Parcurile bucurestene sub teroarea clanurilor de tigani

Tweet this

http://www.www.www.urbaniulian.ro/?p=32181




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


27 Comentarii pana acum»

  1. Nades said

    am September 29 2009 @ 3:43 pm

    TIGANII SUNT O MOLIMA A SOCIETATII, O IMBOLNAVESC SI DE ACEEA TREBUIE STARPITA DE LA RADACINA CA PE O BURUIANA.

  2. VIOREL URBAN said

    am September 29 2009 @ 3:45 pm

  3. Bogdan said

    am September 29 2009 @ 4:04 pm

    Ar fi bine ca toti romanii sa se constituie intr-o coalitie care sa militeze impotriva tiganilor .

  4. Adrians said

    am September 29 2009 @ 4:04 pm

    Decit sa incercam solutionarea tilhariilor facute de tigani mai bine s-ar incerca fie obligativitatea scolarizarii acestora,fie
    izolarea treptata a acestei minoritati.Ce sa ne mai ascundem dupa deget sau dupa lozinci ” madonniene ” ,aceasta minoritate este o plaga,o rusine si un mare pericol al sec.21.Daca nu luam masuri drastice si urgente impotriva lor,in curind Romania se va scrie cu doi r.

  5. babanu said

    am September 29 2009 @ 4:24 pm

    moarte tiganilor

  6. tizul said

    am September 29 2009 @ 4:36 pm

    Si cu romanii care talharesc ce facem?
    De ce nu se vede ca stopare infractiunilor la “varf” (sa incepem spre exemplu cu o acheta adevarata despre falsul furt de armament si cine a profitat de pe urma lui, livrand arme armatei) este singura cale de a impune ordinea si respectul constitutiei in tara, caci pestele de la cap se-npute; daca vrei sa furi miliarde, normal ca nu doresti/institui aplicarea stricta a legii! 😉

  7. Jiji said

    am September 29 2009 @ 4:54 pm

    Impuscati-i pe tigani!
    Hitler a gresit cu jidanii trebuia sa lucreze
    mai mult pe partea cu cioroii!

    Intr-adevar romanii trebuie sa se organizeze in formatiuni
    paramilitare si sa faca razii in cartierele de tigani
    si sa-i starpeasca!

  8. tizul said

    am September 29 2009 @ 5:10 pm

    @Jiji- DA, corect, sa starpim ciorile, sa se vada odata pentru totdeauna ca stim sa furam mai productiv ca ei (din cauza unui parlitilor de ciorditori- cioroi nu se vede ce talhari- reprezentativi pentru noi- ne-am ales sa ne conduca!). Asta-i discriminare, sa fie clar, noi ne pricepem mai bine!
    Si halatul, cat are manecutele? :-))

  9. nicu said

    am September 29 2009 @ 5:18 pm

    tizule te invitam in ciorogarla, afumati si alte locatii cu tigani cu masini inmatriculate in Franta sau Germania care fac raliuri noaptea, se dau la copii care vin de la scoala si dau muzica la maxim 5 nopti din 7 /saptamana

    poate o sa intelegi ca habar nu ai despre ce dracu vorbesti amice

    hai pa

  10. tizul said

    am September 29 2009 @ 5:27 pm

    nicu- Crezi ca locuiesc pe luna?
    Crezi ca la mine pe strada nu-s manelisti, raliori de noapte, curve si mitocani?
    Crezi ca nu ma lovesc de ei?
    Dar tot asa ma lovesc si de ai nostri, care fura altfel, dar tot fura. Sau imi cer spaga. Sau ma insala. Sau imi toaca ‘anpulea banii cotizati la bugetul de stat.
    Ma supara tiganii, dar si mai tare ma supara cei ce-i injura in timp ce-si iau spaga de la ei. Politicieni, judecatori, politisti, etc Ei ii sustin si incurajeaza, cum incurajeaza toata aceasta structura mafiota, numita pompos “statul roman”.

  11. nicu said

    am September 29 2009 @ 5:31 pm

    tizule o dai cu politicieni, politisti, etc.
    tu esti perfect omule ? tu ce faci ca sa lupti cu ei ?
    nu ma antepronunt insa nu cred ca faci mare lucru, poate nici macar nu-i reclami ceea ce e gresit

    hai sa nu mai dam vina pe altii si sa incepem sa construim ceva, adica sa ne implicam din punct de vedere civic si cetatenesc

    altfel si tu intri in hora habarnistilor si ignorantilor + “n-am ce le face eu”

  12. tizul said

    am September 29 2009 @ 5:48 pm

    Ce fac?
    Cand am parte de-un eveniment, intervin. Nu ma uit. Dar nu asta-i normalul, nu toti au un qintal si au carat 15 ani grinzi prin mina.
    Nu sunt mafalda. Si nu-mi place rasismul prostesc. Cand ceva nu merge, ma intreb unde gresesc eu. Nu mi-a placut nici cand, fiind in Austria si citind presa, cand cu politistul roman cu nevasta gravida, ce furau haine, m-am simtit categorisit la gramada: “Romanii sunt neseriosi, hoti, necivilizati, nespalati, etc”. Io nu-s asa. Cu toate ca cunosc destui de-ai nostri care se inscriu in respectivele standarde.
    Ce fac pentru a se schimba ceva in bine?
    Votez.
    Dar ies tot colaboratorii securitatii & PCR-ului (Iliescu, Constantinescu, Basescu). Pusi acolo ca sa se poata fura. Normal ca si tiganii profita de asta. Si sunt mult mai expusi vederii. Caci fura biciclete, nu rafinarii. Dar daca vrei ordine, de la varf incepi. Parerea mea. 😉

  13. lt. col. Thobescu Theodor said

    am September 29 2009 @ 5:57 pm

    Nu în?elegem de ce se mir? lumea c? domnul ministru Nica este destituit pentru incompeten?? ?i dezinteres în a asigura siguran?a cet??enilor.

  14. Radianu Mihai said

    am September 29 2009 @ 6:33 pm

    asa a patit si fiul meu si asta pentru ca MILITIA din Romania este
    in cardasie cu bandele de TIGANI din toata tara!

  15. Mariusd said

    am September 29 2009 @ 6:43 pm

    vad la televizor clipurile din campania asta antidiscriminare cu puiul de cioara care spune “nu ma judeca inainte sa ma cunosti” si ma tavalesc pe jos de ras.Ii cunoastem suficient de bine si stim ca nu ne putem astepta la nimic bun de la ei. Sunt niste paraziti care traiesc din munca noastra.Nu fac nimic constructiv.N-au nici o ocupatie serioasa

  16. Parmalat said

    am September 29 2009 @ 8:03 pm

    Tzigani care fac nenorociri sa fie prinsi si impuscati pe mijlocul strazii, asta sa fie pedeapsa pentru tzigani.

  17. Parmalat said

    am September 29 2009 @ 8:05 pm

    @Mariusd: cretinii de straini ne impun lucrurile astea. Ar fi trebuit sa facem sapun din toate ciorile dar vin idiotii de straini si ne spun sa nu discriminam.
    Ce bine imi pare cand se duc ciorile in strainatate si baga cutzitul in ei, sa simta si ei cum e treaba cu ciorile!

  18. Parmalat said

    am September 29 2009 @ 8:23 pm

    Bai nene, s-a incercat scolarizarea tziganilor si educarea lor dar nu se poate!
    Tziganii sunt ca animalele din padure, nu se pot domestici. Cu animalele trebuie sa te porti ca cu animalele nu poti sa te porti ca cu oamenii.

  19. Dinu said

    am September 30 2009 @ 7:17 am

    Inainte sa ne copleseasca numeric, ne umilesc prin aroganta data de forta pumnului si de iresponsabilitatea autoritatilor.
    Le doresc tuturor celor care-i sustin pe tzigani cu diverse scuze si motivatii, sa ajunga macar o singura data intr-o situatie limita, la “mana” lor. Sa-i vad si eu umiliti si sa le urmaresc reactiile ulterioare …….

  20. Dani said

    am September 30 2009 @ 8:00 am

    Asta se imtampla pentru ca PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE! Cu acest guvern si cu acest presedinte, faptele astea sunt tolerate (idem altele mai grave), si legea nu e respectata. Solutia: SCHIMBAREAAAAAAAAAAAA

  21. real iulia said

    am September 30 2009 @ 10:45 am

    E totul inversat in tara asta nu vedeti? Cine ne conduce, cine aplica legea , cine apare la tv? Suntem terminati daca vom continua asa. Copilele o sa-si doreasca sa se marite cu tigani ca-s bogati nu-l mai doresc pe Irinel. Ce cauta toti interlopii pe toate posturile tv. Avem la tv nuntile lor, muzica lor, reprezentantii lor. Ei sunt uniti iar noi usor usor vom fi numiti pe buna dreptate romi.

  22. faqt said

    am September 30 2009 @ 11:41 am

    …politicaly correct…rrrrrrrrom….

    o fi de la crrrrrrrrrrr????

    Talhari exista, indiferent de etnie.
    Problema nu-i culoarea pielii, ci modul cum reactioneaza societatea la violenta … ; reactzia autoritatii nula, a cetatenilor tot asa. “Gasca” intimideaza.
    Pistolari iutzi…ca-n vestul prezidential… pot ucide nevinovati. (…fara vina ministrului…) Da’… infractorii (recidivisti ori in devenire…) nu mai stiu de frica. STATUL e in disolutzie…

    Dictatura e solutzie…

    A bunului simtz…

  23. nihilistu' said

    am September 30 2009 @ 2:59 pm

    Mie imi par mai grave infractiunile cu violenta decat cele de furt. Si din p.d.v. juridic talharia e mai grava decat furtul asa ca sa nu amestecam lucrurile cum le amesteca “tizul”. Sigur ca discriminarea etnica exista, dar are la baza tocmai acest fel de manifestari. In fond, si romanii (la gramada cu tiganii) sunt discriminati in alte parti tocmai din cauza violentei infractiunilor comise (violuri, talharii si crime) care sunt mult mai vizibile decat restul infractiunilor. Iar eu cred ca aceste infractiuni sunt incurajate de sistem printr-o atitudine toleranta cumulata cu pedeapsele legale mult prea blande. In plus, faptul ca e furata o banca (care si asa e condusa de hoti si camatari) nu pune viata oamenilor in pericol ca o talharie sau un viol urmate de crima. Deci, repet, sa nu amestecam lucrurile.

  24. Niuco said

    am September 30 2009 @ 4:00 pm

    ar trebui reinfiintate detasamentele de pionieri ..si facut si la noi un fel de “cercetasi” ca la americani ( exista ceva dar nu prea ies in fata )

    intr-un mod cat se poate de pasnic sa primeasca cate un detasament de genul asta cate o zona din parc … sa vezi atunci cum se vor intrece in starpirea hotilor :)

    fiecare vrea sa primeasca un premiu si o steluta in plus in detasament, si in felul asta multi n-ar mai pierde vremea pe la colt de strada.

    rasplata pentru detasamente, ca trebuie sa fie ceva : o excursie in afara orasului, sa viziteze ceva, o excursie pe munte, la curatat de cutii si sticle , gandita si ca agrement. hai ca se poate. Senatorul aude?

  25. Mihai Nicolau said

    am October 2 2009 @ 8:21 am

    mie mi-a furat un tigan bicicleta. din bloc. l-a prins politia in aceeasi noapte, la initiativa lor, nu la reclamatia mea. dupa cum se vede, exista cazuri si cazuri. tiganii sunt intr-un procent mai mare infractori decat romanii, dar asta nu ii exonereaza pe romani care comit si ei destule. infractiunea trebuie combatuta indiferent de rasa. si pentru asta trebuie curaj, determinare si coloana vertebrala. unii politisti au, altii nu.

  26. IRMA said

    am October 2 2009 @ 1:01 pm

    parcurile nu sunt locuri sigure. dna Letitia are dreptate. copiii ne sunt agresati si loviti, li se fura bunurile, ni se fura bunurile.

    si cei care ar trebui sa ne protejeze, apar intr-adevar, numai cand copilul meu de 2 ani merge pe iarba… nu cand vine paria (fie el tigan fie el orice alta natie) care nu are intentia decat de a face rau.

    ieri in parc, un adolescent pe la 14 ani, se tot apropia de carutul unui bunic, care ca si noi, dadea paine la rate, spre distractia copiilor. l-am urmarit, a venit exact langa carut, mult prea aproape ca sa mi lase spatiu de 1 deget. pai in zecii de mp de spatiu langa acel lac, ce cauta acolo? i-am atras atentia domnului mai in varsta, iar pustiul a fugit imediat…

    deci?

  27. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 6 2009 @ 12:00 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

Comment RSS · TrackBack URI