Gogoasa electorala : Geoana propune amanarea platii ratelor la banci cu 12 luni

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33145




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


27 Comentarii pana acum»

  1. metalshrine said

    am October 19 2009 @ 10:38 am

    😆 Incredibil…cate de prostanac poate fi. Finantare de la FMI banuiesc, nu? 😆

  2. cristi said

    am October 19 2009 @ 10:47 am

    Iliescu chiar avea dreptate: asta ii prostanac. A mai avut o idee tampita nu demult: da 25000 euro la cei care se intorc in ro. Si s-au intors, dar cand au vazut ca a fost tapa, au inceput sa sparga magazine, case de schimb valutar, banci etc. Astia sunt prietenii lui asta: infractorii. Pe astia ii cheama. Sunt curios, in decembrie, cati prosti il vor vota pe asta.

  3. ildiko said

    am October 19 2009 @ 10:53 am

    Trebuie sa ne asteptam la minciuni si gogoase din partea clasei politice pana la terminarea campaniei. Fiecare minte si promite. Basescu ameninta si impune ca un dictator.
    Zau, nu prea ai cu cine vota, eventual impotriva cui sa votezi.

  4. real iulia said

    am October 19 2009 @ 11:05 am

    Gogoasa bineinteles, sper ca nu va apucati sa credeti ce spun toti in campanie. Sunt euforici in campanie si se trezesc imediat dupa ce sunt alesi de parca ar fi vazut stafii;

  5. eddie said

    am October 19 2009 @ 11:37 am

    o solutie de compromis ce poate functiona si la noi. nu inteleg de ce la altii merge si la noi nu ar merge?

  6. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 19 2009 @ 12:00 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  7. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 19 2009 @ 12:00 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  8. UI@eddie said

    am October 19 2009 @ 12:04 pm

    La care “altii ” ai auzit tu ca restantierii persoane fizice la banci au beneficiat de o asemenea posibilitate de amanare a ratelor ? Hai, fii destept pana la capat

  9. VERsO said

    am October 19 2009 @ 12:13 pm

    Mi se pare o idee buna, excelenta chiar!E o perioada grea si oricum bancile practica niste comisioane aberante…daca Mircea Geoana reuseste cu aceasta propunere sa convinga si bancile ca Romania e in criza…imi acapareaza in toatalitate atat votul cat si sustinerea deplina. Nu este unul singur cazul in care romanul nu are fonduri suficiente incat sa iasa cu capul din criza….dar sa mai plateasca ratele la banca in conditiile in care dobanzile cresc simtitor de la inceputul anului…daca asa incepe “o alta Romanie” inseamna ca proiectul asta este “de bun simt” si merita sustinuta ideea dansului. Felicitari oricum pentru initiativa!

  10. metalshrine said

    am October 19 2009 @ 12:31 pm

    Ce-nseamna sa fii pupincurist… Orice tampenie ar debita sefu’ tu trebuie sa-l lauzi.

  11. mirela said

    am October 19 2009 @ 12:32 pm

    ar fi o idee buna tinand cont ca foarte multi oameni au ramas fara servici!
    insa, ca de obicei, va intampina multe obstacole…. ca orice idee care ar ajuta in vreun fel poporul!
    totusi ii urez multa bafta dnului geoana!

  12. Romania said

    am October 19 2009 @ 12:49 pm

    Se pare ca am ajuns sa traim intr-o tara in care esti criticat in toate ziarele si pe toate blogurile, daca ai initiativa. Mai ales atunci cand initiativa este una buna! Felicitari lui Mircea Geoana si echipei sale… daca de acum vine cu proiecte si idei noi, chiar vreau sa vad ce face in calitate de presedinte al Romaniei! Cat despre toate criticile… se stie de altfel, ca persoana care nu munceste, nu greseste… sau nu face nimic. E foarte usor sa stai pe margine si sa urmaresti jocul din afara situatiei! Plus pentru Mircea Geoana.

  13. ady said

    am October 19 2009 @ 3:54 pm

    UI@eddie said
    La care “altii ” ai auzit tu ca restantierii persoane fizice la banci au beneficiat de o asemenea posibilitate de amanare a ratelor ? Hai, fii destept pana la capat

    Da ,daca ieseai si tu prin lumea civilizata vedeai guverne care fac asta,un exemplu ar fi Irlanda!!!
    Al doilea exemplu Spania!!!

  14. aurel said

    am October 19 2009 @ 6:13 pm

    VREAU sa-l felicit pe Mircea Geoana pt initiativa ! Eu niciodata nu am votat cu PSD-ul ..dar oameni ca el care macar mimeaza ca se gandeste la cei multi , la cei care-i dau votul sunt rari ! NU cred ca o sa paoata convinge bancile care sunt stat in stat in romanica ! Chiar daca in alte tari se poate la noi e fffffffff.greu !Am votat cu “base” si echipa lui dar ..se pare ca ei nu au nici o treaba cu poporul..ei sunt undeva acolo sus intr-o cupola de stica , protocoale , vizite , delegatii ,( ca na ! …cineva trebuie sa ne reprezinte ) ..ei vad ca nu au timp sa se gandeasca si la binele general al tarii ! Si BERLUCONI…ce daca le-o trage la tinerele ..doar nu le ia cu japca ..alea de fapt se folosesc de numele si relatiile lui ( in schimbul unui orgasm care oricum il aveau cu un pusti fara bani )…deci BERLUSCONI face ceva ( si chiar mai mult ptr tara ) ..dar presa se uita numai la pitzipoancele carora le-o trage ..dar la impozitele de care sunt scutiti la prima casa si altele ? DE ce nu io trage si ” base” lu udrea sau altele ( sa faca orgii ar fi cel mai bine, ca trompete sunt pe toate drumurile ) ..si sa fie bunastare in tara ?AS VOTA si cu FIDEL CASTRO numai sa mai scapam o perioada de bancile care habar nau de situatia din tara !! Tot suna cei de la banca de i-mi vine sa le spun trompetelor care suna sa infiinteze o banca de sperma !!!! Si in momentele cand le apuca cheful de sunat sa le lasam sa ingurgiteze gratis cateva monstre ..sa se mai calmeze ! Hiai ca va las ca ma enervez degeaba si va mananc timpul si voua !! T R A I A S C A GEOANA !! 1000 de ani !! Il imbalsamam ca pe LENIN si o sa-l veneram generatii intregi daca face asta !! SERIOS

  15. bms said

    am October 19 2009 @ 6:41 pm

    Hello,Hello…. nu va agitati ca apa minerala, si mai ales nu va suparati pe Mister Pros.. pardon Geana, Am informatii de la 2si-un sfert, de la sere-I, s.a.m.d ca acest mesaj e adresat celor ce nu stiu sa scrie si citesca.Noi STIM. Asa ca ne excludem

  16. cbabeanu said

    am October 19 2009 @ 6:52 pm

    Asta e una din numeroasele dovezi de prostie pura din partea lui Geoana. Dar asta nu inseamna ca optiunea Iohannis nu e cea corecta pt ca Dl. Geoana e capabil uneori sa ivete de la cei mai destepti…

  17. aurel said

    am October 19 2009 @ 7:02 pm

    bms !! ATENTIE !! baiatu’
    AICI nu era vb de mr geoana in persoana ! Tu chiar nu traiesti in romanica asta ? Sau ai nu numai informatii ci si ceva lovele de la 2si un sfert et.company ?
    ERA VORBA DE IDEEA CARE A LUAT NASTERE IN ITALIA si alte tari !!
    DACA poa sa faca asta mr Geoana &comp …o sa facem tot posibilul sa-i contruim un mausoleu ca lu’ LENIN !! Iar..agapele si balurile bobocilor musai trebuiesc tinute acolo…SERIOS !Pai ..pt ca copii nostri sa poata merge mai departe la scoala ..pt ca noi sa mai mergem in weekend cu masinile , pt tot ce misca in romanica asta …trebuie sa faca ceva guvernantii 1
    eU NU ZICEAM CA EL CHIAR POA SO FACA ….dar daca macar nu speram ? ce sa mai facem ? sa ascultam doar ce zic alde 2 si un sfert ? Pt marea majoritate a populatiei e GRAVA SITUATIA …crede-ma !! TREBUIE facut ceva ..ACUM !

  18. Victor said

    am October 19 2009 @ 9:07 pm

    Se vede ca mincinosul Geoana e paralel cu economia, cu finantele. Tehnic vorbind e foarte dificil de aplicat chestia asta. Daca o iei la analizat se vede clar ca e o gogorita electorala buna de pacalit norodul disperat si necultivat. Dar acel norod probabil ca nu are rate la banci.

  19. Cuibul said

    am October 19 2009 @ 9:55 pm

    Vrajeala!

  20. cristi said

    am October 20 2009 @ 7:22 am

    @Victor
    Exact la prostimea aia cu datorii se refera geoana.
    In alta ordine de idei, cei care au spus ca in alte tari exista asemenea legislatie, sa nu uite ca noi NU suntem ca alte tari. Romanul este hot prin gene, se vede numai dupa comentariile de aici. In alte tari au o anumita cultura, daca chiar nu pot plati, ei cauta solutii sa rezolve problema. La noi, romanul vrea sa fie iertat ca a fost prost. Toata viata. Romanul nu are nivelul de intelegere si educatie necesar ca sa se aplice asemenea prevederi. Dar cum tara este plina de prostime, probabil ca vor fi multi care il vor vota doar pentru asemenea idei. Si, dupa aceea, vor incepe sa il injure 5 ani ca au fost inselati. Si ciclul se repeta.

  21. Dies Irae said

    am October 20 2009 @ 9:36 am

    Ar fi mai folositor la firme, fiindca ar mai ajuta si la relansarea economiei

  22. bmc said

    am October 20 2009 @ 3:11 pm

    Initiativa lui Geoana nu este imposibil de aplicat. Este chiar plauzibila. Cum a spus cineva mai sus, in alte tari deja se aplica astfel de masuri. Haideti sa ne gandim: bancile oricum gandesc si ofera astfel de produse cu perioade de gratii acordate clientilor pt a nu-i ingropa definitiv. Iar bancile, exact cum spune si Geoana, ofera astfel de produse in special clientilor care n-au avut probleme de rambursare inainte de criza, dar care din motive obiective ce tin de inrautatirea mediului de afaceri, au probleme de lichiditati si nu mai pot onora ratele la banca. Daca bancile deja acorda astfel de inlesniri, asumandu-si un risc suplimentar, evident c-or sa fie foarte multumite daca statul vine si le acopera o parte din acest risc. Pentri IMM-uri eu zic ca este o idee buna. Si deja sunt banci care se arata foarte interesate de un astfel de proiect.

    A, ca aceasta initiativa are si iz electoral, da, evident ca are. Dar intre niste amenintari sinistre si astfel de solutii cat de cat realiste si cu oarecare sanse de a fi si implementate… ganditi-va si voi (mai putin cei care cred ca in spatele tuturor relelor din Romania se afla satanistul de Iliescu, securistul de Voiculescu, Patriciu, Ceausescu, mogulii, comunistii, masonii, extraterestrii etc…).

  23. Cuta said

    am October 21 2009 @ 12:15 pm

    In sfarsit o idee geniala! In 12 luni de zile, in mod normal cei care si-au pierdut locurile de munca dn cauza crezei (sau mai bine zis din cauza actualului presedinte, care nu face nimic sa ne scoata din criza) ar trebui sa-si gasesca ceva pentru a putea continua cu ratele….

  24. cristi said

    am October 22 2009 @ 12:10 pm

    @Cuta
    Rolul presedintelui nu este sa scoata tara din criza. Daca ar fi asa, de ce am mai avea nevoie de parlament? Sau guvern? Presedintele are alte roluri constitutionale (pe care, intr-o masura mai mare sau mai mica le respecta). Guvernul (si se pare ca la noi si partidele politice care boicoteaza orice nu convine interesului sponzorilor) are aceste atributii. Oricum, la noi este doar o lupta acerba pentru accesul la resurse, implicit la ceea ce se poate fura (‘legal’). Nu are legatura cu scosul tarii din criza. Acum sunt doar ultimele zvacniri ale ‘alesilor’, curand se va termina totul. Tara noastra nu poate iesi din criza, nu are cine sa o scoata.

  25. Stan said

    am October 24 2009 @ 5:31 pm

    Ori serverul e virusat…ori blogul…ori marea majoritate e batuta-n cap! Da desigur cei ce posteaza ca este o mare teapa aceasta initiativa, nu au avut si nu vor avea in viata lor credite si nici nu s-au interesat cat “fura ” bancile! Sau mai bine zis francizele din Romania! Daca Mircea Geoana a luat initiativa nu este bine este prostanac! Dar Basescu si cu Boc cu taoate ideile lor bune? Va convin nu? Cum este cu disponibilizarile? Somerii cu ce isi vor mai plati creditele? Sau le dati voi bani!?

  26. cristi said

    am October 26 2009 @ 12:35 pm

    Eu am credit si nu ma plang. Cine nu isi permite, sa nu faca credit. Este simplu. Eu am facut credit cu buna stiinta si platesc ratele. Asa este corect. Si nu am avut pana acum nici o problema in aceasta privinta. S-au marit putin ratele, este adevarat, dar nu in mod simtitor. Problema aici este banca: NU ar fi trebuit sa dea credite aiurea, la oricine (mai ales ca foarte multi nu ar fi trebuit sa primeasca credite). Si se vad aia care sunt in situatia asta: asteapta miloaga de la stat ca sa scape de datorii. Comunismul s-a terminat. Nu merge asa.

  27. celena said

    am October 27 2009 @ 11:25 am

    da, doamne sa fie asa!!! si eu am credit si nu stiu ce sa mai fac. ii urez succes lui mircea geoana sa treaca acest proiect peste toate obstacolele si sa il faca realitate!!! este o idee care ar scoate multi ca mine din impas…

Comment RSS · TrackBack URI