Chestionarele auto ale Poliţiei, ilegal pe internet!

Tweet this

chestiinare-auto.jpeg Examenul auto poate fi fraudat foarte uşor. Cele 30 de chestionare auto rămase de pe vremea Miliţiei, care dau bătăi de cap la 60% dintre candidaţi, se găsesc acum şi pe internet. „Bună Ziua Braşov” a intrat în posesia întrebărilor care dau dreptul oricărui cetăţean să conducă un autovehicul o dată ce dovedeşte că le cunoaşte răspunsurile corecte. Mai mult, am intrat în posesia şabloanelor folosite de către examinatorii fiecărui Serviciu Public Regim Permise Auto din ţară în corectarea foilor de răspuns ale candidaţilor. Practic, la fel de uşor cum chestionarele au ajuns pe mâna noastră, pot ajunge la oricare „şcolar auto”. Consecinţa: orice român poate să obţină permisul auto fără să cunoască regulile de circulaţie!

Vândute de un poliţist
Nici unul dintre chestionare nu au fost fotografiate de vreun candidat, în sala de examen, cu telefonul mobil sau cu un aparat de mici dimensiuni. Calitatea imaginii arată că ele au fost scanate: au dimensiuni de 1701x2338 de pixeli, la o rezoluţie de 200 de dpi. Acest fapt confirmă ipoteza pe care ne-au prezentat-o surse neoficiale, potrivit căreia chestionarele au fost făcute publice, în mod ilegal, de către unul sau mai mulţi agenţi examinatori, din cadrul vreunui Serviciu de Permise Auto din ţară sau chiar din Bucureşti. Şi pentru ca elevul care fraudează examenul auto să nu se obosească cu găsirea răspunsurilor corecte, respectivul a scanat şi şabloanele folosite de către agenţii examinatori în corectarea fişelor de răspuns. Un serviciu complet, am putea spune.

„Inspectoratul General
al (Mi)Poliţiei”
Cine a dat până acum „sala” la examenul auto le va recunoaşte instantaneu. Foile galbene, rămase moştenire de la fosta miliţie sunt cârpite pe ici-colo cu câte o hârtie albă cu întrebări din legislaţia alcătuită de actuala poliţie. Şi ca semn al vechiului regim, pe capul fiecărui chestionar tronează „Inspectoratul General al Miliţiei”, peste care este lipit, stângaci, o bucăţică de hârtie cu „Po” în dreptul literelor „Mi”.

„Nu mă uimeşte chiar atât de mult”
Culmea este că Ministerul Administraţiei şi Reformelor Administrative (MIRA) ştie toate aceste amănunte. Conducerea Serviciului Public Regim Permise Auto şi Înmatricularea Vehiculelor Braşov cunoştea această problemă şi a sesizat Inspectoratul General al Poliţiei. Totuşi, îngrijorarea autorităţilor nu este prea mare, ba din contră. „Sunt 30 de chestionare, aceleaşi în toată ţara. Nu mă uimeşte chiar atât de mult că au fost publicate pe internet. Eu unul le-am căutat, însă nu le-am găsit. Am auzit că ar fi făcute de la o sursă din interior, am auzit că-s publicate şi şabloanele. Şi cei de la Bucureşti cunosc povestea. Dar şi cu chestionarele pe internet, candidaţii tot nu se pregătesc. Tot degeaba, aceleaşi rezultate”, a declarat Cristian Creţu, şeful serviciului.

Sursa & Foto: Buna Ziua Brasov




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Afisari: 41719

146 Comentarii pana acum»

  1. popa said

    am February 26 2008 @ 11:36 am

    PE CE SITE DE INTERNET SUNT CHESTIONARELE?

  2. elena said

    am March 21 2008 @ 4:20 pm

    nu conteaza doar chestionarele la un examen auto ci si capacitatea de conducator si modul de a controla emotiile.chestionarele de pe net ajuta dar doar pe cei cu adevarat interesati.oricum poti sa ai chestionarele dar daca nu intelegi raspunsurile asa ca si aceasta metoda implica anumite cunostinte de legislatie.dar de ce exista persoane care habar nu au sa conduca si totusi trec de proba orala?asta ar trebui sa intereseze mult mai mult (teoria se invata mai bine in practica)

  3. tafta costel said

    am March 31 2008 @ 4:33 pm

    sper sa fie de folos.unde le gasesc?

  4. tafta costel said

    am March 31 2008 @ 4:34 pm

    ar fi de mare folos celor care dorim sa avem carnet

  5. tafta costel said

    am March 31 2008 @ 4:38 pm

    ar fi de mare folos celor ce dorim sa avem carnet pentru ca majoritatea chestionarelor au multe greseli care ne pun la mare incurcatura la examenul auto.este o idee foarte buna ca sa ne pregatim din chestionarele pe care o sa le avem la examen.asta dupa ce am citit noul cod rutier.

  6. tafta costel said

    am March 31 2008 @ 4:44 pm

    o idee foarte buna

  7. tafta costel said

    am March 31 2008 @ 4:45 pm

    sper sa foloseasca multora

  8. gabytzu said

    am March 31 2008 @ 8:54 pm

    zicetimi si mie unde le gasesc va rog pls

  9. ady said

    am April 1 2008 @ 6:49 pm

    unde se gasesc ????

  10. ME said

    am April 6 2008 @ 4:37 pm

    cine doreshte chestionarele sa imi dea un email pe “free2ryder2005@yahoo.com”

  11. Devyllescat said

    am April 14 2008 @ 10:14 pm

    Am gasit si eu pe ODC aceste chestionare si (culmea) acum face si logodnicul meu scoala de soferi. Doar ca el are mici probleme cu memoria si … eram curioasa daca s-au schimbat chestionarele intre timp sau au ramas aceleasi. Cu toate ca nu e corect, i-ar fi mai simplu sa invete chestionarele de la politie decat o intreaga carte. Oricum dupa ce isi ia permisul voi fi cu gura pe el pe tema asta. Deci, mai sunt valabile chestionarele vechi?

  12. catalin said

    am April 22 2008 @ 6:27 pm

    vreau si eu chestionarele pliz pana vineri k dau examenu . va rog breazu_2006@yahoo.com
    multumesc

  13. cori said

    am April 24 2008 @ 10:35 am

    imi trimiteti si mie cum s gasesc chestionarele.pe 14 mai am examen.multumesc.pupik

  14. cori said

    am April 24 2008 @ 10:39 am

    astept pe adr”chelariu_corina@yahoo.com.

  15. eu said

    am April 25 2008 @ 1:54 am

  16. bobo said said

    am May 4 2008 @ 9:05 am

    unde gasesc chestionarele

  17. frumuselu89_24 said

    am May 13 2008 @ 12:21 pm

    unde gasesc chestionarele ca pe 15 mai am examen plisss vreau sal iau acuma ca mi sa luat

  18. frumuselu89_24 said

    am May 13 2008 @ 12:21 pm

  19. frumuselu89_24 said

    am May 13 2008 @ 12:23 pm

    azi daca se poate pliisss

  20. ady said

    am May 19 2008 @ 12:04 pm

    am shi eu nevoie urgenta de chestionatrele alea pls cine le are pote sa mi-le trimita pe adresa soke_doke2005@yahoo.com plss

  21. mirela said

    am May 21 2008 @ 11:09 am

    pot sa intru si eu in posesia chestionarelor am examen pe 23 mai multumesc

  22. achim said

    am May 21 2008 @ 11:14 am

    vreau sa le primesc si eu pe mail
    multumesc mult astept

  23. achim mirela said

    am May 21 2008 @ 11:16 am

    am examen pe 23 mai

  24. alyna_sud_alyna said

    am May 22 2008 @ 4:16 pm

    va rog,vreau si eu sa stiu unde gasesc chestionarele de la sala…am pe 6 iunie examen si sincer imi este fff frica k o sa pic.astept un raspuns de la cineva care stie,o mana de ajutor conteaza:)multumesc!!!alyna_sud_alyna@yahoo.com

  25. ionica said

    am May 27 2008 @ 5:44 pm

    vreau sa stiu si eu unde la gasesc dau examen in curand si vreau si eu sa le invat ca nu coincid cu cele din carte

  26. Madalina said

    am June 6 2008 @ 12:50 pm

    as dori sa stiu si eu unde pot gasi aceste chestionare, deoarece am de dat examenul peste o saptamana si chestionarele ce le am eu deja m-am (prea) obisnuit cu ele :)…

  27. ducul3tzu said

    am June 6 2008 @ 1:04 pm

    vreau si eu sa styu unde le gasesc ca am examen pe 30 iunie :(:(:(:(va rog zitetymi cat may repede sa am timp sa le invat ….

  28. michela said

    am June 8 2008 @ 3:16 am

    please, am maine examen…le-as putea avea si eu chestionarele pana maine? multumesc

  29. mecsan said

    am June 8 2008 @ 5:09 pm

    am si eu nevoie de chestionarele auto de la politie daca se poate, va rog.
    va multume
    sc anticipat

  30. costel said

    am June 13 2008 @ 8:56 pm

    trimite_mi si mie chestionarele da urg
    plsssssssss “www.rusugogo@yahoo.com”

  31. madalin said

    am June 15 2008 @ 12:30 am

    0729515643 dak tel este inchis lasati mesaj sau mai incercat vb la tel

  32. magda said

    am June 18 2008 @ 11:12 pm

    as dori si eu chestionarele va rog.trefanmagda@yahoo.com

  33. dory said

    am June 30 2008 @ 1:13 pm

    dory_mandark@yahoo.com te implor trimitemi

  34. tra said

    am July 24 2008 @ 2:36 pm

    HAHA…disperatilor…nici macar o amarata de legislatie nu sunteti in stare sa cititi? e mult prea complicata pentru capatanile voastre?? haha, sper sa l ratati ca frate sunt prea multi tampiti cu masinile prin bucuresti.

  35. simionescu bogdan said

    am July 29 2008 @ 10:33 am

    acele chestionare de la sala sunt adevarate capcane.ELE AU FOST FACUTE DE NISTE IDIOTI AI REGIMULUI COMUNIST,SI AU CONSECINTE SI ACUMACred ca ar cam fi timpul sa le schimbeca suntem in 2008.Multe au raspunsuri gresite dinstart ste duc in eroare de la inceput.Multe sunt corectate dupa gradul de renume al scolii auto,nu dupa capacitatea si raspunsurile celui examinat

  36. simionescu bogdan said

    am July 29 2008 @ 10:36 am

    corect ar fi o intrebare-un raspuns corect,nu 3!schimbati fratilor metodologia voastra ca-i veche!numai este ceausescu,a murit!

  37. manyx said

    am August 1 2008 @ 10:03 pm

    e la misto fratilor,puneti mana si invatati din carte si va dau cuv meu de profesionist ca il luati din prima.am dat patru ex.si le-am luat din prima.nu da-ti bani la instructori ca nu va aranjeaza nimic,se duc la mare cu banii vostri.succes!!!!!carte si nationale

  38. Danutz said

    am August 5 2008 @ 7:13 pm

    SALUT! VREAU SI EU CHESTIONARELE URGENT.MS MULT

  39. fool said

    am August 9 2008 @ 11:35 am

    nu le mai cereti degeaba… nu mai sunt aceleasi de la 1 august.

  40. george said

    am August 12 2008 @ 12:44 am

    fratilor,nu mai cereti testele alea de la politie ca nu sunt bune,au raspunsuri gresite doar asa puse la intimidare,ca doar nu era prost politaiu care lea publicat,a mai scapat(repet)si erori sa nu il traga la raspundere,prietenul meu cel mai bun este examinator si mia explicat el cum sta treaba defapt,asa ca,invatati ,cei dreptnu numai din carte ca si in asta sunt gresite multe,ca altceva nu aveti ce face,nu va mai luati dupa altii ca nu stiu ei ce zic,EU VB IN CUNOSTINTA DE CAUZA,CREDETI-MA.bafta multa!!!!!!!

  41. xpistina said

    am August 16 2008 @ 8:52 am

    Chestionarele s`au schimbat fratilor,acum se da examenul pe calculator si intrebarile sunt mult mai grele…la astea mai are cineva raspunsurile…eu nu prea cred!

  42. simona said

    am August 25 2008 @ 4:39 pm

    vreau si ei chestionarele va rog din tot sufletelul mau k pe 10 am examen astep raspns pe adresa simona.ro2006@yahoo.com

  43. blablabla said

    am August 25 2008 @ 8:15 pm

    am si io ceva chestionare de la politie… id meu e sch_sch_sch

  44. Jitilik48 said

    am August 30 2008 @ 9:36 am

    vreau si eu chestionarele care le aveti pls….jitilik48@yahoo.com

  45. Magda said

    am September 3 2008 @ 5:16 pm

    va rog fruos vreau si eu chestionarele minune,azi am dat examenul si am picat cu brio,va rog daca se poate sa mi le trimiteti cine le are va multumesc

  46. Magda said

    am September 3 2008 @ 5:17 pm

    am uitat sa-mi las adresa de email :) maduta_4you_2007@yahoo.com

  47. Mafia said

    am September 6 2008 @ 12:21 am

    Eu cred k e vrajala dar de nu le vreau si eu!

  48. dana said

    am September 6 2008 @ 12:26 pm

    nu mai gasiti nicaieri chestionarele noi…asta e…cine invata cartea..merge la legislatie…o sa ia examenul…cine nu…asta e..bfta si eu am examen luni..sper sa fie bine

  49. Aura said

    am September 8 2008 @ 5:16 pm

    as vrea si eu chestionarele de la politie am examen pe 17 septembrie…id-ul meu este aura_pirva

  50. cosminu said

    am September 9 2008 @ 8:57 pm

    m`ar interesa si pe mine chestionarele doar sa le fac chiar daca sau schimbat ca am picat azi cu 19 puncte dupa ce am invatat cartea de 3 ori…este chiar frustant acasa faceam numai cate 24-25 puncte si in sala n`am fost in stare sa fac macar 22 . patetic, trimitetimi si mie care este amabil chestionarele la kodak255@yahoo.com pot trimite euro pe telefon daca sunt adevarate

  51. potti said

    am September 15 2008 @ 1:43 pm

    pfff….mie tare frica joi acum am examen si nuj cum o sa fie :-ss vreau si eu sa stiu cei care au dat si au luat ziceti`mi si mie cum sunt acele chestionare:-ss plzz pe id potti_cs

  52. potti said

    am September 15 2008 @ 1:45 pm

    am si eu o intrebare!….:-s ce trebuie sa faci cat mai multe chestionare sau trebuie sa inveti bine legea!

  53. potti said

    am September 15 2008 @ 1:46 pm

    fetelor am si eu 1 pont pt voi si pt mn…. lua`ti id meu potti_cs sunt bun la pat;):X va bsk:*

  54. potti said

    am September 15 2008 @ 1:47 pm

    potti_cs e cel mai bun la pat bagati id asta cat mai repede fetelor:X va bsk:X

  55. meee said

    am September 15 2008 @ 6:51 pm

    si eu as avea nevoie de chestionare :( pls sami trimiti

  56. olteanu said

    am September 22 2008 @ 4:48 pm

    care se indura si pt mine ca tare sunt nevoies de aceste chestionare si daca se poate le vreau si pe alea de mecanica multumesc anticipat

  57. Maddy said

    am September 24 2008 @ 4:44 pm

    ce tot cereti chestionarele alea!!!???nu vedeti k nu vi le da nimeni?si la urma urmei poti sa faci 1000000 de chestionare si sa inveti cartea de sute de ori, dak nu te duce si pe tine mintea macar putin.. degeaba!nu sunt grele fratilor.. trebuie doar sa fi atent la ce iti cere intrebarea!asta e f important!!si cun pe cineva care a dat sala acum pe calculator si a zis k nu e mai greu ci trebuie sa te duca putin si capul!!! ce sa zic.. e adevarat k sunt greseli si k trebuie schimbate!dar fratilor.. nu v-ati prins?!TRAIM IN ROMANIA!!in rest.. bafta k succesul presupune munca!!!

  58. Ciulei Adina said

    am September 25 2008 @ 12:28 pm

    vreau si eu noile chestionare cu tot cu intrebari din mecanica si ce mai este nou bagat vaaaa roooggg !!!

  59. Ciulei Adina said

    am September 25 2008 @ 12:32 pm

    apropo id-ul meu este mikutza_ada

  60. costi said

    am September 26 2008 @ 9:47 am

    vreau si eu chestionarele acum va rog mult

  61. costi said

    am September 26 2008 @ 9:49 am

    am examen azi 26 oct la 12 dati-mi si mie urgent va rog

  62. minnie said

    am September 27 2008 @ 12:27 pm

    si app. adresa mea de mail e minnie.dotss@yahoo.com :)

  63. adrian r said

    am October 4 2008 @ 11:11 am

    E un lucru bun ca aceste chestionare au fost date pe NET. Numai in Romania, aceste lucruri sunt secrete, in timp, ce in tarile civilizate, aceste chestionare au caracter public si pot fi studiate la orice scoala de soferi. Cred ca e cazul, sa ne mai civilizam si noi….dar ce sa-i faci traim in Romania. Prostia si incpacitatea autoritatilor, e chiar mai mare ca pe vremea comunistilor.Nu as mai vrea sa amintesc si tampenia , cu noile intrebari de mecanica…….una e sa ai notiuni de mecanica, si alta sa te preocupe reglajul culbutorilor, sau decalamitarea unui injector infundat.:) care dintre noi ar desface motorul unui BMW Z3, pentru a efectua “mici reparatii” ????

  64. crysty said

    am October 7 2008 @ 7:29 pm

    eu zic ca sunt usoare chestionarele :P am luat permisu din prima cu 25 :P

  65. cosmyn said

    am October 7 2008 @ 7:33 pm

    si mie mi sa parut usor examenu auto l-am loat cu 26 din prima

  66. gimi said

    am October 9 2008 @ 2:37 pm

    fratilor daca locuiti intr-un judet ca al meu ,adica arges,e vai si amar,puteti invata cat vreti,tot nu luati examenul,pe mine m-au furat de 3 ori,trebuie sa nu depaseasca un anumit nr de admisi per zi,adica cei care au contribuit cu ceva spaga,asa ca,mai bne bagati mana in buzunare daca vreti sa nu aveti emotii,

  67. ME said

    am October 10 2008 @ 9:48 am

    NU IMI MAI DATI ADD IN LISTA SAU TRIMITETI EMAIL PENTRU CA MA REFEREAM STRICT LA CHESTIONARELE VECHI…NU LA CELE CARE SE DAU ACUM LA SALA….UITATZI”VA SI LA DATA CAND AM POSTAT ACEL COMENT OAMENI BUNI.
    NU IMI MAI TRIMITETI EMAIL CA S’AU SCHIMBAT
    SUCCES

  68. gimi said

    am October 10 2008 @ 1:00 pm

    chiar nu vrea nimeni sa posteze undeva ,daca le are bineinteles,chestionarele noi care se dau la sala pe calculator?

  69. Rapman said

    am October 16 2008 @ 7:10 pm

    As dori si eu chestionarele plz , ca m-am apucat de scoala , “rap3mann@yahoo.com” , va rog mult!!

  70. negrean nicoleta said

    am October 19 2008 @ 3:55 pm

    te rog frumos sa-mi trimiti si mie chestionarele de la politie daca sunt actuale pe adresa de email:djgeorge1990@yahoo.com iti multumesc

  71. negrean nicoleta said

    am October 19 2008 @ 3:56 pm

    doresc si eu chestionarele de la politie daca sunt actuale multumesc

  72. radu said

    am October 20 2008 @ 11:07 pm

    slaut trimitetimi si mie plz chestioanarele ca vineri am examen la cj..pe calculator:)

  73. florin said

    am October 21 2008 @ 9:36 am

    te rog sa-mi trimiti si mie chestionarele. multumesc

  74. blablabla said

    am October 23 2008 @ 5:36 pm

    bai dk vreti chestionarele…deci nu intrebarile de pe pc… puteti sa le luati de la id….
    sch_sch_sch

  75. a girl said

    am October 24 2008 @ 12:35 pm

    nu va bateti capul ca nimeni nu are intrebarile care se dau acuma pe pc. daca aveti 1000 euro se poate rezolva (experienta proprie)

  76. samy said

    am October 30 2008 @ 9:07 pm

    degeaba frate e prosteala pe fata cum e posibil ca din 400 d examinati intro zi sa ia doar 20??????? cam ce va zice asta????

  77. timi said

    am November 6 2008 @ 10:42 pm

    va rog trimite si mie chestionarele important

  78. oddu said

    am November 11 2008 @ 10:07 pm

    mai fratilor cititi o data legislatia 2008 si dupaia faceti kiestionarele alea alfel nu faceti nimica si mai e ceva eu am transpirat mult pana leam gasit sukces la cautat

  79. Mary said

    am November 13 2008 @ 9:45 am

    le gasiti pe http://www.chestionare auto.org

  80. Mary said

    am November 13 2008 @ 9:46 am

  81. MicutzaLucy said

    am November 14 2008 @ 2:46 pm

    Culmea e ca nu mere pagina aia :(( am examen saptamana viitoare :((

  82. MicutzaLucy said

    am November 14 2008 @ 2:53 pm

    Ajutati-mi va rog , daca e posibil

  83. MicutzaLucy said

    am November 14 2008 @ 3:53 pm

    Nu m-ajuta nimeni ??? :(((((((((( PLEASE

  84. Ofiter de politie said

    am November 16 2008 @ 4:56 pm

  85. Dragoh said

    am November 20 2008 @ 10:04 pm

    ce prosti sunteti doamne acest sait nu exista astia fac doar sa aiba ratia mare;)

  86. MicutzaLucy said

    am November 25 2008 @ 12:34 pm

    Am luat sala cu 23 de puncte :)

  87. alina-maria said

    am December 3 2008 @ 4:46 pm

    si eu as avea nevoie de ele…unde le pot gasii?pls!!!!

  88. alina-maria said

    am December 3 2008 @ 5:15 pm

    va rog mult sa imi dati si mie dac le aveti….am examen sapt viitoare!!!pls ajutati-ma sunt din cj.

  89. tzutzu_tzutz said

    am December 10 2008 @ 6:29 pm

    vreau si io chestionarele…..am examen saptamana viitoare..plssss

  90. costy said

    am December 12 2008 @ 4:26 pm

    vreau si eu irgent chestionarele va rog mult

  91. costy said

    am December 12 2008 @ 4:28 pm

    vreau chestionarele noi va rog mult

  92. florentina said

    am December 13 2008 @ 2:43 am

    daca sunteti dragut sa-mi spuneti unde gasesc chestionarele auto ale politiei-ilegal pe internet,pt.ca sincer nu ma pricep sa lucrez pe calculator,nici nu mai stiu unde-am intrat de-am gasit site-ul dv.multumesc frumos

  93. gabitza_18 said

    am January 6 2009 @ 6:35 pm

    din cate observ…toata lumea e interesata de aceste chestionare…recunosc,si eu sunt interesata…daca are cineva placerea sa le trimita pe idul gabitza_9092….multumesc anticipat….bafta la examene!!!

  94. gabitza_18 said

    am January 6 2009 @ 6:42 pm

    chestionarele online sunt varza!!!cel putin cele pe care le-am gasit eu.nici macar nu am citit legislatia si deja fac 21,22 de intrebari…caut chestionare mai grele putin…stie cineva p ce site as putea sa gasesc???

  95. leonard braila said

    am January 15 2009 @ 9:22 am

    problema nu este ca se face frauda prin luarea chestionarelor de la politie si publicate pt ca asta trebuie stiut politia romana ar trebui sa publice toate cele 5000 de variante de chestionare pt ca an felul asta putem sa bagam la capul asta care este ding ding pt ca nu antodeauna antelegi legislatia citind-o pur si simplu .Ca sa numai publice toata lumea chestionare facute dupa ureche care te duce an erorr am facut multe chestionare dar care atrebarea nu este pusa cum trebuie sau variantele de raspuns sunt an afara dacat cel care trebuie asa ca nu va mai anpacientati ca vezi doamne se fura chestionare de la politie alfel cum anveti ca oricum nu esti copiuter sa anveti antrebarile si variantele de rapuns sa raspuzi antrebarea 1 raspuns c de ex. deci laso asa Domnule ca e bine penttru noi …..

  96. NICOLAE said

    am January 26 2009 @ 10:40 am

    as dori si eu chestionarele multumesc

  97. laura said

    am January 26 2009 @ 10:41 am

    va rog frumos daca mai sunt valabile chestionarele le vreau si eu sau cel putin spunetimii unde le pot gasi

  98. laura said

    am January 26 2009 @ 10:43 am

    adresa mea de mail este louana.louana@voila.fr

  99. saceanu said

    am January 27 2009 @ 7:08 pm

    vreau si eu chestionarele va rog luni am examen saceanu_smekeru@yahoo.com

  100. adrian said

    am February 1 2009 @ 6:40 pm

    dati-mi si mie chestionarele ca am examen miercuri si nu prea stiiiiiuuuuuuuuuuu :(((((( va rog frumosss trimite pe adresa ady_tza2285@yahoo.com

  101. adrian said

    am February 1 2009 @ 6:44 pm

    va rog mult pe 4 am axamen si nu stiu ce sa fc ca am facut omie de chestionsre online su nu sunt bune de nimic nu au toate raspunsurile bune te mai si incurca
    va rog frumosss daca puteti daatimile si mie astazi sa mai fc cateva……..pls

  102. adrian said

    am February 1 2009 @ 6:45 pm

    va rog mult pe 4 februarie
    am axamen si nu stiu ce sa fc ca am facut omie de chestionsre online su nu sunt bune de nimic nu au toate raspunsurile bune te mai si incurca
    va rog frumosss daca puteti daatimile si mie astazi sa mai fc cateva……..pls

  103. chiorean said

    am February 2 2009 @ 2:43 pm

    ami trimiti si mie chestionarele te roggggggggggggggggggggggg pe adresa oana_1979_cornel@yahoo.com

  104. madalina said

    am February 5 2009 @ 9:34 pm

    trimite-mi te rog si mie chestionarele care se dau acum pe calc dak le ai.pls

  105. diana said

    am February 19 2009 @ 10:09 pm

    buna…as vrea si eu sa vb cu cineva care are sau stie intr-adevar chestionarele de la politie va rog….am dat de 2 ori pana acuma prima data am picat cu 21;a doua cu 16.mam saturat..vreau sa iau odata permisul…am invatat 2 luni….si???pic..pic…se poate vb cu cineva serios desprea asta???marti am iar examen…idul meu este:diana_for_you89

  106. dana said

    am March 13 2009 @ 6:17 pm

    cine imi trimite si mie chestionarele de la politie va rog frumos pe adresa ddanaclaudiu@yahoo.com luni am examen va rod mult

  107. boris irlanda said

    am March 25 2009 @ 9:02 pm

    cu respect rog pe cineva sa-mi trimita si mie aceste chestionare pt camioane si autobuze?Boris@stafi.net

  108. jonny said

    am March 31 2009 @ 8:32 pm

    va rog imi trimiteti si mie chestinarele exact k la politie va rog eu mult de tot ast un rasp pe adresa jonny_20_yo k am examen va rogggggggggggg

  109. stefan said

    am April 3 2009 @ 9:42 am

    va rog frumos dati-mi si mie chestionarele de la poltie va rog din tot sufletul va raman dator pe celmare_s@yahoo.com

  110. dani said

    am April 4 2009 @ 10:21 am

    AVETI GOOGLE…AVETI PARTE

  111. florentina said

    am May 5 2009 @ 1:01 am

    dak sunteti draguti si dak vreti binenteles sa-mi spuneti site-ul cu chestionare auto recent sub forma chestionarelor de la examen

  112. florentina said

    am May 5 2009 @ 1:02 am

    emailul meu este floryyyyy_23@yahoo.com

  113. toader said

    am May 20 2009 @ 3:56 pm

    da-ti shi my chestionarele de la pol……va rog frum…

  114. toader said

    am May 20 2009 @ 3:57 pm

    adresa de email olteanu_26motanel@yahoo.com…..va ms frum..

  115. Geany said

    am May 27 2009 @ 7:43 pm

    Dati.mi si mie va rog frumos, acele chestionare, chiar daca au erori, sa.mi consum creierii cu ele, am picat 1, sper sa am noroc data viitoare. alin-geani@yahoo.com

  116. dana said

    am June 4 2009 @ 9:12 pm

    va rog trimiteti mi si mie chestionarele de la politie peste 7 zile am examenul adresa este manuelamilos@yahoo.com multumesc

  117. VLADTUTZ221 said

    am June 23 2009 @ 8:37 pm

    AM SI EU NEVOIE DE CHSTIONAREA EXAMEN PE 3 SI SUNT VARZA

  118. VLADTUTZ221 said

    am June 23 2009 @ 8:39 pm

    ADRESA ESTE VLADUTZ221YAHOO@.COM

  119. VLADTUTZ221 said

    am June 23 2009 @ 8:39 pm

    MERCI

  120. alyn said

    am July 20 2009 @ 1:13 am

    trimite sh mie dak ziki k le ai

  121. mIEz said

    am July 21 2009 @ 9:36 am

    da`tzi`mi si mie chestionarele alea plzzz acushi dau examen si mi`e frica sa nu`l pic

  122. Cristi C. said

    am August 12 2009 @ 8:55 pm

    Va rog sa imi trimiteti si mie chestionarele daca le aveti pe icbal.resid@yahoo.com. Multumesc!

  123. andrei said

    am August 19 2009 @ 8:40 am

    vreau si eu chestionarele de la sala daca le are cineva.multumesc

  124. andrei said

    am August 19 2009 @ 8:41 am

    daca le are cineva sa mi le trimita pe adresa adragomanu@yahoo.com

  125. sergiu said

    am August 22 2009 @ 4:58 pm

    va rog din inima sa ma puteti ajuta si pe mine anu asta am schimbat dosarul alti bani alta distractie si nush ce sa ma mai fca stiu cartea dar nu reusesc la sala nush ce naiba cum se faceva rog din suflet sa ma puteti ajuta luati legatura prin sms apoi va sun eu va multumesc din tot sufletul 0757326994

  126. Robert said

    am September 3 2009 @ 3:40 pm

    As dori si eu chestioanarele . roberto_cent2007@yahoo.com .
    Multumesc !!!

  127. Simba invest said

    am September 9 2009 @ 4:50 pm

    dar de ce nu lasa cineva siteul cu intrebarile si tre sa lasati 700 de iduri……

  128. Ana said

    am September 10 2009 @ 9:53 am

    As vrea si eu chestionarele. ana.mateescu@yahoo.com este emailul meu. Merci frumos!

  129. LAPUGEAN EUGEN IONEL said

    am October 6 2009 @ 9:08 am

    dragii mei, care va intereseaza sa faceti chestionarele exact ca la examenul de la politie puteti sa le gasiti la adresa www drpciv.ro.trebuie sa va logati inainte si dupa in stinga apare testare examen online. bafta multa

  130. cosmin said

    am October 15 2009 @ 8:55 am

    Pana acum a mers cum a mers….dar de cand cu examenul pe calculator s-au schimbat. Mecanica doboara tot. Mult succes.

  131. sabin said

    am October 19 2009 @ 9:14 pm

    unde gasesk chestionarele plsssss k am examen pe 22????pls

  132. fane said

    am November 19 2009 @ 2:48 am

    Doamne da multi idioti mai suporti pe gogoloi !!!

  133. from_hell_adryan said

    am November 24 2009 @ 9:38 am

    va rog ffff frumos sa imi spuneti si mie unde pot gasi chestionare exact ca la politie

  134. marga said

    am December 6 2009 @ 11:25 am

    vreau si eu chestionarele .va rog mullt
    id botea_marga@yahoo.com

  135. mihai said

    am December 10 2009 @ 4:08 pm

    vreau si eu chestionarele va rog ……..
    unde pot gasi chestionare exact ca la politie

  136. MARIS MIRELA said

    am December 15 2009 @ 1:34 pm

    As vrea si eu chestionarele ,am examen vineri:
    Poate cineva sa ma ajute?

  137. MARIS MIRELA said

    am December 15 2009 @ 1:35 pm

    as vrea si eu chestionarele.

  138. pytbull said

    am December 15 2009 @ 6:03 pm

    astia din focsani is de groaza! te fura pe fata! dak ai 21 de puncte si mai ai o singura intrebare, indiferent de raspuns te pik! parerea mea e ca dak nu dai bani dai pana o turbezi! asa ca dati la bz ca mere treaba

  139. mihai said

    am December 18 2009 @ 9:20 pm

    toate chestia asta e o vrajeala …intrebarile din politie nu le are nimeni!!!doar pe http://www.dprciv.ro sunt nijte chestionare ..dar nu cred k acelea sunt la fel k in sala ! asa ca punetzi mana pe decret !! succes

  140. maryan said

    am January 6 2010 @ 3:41 pm

    este super bine pe calculator examenu auto ca nu dai spaga

  141. miky said

    am January 21 2010 @ 12:40 am

    vreau si eu noile chestionarele va rog am examen pe 22/01/2010

  142. valeriu said

    am February 15 2010 @ 4:46 pm

    as vrea si eu sa vad acele chestionare daca este posibil

  143. lidia brosius said

    am April 21 2010 @ 11:48 am

    vreau si eu chestionarele te rog

  144. ramona said

    am February 4 2011 @ 5:25 pm

    chestinarele online sunt pe situl politziei dprciv.ro

  145. ioana said

    am April 26 2011 @ 2:31 pm

    si eu le vreu k am examen saptamana viitore

  146. tatiana.spiridon said

    am May 12 2011 @ 3:13 pm

    vreau si eu sa am chestionarele ca peste o saptamana dau si eu examen si imi este asa de frica de nu mai pot si as vrea sa le am sa pot sa mai invat sa fiu sigura ca ii iau nici nu mai stiu ce mai scriu ca am niste emoti de mor deci va rog frumos .Multumesc din tot sufletul
    vreau sa va mai intreb chestionare care le aveti voi sun ca cele de la examen ?

Comment RSS · TrackBack URI