Banner

PSD si PNL blocheaza proiectul de lege al PDL vizand cainii maidanezi

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=32891




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. metalshrine said

    am October 13 2009 @ 6:11 pm

    Ma mir ca inca nu au sarit cu gura “crestinii” iubitori de caini maidanezi 😆

  2. Retardul said

    am October 13 2009 @ 6:22 pm

    Inca un motiv sa vin sa votez impotriva PSD-PNL; mama lor de curve umane

  3. Victor said

    am October 13 2009 @ 6:53 pm

    Le doresc sincer celor de la PSD si PNL sa se chinuie muscati de potaile strazii.

  4. Victor said

    am October 13 2009 @ 7:19 pm

    Unde sunt idioatele alea iubitoare de potai? Le-au mancat javrele? Ce tara mizerabila. The land of dogs.

  5. dz said

    am October 14 2009 @ 9:55 am

  6. AsistentaPentruConsumatori.ro said

    am October 14 2009 @ 10:31 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  7. vrajitorul.eu/ said

    am October 14 2009 @ 10:32 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  8. radu said

    am October 14 2009 @ 11:30 am

    O bila alba pt. PSD. Nu credeam ca poate iesi ceva bun de la ei.

  9. nana said

    am October 14 2009 @ 12:15 pm

    Ce frumos vb Victor!
    Si mai spunem ca oamenii nu sunt javre! Ia pleaca tu frumusel din tara asta si du-te la tiganii tai!!!

  10. nicu said

    am October 14 2009 @ 12:38 pm

    Nu sunt de acord cu uciderea maidanezilor…ar fi bine o lege,in care sa fie pedepsit fff aspru cel care-i face pe caini maidanezi…,acei oameni fara suflet,care nu sterilizeaza caini,sau nu-i tine doar in curte…fiindca daca omul are griza de propriul animal,de caini fiind vorba,el nu are cum sa se inmulteasca…daca-l ti in curte si nu-l lasi sa aibe contact cu alt caine,este exclus inmultirea lor..!!..dar…stim cum stau concetatenii nostri cu constninta…!!!

  11. Costin said

    am October 14 2009 @ 1:21 pm

    Sincer apreciez opozitia fata de aceasta lege inumana, imorala si stupida.PDL chiar nu poate face nimic destept?Chiar in tot partidul ala nu este macar un om destept?Exista animale mult mai periculoase decat cainii maidanezi.Sa faca curatenie in comunitatile de tigani, sa afle de unde au toti averile pe care le au…

  12. nana said

    am October 14 2009 @ 3:15 pm

    Corect spus Costin!

  13. Ildiko said

    am October 14 2009 @ 5:21 pm

    Stimate dle senator Iulian Urban

    > > Privitor la initiativa legislativa ptr.euthanasierea cainilor,va trimit titlul unui articol,privitor la
    > problemele cainilor strazii,”Romania are legislatia necesara
    > pentru solutionarea civilizata a problemei cainilor
    > strazii”(publicat in
    > inJustitie:www.in-justitie.ro,nr.17/2009,pg.16-17).Problema
    > pt. cainii strazii este
    > > f.grea,dar pt.ca au existat mari interese,se pare ca
    > au fost
    > > special inmultiti pe strazi.Cel mai abject interes a
    > fost
    > > profitul total si din protectie(fonduri)si din
    > > sacrificare:import de substante de euthanasiere(profit
    > plus comisioane),sume
    > > pt.fondul de mediu platite de primarii ptr.cainii
    > morti predati la Protan(sau similare;pt.decontari fictive,cu
    > evidente duble),trafic de
    > > piele,etc.Experienta a aratat ca a fost interes sa
    > existe cainii pe strazi nesterilizati(apti
    > pt.inmultire)alaturi de cei sterilizati de ONG sau
    > cetateni:de cele mai multe ori hingherii ridicau cainii
    > sterilizati si-i lasau pe strada pe cei nesterilizati,deci
    > nici prin euthanasiere nu s-a dorit disparitia cainilor pe
    > strazi,cum s-a dorit prostirea populatiei spunandu-i-se ca
    > trebuie sa accepte omorarea ca doar asa se rezolva.Interes
    > pt.caini pe strazi pot avea si centrele
    > antirabice(pt.decontari fictive,cu evidente duble).Pana s-au
    > prins oamenii de buna credinta despre
    > > ce e vorba,pentru ca a functionat f.b.legea
    > tacerii,totul a
    > > evoluat negativ si am auzit ca la emisiunea Marinei
    > > Almasan(10.10.2009),a aparut o echipa care vrea cu ONG
    > sau
    > > SRL(?) sa omoare cainii(cred ca pt.profitul
    > > gras,estimat).S-a dat publicitatii cum ca sunt un mare pericol cainii strazii cu bolile lor.Majoritatea bolilor pot fi luate din mediul inconjurator,pentru ca autoritatile nu-si fac datoria.Leptispiroza se dezvolta in mediu acvatic.Problema este ca trebuie sa se actioneze la cauze si nu la efecte asa cum se obisnuieste in Romania.Probabil ca nu intamplator apar aceste campanii de presa pt.a speria populatia si pentru a se masca niste afaceri.Populatia a evoluat si nu mai este asa de usor de prostit.Fac parte dintr-un grup de 150 persoane care deja de 1 an am cerut autoritatilor identificarea persoanelor sau gruparilor care au avut(sau mai vor sa aiba) interese din existenta cainilor pe strazi.Daca Romania merge pe
    > drumul corect poate evolua sau daca o luam de la capat cu
    > euthanasierile se poate considera ca Romania involueaza.
    Cu stima,Ildiko Badescu,militanta independenta
    > pt.drepturile animalelor

  14. Tzeapa Voda said

    am October 14 2009 @ 6:05 pm

    Cand se va face o lege prin care sa fie pedepsiti cu inchisoare si cei ce ucid animale din placere, si cei care sa combata si abandonul animalelor pe strazi, subscriu cu drag si la exterminarea haitelor de maidanezi. Pana atunci, e evident ca e vorba doar de interese de a mai scoate ceva fonduri pentru unii din treaba asta.

  15. Tzeapa Voda said

    am October 14 2009 @ 6:07 pm

    “si care sa combata” in loc de “si cei care sa combata”

  16. Marius Cristea said

    am October 15 2009 @ 8:34 pm

    Domnule Iulian Urban , sunt de acord si aplaud atitudinea dumneavoastra . Sper sa reusiti sa scapati Romania de caini maidanezi .

  17. Zara said

    am November 19 2009 @ 4:16 pm

    Nu sunt de acord cu uciderea animalelor. Nu asta este solutia. Animalele merita sa traiasca si merita grija societatii, fac parte din societatea romaneasca, la fel ca si o persoana. Mi-e scarba de romania voastra! Voi sunteti niste animale si salbatice pe deasupra. Traiti in evul mediu. Vai de voi!

  18. Tibi@Zara said

    am November 19 2009 @ 4:19 pm

    I-ai acasa si creste-i , proasta dracu

  19. Urban Iulian despre problemele noastre | Expresul de Buftea said