Primul pas spre desfiintarea Aeroportului Baneasa

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33259




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


15 Comentarii pana acum»

  1. Daniela said

    am October 21 2009 @ 9:41 am

    pai bine, dar ei nu s-au gandit ca daca isi fac casa langa aeroport vor fi deranjati de zgomot?! Daca erau mai intai casele si apoi ar fi venit aeroporutul mai intelegeam, dar asa e doar nesimtire crasa si tupeu fara limite. E la fel ca in cazul celor care isi fac casa langa gara si dupa aia se vaita ca le suiera trenul in miezul noptii. tara de toata jena…

  2. X1 said

    am October 21 2009 @ 10:03 am

    Intr-o tara de snobi, manelisti, parveniti si marlani la ce sa te astepti ?

    Asta numai in Romania se putea intampla. Cat de bou trebuie sa fii ca sa-ti construiesti casa linga aeroport. ?

  3. Florin said

    am October 21 2009 @ 10:34 am

    trebuie sa fii foarte mare bou sa iti faci casa aproape de aeroport…si apoi daca ai facuto …tot tu faci gura mare….pai trebuia sa stii ce te asteapta…… Snobi!

  4. real iulia said

    am October 21 2009 @ 11:20 am

    Trebuie trasi la raspundere cei care dau autorizatii de constructii in aceasta zona. Pai sigur ca fac reclamatii pentru ca stiu ei ce stiu. Cred ca sunt instigati sa faca reclamatii de cei care au interesul sa contruiasca acolo. Super nu? Sunt bine sfatuiti. Pe cand o sa-i vedem anchetati pe cei care dau autorizatii de constructii pentru blocuri inalte: langa biserici, langa aeroporturi, langa casute. E o oroare ce se petrece in Bucuresti. Oribil. Langa o casuta se inalta la nici 5 metri o caldire de 10 etaje care ocupa tot locul detinut fara sa aiba macar un loc de parcare si care construieste si balcoane deasupra trotuarelor.

  5. Mihai said

    am October 21 2009 @ 11:58 am

    Nu va mai agitati :)
    Ca de obicei nu se va intampla nimic…
    ce mai conteaza un aeroport in plus sau in minus ?….:)
    Doar traim in Romania…

  6. LastChance said

    am October 21 2009 @ 12:02 pm

    Locuiesc in cartierul pe langa care trece linia de cale ferata constanta, suntem terorizati de zgomotul produs de rotile, goarnele si vibratiile trenurilor, mai ales noaptea, nu a interesat pe nimeni sa reduca zgomotul. Au facut modernizarea liniei pe bani europeni, dar gardul de protectie fonica nu a mai fost facut, chiar daca era in plan. Primaria bucuresti si sector 1 nu au facut nimic chiar daca au fost informati, dar cu aeroportul, deeee de multi ani vor sa-l vanda.

  7. ivan-1 said

    am October 21 2009 @ 12:15 pm

    Stati linistiti, pt. ca in curand aeroportul va fi transformat in mol. Daca nu era “criza” asta, era demult vandut la imobiliare. Asa trebuie sa fie intr-o tara “normala”: aeroportul la dracu’n praznic si cat mai multe spatii comerciale, pt. ca oamenii sa aiba unde sa cumpere si iar sa cumpere.
    Inca o data, rusine Rromania !

  8. sprite said

    am October 21 2009 @ 12:32 pm

    emigrati! emigrati! si nu va mai intoarceti! aaaaoooleeeeeeuuuu !

  9. dorin said

    am October 21 2009 @ 1:04 pm

    Am fost sa vad o casa acolo si de la balcon se vad avioanele decoland, zici ca esti pe portavion.
    Ar trebui oprite avioanele si de la 14 la 16 ca sa doarma oamenii dupa amiaza :-)
    Avand in vedere cate avioane au cazut pe casele de langa aeroporturi sau au luat-o pe langa piste, nu stiu cum pot fi unii atat de masochisti. Probabil ca le-a sugerat cineva ca aeroportul pica altfel nu-mi explic cum au putut sa construiasca pana in gardul aeroportului

    Sigur trebuiau sa primeasca autorizatie de constructie de la aeroport pentru ca am participat eu la o constructie serioasa langa un aeroport si ne-au cerut cateva lucruri necesare pentru aterizare si decolare:
    – un anumit colorit care sa se vada din avion pentru a fi usor de identificat ca si cladire si evita confuziile pentru piloti
    – restrictii ale instalatiei de iluminare pentru a nu se confunda cu luminile de aterizare
    …..
    Ai nostri au construit ca in jungla, fara acte, fara autorizatie, fara bani …. stiti voi …. si acum se dau victime

  10. iepurasu said

    am October 21 2009 @ 3:59 pm

    oameni buni, pai asta-i tactica, cineva deja lucreaza la actele de expropriere ptr terenul pe care se afla aeroportul, iar in 1-2 ani se va inchide aeroportul si atunci sa vezi pret pe acest teren.
    ce este asa de greu?
    si parca vad ca in spatele acestei afaceri sta becali sau popoviciu sau alt martafoi!!!!!!
    de ce ne miram????????

  11. Gopo said

    am October 21 2009 @ 4:49 pm

    Pamant, baieti! D-ala bunu’ baieti!!!

  12. Csaba said

    am October 21 2009 @ 7:22 pm

    In ton cu toti ceilalti de mai sus, ma intreb cand va primi autorizatie de contructie vreun dement ce vrea sa-si faca casa pe pista de aterizare a vreunui aeroport. La cum cunosc Romania, cred ca in cel mult 1 an o voi trai si pe asta.

  13. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 26 2009 @ 1:33 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  14. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 26 2009 @ 1:33 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  15. Raluca said

    am October 28 2009 @ 5:11 pm