Experienta personala la Spitalul Grigore Alexandrescu – cum dorm copii pe mesele de operatii

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=33183




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


9 Comentarii pana acum»

  1. VIOREL URBAN said

    am October 20 2009 @ 12:04 am

  2. meda said

    am October 20 2009 @ 9:56 am

    E pur si simplu inuman ce se petrece in spitalele din Romania. Sa va dau un exemplu real: In luna februarie 2009 bunica mea a fost internata in spital cu fractura de sold, norocul nostru (pot spune) a fost ca am intalnit niste medici extraordinari carora le sunt recunoscatoare pentru faptul ca bunica mea acum umbla pe picoarele ei. Ceea ce m-a lasat un gust amar a fost mizeria din spital si mancarea execrabila pe care sincer eu nu as da-o nici macar la porci. Datorita medicilor care erau consztienti ce se intampla in spital am reusit sa o externez pe bunica mea si sa o duc acasa dupa 3 zile de la operatie, daca nu o duceam acasa poate ca era demult moarta datorita conditiilor din spital. Le doresc politicienilor sa vada si ei cum e sa fii internat intr-un asemenea spital unde nu poti manca mancarea si ti-e scarba de-a dreptul sa mergi la toaleta, nu mai vorbesc de lenjeria de pat.

  3. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 20 2009 @ 10:46 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  4. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 20 2009 @ 10:47 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  5. nickk said

    am October 20 2009 @ 12:30 pm

    Bravo!
    Asa trebuie pusa problema!

  6. marian said

    am October 20 2009 @ 12:34 pm

    Domnul Basescu si Elena Udrea sa mearga si la aceste tururi nu numai la sarbatori de mincat si de baut.
    Toate partidele politice se fac vinovate de aceste genocid asupra Romanilor.
    Incep sa inteleg ca Ceausescu a fost mic copil pe linga ecesti tirani platiti din bani populatiei.
    Daca nu mai beneficiez de acces la analize controale sa nu-mi mai opresca statul bani. sa se faca asigurari cu bani nostri.

  7. Victor said

    am October 20 2009 @ 11:12 pm

    Asta e realitatea pe care o traim noi, oamenii obisnuiti zilnic. O stim, pentru noi nu e o surpriza. Surprize sunt limuzinele luxoase cu care isi plimba fundurile niste nenorociti care se bat pt miliardele tarii, se injura si zambesc electoral cersindu-ne votul cu promisiunea ca vom trai mai bine. Gogosi.
    Vom trai mai bine…daca plecam din tara asta.

    Toti au fost la putere de cel putin 2 ori. Si cu ce ne-am ales?

  8. ROXANA said

    am October 21 2009 @ 10:05 am

    Anul trecut, sotul meu a suferit o operatie la urgenta la Spitalul Pantelimon – EXECRABIL, MIZERABIL si sa nu mai vorbim de spagi…………. Anul acesta in vara sotul meu a fost internat la Spitalul Militar din Bucuresti – o foarte mare diferenta – spitalul era curat, vizite medicale dese, interes fata de pacienti si profezionalism. Sa nu mai discutam ca in saloanele de 3 persoane erau afisate mesaje pe usa : NU PRIMIM SPAGA. Deci exista un spital decent.
    Intrebarea este: de ce exista numai unul? De ce nu se intampla asta in toate spitalele din Romania? De ce pastram scursurile si alungam medicii buni din tara? Ne omoram singuri!!!

  9. ace acupunctura said

    am December 11 2009 @ 12:02 pm

    Anul acesta dataorita unor conjuncturi nefericite am intrat in multe sectii de urgente din tara.
    Vedeam in sala de asteptare in fata camerei de desocare persoane aproape intrate in criza ..inima . stomac..si nu erau bagate in seama de aproape o ora de la sosirea lor.
    Personal putin ( pe o tura erau doar 2 medici rezidenti..)paturi putine, fara medicamente.. sa auzi ca la traumatologie s-a terminat anestezicul…..brrr
    Am vazut si unitati mai bune dar in orase mai mici, parca neatinse definitiv de spaga sau coruptie..
    Cu cat asistentul e mai invarsta cu atat pretinde mai mult.Dar am si vazut tineri medici si asistenti carora li se dusese vestea ca nu vor “nimic” ba chiar se supara daca li se intinde ceva. Zambesc doar la un buchet cu flori modest lasat pe coridor pentru ca sectia sa arate mai bine…

    sincer as vrea sa se faca schimbarea completa intre generatii..o sa mai dureze…

Comment RSS · TrackBack URI