Fundatura

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33558




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


27 Comentarii pana acum»

  1. ildiko said

    am October 25 2009 @ 9:03 am

    Fundatura? Aici ne-a condus basescu si partidul prezidential.
    Trebuie sa fii naiv pana la cretinism sa crezi ca doar pdl si basescu ne scot unde ne-au bagat.

  2. Lica said

    am October 25 2009 @ 11:43 am

    Sorin Ovidiu Vantu, Dinu Patriciu si Dan Voiculescu si-au dezvoltat afacerile sub mandatul lui Ion Iliescu si acum doresc o noua perioada de ‘liniste’, pentru a putea pune mana pe companii precum Posta Romana, Romgaz, Transgaz, Conpet sau Oil Terminal, a acuzat sambata presedintele Traian Basescu.

  3. Eugen said

    am October 25 2009 @ 11:55 am

    “România nu mai are nevoie de un Iliescu în caricatur? pentru a fi ?ef de stat”

    “Observ tenta?ia, obiectivul multora din mijloacele mass-media, de a acoperi campania cu o zgur? de subiecte neimportante, exact pentru a distrage aten?ia de la incapacitatea multor candida?i de a prezenta solu?ii. Este interesul lor s? aib? un pre?edinte cu care s? poat? negocia. Din acest motiv, ar vrea un electorat neinformat, care s? poat? fi manipulat ?i îndreptat cu votul c?tre al?i candida?i.

    Unul din lucrurile cu care eu m? mândresc, de?i am fost acuzat de foarte multe ori din acest motiv, este acela c? nu am negociat. Nu am negociat interesul na?ional nici cu domnul Vântu, nici cu domnul Voiculescu, nici cu domnul Iliescu, nici cu domnul Patriciu, cu nimeni, ?i atât mai pu?in cu domnul Hrebenciuc sau Vanghelie. Obliga?ia mea a fost s?-i reperezint pe români, ?i asta voi face în continuare.

    Am v?zut, la depunerea candidaturii domnului Mircea Geoan?, momentul în care domnul Ion Iliescu anun?a c? îi pred? ?tafeta domnului Mircea Geoan?. Nu cred c? mai avem nevoie de o Românie guvernat? ca pe timpul domnului Iliescu. Asta este schimbarea pe care o propune domnul Mircea Geoan?, s? preiei ?tafeta de la domnul Ion Iliescu? Cum s-au consolidat ?i Voiculescu, ?i Patriciu, ?i Vântu, ?i toat? clientela lor? Prin lini?tea ?i t?cerea domnului Iliescu. Nu cred c? România mai are nevoie de un Iliescu în caricatur? pentru a fi ?ef de stat.

    România are nevoie de un Pre?edinte puternic, care s? poat? s? împing? reformarea statului înainte, pentru ca statul s? fie echitabil în raport cu to?i. Senza?ia mea este c? nu sunt în competi?ie cu Mircea Geoan?, ci cu Ion Iliescu, care este în spatele lui. Va fi prima dat? când o s?-l bat ?i pe Ion Iliescu, nu numai pe Mircea Geoan?. La vârsta dânsului, domnul Ion Iliescu putea s? evite o b?taie electoral?, putea s? evite dac? nu se b?ga, s?-i transmit? ?tafeta lui Mircea Geoan?.

    Eu ?tiu foarte bine c? b?t?lia mea nu este cu Mircea Geoan?, nici cu Crin Antonescu. B?t?lia pe care o voi da este cu Ion Iliescu, care ?i-a pus în fa?? ni?te perdele zâmbitoare, aparent modernizatoare. Dar Mircea Geoan? nu poate vorbi despre modernizare atâta timp cât n-a fost în stare s? modernizeze chiar Partidul Social Democrat.

    Dac? ar fi trecut proba de a moderniza Partidul Social Democrat, ?i nu ar mai fi fost controlat de Ion Iliescu, de Hrebenciuc, de Vanghelie, a? fi spus: a modernizat un partid, poate s? încerce ?i cu ?ara. Dar nu a reu?it s? modernizeze nici m?car partidul domniei sale, vine tot cu domnul Ion Iliescu la predare ?tafet?, dânsul la primire ?tafet?, nu, mul?umim, nu mai vrem România domnului Iliescu”.

    Traian B?sescu la întâlnirea cu reprezentan?i ai administra?iei publice locale din jude?ul Dolj

  4. Catalin HN said

    am October 25 2009 @ 2:06 pm

    De acord cu “ildiko”.

  5. Racodz said

    am October 25 2009 @ 2:12 pm

    cataline + “ildiko”. dar de ce nu va faceti voi un partid ba sa vedem ce stiti voi sa faceti
    hai atotstiutorilor si moralistilor

    daca v-ar putea accesa oamenii datele personale, de cand ati fost mici, cred ca ar gasi atatea imperfectii si greseli, atitudini in familie, pe strada, etc. incat s-ar lamuri multi cine sunt astia care arunca cu piatra si se bat cu pumnul in piept

  6. Parmalat said

    am October 25 2009 @ 3:30 pm

    Pai oricum nici voi nu faceti curatenie in sistemul bugetar. Daca castiga Basescu se gaseste careva sa-i traga un glont in cap. I-as trage chiar eu daca mi-ar da cineva un pistol.
    Fac 17 ani dar sunt erou national, ies la 40 de ani din puscarie in plina glorie, voi face declaratii la televizor, voi spune ca mi-am sacrificat viata ca sa feresc Romania de dictatura.
    Sa dea Dumnezeu sa fac rost de un pistol ca stiu eu ce am de facut!

  7. ildiko said

    am October 25 2009 @ 4:36 pm

    racodz
    Nu ma bat cu pumnul in piept, cheltui cat castig din salar la o firma particulara, nu datorez nimanui nimic. Gandesc singura si nu las sa fiu manipulata. Politica o gandesc la rece si din moment ce presedintele, guvernantii, parlamentarii sunt platiti si din banii mei si nu invers, am tot dreptul sa-i critic, indiferent de apartenenta politica.
    In rest icearca sa gandesti si tu la rece.

  8. Radianu Mihai said

    am October 25 2009 @ 5:43 pm

    numai pentru campania denigratoare dusa de toti impotriva lui basescu,care nu este fata mare in nici un caz,am sa-l votez sa vad ce o sa faca cacaciosii de geoana,crin si oprescu (restul neavand
    sanse la mai mult de 10-15% impreuna)!

  9. noNAME said

    am October 25 2009 @ 5:53 pm

    @ ildiko
    manipulata zici?
    patriciu, sov, fni, iti spune ceva? iti spune ceva realitatea media care se dau lupii moralisti si nu-si platesc nici macar darile la stat ?
    voiculescu, iliescu, sov, patriciu, nastase, lista poate continua

    de astia ce zici ? crin , specimenul crin care se merita NU CA PULIMEA IN RO CI IN AFARA !! SI apoi se da printul alb de pe calul din padurea lui patriciu si vrajeala cu bogdan olteanu care-i da informatii lui patriciu

    mi-e sila de ce aveti in cap !! apropos nu va plangeti atata si puneti mana la munca

    stii cati sunt platiti din banii mei ? stii de aia de la FNI ramasi fara bani ? ai auzit de putredul de bani patriciu si cum au pus mana pe RO mafiotii astia care acum se dau lupii milosi si caldurosi

    foarte bine le face BASESCU !

  10. Dani said

    am October 25 2009 @ 7:49 pm

    @ ildiko:

    Bravooooooooo!

    Fundatura? Aici ne-a condus basescu si partidul prezidential.
    Trebuie sa fii naiv pana la cretinism sa crezi ca doar pdl si basescu ne scot unde ne-au bagat.

    Trebuie sa fii cretin sa crezi ca dupa ce ne afunda de 9 luni in rahat, tot ei o sa ne scoata acum….

    Dar uite ca inca mai exista 30% cretini in tzara asta… cu cat se scufunda mai mult in rahat, cu atat aplauda mai tare dictachiorul…

    Asa faceau si acum 20 de ani, asta fac si acum…

    Lasati-ne sa speram intr-o schimbare…

  11. Catalin HN said

    am October 25 2009 @ 9:25 pm

    @ Racodz:
    Nu sunt atotstiutor, dar nu esti tu in masura sa ma judeci din moment ce nu ma cunosti; vezi mai bine de “barna din ochiul tau” decat de “paiul din ochiul altuia”. Mi-am exprimat opinia in mod civilizat si asa am de gand sa fac si in continuare. Cu piatra nu arunc fiindca imi place sa ma comport civilizat. Si daca vei citi cu atentie comentariul meu vei vedea ca nici nu ma “bat cu pumnul in piept” asa cum zici. Din pacate manipularea prezenta peste tot in mass-media se dovedeste foarte eficienta si are ca rezultat obtinerea de indivizi cu creierul spalat (ca tine) care au devenit “fani” ai unor politicieni (si aici nu ma refer doar la basescu ci si la toti ceilalti din cursa electorala). Dupa parerea mea nici unul din cei care au intrat in cursa electorala nu merita sa devina presedintele Romaniei. Dar dintre toti, basescu este in acest moment, de departe, cea mai nociva solutie pt. Romania. Un individ lispit de caracter si cu probleme psihice care ii confera tendinte dictatoriale (daca nu ma crezi intreaba un psiholog care iti va confirma), care si-a inceput ascensiunea politica vanzand flota Romaniei (nu poate fi judecat pt. asta fiindca are imunitate), a tesut o retea de intrigi pt. a deveni liderul PD, a furat cat a putut ca primar al Bucurestiului (iti dau doar 2 exemple: contractul cu Luxten si afacerea Parcul Bordei, dar sunt muuuuuuulte alte exemple) si odata ajuns presedinte, s-a implicat in afaceri cu armament prin firma fratelui sau, si-a propulsat fiica eba in postul de europarlamentar (dupa ce o “angajase” la Luxten pe un salariu de 17.000 euro/luna – poti verifica , apropo, tu cat castigi pe luna?) si, ceea ce e cel mai grav, A ADUS ROMANIA IN PRAGUL COLAPSULUI ECONOMIC SI SOCIAL prin conducerea iresponsabila a guvernului lacheului-majordom-personal boc, care a facut intr-un singur an de guvernare mai mult rau Romaniei decat toate guvernele din ’90 pana in 2008. Stiu ca basescu are sanse reale sa castige, manipularea da roade. Dar mai sunt si oameni care nu se lasa manipulati si care gandesc “la rece” iar eu fac parte din aceasta categorie.

  12. perssonal49 said

    am October 26 2009 @ 12:11 am

    Parmalat said ala cu pistolul.Inca nu am vazut pina acum un romin asa viteaz si si in stare sa se jerfeasca pt o cauza,indiferent care ar fi ea,cum vrea sa se dea nenea omul,de mai sus.
    Pina una alta singura scapare (pt clasa de mijloc,sau de jos,sau pt multime)e Basescu,In momentul de fata altul mai tare nu avem.Daca vine PSD sauPNL,din nou ii scapam la ciolan si se stie ce se intimpla cind vrei sa iei ciolanul din gura lui Grivei
    Pina in prezent astia sunt singurii care efectiv au dat ceva la pensionari si incearca sa indrepte anomaliile de pina acum
    Cu stima

  13. ildiko said

    am October 26 2009 @ 9:19 am

    noNAME
    noNAME, no brain.

  14. Seruncul said

    am October 26 2009 @ 9:59 am

    aaa
    daca zice omul de fni, sov invest, patriciu, distrugerea economiei, miliardari pe spatele poporului…e no brain aa??

    deontologilor, frustratilor, ratatilor de liberali, pesedisti sau ce mama dracu va credeti

    nu ma intereseaza ce castigi sau unde castigi tu ildiko, te-am urmarit si am vazut ca tot ce-i negru vezi intr-o parte, deci esti 100% manipulata/sau manipulat ca nu stim daca esti barbat insa ce-i mai rau nu stii sa respecti parerea altuia

    nu sa fi de acord cu ea, ca ti-ar fi cam greu din moment ce nu vezi decat paiul din ochiul altuia si nu trunchiul gros din ochiul tau

    get a life si baga-ti mintile in cap

  15. Seruncul said

    am October 26 2009 @ 10:03 am

    @ Catalin HN

    auzi amice, pune mana si scrie aici istoria de distrugere, manipulare si defaimare a Romaniei de catre urmatorii :

    ILIESCU
    TARICEANU
    NASTASE A
    PATRICIU [CARE ARE ADEVARUL SI ALTELE]
    SORIN OVIDIU VANTU [CARE ARE ACUM REALITATEA TV, REALITATEA FM, COTIDIANUL ETC.
    VOICULESCU [ANTENA 1, ANTENA 3, ANTENA MASII, RADIO ZU, ETC.]
    CE A FACUT CRIN , MAGICUL CRIN CAND A FOST IN URMA CU MULTI ANI MINISTRU
    LEGATURILE LIBERALILOR CU PATRICIU SI LEGATURILE MOGULILOR INTRE EI PENTRU A MANIPULA SI INDOCTRINA MASELE, FARA SA LE AJUTE IN VREUN FEL
    SPUNE-NE DE FNI SI CUM SE DOARME LINISTIT IN VREME CE SMECHERUL CU RANJET SARCASTIV SOV ITI FURA BANII SI TE LASA PE STRAZI CU PROCESE DE GAT SI IOANA MARIA VLAS DE CATERINCA
    SI LISTA E URIASA, POATE CONTINUA AMICE

    GET A LIFE SI TU SI TINE MINTE : NU FI BA PROST, SAU DACA ESTI NU CREDE CA TOTI SUNT ASA

  16. ildiko said

    am October 26 2009 @ 11:49 am

    seruncul
    Ai uitat sa adaugi la lista de mai sus si falitii din pdl si cercul de influenta in frunte cu primul om din stat.
    Eu nu am luat apararea niciunuia dintre ei, daca mi-ai vazut comentariile citeaza macar una ca sa-ti sustii afirmatia.
    Daca pozitia mea antibasescu coincide cu parerea similara a trei killeri in serie, dupa logica ta si eu sunt killer in serie.
    Imi mentin parerea din precedenta mea postare.

  17. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 26 2009 @ 1:09 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  18. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 26 2009 @ 1:09 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  19. gabriel said

    am October 26 2009 @ 1:53 pm

    sa fim seriosi e bataie pe ciolan recunoasteti domnule urban http://www.joaca-jocuri.com

  20. gabriel said

    am October 26 2009 @ 1:55 pm

    sunteti pe aceias corabie domnule urban asa ca va inteleg temeriile o sa ne scufundam de tot cine oare este de vina ?? asta este intrebarea ? http://www.pulso .us

  21. bmc said

    am October 26 2009 @ 2:50 pm

    Cand citesc ce scriu activistii PDL si sustinatorii “hard” a lui Base (e expresia cuiva care mi-a placut) , m-apuca rasul. Inainte ma apucau dracii cand vedeam asa prostie. Acum doar ma amuz, si la fel ii sfatuiesc si pe ceilalti (idilko si restul). Au si ei o placa in cap: Ilescu, Voiculescu, Patriciu, Vantu, masonii, evreii, romulanii, klingonienii etc… Daca le spui de Udrea, Ridzi, Berceanu, Videanu, Bercea Mondialul… parca ii si vad ca fac o mutra din aia confuza… “Aaaa… deci, deci…. Nu domle ca astia n-a facut nimica.. Sunt soldatii lu’ imparatu Base care lupta cu comunistii si cu satanistul de Iliescu, Voiculescu, patriciu… etc..”.

    Revenind la textul postat de dl. Urban. Il citesc si ma bufneste rasul… Cum ne explica dansul cum o ia razna cursul euro daca iese Crin… Parca Crin ar fi un fel de bau bau pentru cursul euro…. D-le Urban, serios, ce naiba domnule, nu gasiti niste chestii mai credibile? Chiar am pretentii de la Dvs… Dvs nu sunteti la fel ca penibilii aia din PDL care apar pe la TV indugand tot felul de prostii…

  22. tot ala said

    am October 26 2009 @ 2:54 pm

    @ bmc, ildiko. cata

    nu le iau apararea alora din pdl care au facut si fac rau tarii si poporului, insa imi repugna cretinatatea asocierii unor fapte reale si grave [SOV INVEST, FNI, ILIESCU-MINERIADE-MORTI [intelegi bmc ; ai avut vreo ruda moarta la revolutie , eu am avut mai nesimtitule ] cu klingonieni, alieni si alte cacaturi

    sunteti prosti de bubuiti daca credeti ca lumea se mai bazeaza pe peneleu, pesedeu, vanghelie, infectul de becali si a lui mafie cu bodiguarzi care bat oamenii [isi fac ei legea si apoi cica se inchina da Dzeu] si alti nemernici

    in final insa o sa vedeti ce o sa iasa

    adio si n-am cuvinte

  23. bmc said

    am October 26 2009 @ 3:13 pm

    Imi pare rau pt ruda pierduta la revolutie, insa daca este asa, atunci chiar nu te inteleg… Tu nu vezi ca acest regim Basescu se indreapta incet dar sigur catre acele principii de conducere impotriva carora ruda ta a luptat si a murit? Inca 5 ani cu Basescu si mi-e teama sa nu fi murit degeaba…

  24. Gh Buta said

    am October 26 2009 @ 5:14 pm

    Cursul cade oricum, fiindca economia a fost minata de toti de pana acum, Pogea i-a dat lovitura de gratie, a subminat-o de-a dreptul. Ne mai pandeste si inflatia pe langa restul, iar cativa oameni mai inteligenti s-au prins ca din recesiune vom pica in stagflatie. Am avut ghinionul ca intr-un moment de criza sa avem un guvern de incapabili (nu ca am prea avut altele bune, dar pe partea economic financiara astia au fost dezastru) Daca nu faceau absolut nimic tot era mult mai bine. Iar Basescu are profilul tipic de dictator, dar deloc luminat, dupa cum i-a lucrat partea fidela din guvern. Si restul sunt de groaza, dar el e de-a dreptul periculos. Apropo, pe vremea mineriadelor era in aceeasi barcuta cu Iliescu, adica FSN

  25. ildiko said

    am October 26 2009 @ 5:59 pm

    tot ala
    Avand in vedere stilul tau de a dialoga eu tot la parerea mea de sus raman, indiferent ce pseudonim folosesti.
    Nu-ti repugna vanzarea flotei, bordurile lui videanu, vanzarile anterioare si europarlamentarismul din familia prezidential, impozitul pogea, cheltuirea banilor nostri de udrea @ company? etc..etc..???

  26. Parmalat said

    am October 26 2009 @ 6:07 pm

    bullshit ildiko
    ce zice omul si ce bati tu campii
    hai comenteaza intr-una , indiferent ca esti praf

  27. strajerul said

    am October 28 2009 @ 7:24 pm

    liberalii lovesc din nou
    dupa ce ieri vosganian s-a facut de ras , neplatindu-si gazduirea blog-ului insa aflandu-se aproape zilnic la TV , azi aflam :

    Fenechiu a cerut Parlamentului s?-i finan?eze un „scurt” drum pân? în Thailanda
    de Raluca DUMITRIU | 28 OCTOMBRIE 2009

    1 foto 0 audio 0 video 0 alte fisiere

    Fenechiu a cerut Parlamentului s?-i finan?eze un „scurt” drum pân? în Thailanda
    Dou? s?pt?mâni la Bangkok (Thailanda), Auckland (Noua Zeeland?) ?i Sydney (Australia) pentru “un curs de scurt? durat?” privind “practicile unei bune guvern?ri”. Pentru aceast? deplasare a solicitat, f?r? succes, deputatul PNL, Relu Fenechiu, conducerei Camerei nu mai pu?in de 4200 de euro. Scopul vizitei în Extremul Orient ?i Oceania, în perioada 24 ianuarie-6 februarie a p?rut unul cu adev?rat nobil: participarea la un curs privind practicile bunei guvern?ri.

    Liberalul Relu Fenechiu a fost invitat la acest curs, pentru care se percepe o tax? de 4225 de euro de persoan?, în care este inclus suportul de curs, cazarea, micul dejun ?i transportul local la vizitele de documentare. Conducerea Camerei Deputa?ilor a respins solicitarea deputatului PNL, mai ales c? în memorandumul intern al Secretariatului General al forului legislativ se arat? c? deplasarea la unul dintre cursuri, denumit “Organiza?iei pentru studierea habitatului din Australia”, nu are caracter parlamentar.

    Secretarul Camerei, deputatul PD-L Dumitru Pard?u, a declarat c? au cerut respingerea solicit?rii formulate de Relu Fenechiu “chiar reprezentan?ii PNL din Biroul Permanent”.

    raluca.dumitriu@gandul.info

Comment RSS · TrackBack URI