16. sorin said

    am November 10 2009 @ 8:33 am

    priviti ce ne respecta pe noi altii… http://v.youku.com/v_show/id_XNDYxMTE5NTI=.html

  17. Ruxandra said

    am November 29 2009 @ 8:03 pm

    Pentru cretinii care nu vad adevarul.Mai nenorociti ai sortii,daca PSD,nu mai scapati de ei NICI ODATA.Atunci sa va vad cu sarutati mana lui PATRICIU si VANTU sa va dea MINIM PE ECONOMI>Daca asa vreti n-aveti decat sa votati PSD.
    Eu votez BASESCU.
    MULT SUCCES D_LE PRESEDINTE<SI INCA 5 ANI LA COTROCENI !!!!

  18. ana said

    am November 30 2009 @ 6:55 pm

    bai portocaliilor,mai lasatil in pace pe base.nu vedeti ca iati subtiat pielea de pe fund,cu atatea pupaturi?asta nu vrea sa plece de la cotroceni,a zis ca ramane acolo chiar ca si portar sau gradinar,ca pe scaunul prezidential oricum nu mai sta.Ha…Ha….Haaaaaa.

  19. Aura said

    am December 2 2009 @ 8:45 pm

    GHICI CU CINE AM VOTAT

    Ni-l prezentau, ca pe …Mesia
    Ce scapa , sigur. Romania
    De hoardele ce ne pocesc,
    Pe noi,neam fin si romanesc
    Si mai spuneau,pe ici-colea
    Ca stie clar, cam ce ar vrea.
    Ca vrea sa faca ,de-nceput
    Ce altii nu au mai facut.
    Ca vrea s-arate el, ce poate :
    Ordine noua-n tot si-n toate.
    Si, evident, va cere-un vot
    Acum, ca-i vorba despre … “pot “!
    Stateam si ma uitam, ca chioru`
    Si studiam televizoru`,
    Si ma-ntrebam, neincetat:
    O fi sau n-o fi, “virusat”
    Ca de “emis” emite bine,
    (Depinde totusi,pentru cine ?)
    Apoi,am studiat ….antena,
    Credeam ca ea este problema
    Ca de-atata « emanat »
    Putea sa se fi « ecranat ».
    Iar cand vazui, ca se-albastreste,
    Si-apoi,pe loc se inroseste,
    Eu fara dubii am conchis:
    Televizorul –sta inchis !
    Si daca vreau eu,informare
    Citesc reviste si ziare.
    Si am citit ,si-am tot citit
    Dar parca mai rau m-au tampit.
    Ca eu ziceam ca aflu vesti
    Despre ce poti, despre ce esti.
    Intr-un ziar zicea de bine
    In altul,toti muscau din tine
    Ei, cu asa (dez)informare
    Am renuntat si la ziare.
    Si uite-asa,netam-nesam,
    Nu mai aud nici de Hayssam,
    Nu mai citesc nici despre hoti
    Ca mi se rupe, chiar de toti.
    Si nu mai merg nici la votare,
    Mai bine merg …peste hotare.
    « „Dar,….(zise vocea interioara)
    Ce faci, cu dragostea de tara » ?
    Si-atunci,c-o ultima sfortare,
    Am mers in sectia de votare
    Si furios si plin de sila
    Am pus o ultima stampila.

    Stimati,dragi guvernanti, de soi
    Noi va-ntelegem si pe voi :
    Stim ca va plac masinile straine,
    Vilele mari si cu piscine
    Conturi in lei si in valuta
    Si toate astea din …bancruta !

    Dar va propun un Pact cu Romania,
    Si sa-l semnati cu toata omenia.
    Fiti demni,onesti si devotati
    Si va promit ca veti mai fi votati !
    Iar daca nu puteti, nu vreti, nu stiti
    Va «facem »cu stampila ,ca sa fiti cuminti.

  20. Aura said

    am December 2 2009 @ 8:48 pm

    V-a placut?Aplauzele si felicitarile,deasemena dansul si …restu` dupa 6 Decembrie 2009 !

  21. Aura said

    am December 2 2009 @ 9:13 pm

    NOI, Traian Basescu si Mircea Geoana !

    Cuvantare catre natiunea romana,(adica locuitori ai Romaniei si nu numai)

    Stimati neputinciosi si neajutorati ce sunteti – de trebuie sa lupt eu ptr voi (zise Traian B.) si …stimati “nenorocitii dreaqului”(ca de-a dreaqului ce sunteti ati ajuns asa – zise Mircea G. ),
    Noi doi, IMPREUNA, vom da o lupta crancena si …incrancenata, in fata Dvs,dupa care, veti hotara,cu stampila-n brate,in maini si in ….suflet(adica, veti ramane MARCATI pe viata), pe care dintre noi doi,ne iubiti/doriti/sortiti/sortati/votati ! Daca ma alegeti pe mine (zise TB) va demonstrez, ca nu e greu, ca toti astia, care azi sunt impotriva mea (majoritatea parlamentara),dupa 6 decembrie 2009 – vor fi ca niste catelusi,adica cu limba scoasa de un cot, ba chiar as putea spune ca vor dormi ca vulpea – cu coada intre picioare sau ca sticla de otet – cu dopul….bagat !
    In oricare dintre ipostaze, va asigur,dragi romani,ca de-abia vor astepta sa participe la guvernare – mai zise TB,si deschise o noua conserva cu spanac.
    In acest moment de respirro,intra in …con text (adica, citeste un text,con-ceput de altii,preastilatul si preamaiminunatul MG). Acesta citeste urmatoarele :
    :” Mai,draga!” Chintesenta starii de necesitate,impusa de conjunctura politico-economica a patriei noastre, ma determina sa coagulez(de la GULAG) toate fortele politice, care de dreapta,care de stanga,care cu sageti in sus,sau in jos,nici nu mai conteaza,intr-o “comuniune consensuala”, de asa maniera incat,toti cei implicati sa fie….satisfacuti ! De aceea rog cetatenii patriei, sa renunte benevol, ba chiar voluntar,la optiunile lor personale, si sa puna interesul national inaintea oricaror altor pretentii si deziderate personale, si cum spuneam, sa ma voteze pe mine, Mircea Geoana – care reprezint o multitudine de idealuri si vise, ale cetatenilor: ” cu fata umana” si cu …”bun-simt”!!! Toti acesti cetateni,si-au pus cate o speranta,sau mai multe,in mine, de aceea va rog,in numele lor,sa inchideti ochii,pastrati linistea,nu rupeti randurile, si votati-ma, numai si numai ….pe mine !” Asa suna lectura manuscriptului,de mare insemnatate istorica,pe care “tugulanii” trebuiau sa il inghita….cu virgulele,punctele si subpunctele,aflate la citirea cursiva, printre randuri.S-a lasat apoi o tacere,aproape mormantala,o LINISTE,(invocata parca de Shamani) – si poporul, de fata adunat,a cerut un TIME OUT,ca sa analizeze propunerile celor DOI MARI BARBATI AI NATIUNII !!! Si au analizat, si pe fata si pe dos, ba chiar si din lateral-dreapta si lateral-stanga, si in final, au ajuns la concluzia ca ambii-amandoi,impreuna sau separat,concomitent sau pe rand, ar trebui sa indeplineasca cumulativ, cateva criterii,pentru a fi ceea ce se cheama adevaratul LIDER al minusculei,dar preafrumoasei si preamaimununatei Romanii:
    1. Sa nu insele-n veci poporul,nici cu vorba ,nici cu televizorul.
    2. Sa nu se lase cumparati,de mari investitori trucati.
    3. Sa nu ne minta cu “tandrete si finete”,ca-n prima noastra tinerete.
    4. Sa nu dea liber la “ciordeala” din avutia nationala.
    5. Sa stie si cand doarme dus,ce « vanturi » bat,din est si-apus.
    6. A sasea zi,tot lucratoare,de esti un LIDER de valoare.
    7. En fin, Duminica e zi de soi,si nu uitati:VOTATI CU NOI !!!

  22. mada said

    am January 31 2010 @ 5:51 pm

    basescu si cu toti ai lui o sa duca tara la faliment.nu mai are omul de munca ca nu sunt bani de salarii si acum marele boc sa hotarat sa ia trusoul copiilor ca nu le ajunge lor bani pt excursii.oare copilul ala care se naste are vreo vina ca parinti au o situatie buna ???
    e draptul copilului…nu facettara noastra care era bogata o tara de nimic…ganditiva la viitorul altora si lasati tineretul la conducere,viitorul tari.

  23. manu said

    am October 20 2010 @ 11:36 am

    Citesc si nu-mi vine a crede cate greseli de ortografie, de gramatica. Chiar daca este vorba de NET, incercati dragi concetateni a scrie ROMANESTE.
    Asta era doar tangential. Problema adevarata este ca dintre toti cei care s-au rotit la guvern, aceiasi si tot aceiasi, guvernul Boc, cu toate balbaielile lui, a stat pe pozitie, a incercat sa faca CEVA, si-a dat silinta sa scoata tara din ceata, A DESCOPERIT FRAUDE SINISTRE SI IMENSE, A RELEVAT HOTIILE NEMAIPOMENITE PERMISE DE GUVERNUL(ELE) ANTERIOARE !!!!!!!!!! ASTEPTAM SI MASURI ! Presedintele ? Aveti unul mai bun? Eu NU. Si daca e vorba de DICTATURA, pana si azi se simte dictatura mascata a lui ILIESCU sub care a inceput degradarea morala si materiala a tarii…….
    In tara asta TREBUIE sa se faca ceva solid si de durata, sa putem nadajdui la lege adevarata, sub care marea majoritate sa se simta ocrotita, pazita si sub ale carei puteri reale sa se dezvolte o societate umana, nu gorilele care dau tunuri, fac crime si umbla libere ! EU vreau sa insemn ceva, sunt pilon al societatii, platesc toate darile puse pe cocoasa si vreau atunci liniste, pace, arta, cultura, protectie, posibilitatea de a ma duce in statiune an de an, vreau acel mult-apreciatul si inexistentul TRAI DECENT, dar nu presedintele este raspunzator pentru asta. El e doar un om in care dau toti cu barda, il manjesc si-l denigreaza, il hartuiesc si il musca dar a nu se uita: BAZELE DISTRUGERII SOCIETATII ROMANESTI AU FORT PUSE DIN 1990 ! El doar a mostenit asta iar revenirea PSD la putere, ar fi revenirea caracatitei ucigase care cu tentaculele si ventuzele nesatule, ar lua si ultima suflare a Romaniei. S-au invatat, au experienta. De-aia vor cu orice pret PUTEREA, stau la panda: guvernul Boc va scoate tara cu chiu cu vai din criza. In acel moment, fiti atenti, vor ataca caci toti vor fi sleiti de puteri. Si PD-L-ul si guvernul si presedintele si primul minustru, care acum se lupta si cu vremurile de criza si cu dusmanii de langa ei: ai lor si ai tarii. Atunci veti vedea cum va curge sange la posturile tv., ce-a fost pana acum, au fot colinde de Craciun………Daca tu ca partid te cosideri mai apt spre a scoate tara din negura asta chinuitoare, de a ocroti poporul asta extraordinar de chinuit, oare nu arati de pus la zid daca nu vii cu solutiile tale “geniale” pe care le tot fluturi pe canalele tv? Orice ar fi, vino cu ele ! ……… Nu sunteti patrioti, domnii mei, bieti epigoni TOTI…………..DOMNULE PRESEDINTE, DOMNULE PRIM MINISTRU, AVAND IN VEDERE CA NU SUNTETI DUMNEZEU, INCERCATI SA DIFERENTIATI GRAUL DE NEGHINA, CACI LA NIVELUL DVS. SE POATE FACE ! DELEGATI MUNCA, CERETI REZULTATE, DIZOLVATI PARLAMENTUL, REORGANIZATI ARMATA SI ATRAGETI-O DE PARTEA DVS., JUSTITIA RESUSCITATI-O (a-propos, ce mai face Doamna Monica Macovei?) SI PUNETI-O SA MUNCEASCA PENTRU OMUL DE RAND, RECONSTRUITI INDUSTRIA SI DATI AGRICULTURII AJUTOR IN BANI SI UTILAJE, SUGERATI REORGANIZAREA AGRICOLA PE UNIUNI SI TAIATI STUFARISUL DE PUTUROSI CARE PLIMBA PIXURI LA GUVERN , FACETI ODATA DRUMURILE ALEA SI CARE CUM FURA, TAIATI-I MAINILE !!!!!!!! SI ASTA TOT DIFERENTIAT, CAI MANA ARE DEGETE ! HAIDETI, CA E SIMPLU! Spuneam cuiva: atat de fragila este linia intre DECENTA si SARACIE, ca nu-i de mirare sa fie 22 de milioane de bolnavi psihic de frica si grija……