Cum pierzi bani cu cardul ING

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33316




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


8 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 21 2009 @ 5:42 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. www.vrajitorul.eu/ - Magia afacerii dvs. said

    am October 21 2009 @ 5:42 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.

    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. lt. col. Thobescu Theodor said

    am October 22 2009 @ 6:27 pm

    Folosi?i cardul în euro de la Credit Europe Bank.

    E cel mai avantajos.

    Dup? primul termen de maturitate po?i scoate oricînd suma f?r? comision, ?i po?i cu digipasul s? faci un transfer din contul de economii în contul de card oricînd ?i oriunde în lume, prin internet banking.

    ATEN?IE la cardul în lei comisioanele sînt mari comparativ cu alte b?nci ?i percep comision chiar pentru sumele provenite din salarii.

    În lei, cel mai bun card e cel de la Banca Transilvania.
    Comision 0 pentru între?inerea contului ?i cardului ?i 1 leu pe lun? pentru internet banking. Comision 0 la retragerea de la bancomat indiferent de sursa banilor.

    ATEN?IE percep comison la alimentarea cu lei a contului prin transfer bancar, chiar dac? suma provine din salarii.

    Pentru alimentarea contului de lei prin transfer bancar, cel mai bun card e cel de la ING. Nu se percepe comision.
    ATEN?IE. Au comisioane exagerat de mari la internet banking ?i la între?inerea conturilor. Se percepe un comision mare pentru fiecare cont ata?at la un card.

    În ce prive?te cazul semnalat, confirm c? au un curs leu – euro cu peste 10% mai mare decît cursul oficial. Mai mult, folosesc un curs din ziua în care cursul e cel mai defavorabil pentru client, nu folosesc cursul din ziua cînd ai f?cut plata. Acest lucru chiar e un gest lipsit de considera?ie fa?? de clien?ii ING. Nu po?i s? ?tii ce sum? în lei ?i se va retrage din cont decît cînd se emite extrasul de cont.

    Sigur ?i faptul c? s-a folosit contul în lei pentru o plat? în euro confirm? cele constatate de mine, c? dac? la început personalul ING era foarte atent cu clien?ii, acum s-au prostit, s-au contaminat cu virusul RO-INDOLENTA ?i trateaz? clien?ii cu indiferen??. E p?cat, c?ci era o banc? onorabil?.

    O sear? lini?tit?.

    ThTh

  4. www.magazinterapeutic.ro said

    am October 22 2009 @ 7:29 pm

    trasi s i i astia in teapa

  5. Oti said

    am April 1 2010 @ 2:57 pm

    Aveai si card pt contul de euro? Daca ai doar cardul pt lei e normal sa-ti extraga din contul de lei…”(am atat un cont in lei cat si unul in euro atasate respectivului card)”….din aceasta fraza asa reiese….
    Eu am card ing si am facut plati inafara (cu cel pt euro)si nu am avut nicio problema :) D fapt ING mi se pare cea mai buna banca din Romania… restul lasa de dorit.
    O zi buna!

  6. Dragos said

    am July 16 2010 @ 2:02 pm

    Eu sunt foarte multumit de serviciile lor, am doua carduri in RON si EUR la ei, nu am avut niciodata probleme, am si internet banking, am toate servicile puse pe direct debit asa ca nu mai stau la cozi cu pensionarii, Fetele de la sucursala/ofiuciul unde merg sunt f dragute si foarte “bune”:) -sa tot treci pe acolo :), singura problema e ca e cam mica dobanda la depozit, ceea ce ma face sa ma gandesc sa ma mut la alta banca. Cursul valutar e prost la toate bancile.

  7. elector oarecare said

    am September 16 2012 @ 3:42 pm

    buna ziua.

    cautam o informatie si am dat de blogul Dvs.

    interesant.

    inteleg ca Dvs. va considerati oarecum priceput in domeniu, daca spuneti ca v-ati mai exprimat pareri critice despre serviciile acestei banci (ING).
    si vad in titlul blogului Dvs ca sunteti si presedintele unei asociatii care dupa nume ar trebui sa se priceapa la acordat asistenta consumatorului.

    eu nu sunt, sunt o banala utilizatoare de produse bancare.
    adica am, ca persoana particulara oarecare, un cont in lei si unul in euro la ING. am si cardurile aferente.

    asa nepriceputa cum sunt, mi se pare hazliu ca ati facut o plata cu “VISA electron”-ul de la ING, card pe care il aveti pentru contul in lei, si v-ati asteptat ca ING-ul sa efectueze totusi plata din contul in euro :-)

    nu exista carduri pentru doua conturi, si inca in valute diferite :-)
    asta este un card, un mic obiect util atasat unui (unic) numar :-)

    daca nu erati cine erati nu era hazliu… nu m-as fi gandit sa va scriu daca erati doar un particular oarecare pe care l-a costat 30 de lei propria lipsa de informare. (cel mult va scriam ca sa va ajut, sa va explic.)

    situatia fiind alta, as aprecia sa-mi raspundeti si mie la o intrebare:
    cum aveati in 2009 pretentia sa serviti interesele altora, daca nici pe al Dvs nu puteati, dintr-o necunoastere de-a dreptul hazlie pentru secolul in care traiti, sa vi le serviti?

    un elector oarecare

  8. cine stie said

    am September 16 2012 @ 4:11 pm

    buna ziua elector oarecare

    cand vei incepe sa fi atent si sa citesti un material PANA LA CAPAT , vei intelege sensul atentiei

    la finalul articolului scrie clar : http://www.baniinostri.ro/Cum-sa-pierzi-niste-bani-cu-cardul-ING–p237.html

    iti urez bafta

Comment RSS · TrackBack URI